Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Szepek ezek az Azus lapok :DDD

(#2) Vikthor válasza F34R (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pláne a Sabertooth sorozat.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tudom kell-e nekünk ezek az újabbnál újabb USB-k. Sokszor még az USB 3.0-val is gondok akadnak - én is szívtam vele nemegyszer. Az USB 2.0-ban az volt a jó, hogy a kávéfőzőn is volt, és kompatibilis volt mindennel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) Reggie0 válasza sanzi89 (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen gondok vannak vele?

(#5) sanzi89 válasza Reggie0 (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

USB3.0-ás portról nem lehetett OS-t telepíteni.
USB3.0-és portra dugtam USB 2.0-ás vezeték nélküli billentyűzetet, és szinte 0-ra csökkent a billentyűzet hatótávolsága. USB 2.0-ra visszadugva megy a mai napig rendesen.
USB3.0-ra dugtam egy USB 2.0-ás webkamerát az otthoni szerveren, és kb 1 hét uptime után kékhalál. Miután visszadugtam 2.0-ra megy rendesen.

Persze ez nem az USB 3.0 szabvány hibája, hanem a hardver/szoftver gyártóké, de a végfelhasználót ez érdekli legkevésbé. Egyszerűen nincs ideje kiforrni egy adott technológiának, már jön az utódja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) DEJVID


DEJVID
őstag

Ez így még mindig nagyon gettó.

(#7) Borisz76 válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Borisz76
veterán

"USB3.0-ás portról nem lehetett OS-t telepíteni."

Hasonló problémám volt nekem is amikor is Win7-et akartam feltelepíteni egy Zotac ZBOX EN760-as típusú barbone gépre.

De a gond megoldódott amikor Win 8.1-et tettem fel...ugyanis abban már benne van a támogatás.

Amúgy nem értem a problémát....
Nálam van :

- Külső 2TB-os Samu HDD
- Sharkoon 5-Bay RAID-Station
- SATA QuickPort Quattro

Mind usb 3.0 csatlakozóval megy a gépembe és nincs velük gond.

Egy problémával találkoztam ezidáig :
lash Voyager® GT USB 3.0 64GB USB Flash Drive

Teljesen meghalt.....semmilyen oprendszer sem ismeri fel de ez nem is az usb 3.0 hibája.
Szinte biztos , hogy a vezérlése döglött meg.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8) vivanto válasza sanzi89 (#5) üzenetére


vivanto
tag

Az USB3 vezérlők "drágák" (értsd: pár fillér helyett pár fillér + 1), ezért a legtöbb gyártó megveszi belőle a legolcsóbb ratyi vackot aztán azt építi bele, persze hogy nem működik.

Drága alaplap + drága pendrive/kamera/hdd/akármi-val sose voltak ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Laggner válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Laggner
csendes tag

Hm. Ez érdekes. Ilyet már hallottam én is, de nekem idáig Asrock alaplappal teljesen jól működtek a dolgok. Remélem ezután sem lesz semmi gebasz... Jó lenne kipróbálni az új csatit.

Laggner

(#10) djculture


djculture
félisten

Én most akartam usb3.0-ás pcie kártyát venni de már szerintem megvárom a 3.1 verziót:)

(#11) imibogyo


imibogyo
veterán

Nekem meg még USB3-as cuccom sincs. Pffff....... :))

(#12) PSti


PSti
tag

"Az említett kiegészítőkártya, egészen pontosan kiegészítőkártyák (lesz ugyanis hagyományos Type-A aljzattal duplaportos, illetve egyportos, de Type-C aljzattal szerelt variáns) külön is megvásárolhatóak lesznek, amelyekkel bármelyik ASUS gyártmányú X99 és Z97 vezérlőhídra épülő alaplap felvértezhető USB 3.1 kompatibilitással."

Miért kell hozzá ASUS X99 vagy Z97 alaplap? Nem ez a bővítő kártya értelme, hogy van rajta egy chip, vagy mittomén mi ami kezeli az USB 3.1-et?

(#13) djculture válasza PSti (#12) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem a szokásos hadveres bios korlátozás hogy ne működjön bármilyen lapban.. Mondjuk eddig csak a laptopokban alkottak hasonlókat. De ugyis kifog jönni a Sharkoon meg Transcend és egyéb gyárak is a bámibe működő fele annyiba kerülő bővitókártyákkal..

[ Szerkesztve ]

(#14) PSti válasza djculture (#13) üzenetére


PSti
tag

Értem, köszi!

(#15) creation válasza vivanto (#8) üzenetére


creation
senior tag

"Drága alaplap + drága pendrive/kamera/hdd/akármi-val sose voltak ilyen gondok."

Ezt a jó érvet még soha senkitől nem hallottam/olvastam... :(((

Zsebre is teszem, mert jól jöhet még majd valamikor, valakinek... :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) creation


creation
senior tag

Továbbra is az a véleményem, mint az asrock-nál, csak itt még az is közre játszik, hogy a kiegészítő kártyákon nem látok olyat hogy mondjuk A-C verzió is lenne... Csak A, csak C. Ebből a szempontból még az Asrock is jobban dolgozott :DDD Ennyi erővel harmadik féltől is be lehet szerezni, de valóban... :R :W :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#17) vivanto válasza creation (#15) üzenetére


vivanto
tag

A többi részét is elolvastad/értelmezted, vagy csak szeretsz context nélkül kiragadni dolgokat és trollkodni?

(#18) macman507


macman507
aktív tag

Mit tud ez az USB 3.1? Sebessége más, vagy csak a port változott, ha változott?

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#19) creation válasza vivanto (#17) üzenetére


creation
senior tag

Ne haragudj, de én a hozzászólásodat azon módon értelmeztem, hogy nekem kell drágább holmikat vegyek (alaplapot, pendrive-ot, ect..), ahhoz, hogy ne legyen mondjuk OS telepítési problémám akár már 3.0 alatt sem.

Vagy arra gondoltál, hogy a "gyártmánytó cég"-eknek kellene drágább chipeket szerelniük? Mert a végeredmény ugyanaz.

Legyen itt egy példa:
MSI A88XI-AC (FM2+ kategóriában talán az egyik legjobban felszerelt és majdnem a legdrágább alaplap, mert ugyebár nem kategorizáltuk a drágát. Nekem 26000+HUF már drága)

valamint

Kingston 16GB USB2.0 pendrive (DTSE9), ha a cég még márkásnak számít, akkor ezzel a párossal

a WIN7 Ultimate és bármely más telepítése is DVD meghajtó / internet hiányában, esélyeket tekintve, konvergál a nulla felé.

DE ha esetleg másképp gondoltad volna, akkor kérlek fejtsd ki számomra, pór halandónak is egyértelművé téve gondolataidat. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#20) Tails111 válasza imibogyo (#11) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem vesztettél vele semmit. Legfeljebb kimaradtál pár szívásból. :K

(#21) creation válasza macman507 (#18) üzenetére


creation
senior tag

A helyes mondatban ÉS van a vagy helyett. Bár a foglalat most két fajtára oszlik. A hagyományos (régi) eszközöknek szánt Type-A és annak a "micro" változata a Type-C. Amibe már elvileg akárhogy is dugod a kábeledet, működni fog :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) I.T.E.M válasza macman507 (#18) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Elméleti max 10Gbit/s (Duplája a 3.0 -nak)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#23) vivanto válasza creation (#19) üzenetére


vivanto
tag

De, pont arra utaltam hogy azt a kemény +1 fillérnyi dolgot kell többszörösen megfizetned a drágább alaplap + periféria árában ahhoz, hogy normálisan működjön az USB3.

Ha én regáltam túl, akkor elnézést kérek, elsőre kissé félreértelmeztem a hozzászólásod szándékát (beszólás vs sírva nevetés). :)

(#24) creation válasza vivanto (#23) üzenetére


creation
senior tag

Akkor viszonyt annak tükrében amit felsoroltam, ez a +1 nem működött.

Amikor vettem az MSI lapomat, a felszereltsége és a mérete volt a fontos szempont. Gyakorlatilag nagyon jó választásnak érzem ezt az alaplapot és mégis megbukik az USB3.0-ás telepítés terén, ami azért idegelő, mert mégiscsak egy ITX lapról van szó, amihez az ember fia nem feltétlen szeretne ODD-t csatlakoztatni.

Nem szándékoztam Intelt vásárolni. Bár az utóbbi időkben már elgondolkodtató... Bár ez nem feltétlen változtat a lényegen. Adott kategória felsőházának legdrágább lapjainak egyike nem tud alapvető dolgot (ami amúgy szerintem szoftware-es hiba, egyszerűen a win*os a s**r)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#25) draco31 válasza imibogyo (#11) üzenetére


draco31
veterán

Nekem sem volt szeptemberig, akkor vettem egy pendrive-ot. Holnap megyek a boltba, mert cserélték a szervizben, megpusztult egy hónapja :DDD

Tetszenek ezek az alaplapok, majd talán 7-8 év múlva telni fog rájuk. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26) Televan74 válasza imibogyo (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem van kettő,a 4db USB 3.0 portra.

Majd következő alaplapomra talán már jut 3.1 -port is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) #97716736 válasza F34R (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nekem az a kis arany, ezüst szín nem tetszik benne, sehogy se tudják elfelejteni :(
Legyen full fekete, vagy fekete-piros ami összemegy, de szvsz okádék..

(#28) macman507 válasza creation (#21) üzenetére


macman507
aktív tag

Na, erre voltam kíváncsi igazán, hogy ez már az a "mindegy, hogy dugod be" változat-e :P
Meg úgy néz ki dupla olyan gyors is elméletben, ami tetszik. :))
Valahogy a cikkben ezeket nem találtam :B
:R I.T.E.M

Egyébként hogy lenne az "és" a helyes? Azért írtam "vagy"-ot, mert azt szerettem volna tudni, hogy csak a sebessége változott, "vagy" csak a port kialakítása. De mint kiderült mindkettő, tehát a válasz erre: mindkettő.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#29) paperboy


paperboy
senior tag

Nekem Asrock Z87M Extreme4 és olcsó usb3-as pendrájvval simán megy az os telepítés.

(#30) creation válasza macman507 (#28) üzenetére


creation
senior tag

"Mit tud ez az USB 3.1? Sebessége más, vagy csak a port változott, ha változott?"

helyesen

"Sebessége más és a port változott."

Tulajdonképp nem is egészen...

Ha az USB fejlődését nézzük, akkor a Micro-B - mini-B - Type-B vonalon (írhattam volna fordítva...) a Type-C lehetne a következő lépcső... Ha feltételezzük, hogy a Type-A megmarad nekünk... Bár én nem feltételezném... Ahogy a Micro-B (MikRobi :U ) sem biztos, hogy marad.

Vajh mennyi idő kell majd a "régi szabványok végleges kifuttatásához? :U És vajh ha jön egy újabb, az megvárja míg az elődje legalább valamennyire "megmelegszik" a "mezei userek" körében? :F :U

Mert mint azt korábban az AsRock kapcsán is kifejtettük... Nagyon kevés azok száma, akik ki(fel)használják akár a 3.0 szolgáltatásait is... Van már igényünk ennyire gyorsan egy újabb "generációra"? :F

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#31) creation válasza paperboy (#29) üzenetére


creation
senior tag

Akkor az én windows-om sajnos kuka szökevény :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#32) F34R válasza #97716736 (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

z97 deluxe lap annyira tenyleg nem szep az X99-essel ellentetben.

(#33) vivanto válasza creation (#24) üzenetére


vivanto
tag

Ha a telepítéshez nem tudsz bootolni róla, ahhoz semmi köze az oprendszernek.

Valamint a perifériától is függ. Haver megvette a legolcsóbb Kingston pendriveot, aztán csodálkozott hogy nem megy. Kölcsön adtam egy közepes kategóriájú transcendet, és rögtön felment.

(#34) creation válasza vivanto (#33) üzenetére


creation
senior tag

Hmmm ezt érdekesen duplázta :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#35) creation válasza vivanto (#33) üzenetére


creation
senior tag

A boottal nincs gond. Ami gondot okozott nem egy deszkának amivel összefutottam (Őszintén olyannal még nem találkoztam amin ment volna 3.0-ból), az a partíciós táblák készítése előtti rész. Ott valamiért egyszerűen elvesztette a fonalat...

Hiszek annak akinek már sikerült, de valahogy engem ez a szerencse elkerült eddig :) Gondolkodok egy ideje egy külső ODD beszerzésén, akármilyen régimódinak is tűnik, el fog férni a külső FDD-m mellett :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#36) paperboy válasza creation (#35) üzenetére


paperboy
senior tag

Na olyannal találkoztam már, gondolom boot menüből választottad a pendrive-ot. Úgy menni fog, ha biosban beállítod hogy előszőr arról bootoljon a gép hdd-ként. Persze utána vissza kell állítani az első újraindulásnál, de menni fog...

(#37) King Unique


King Unique
titán

Na, nem rossz, terjedni fog ez, így tovább. :K

@ creation: 2015-ben Win7 telepítése a fő okok 3.0+ ellen, ami natívan nem ismeri a driver, de a Win8+ már igen, valamint, hogy még a 3.0-át se használják ki, azért kicsit gyenge indokok. Ebben a topikban is kicsit rosszul látod a dolgokat...> > > válaszom < < < :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Akula válasza sanzi89 (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az USB 3.0 egy rakás szar, állandóan eldobja magát ha rákötsz egy vinyót és másolsz rá. Talán itt javították már. Legalábbis remélem.

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Tetszetősek ezek a deszkák.

(#40) King Unique válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


King Unique
titán

"Az USB 3.0 egy rakás szar, állandóan eldobja magát ha rákötsz egy vinyót és másolsz rá." - ezt mi alapján mondod, kipróbáltál rajta egyet, aminél így volt, vagy 5-öt, 10-et?
Mert, ha eldobálja, annál a külső adattár vezérlőchipje és firmware-re is ludas lehet (frissítés), esetleg kábel, vagy érintkezési hiba, valamint OS szinten, pl. WIn7 esetében se árt a legfrissebb 3.0 driver.
Az állandó minősítés épp ezért erős túlzás, bőven akad, ami kifogástalanul működik rajta és a másolás is stabil.

(#41) LordX válasza sanzi89 (#5) üzenetére


LordX
veterán

Az én USB3-as portjaimban minden megy rendesen..

(#42) creation válasza King Unique (#37) üzenetére


creation
senior tag

"Igen, így 2015 tájékán még a win7 telepítés az egyik legjobb indok, de lehetne az XP is. Vállalati szinten sok olyan program van ami csak az alól hajlandó üzemelni és van aki nem telepít ezért virtuális gépet, mert a kollegina az elindításától agyfrászt kapna. Örül ha tudja hol a bekapcsoló gomb."

És nem, nem látom rosszul. Kicsiny hazánkban többségben van az akinek nincs pénze, tudása/igénye arra, hogy kifizesse a felárakat. Egyszerűen nem szükséges ez még. De menj le a közértbe és kérdezd meg az ajtón belépő első 100 embert, kíváncsi leszek ki lesz az aki egyáltalán tudja, miről szeretnél beszélgetni.
De ne is menjünk ilyen messzire, közvetlen baráti, családi, ismerősi körödben érdeklődj utána, hogy ki az aki ezt most így ennyiért, vagy akár a 3.0-át kihasználja. Egyáltalán ki az aki tudja, miért jobb a 3.0...

Láttam olyat aki a kék 3.0-ba bedugta az egeret meg a billentyűzetet, mert azt hitte az oda való. És hite volt rá. :(((

Ezt az írást és a mi reakcióinkat nem csak PH-sok olvassák. Igen, okulnak. És lehet eztán használják is a fent említett portokat. De még így is sok aki lemarad.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#43) Reggie0 válasza creation (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen van. En pl. orulnek, ha a kulso ssd teljes sebesseggel lenne hasznalhato. De FPGA-hoz sem art ha van savszel.

[ Szerkesztve ]

(#44) creation válasza Reggie0 (#43) üzenetére


creation
senior tag

Ez jó, megint felkerült a listára két olyan dolog ami biztos minden háztartásban visszaköszön. :(((

Nem az a kérdés igazából, hogy ki szeretné felhasználni és mire.

Erre könnyen válaszol az aki utánaolvas, mert az igény a termék megjelenésével azonnal kialakul. A kérdés inkább az, hogy a meglévő 3.0-ás technológiát mennyien használják kif/fel. Mert hiába az igény, ha nincs fizetőképes kereslet. Juci néni a virágos, aki napi 10-12 órát gürizik és tudja mi a fészbúk, mert az unoka ott van fönn rajta, az szerintem pont azt se tudja, hogy eszik e vagy isszák egyáltalán az újesbét. És pedig ilyen émber több van ha hiszed ha nem kicsiny hazánkban, mint olyan mint te vagy akármelyik újonc vagy a feletti az oldalon...

Félreértetek. Nem ellene vagyok a technológiának, hisz én használom! De akkor is azt látom a hétköznapi életben, hogy az emberek örülnek ha az otthoni gépük egyáltalán működik, míg be nem krepál, mert sokba van az új. Akár hordozza a technológiát akár nem. És ezt az elmúlt 10 év alapján két megye (Nógrád, Veszprém) tükrében is kijelenthetem.

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egy darab type-c, egy daughterkártyán? Ez minden?

x gon' give it to ya

(#46) creation válasza Reggie0 (#43) üzenetére


creation
senior tag

Jajj, várj, túl gyorsan reagáltam és nem olvastam, hogy én tettem fel egy kérdést és arra válaszoltál. Mea culpa. Ez már nem az első ilyen esetem.

De...

A külső SSD és a FPGA még nem túl hétköznapi. Nem találkozol feltétlenül ezekkel amikor átmész a szomszédhoz. Mi több valószínű, hogy fogalma se lesz arról, hogy egyáltalán miről van szó. Talán az SSd-ről bevillan neki valami, aztán ennyi.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#47) Reggie0 válasza creation (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Az USB 1.0 megjelenesekor az USB sem volt hetkoznapi igeny. Az uj technologiak az elejen csak szivarognak. Ahhoz, hogy legyen 3.0-ra eszkoz, elobb hetkoznapiva kell valnia a host-nak.

Az en peldaimon kivul meg elegge sok savszelesseg igenyes alkalmazas van: monitor, halozati eszkozok(pl. usb-s gigabit ethernet adapter), kulso HDD.

Az USB 3.1 belepesenek a legfobb oka, hogy ne maradjon le a TB-hez kepest. Ha nem tartjak a lepest, akkor egy olyan szetvalas lesz tapasztalhato, mint USB2.0 es FW eseten. Ez nekik uzletileg hatranyos, a felhasznaloknak meg anyagilag.

[ Szerkesztve ]

(#48) creation válasza Reggie0 (#47) üzenetére


creation
senior tag

Ahogy látom értjük egymást :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#49) Dr. Akula válasza King Unique (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

3 különböző gépet (s1366, s2011, s1155), 5-6 USB3 vezérlőt (alaplapi és PCIE kártya (NEC vezérlős, Molex csati bedugva)), kb. WD és Seagate vinyókkal, 3 dokkolóval és 1 USB-SATA kábellel egyaránt. Ennyi variációban nincs olyan ami közös lenne és a hiba okának meg lehetne tenni.

Az állandó minősítés megállja a helyét, mert 100-ból 100x ezt csinálja. Elkezdesz másolni a vinyóra, 10-30 sec alatt eltűnik az USB port is(!), utána már mást se tudsz rákötni, mert fel se ismeri. Átdugod másik portra, ott is ugyanez megy. Csak reboot vagy pár óra várakozás után jön rá hogy jé mégis van USB3 port. De csak addig amíg újra meg nem próbálkozol a másolással. Az USB2 portok tökéletesen működnek ugyanott, csak hát az "kicsit" lassú.

"bőven akad, ami kifogástalanul működik rajta és a másolás is stabil"
Hol? Nekem csak a 2.5"-es WD Passportom működik jól USB3-on, de arra még nem próbáltam 2 GB+ filet másolni. 3.5"-es vinyóból egyik se.

(#50) King Unique válasza creation (#42) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit pontosítsuk a dolgot. Ha USB 3.1-re azt mondod, hogy felár, (még) nem elterjedt, akár, a mi értelme stb. kijelentések, az még részben elfogadható, vagy pl. Thunderbolt esetében a túlzottan magas felár. Na, de USB 3.0-nál, ami már jó 5 éve a piacon van, ez a kijelentés nem igazán állja meg a helyét... :N
Pont azt magyaráztam a másik topikban, hogy az USB 3.0 manapság egyre szélesebb felhasználói réteghez jut el, olcsó mainstream notikon, PC-ken, alaplapokon már van sok esetben, a szabványból leginkább profitáló külső tárolókból is zömével csak ilyen csatisakat árulnak, amiknél "ez" már nem jelent különösebb felárat. Van olyan termék, ahol szinte semmit, vagy épp a régi 2.0 verzió drágább (!).
Elég, ha azt elmondják nekik, hogy gyorsabb (esetleg jobb az áramellátása) és viszik is őket, egyre többen. Ott van pl. a SATA3 , arról se tudják sokan, miért is jobb, mégis azt veszik, vagy azzal találkoznak az újabb termékeknél. De majd erővel, akkor vegyen mki SATA2-es alaplapot, HDD-t, csak mert...mikor pl. SATA3 merevlemez se drágább, meg több gyártó szórja ki a 2-eseket.
A másik meg, hogy a fejlesztések nem állhatnak le és nem is fognak leállni, kivárva a vásárló olyan szintre eljutását, v mikor mutat felé érdeklődést. Más területeken is folyamatosan újítanak és idővel egyre inkább elterjedtebbé válnak az adott eszközök. Na meg, a verseny, ott a Thunderbolt, ami így is 2x olyan gyors, mint a 3.1... + az SSD technológia miatt muszáj volt külső interfész terén is egy olyant kreálni, ami tartani tudja a lépést vele. Ha még nem is elterjedtek, de nem lehet 5-1x évig várogatni a fejlesztéssel, piacra dobással, főleg, ha a konkurencia se ül a babérjain.
Aztán ott van, az UHD 4K filmek továbbítása, lejátszása, vagy a hatékonyabb USB-s töltés, ezek szintén nem elhanyagolható dolgok és jól jön a nagyobb teljesítményű interfész.

Nem muszáj ilyent venni, használni se, lehet még 2020-ban is USB2, SATA2 lapokkal nyomulni, ilyen eszközöket használni, ha vkinek az az igénye, de nem kell mindenhol azt hangoztatni, hogy minek az új technológia, szabvány, meg felesleges, biztos nem fogják sehol kihasználni, mert nem igazán helytálló.

(#49) Dr. Akula: hát én sok USB3-as külső vinyót használgattam, mai napig is, akár kompakt, akár rackes kivitelben, notin, PC-n egyaránt, de talán pár esettől eltekintve (amiken legtöbbször firmware frissítés segített), ilyet akkor se jelentenék ki általánosan. :N 100-ból 100x, ez abszurd, akkor bezony az Ön készülékében van a hiba.
Tele van a PH! is, az adott topikokban régi-friss USB 3.0-ás tesztekkel, különböző gépeken és eszközökkel, de, hogy nem lehetne stabilan másolni 3.0-án, arra nem panaszkodott senki. Max pár eset volt, amikor eldobálta a kapcsolatot a külső ház, de azt rendszerint firmware update, kábelcsere megoldotta, v éppen más gépen, más USB3 vezérlővel stabil volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.