Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Megláttam a képen és egyből: JJJJAAAAAAAIIIIIIIIIIJJJJJJJJ, de aranyos, icke picke, egyem meg gondolatok futottak végig rajtam...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Noukoum válasza ledgeri (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

A backplate tényleg aranyos:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Akula


Akula
őstag

és van hozzá alacsony beépítő hátlap is? mert anélkül nyűgös a helyspórolás. vagyis értelmetlen.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Inkább raktak volna rá réz hűtőt meg egy ventit :(

Jó tudom a pici visítóventi olcsóbb mint a réz

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#5) opr


opr
veterán

Nekem tetszenek, kis olcso hordozos lanolos FullHD gamer gephez tokeletes valasztasnak tunnek. :K

Cikk javitasi javaslat:
Valami itt fel van cserelve, vagy a "gyengebb" szot kell erosebbre cserelni, vagy az orajelek vannak forditva:

"A két modell közti különbséget az órajeleknél kell keresnünk, az O4G verzió 1665 MHz-es alap- és 1695 MHz-es boost órajellel büszkélkedhet, szemben a „gyengébb” kivitel 1710 és 1740 MHz-es értékeivel."

:R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Vajon ezekből is lesz egyszer olyan fullpasszív, mint a jó öreg Palit GTX750 Ti volt?

(#7) lemusz


lemusz
addikt

A két modell közti különbséget az órajeleknél kell keresnünk, az O4G verzió 1665 MHz-es alap- és 1695 MHz-es boost órajellel büszkélkedhet, szemben a „gyengébb” kivitel 1710 és 1740 MHz-es értékeivel.

(#8) DEJVID


DEJVID
őstag

O4G :D

#3 Akula: A cikkben lévő linkeken látszik, hogy van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9) Jesus_Shaves válasza DEJVID (#8) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Akkor az 1 gigás az, amire gondolok? :DD

(#10) L4mie válasza Jesus_Shaves (#9) üzenetére


L4mie
veterán

Azaz :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11) DEJVID válasza Jesus_Shaves (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Félek, hogy olyan már nem nagyon van :D

(#12) KROK640


KROK640
veterán

O4G kivitel. Kár, hogy nincs 1GB-os belőle, szerintem itthon hatalmas sikere lenne! :DD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13) KROK640 válasza lemusz (#7) üzenetére


KROK640
veterán

Ezen a mondaton én is felakadtam, de végülis a gyengébb idézőjelben van

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14) 19ati93 válasza Noukoum (#2) üzenetére


19ati93
senior tag

Azért érdekes hogy az ilyen mini kártyára jut backplate, egy-egy 100k-s kártyára meg semmi. xD

(#15) Noukoum válasza 19ati93 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Na igen...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) D.Orion


D.Orion
veterán

"...a kártyákon nem találunk külön tápcsatlakozót, az árkategóriában ritkaságnak számító backplate-t azonban igen."

"Arról, hogy az újdonságok mikor és milyen áron kerülnek piacra, egyelőre nincs információnk."

Értem, vagy nem. :DDD

(#17) Vesa válasza DEJVID (#8) üzenetére


Vesa
veterán

"O4G :D"

Szerencse, hogy 1GB-s verziók már nincsenek...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#18) Karolac válasza Akula (#3) üzenetére


Karolac
csendes tag

Igen, van.

(#19) TA68


TA68
senior tag

Dik mán milyen lacsó kis kártya, nyalom a hangját! :D

Terhelés alatt kíváncsi lennék a hangjára ezeknek a pici ventiknek.

(#20) #31600896 válasza TA68 (#19) üzenetére


#31600896
törölt tag

Alig vennéd észre. Ez nem olyan már, mint régen az FX5200 volt, ami kihallatszott az udvarra úgy tekert.

(#21) HookR válasza #31600896 (#20) üzenetére


HookR
addikt

"Alig vennéd észre."
...füldugóval a füledben.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22) TA68 válasza #31600896 (#20) üzenetére


TA68
senior tag

Az FX5700 ezzel a hűtéssel mindent vitt. Visított, mint egy kismalac.

(#23) r92king


r92king
tag

O4G. 4-est vegyük a 1337 nyelv beli megfelelőjének és máris van értelme :DDD

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#24) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Aranyos kis cuki pofa vga, méltó utód lenne az én 1050Ti Lp-mnek.

(#19) TA68: Nekem ilyen LP van 1050Ti-ből. Nagy melegben max 70 fok, és egyáltalán nem hangos, és nem is teker 100%-on. Először én is féltem tőle, de egyáltalán nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#25) #31600896 válasza HookR (#21) üzenetére


#31600896
törölt tag

Hát nem. Nekem volt egy LP 750Ti-m régen, nem volt hangos GTA V alatt sem. Mondom ezt úgy, hogy engem is különösen idegesít a hangzavar és kényes vagyok a nemkívánatos susogásokra. Igaz 2 hónap után eladtam, lehet idővel megjött neki is a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#26) HookR válasza #31600896 (#25) üzenetére


HookR
addikt

"Nekem volt egy LP 750Ti-m régen"
Nekem is. Első dolgom volt a gyári ventiket 2db 92x25mm-esre cserélni, mert hangosak voltak már alapjáraton is. Mondjuk én használtan vettem. Meg nyilván egyéni mérlegelés kérdése ki mit tekint hangosnak.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27) berVi válasza Jesus_Shaves (#6) üzenetére


berVi
senior tag

A palit csinált kalmx-et a 1050 Ti-ből is. Turing sajnos még nincs.

(#28) berVi


berVi
senior tag

Idáig ez tűnik a legösszeszedettebbnek, az MSI-n nincs DP csati, a Zotac-en nincs hátlap. Kéne USB-C meg fanless mód idle-ben, és elégedett is lennék. Utóbbi lehet, hogy van ezeken is, csak infót nem találok róla sehol.

(#29) winbox


winbox
senior tag

Na megérkezett a hazai boltokba, be is rendeltem egy O4G-t. Eddig nagyon gondolkodtam egy ZOTAC GeForce GTX 1650 LP 4GB-on, mert csak ez volt az egyetlen 1650 LP a hazai boltokban, 1050 TI LP-t meg már nem akartam venni, aztán mire megrendeltem volna kifogyott mindenhonnan, de nem bánom, mert az asus kicsivel erősebb+ jobban is néz ki :D SFF házba kerül bele, kíváncsi leszek, hogyan fog teljesíteni, játékra lesz használva.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#30) syberia válasza Vesa (#17) üzenetére


syberia
veterán

De majd lesz, csak nem Asus, hanem 2Rule márkanéven. :K

https://howbad.info/

(#31) stalka válasza winbox (#29) üzenetére


stalka
csendes tag

@monstrmprz:
Megírnád a tapasztalataidat az ASUS GeForce GTX 1650 LP kapcsán?
Én is gondolkodom egy ilyenen SFF házba, játékra, s érdekelne, hogy mit tapasztaltál:
- mennyire hangos normál üzemben (netezés, stb) és játék során?
- hogy teljesít a játékoknál?

(#32) winbox válasza stalka (#31) üzenetére


winbox
senior tag

Szia. Szerencsére van összehasonlítási alapom, ugyanis volt már dolgom egy Gigabyte 1050 TI 4GB LP-vel (GV-N105TOC-4GD), így biztosan kijelenthetem, hogy az 1650 sokkal hangosabb. Van silent mód a kártyán, így netezésnél, videózásnál nem mennek a ventik. Amint megnyitod a játékot és megkapja a terhelést egyből beindul és elég hangosak. Ez szerencsére engem nem zavar, mert játszani fejessel játszok, meg amúgy is, kis méret miatt a kis ventiknek menniük kell, de tényleg hangos, fel kell emelned a hangodat, ha beszélgetni szeretnél valakivel mellette. Ami engem jobban aggaszt az az, hogy a 1050-nel Battlefield V-ben Ultra(!) beállításokkal volt 40-60 között az fps 1080p-n, itt ez LOW(!) beállításokkal történik meg. High-on 20-30 fps. Elvileg játéknál csak a betöltést segíti az ssd, az fps-en nem dob sokat és a 1050es gépben ssd volt, az 1650 most egy 7200-es HDD-vel megy, es nagyon sok idő, amíg feláll a rendszer is, jövő hét környékén veszek bele ssd-t, remélem tényleg csak ez a baja, mert ebből a szempontból marha nagy csalódás, majd tesztelem akkor is. World of tanks-ot próbáltam még, az egész szépen megy, High-on 50-60 fps 1080p-n. I7-6700 es 16gb ram van mellette. Jelen pillanatban bánom, hogy ezt vettem, mert az összes teszt szerint kb 30% különbség van a 1050 Ti-al szemben, azonban eddig pont hogy az 1650 van lemaradva. Remélem tényleg a hdd miatt nincs több fps-em, bár ahogy néztem miután betöltötte a mapot, nem is nagyon dolgozik róla a játék :O

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#33) stalka válasza winbox (#32) üzenetére


stalka
csendes tag

Köszi szépen a részletes választ. :R

A teljesítmény (FPS) kapcsán valóban furcsa amit tapasztalsz, én is olyan cikkeket, benchmarkokat olvastam csak, ahol 25-28-30%-kal erősebbnek jött ki a 1650 a 1050 TI-hez képest. Az SSD tesztek alapján a betöltés kapcsán egyértelmű, h SSD-vel le tud rövidülni az idő, de nem hiszem, hogy ez az FPS gondot megoldaná, nem hiszem, hogy a képernyő-megjelenítéseket a játékok kiírnák HDD-re...

Engem mondjuk a zajszint kérdés is zavar, s elég érzékletes volt a példád, hogy fel kell emelni a beszéd-hangot mellette... :-(

Tegnap méricskéltem egy kicsit, s úgy tűnik, hogy 10 mm híján nem fér be a házba az ASUS, így valószínűleg a Gigabyte lenne a befutó, de annak kapcsán még azt sem olvastam, hogy lenne csendes módja... :-(

A Gigabyte 1050 TI 4GB LP-nek volt csendes módja? Vagy ott mindig pörgött a venti? Ha nem játékra használtad, az mennyire volt hangos?

Köszi még egyszer a választ. Remélem sikerül megoldanod a teljesítmény problémát.

[ Szerkesztve ]

(#34) winbox válasza stalka (#33) üzenetére


winbox
senior tag

Ma reggel megint rápróbáltam a Battlefield V-re, akkor vettem észre a beállításokban, hogy DX11-en van alapból. DX12 bekapcs, játék restart, Highra állítottam mindent, így 45-65 FPS között mozog. Így már bőven játszható lett 1080p-n, de én még mindig többet vártam tőle, szóval továbbra is reménykedek az ssd-ben:( Egyébként kicsit túloztam a hangjával, mert lehet beszélgetni azért mellette, de tényleg rendesen süvít a 1050-hez képest. Őszintén szólva már nem emlékszem, de INNEN az AORUS ENGINE-t letöltve és feltelepítve láthatod, hogy manuálisan is lehet állítani, hány foknál kapcsoljon csak be, illetve a hőmérséklet függvényében hogyan növelje a fordulatszámot a ventin, szóval ezzel nem lesz problémád :) Ha tényleg nem fér be, akkor ez a kártya tényleg tökéletes megoldás lenne, látva, hogy nálam hogyan teljesít az 1650.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#35) winbox


winbox
senior tag

Vettem egy sata 2.5-ös ssd-t és újratelepítettem a gépet, direkt nem klónoztam át a rendszert, mert tiszta lappal akartam kezdeni, hátha beakadt valami és meg is jött az eredménye: BF V-öt az SSD-re telepítettem, ultrán DX11-ben megjött a majdnem fix 60fps! 64-es pörgős szervereken néztem, néhányszor megy le az fps 46-ra, de szinte mindig 60 körül van. A többi játék a 7200 rpm-es HDD-re ment, Dirt 4 ugyanúgy ultrán 60 fps körül, World of Tanks is 60 körül ultrán, hd textúrával, így biztosan más játékoknál sem lesz gond. Ezt vártam ettől a kártyától, ezek szerint a windows-zal volt valami probléma, plusz a vinyó is nagyon visszafogta. Így már tényleg megérte nekem ez a Low Profile kártya vétel játékra és a kb 15-20%-os erőkülönbség is igaz a 1650 javára a GV-N105TOC-4GD-hez képest, viszont a mai napig az is egy teljesen vállalható kártya. Úgyhogy most öröm és bódottá. :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.