Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

pedig nem hülyeség a dedikált VGA használata... legalább az IGP nem fog lecsippenteni a rendszermemóriából :) és máris, ha low cost-os gépet akarunk, akkor elég lehet a 2G RAM is vagy a 4G, nem kell kapásból mgé egy plusz modult venni, csak azért mert az IGP szed le magának memóriát :)

(#2) arcsi84 válasza bacsis (#1) üzenetére


arcsi84
aktív tag

10k 4GB DDR3 1600mhz-es ram. Azért nem kapsz olyan VGA-t, ami meghaladja szerintem az igp teljesítményét. Vagy ha meg is haladja, azt sokkal magasabb fogyasztás és zajszint mellett teszi.
Ha pedig passzív vga, akkor fölös hőt termel.

(#3) tatararpad


tatararpad
őstag

Integrált tápegység + miniITX, ennyit kérek, nem többet.

(#4) bacsis válasza arcsi84 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha nem passzív a VGA akkor is "fölös" hőt termel :))
de amúgy igen, igazad van :R
de lehet hogy valakinek pont van elfekvőben egy VGA a polcon.. csak bele kell cuppantania :K
Szóval... legalább a lehetőség akkor is adott :D

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

MiniITX méretben sztem jobb lett volna.

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Szépen sikerült azt a két memóriafoglalatot odatervezni. Az ember kicsit nem figyel oda, és szedheti is ki az elsőnek beépítettet, mert nem tudja miatta nyitni a másik foglaltot. Vagy rosszul látom, és eleve csak az egyik oldal nyitható?

[ Szerkesztve ]

(#7) edari válasza bacsis (#1) üzenetére


edari
őstag

Ahova ezek mennek, oda nem kell vga. Tökéletesen elég az igp is. Netezéshez nem kell sok vga memory.

(#8) F34R válasza #65675776 (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg beteg volt aki kitalalta.

(#9) Patice


Patice
nagyúr

No kérem szépen. Itt van a szülőknek, nagyiknak tökéletes otthoni netezős, mindenes gép alapja. Pentium 4-eseket leváltani épp itt lesz az idő. ;]

Már csak egy "megfelelő" ATX táp kell mellé = PicoPSU. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) Fiery válasza tatararpad (#3) üzenetére


Fiery
veterán

+1. Nekem x16 slot sem kellene ra :)

(#11) vinibali válasza #65675776 (#6) üzenetére


vinibali
őstag


Asus már régóta nyomtja ez az egyik oldalon bepattintós foglalatot.
szerintem egy gyenge megoldás, mindig félek, hogy a kis érintkezői elpattannak ha nem egyenesen húzom ki a memóriát...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) shteer


shteer
titán

lesz ennél jobb is. kezdjük miniITX mérettel és integrált DC-DC táppal

..szerintem jónak tűnik

(#13) kukulec


kukulec
őstag

ezek teljesítménye egy régi p4-hez képest hol található? jó minőségű videók lejátszására egy ssd-vel ezek elegek?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#14) zsocy válasza kukulec (#13) üzenetére


zsocy
őstag

Bőven elegek lesznek full hd videóra, már az elődjük is elég volt rá.

Alig várom az Asrock verziókat, azok lesznek csak igazán jók :)

(#15) vlevi válasza F34R (#8) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Eleg beteg volt aki kitalalta."
Láttam már ilyet az ASUS-tól.
pl. B75M lap, ahol nagyon ügyesen a SATA portokat a PCI-E, azaz a videókártya mögé rakták.

(#16) #90933760 válasza F34R (#8) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nálam volt pár alaplap s775, ahol a VGAba ütköztek bele mindig az alsók és csak úgy lehetett ramot cserélni ha kivetted a kártyát is.

Amúgy ennek az IGP-je kb hogy áll a Kabinihez mérten?

(#17) #72042496 válasza #65675776 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, csak az egyik oldal. A képen nehézkes kivenni, de a kézikönyv egyértelmű.

(#15) vlevi: Nekem is volt ilyesmi lapom, ez tényleg szívás ha szerelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18) Amacs


Amacs
aktív tag

Ennyiért rakhatnának mellé a dobozba egy pico tápot adapterrel (ha már ez nem fért az alaplapra), meg a ráforrasztott memóriát is üdvözölném egy ilyenen :D
Hátuljára egy msata, még egy mini pcie wlan, antenna csatlakozó kivezetéssel.
És természetesen mindezt 170x170-es méretben.

Így már nem sokallanám érte a 100 dollárt :D

De amúgy nem rossz ez, ahogy említettétek, P4/celeron kiváltásra bőven elég lenne, komoly löketet adna.
Sajnálatos, hogy amikor mondom valakinek mennyibe kerülne egy full alap celeron konfig, akkor szemmé válik és közli, hogy marad a régi, ennyit nem tud, és nem is akar rá költeni.

(#19) skathy


skathy
csendes tag

Kicsi, ventilátor mentes, integrált DC-DC táp, 1xmsata, 1x2,5"sata HDD, USB 3.1 Type C, cikk: [link]

Asrock Bee Box


(#20) KAMELOT válasza bacsis (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

8Gb belé és kész egy low cost gép! dVGA nem kell feleslegesen foglal helyet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) domos válasza kukulec (#13) üzenetére


domos
senior tag

Lealáz bármilyen Pentium 4-et, és valószínűleg a 4k videót is vígan viszi az IGP.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) BlackPriest válasza Amacs (#18) üzenetére


BlackPriest
őstag

Definialtal egy notebook alaplapot :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23) gery2123


gery2123
őstag

Hát erre iszony nem hiszem, hogy cserélni fogom a Q1900-ITX lapom. Lehet többet eszik pár wattal de annyival olcsóbb is. (teljesítmény pedig bőven elég ennél is)

-- PSN_ID: GerY2123

(#24) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ez az Asrock Bee Box egész jól néz ki, 40-50k körül jó lenne.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Mindenhol le van egyszerűsítve a lap, de a CPU tápcsatlakozót ottfelejtették a 6W-os CPU-nak,
és a "két-pontos" borda felfüggesztés is érdekes.

...utóbbi időben nem megy az ASUS-nak a laptervezés, várjuk az Asrock elképzeléseit ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) ukornel


ukornel
aktív tag

"A két ASUS alaplap 80 és 100 dollár közötti árszintre érkezik"

Ez egészen jó ár, főleg ahhoz képest, hogy két hónapja pl az N3150-es Cerkát 107$-os ajánlott eladási áron tüntette föl az Intel.
(Szerk. most látom, hogy a két magos N3050-et is 107$-ra lőtték be.)

Egy pico DC-DC táp viszont tényleg nagyon sokat dobna még a lap értékén. Gondolom, hogy a vevők nagy része nem többszáz wattos VGA-kat akar majd hajtani vele, viszont a csöndet nagyon jó néven vennék.

[ Szerkesztve ]

(#27) Medocsabi


Medocsabi
addikt

kis cuki :)
és mivel működik,2db ceruzaelemmel?? ;] :DDD

(#28) sb


sb
veterán

Mint mindenki, én is ugyanezt kérném, csak ATX méretben és 3db hosszú pci-e csatival, extra tápcsatikkal. :D
(Vagy remélem ha lesz értelmes mITX párja, esetleg DC-DC táppal akkor az 2x ennyibe fog kerülni.)

(#29) tatararpad válasza sb (#28) üzenetére


tatararpad
őstag

Akkor már inkább 4 db és még bányászgép is lehet belőle, vagy quad SLI játszós gép, DX12 alatt úgyse lesz procilimit, kihajcsa a majd mindet :))

(#30) ALBY


ALBY
senior tag

Akkor ha otthoni pici (leginkább htpc mindenes) masina irányába megyünk,
én is kérek az ósdi soros és PS2 vackok helyett két HDMI kimenetet és egy SPDIF kimenetet a legalább a hangnak is, mert a Realtek magában bűnrossz.
Sok SATA portot hogy NAS-nak is jó legyen. Természetesen sok USB-t, és egészséget az egész családnak!
Ha sikerül találni egy cuki házat szerintem így microATX-ben is jó, fel lehet pakolni,
de egy másik verzió is jó lenne mITX alapon, külső táppal annak aki az apró pc házta gerjed.

Vivát Dévényi Tibi bácsi! És jó étvágyat az aranyhalhoz :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#31) sb válasza ALBY (#30) üzenetére


sb
veterán

Igen, a gond nem is a mérettel van, hanem a körítéssel.
Két digitális kimenet (ha nem is HDMI) nem szokott lenni ilyen lapokon. A sok USB3 szintén luxus szokott lenni - bár az még akad néha. A leginkább fájó az msata és/vagy sata-k hiánya.

Én legalábbis ha már mindenes gép akkor szeretek egyben tudni mindent: NAS+HTPC. Valahogy nem szimpi 2-3 célra 2-3 külön gép.

(#32) tatararpad válasza sb (#31) üzenetére


tatararpad
őstag

Nyilván ez még csak a basic. Bay-Trailből is voltak fullos lapok, mondjuk az Asrocktól, őket kell megvárni.

(#33) PistiSan


PistiSan
addikt

Tetszik, egy táp jó lenne hozzá, teljesen passzív megoldásban el tudnám képzelni, nas + htpc pársornak.

(#34) sb válasza tatararpad (#32) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy natív sata több biztos nem lesz benne mivel alapból nem támogatott.
A külső vezérlőt meg vagy rárakja a gyártó vagy nem. Vagy jól működik vagy kevésbé.

Ügyesen meg vannak sajnos nyírbálva az Intel cpu-k, soc-ok mindig. :(

Mondjuk én amúgy is AMD vonalról várnék már egyszer valami igazán használható kisfogyasztású cuccot mert driveresen még mindig félek az inteltől. Nincsenek nagy igényeim, de sokszor azzal is küzdeni kellett.
Nem követtem a felhozatalt, de Puma+ úgy tudom nem jött ki mITX-ben a Jaguar után, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35) #65675776 válasza tatararpad (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen kis fogyasztáshoz talán elég is az Asrock féle nyolcfázisú VRM.

(#36) tatararpad válasza sb (#34) üzenetére


tatararpad
őstag

Azért az az asmedia vezérlő amit pakolni szoktak mellé sztem nem olyan hulladék, meg végső soron csak tabletes cuccok ezek, gondolom nincs akkora forgalom rájuk. A Kabinis topikban mintha felkerült volna hogy lesz Beema AM1-be, aztán meg mégse mert vmi roadmappen nem szerepelt, de így forrasztva jön, vagy vmi hasonló volt. Nálam a logikus az lenne ha a Beemat és a Carizzot is kihoznák a foglalatba, de az AMD-nek más a logikája és a pénztárcája is mint az Intelnek.

(#37) ukornel válasza sb (#34) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Mondjuk én amúgy is AMD vonalról várnék már egyszer valami igazán használható kisfogyasztású cuccot mert driveresen még mindig félek az inteltől. Nincsenek nagy igényeim, de sokszor azzal is küzdeni kellett.
Nem követtem a felhozatalt, de Puma+ úgy tudom nem jött ki mITX-ben a Jaguar után, ugye?
"

A Carrizo-L lesz az, ha minden igaz. Azonos foglalatba (FP4 BGA) érkezik, mint a Carrizo (Excavator magok).
Remélem, több termékben látjuk, mint a Beema-t...

#36 tatararpad

Kihozhatnák AM1-be is, de szerintem ez nem valószínű. Egyrészt, nem volt akkora átütő siker az AM1. Másrészt ezeket zömmel úgyis alaplapra integrálva veszi az ember, pláne, hogy SOC-ról van szó. Harmadrészt az FP4-el végre két memóriacsatorna jönne, ami előny az AM1-el szemben.

Szerk. Most látom, a fenti forrás valószínűsíti a Carrizo-L-nél is az egy csatornás memóriavezérlőt :(
De "jó", adtak a szarnak egy pofont... :(((

[ Szerkesztve ]

(#38) Amacs válasza ALBY (#30) üzenetére


Amacs
aktív tag

Azzal a párhuzamos porttal gyakorlatilag definiálták is, hogy nem htpc-nek készült.

(#39) vlevi válasza tatararpad (#32) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kezdik ők is.

Braswell platformra támaszkodik a legújabb ASRock alaplap

Igaz, erről a lapról még ordít, hogy nem HTPC-hez készült, mert a halom soros port, TPM, GPIO, a két hálókártya nem pont erre való. Nincs rajta hosszú PCI-E, de ahogy korábban szó volt róla, az még egy HTPC-be sem nagyon kell
Abban viszont biztos vagyok, hogy nemsokára fel fog bukkanni a Q1900 DC ITX utódja.

(#40) #16939776 válasza vlevi (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

20+CPU táp miatt ez inkább a régebben üzembe állított gépekbe szánhatják modernizálási lehetőségként, más okból teljesen indokolatlan ez a kialakítás. :F

Valami turpisságot sejtek a mögött, hogy kell ezeknek a külön 12V-os tápcsatlakozó, így nem vennék mérget rá hogy Onboard DC-DC opció lesz.

(#41) sb


sb
veterán

Bár ezeken csak 2 sata port van, de amikre sikerül 4db-ot ráizzadni és DC-DC táp is van, azoknál elbír a táp rész 4db HDD-t is? Asrock AM1-nél emlékszem, hogy kérdéses volt amikor kijött. (Bár arra nem emlékszem miért - talán huzalozás miatt? - mert DC-DC vonalon, főleg a 12V-on elég lenne csak "átengedni" a kraftot a külső tápból.)

(#42) vlevi válasza sb (#41) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mert DC-DC vonalon, főleg a 12V-on"
A korábban említett Asrock alaplap 19V-os táp bemenetettel működik. Tehát van benne valami táp féleség, de úgy emlékszem, hogy a kézikönyvében írták, hogy mennyi HDD-hez milyen (45-65-95W) teljesítményű DC tápegységet célszerű használni.

(#43) Móci


Móci
addikt

Nem cerka, de nagyon tetszik ez a Pentiumos deszka.
Árat még sehol sem találtam, de felszereltségre pont elég lenne, a teljesítményére vagyok még kíváncsi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) sowi válasza Móci (#43) üzenetére


sowi
őstag

[link]

kb. 40e huf

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#45) vlevi válasza Móci (#43) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fincsi! Ha a Windows 10 alkalmas lenne HTPC alapnak (félek, nem lesz az :( ), cserélném is le a mostani droidos ketyerét egy ilyenre. Ubuntuval sem vagyok kibékülve, (hogy pontosabb legyek, inkább csak alig ismerem ) ezért gondolkodom Windowsban.

Gondolom a procinak utánanéztél.
[link]

6W TDP

De, ha nem ragaszkodsz ITX-hez, mert pl. van egy nagy, széles, lapos házad, akkor mATX-ben is van.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46) Móci válasza sowi (#44) üzenetére


Móci
addikt

Az jó sok pénz ezért...

vlevi: a matx is jó lenne, egyedül a 4 USB kevés, maga a lap bejön. Amúgy is lapos házban gondolkodom, így a nagyobb méretű lap is elférne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) sowi válasza Móci (#46) üzenetére


sowi
őstag

a dual cerkas verzio mar csak 20e huf korul van es ha jol lattam a 4magos is befert 30e ala

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#48) vlevi válasza Móci (#46) üzenetére


vlevi
nagyúr

"egyedül a 4 USB kevés"
USB3-ból van ezen a mATX-esen 4db, mellette van USB2. Inkább az, hogy az ITX lapra ráfért 4db SATA port, mATX méretben meg csak kettő. Ha jól olvastam az Intel honlapján, akkor ez azért van, mert az intel chipset ennyit tud. Az Asrock az ITX-es lapra tett még egy Asmedia vezérlőt. A specfikációk szerint így oldották meg.

Storage
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug

Rear Panel I/O
- 2 x USB 2.0 Ports (Supports ESD Protection (ASRock Full Spike Protection))
- 4 x USB 3.0 Ports (ASMedia ASM1074 hub) (Supports ESD Protection (ASRock Full Spike Protection))

[ Szerkesztve ]

(#49) Kernel válasza bacsis (#1) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebben kategóriában pont felesleges a videokártya.

Nekem is például naphosszat megy a gép, cél az alacsony fogyasztás, este a TV-t is elviszi ugyanaz, semmi szükség külön kártyára. Nem mindenki játszik a gépen.

Inkább azt a paralel portot lehetett volna lehagyni, nekem csak egy tüskesor van helyette.

Igaz nemrég tettem rá egy kivezetést, kísérleti célból, világításkapcsolás stb., de amúgy nem sokan használják, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50) sb válasza vlevi (#45) üzenetére


sb
veterán

Miért ne lenne alkalmas a win10?
Ill. inkább úgy kérdezem, hogy ha a droid az akkor ez miért ne lenne az?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.