Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

A cím ebben a formában kicsit megtévesztő, mert ez így a modulonkénti kapacitásra utal.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) eppogabber


eppogabber
csendes tag

A 100GB-os RAMdrive szelleme ragyogott fel előttem... ;) (pl. temp-nek)

Pioneer NC-50DAB, 2x JBL Studio 280 *(Norstone Silver SV150 kábellel) a sztereó félisten.

(#3) SidCorky válasza sutszi (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Jogos. :) :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) bpx


bpx
őstag

Na végre, alakul ez. Threadripper mellé pedig 256 GB memória: [link]

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt meg lehet majd tölteni a visszaesett ram árakkal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Akula válasza sutszi (#1) üzenetére


Akula
őstag

Nekem meg az ugrott be, hogy a Z800 munkaállomás már hat éve tudja mindezt. Bár az nem igazán játékra lett kitalálva, de lehetett vele játszani, csak VGA kérdése az egész.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) Joci10


Joci10
őstag

Nem tudom, volt-e már róla hír (lusta vagyok visszakeresni), de ebből az írásból úgy tűnik, mintha az ASUS lenne az első. Pedig nem. Az MSI már 2 hete bejelentette a támogatását, és ma már a Gigabyte is csatlakozott hozzá. Vagyis az ASUS majdnem csak az utolsó lett. :)
[link]

(#8) Tidus válasza sutszi (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor ha a címben oda lenne írva a modulok szó.

(#9) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Még mindig túl vannak árazva az Asus alaplapok,

amellett , hogy jók.

De a ramok ára sem akar szinte semmit csökkenni.....

+1 bpx

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akkor ugyanezt konzumerebb, olcsóbb vonalon is kérnénk... :)

Nekem pl. nem kell csúcsdeszka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) tibaimp válasza eppogabber (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És melyik programmal valósítod meg, mert én az AMD féle Radeon RAMDisk Configuration Utility-n kívül nem találtam olyat, amelyik 4GB-t enged még ingyenes verzióban. Ez fölött mind fizetőssé válik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) beef válasza tibaimp (#11) üzenetére


beef
őstag

Megmondom a titkos kulcsszót: IMDISK
Ami nem olyan béna mint a legtöbb, ez dinamikusan is tud működni, azaz befoglalsz mondjuk 16GB RAM-ból 8-at, de ha csak 1GB-ot használsz el belőle, akkor 15GB szabad RAM területed van minden másra. Folyamatosan megy rajta a GCC, ha teleírod és utána törlöd a tartalmat újra visszaadja szabadon felhasználhatónak.
És a leglényegesebb, ingyenes.
Emellett tud iso, vhd, nrg, stb. image-ket is betölteni.

[ Szerkesztve ]

(#13) eppogabber válasza tibaimp (#11) üzenetére


eppogabber
csendes tag

Pl. évek óta használom: https://sourceforge.net/projects/imdisk-toolkit/

[ Szerkesztve ]

Pioneer NC-50DAB, 2x JBL Studio 280 *(Norstone Silver SV150 kábellel) a sztereó félisten.

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Az intel ark. szerint a 9700K max.: 64GB-ot támogat. Ezért a mutatványért amit a bios-szal csinálnak, nem fogja a nagy kék cég asus-t +b@szni?

[ Szerkesztve ]

(#15) 7Heads Drago válasza #16939776 (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A MSI már régebben megcsinálta és nincs róla hír, hogy baj lenne.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) Puma K válasza bpx (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Csak itt egy LGA 1151-es foglalatba illeszkedő CPU-ról volt szó nem a csúcsról.

Intelnél az otthoni felhasználóknak szánt jelenlegi csúcs foglalat az a LGA 2066 amibe meg kezdésnek egy Xeon W-2195-t rakva 512 GB RAM-ot tud használni.

(#7) Joci10

Az Asus már tavaly bejelentette és megcsinálta:

G.Skill and ASUS develop Double Capacity DIMM technology, built for 32GB RAM modules

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Nem semmi. Bár nem tudom otthonra minek ennyi ram, de már akinek kell az pakolhatja 😆

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#18) Dani_kp válasza Amerigo57 (#9) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szűk fél éve néztem utoljára árakat, akkor a 2x8 gb-s ddr4-es kitek kezdő ára 45 ezer körül volt. Most megnéztem újra, már 34 ezer körül lehet kapni. Lassan de alakul ez. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#19) Kvg válasza Dani_kp (#18) üzenetére


Kvg
senior tag

jön ddr 5 . én erre már nem hányok el pénzt pedig 32Gb ra akartam bővíteni. most már várom a Zen 2 3 at valamelyek már ddr 5 lesz

[ Szerkesztve ]

(#20) Dani_kp válasza Kvg (#19) üzenetére


Dani_kp
őstag

De mikor jön, illetve minden lesz jobb mint a 4? Itthoni netezős, filmnézős gépnek szerintem bőven jó még a 2x8 gb ddr4, fasza kis ryzen 5 2400g cpu-val. Akkor abba még 1-2 régebbi játék is belefér, ha ahhoz van kedvem és időm.

Mondjuk erre a jelenlegi konfigom is jó Linux mint-tel, de 3-5 évente azért szeretek fejleszteni. :B

https://ingatlan.com/33821564

(#21) Graphics válasza Kvg (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az SK Hynix szerint előreláthatólag csak 2020-ban vagy azután indulhat meg a sorozatgyártás.

Akkor jó várakozást :D , ez egy novemberi cikkből van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Kvg válasza Dani_kp (#20) üzenetére


Kvg
senior tag

Elméletileg 2x gyorsabb papiron amit én sem hiszek el. Viszont gyanús hogy a zen 2 dd5 már kész van és még sem adják ki csak nyáron. Csak takálgatok .

(#23) -=RelakS=- válasza Kvg (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

2X gyorsabb lesz megaherzek tekintetében, de a válaszidők megugranak? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) koko52 válasza Akula (#6) üzenetére


koko52
veterán

Akkor nem swappolt a winyóra :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#25) Dilikutya válasza Akula (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahogyan a cikk is írja, ez most a kommersz alaplapokra vonatkozik. A Z800 egy professzionális munkaállomás Xeon processzorral.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Taranti válasza Amerigo57 (#9) üzenetére


Taranti
senior tag

"amellett , hogy jók"

A csúcskategóriában lehet, de alatta... kb. ugyanazt csinálják, mint a Samsung a mobiltelefonoknál. Főleg a tápfázisokkal variálnak, persze nem felfelé. Nem is értem, PH! az ilyesmit miért nem nézi meg alaplap teszteknél.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) -Skylake- válasza tibaimp (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Biztos gyakori problema a 128+ gb rammal rendelkezo felhasznaloknal, akik munkavegzesre hasznaljak a pc-t, hogy nincs penzuk fizetos ramdisk sw-re.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) Chaser válasza Graphics (#10) üzenetére


Chaser
titán

Es 128gb ram kellene? ( : Nekem igen, ha ingyrn adnak, egyebkent annyiv nem tudnek mit.kezdeni, 64-gyel sem, talan 32 a teteje

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Graphics válasza Chaser (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még most nem, de a 8-at is kinőttem, a 16-ot is, a 32-vel most elvagyok.

Rétegigény persze, de ki tudja hova tartanak a memóriaárak? ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) tibaimp válasza -Skylake- (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Valószínű, de inkább csak az infó érdekelt. :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Chaser válasza Graphics (#29) üzenetére


Chaser
titán

Minden pH@rasztnak 128gb-ot a gepibe' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) koko52 válasza Graphics (#29) üzenetére


koko52
veterán

Munkára kell annyi gondolom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#33) Graphics válasza koko52 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, meg általában nagyon multitask vagyok ,és sok alkalmazást tartok megnyitva.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) bpx válasza Puma K (#16) üzenetére


bpx
őstag

Tudom.
De kizárt, hogy azt kifizessem magamnak otthonra.
Én csak örülök neki, hogy egy újabb lépéssel közelebb kerültünk a konzumer szinten a 32GB/modulhoz és egy újabb otthoni és vállalati szint között mesterségesen fenntartott korlátot át tudunk lépni.

(#35) Joci10 válasza Puma K (#16) üzenetére


Joci10
őstag

Izé. A mostani hírek nem arról szólnak, hogy 32 GB-os modulokat kezelnek, hanem hogy 128GB-ot támogatnak. ;) Az általad említett hírben lévő termékek (mindhárom) csak 64GB-os max támogatott kapacitást tud (2*32GB).

(#36) thedioda válasza Kvg (#22) üzenetére


thedioda
tag

Sajnos ki kel ábrándítsalak, hiába vanak 5GHz körüli órajelek mivel rettenetesen elszállt az időzítés, az első 1-2 évben még egy mostani jobb 2400MHz-es is gyorsabb lesz nála. Megjenést illetően meg 2020-21 ben kezdik gyártani és 21-22 be jönnek ki vele első körben szerverek, majd 23-ra várható hogy lecsurog a consumer piacra de még mindig alacsony választékkal és nem a legjobb tulajdonságok mellet. Végeredménybe kb 2024 lesz az első év amikora már othonra érdemes lehet foglakozni vele, így elég hosszú várakozásnak nézel elébe úgy hiszem :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#37) balintka


balintka
addikt

Épp most vettem 32 GB G.Skill Ripjaws V-öt. Ha tényleg ilyen soká jön a DDR5 (alapesetben is 2 év), akkor jól gondoltam, h érdemes még 32 GB-ra váltani.

(#38) Dilikutya válasza balintka (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

DDR4-re sem lett volna értelme, ha a gyártók nem erőltetik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) balintka válasza Dilikutya (#38) üzenetére


balintka
addikt

Nekik ez az érdekük sajnos h pár évente cserére kényszerítsenek minket.

(#40) #16939776 válasza Dilikutya (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

2 csatorna 2667-es DDR4 hozza a 4 csatorna 1333-as DDR3 sávszélességét, írásban/olvasásban egyaránt. Valahol, valamit csak számít a 2x sávszél, vagy az azonos teljesítmény mellett kisebb memóriavezérlő.

(#41) Dilikutya válasza #16939776 (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Emiatt még nem cserélnék RAM-ot, alaplapot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) #16939776 válasza Dilikutya (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

és CPU-t...

Én se fogom azért lecserélni az Ivy-b gépeimet mert DDR4. De az 1800x-ért sem adtam volna pénzt, ha 2ch. DDR3-al érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#43) XboxPlayer válasza #16939776 (#42) üzenetére


XboxPlayer
tag

és Hűtőt :))

Üdv, Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.