Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sokan meg BIOS-rol sem hallottak, nem hogy meg frissitsek is.

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

És még csak fel sem kell menni a ASRock honlapjára letölteni a frissítést:
Elég élő netkapcsolatot adni a lapnak, aztán UEFI-be lépve megkerestetni vele ő a megfelelő UEFI-t, majd letölti és frissíti is magát...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) pengwin


pengwin
addikt

A kérdés már csak az, hogy akkor most ezzel ugrik-e a biciklis tuning. ;]

Üdv, pengwin

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

ASRock elsőként... ki más. :K

(#2) Zotya84
Nem is rossz, de ez stabilabb a pendrive-os megoldásnál?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) Zimmy88 válasza Milgram1 (#1) üzenetére


Zimmy88
tag

Valószinűleg ők azok, akik erről a hibáról sem hallottak, és nem is fognak belefutni soha... :)

FZR2000 ®

(#6) eldiablo válasza AxBattler (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pendrive-ra tölti le az UEFI és onnan telepíti. Ezzel a módszerrel a windows drivereket is tudja. :K

Ugye, nen is olyan csótány az Assrock...

(#7) AxBattler válasza eldiablo (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Ügyes.

Nem csótány, szívesebben veszem az AnUS-nál, de a PCB masszívumán még dolgozhatnának: nemrég szereltem be egy B150M-es lapot, és itt-ott elég veszélyesen hajlott, pl. a 24pin-es táp-, vagy a HD_AUDIO, front panel csati bekötésekor. Ezen még mindig nem tudtak javítani.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#8) Zanik válasza AxBattler (#7) üzenetére


Zanik
addikt

Anno mikor először vettem Asrock lapot, kicsit féltem tőle (Asus kistestvér), de azóta nagyon meggyőzött a stabilitásával. A jelenlegi már a 3. alaplapom tőlük. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) norti válasza AxBattler (#7) üzenetére


norti
addikt

Azt csak áremeléssel tudnának, onnantól kezdve meg nem lenne akkora kereslet az Asrock lapok iránt. Jó ez így ahogy van :)

(#10) RECSKA válasza AxBattler (#7) üzenetére


RECSKA
veterán

Napi 10 gepet rakunk ossze. Hajlik az asus, giga, msi is szepen...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Reméljük a javításban csak a backdoor nem fog jól működni :DDD

(#12) AxBattler válasza RECSKA (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát a Giga nekem stabilabbnak tűnik, de elhiszem. ASRock FTW. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) Zotya84 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Én egy ideje így frissítgetek és még nem okozott gondot egyszer sem.

#12: Pocsék házban, szar kialakítású lap mindegyik gyártónál hajlani fog: amikor a csavarhelytől kijjebb található meg a 24 pines csati, az mindegyik gyártónál hajlik - és akkor még csak erről van szó...

#6 eldiablo: Nem, nem kell hozzá pendrive - igaz a driveres részével sosem próbálkoztam. Nekem arra van saját frissen tartott pendrive-om. ;)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) shteer válasza AxBattler (#7) üzenetére


shteer
titán

A Z170 E4 nem hajlik :)

..szerintem jónak tűnik

(#15) Zotya84 válasza shteer (#14) üzenetére


Zotya84
őstag

De az nem is egy B150-es... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) AxBattler válasza Zotya84 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Fractal Design Define Mini + B150M Pro4 volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) Zotya84 válasza AxBattler (#16) üzenetére


Zotya84
őstag

A HDaudio csatinál még úgy-ahogy értem is. De a tápcsatlakozónál már nagyon nem kéne neki hajlongnia, szerintem...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) XuChi


XuChi
addikt

Elmondom Nektek, hogy az Asus Z170i-pro gamer alaplapom a Rog GTX770 Poseidon alatt meghajlott rendesen. Alá kellett támasztanom a pci-e sin alatt egy műanyag dobozkával (ipod earphone füles dobozával) hogy ne hajoljon meg a lap!!!!!

(#19) Graphics válasza AxBattler (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb egy kutya mind bergyartasban... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) tecsu válasza RECSKA (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Hát ez nagyon gáz! És melyik márkát ajánlanád jószívvel mégis?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) Graphics válasza tecsu (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi gond nincs azzal, hogy hajlik, ezek nem rideg alapanyagok, hogy teljesen merev legyen

Mivel minden gyarto bergyartat javareszt a Foxconn-nal nem nagyon fogsz mast talalni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) ribizly


ribizly
veterán

Én most nem akarom dícsérni az ASRock-ot, de amit az elmúlt években gépeket összeállítottam szinte mindegyikbe ASRock alaplap került (1-2 kivételtől eltekintve, ahol Gigabyte vagy ASUS), és még nem jöttek panaszkodni.
Lehet, hogy régen vacak volt, de nálam már jó ideje fut egy Z77 Extreme 4-es típus gond nélkül és sokszor volt már csúcsra járatva. Szóval én nagyon szeretem ezt a márkát, de azt el kell fogadni, hogy semmi sem tart örökké ebben a témakörben.
Volt idő, amikor az MSI volt az ász, volt amikor az ASUS, stb., de minden gyártó "életében" vannak olyan szériák, amik egy kicsit lelombozzák a vásárlókat (elszáll 1-2 alkatrész rajta, rossz minőségű, nem kompatibilis, stb.) és olyankor a márka renoméja kicsit megtépázódik. Az meg, hogy mi hajlik és hova szerintem teljesen lényegtelen, hacsak nem szeded szét hetente a gépet, mert akkor nyílván ez is lehet szempont. Szóval alapvetően teljesen mindegy mit választasz otthonra, vagy másnak, de egy biztos:
Nem az első eset, hogy az ASRock reagál legelőször 1-1 ilyen jellegű CPU/VGA "problémára", úgyhogy a customer service nálam kapott egy piros pontot. :C

Elnézést, ha valamelyik gyártót valaki szeret és itt nem használtam fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#23) Zanik válasza ribizly (#22) üzenetére


Zanik
addikt

pl. Abit? :DDD :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) ribizly válasza Zanik (#23) üzenetére


ribizly
veterán

LoL :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) velizare válasza Zanik (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

a durranó kondis szériából mehet! ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) oliba


oliba
őstag

Zotya84: ha működne, de nem működik :D Sőőt... még a win alól frissítős verzió sem :D

pengwin: nem. Ugyan úgy megy ;]

(#27) Zanik válasza velizare (#25) üzenetére


Zanik
addikt

Jaja! Csakis abból. :P

Amúgy nem vagyok egy kisérletező fajta. Az eddigi legrosszabb tapasztalatom egy ECS alaplappal volt valamikor a 2000-es évek elején. 1 hónap után jó nagy buktával adtam el, de legalább megszabadultam tőle.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#28) Zotya84 válasza oliba (#26) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem tudom, én az FM2-s lapjaikkal szoktam a leggyakrabban összefutni. Eddig mindig működött. Bár most vagy két hete nem használtam.

#27 Zanik: A 2001-ben vett ECS K7S5A lapom azóta is vígan működik azóta a harmadik tulajdonosánál... Úgy látszik szerencsés darab...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) XuChi válasza velizare (#25) üzenetére


XuChi
addikt

BH6II-Raid, BH6III

Milyen jók is voltak. Vettem kéz alatt a lapokat mert "meghaltak", kicseréltem azt a 8db kondit, és kb még ma is mennek :)

(#30) twollah1976


twollah1976
őstag

A képet nem értem.

Miért egy gilisztát lángszórózik le az alaplap egy bogár (bug) helyett?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) tecsu válasza twollah1976 (#30) üzenetére


tecsu
addikt

A kép aangol nyelvterület általános műveltségi szintjén szól az emberekhez.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) kromatika


kromatika
veterán

Bravo Asrock.Szinpatikus ez a gyorsaság.

(#33) tecsu válasza kromatika (#32) üzenetére


tecsu
addikt

A színpatikus hosszú í. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) Graphics válasza tecsu (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az vényre adja a colort? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) tecsu válasza Graphics (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Kromatika is ott dolgozik. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) exedoc válasza tecsu (#35) üzenetére


exedoc
senior tag

Ki más. Sokadik Asrock lapom van nekem is, és egytől sem probléma miatt váltam meg.

(#37) whyalwaysme


whyalwaysme
csendes tag

Ezt az ASUS már egy hete meglépte, nem értem miért van ennyire reflektorfényben a kistesó.

(#38) Sebaj Fóbiás válasza tecsu (#31) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

hát ezen hangosan felröhögtem : D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#39) AkoS6666 válasza Zotya84 (#2) üzenetére


AkoS6666
csendes tag

Tegnap este nem működött (már), azt írta legfrissebb van fent, mára meg lekerült a honlapról is a BIOS...

(#3) pengwin:
Az már rég ugrott, az utóbbi pár hétben mindenhonnan eltávolította a béta BIOS-t és a hozzá tartozó marketing anyagot az AsRock.

(#13) Zotya84:
Pendrive-ot kér mikor letölti a friss BIOS-t, és arról telepíti.

(#26) oliba
Valószínű a fentebb leírtak miatt nem működnek. Gondolom találtak benne valami "kritikus" hibát és ezért lekerültek.

(#37) whyalwaysme
Az AsRock is, attól hogy a cikk most került ki.

Mondjuk én személy szerint annak is örülnék ha nem fagyna ki minden 2. belépésnél a BIOS random.

(#40) Tidus


Tidus
addikt

AsRock szép palettát hozott fel az említett platformra, komoly felszereltséggel.
MSI Bétázgat, ezt átvették a Gigabyte-től.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.