Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Minek erőltetik ezt a szutykot?

RTX ON

(#2) Tomix24 válasza Youri (#1) üzenetére


Tomix24
addikt

"Összességében nehéz meghatározni a célközönséget, főleg úgy, hogy ennek a terméknek még egy Blu-ray film is akadályt jelent technikailag" Hát ez sem fogja a rivális versenyt erősíteni, így az AMD-s árak sem mennek alább. Mire is jó ez? :W

(#3) lujó55


lujó55
őstag

Még mindig Atom? :F :(

(#4) Zeratul válasza lujó55 (#3) üzenetére


Zeratul
addikt

Ebbe a kategóriába még a SB celeroncs is drága.

(#5) mghltm válasza Youri (#1) üzenetére


mghltm
addikt

ugyanez a kerdes fogalmazodott meg bennem is... :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Fex válasza Tomix24 (#2) üzenetére


Fex
tag

"ha jó áron érkezik, akkor egyszerűbb otthoni szerverként jó szolgálatot tehet."

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#7) Tomix24 válasza Fex (#6) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát ja, de akkor legyen őrült olcsó.

(#8) Youri válasza Fex (#6) üzenetére


Youri
veterán

1500+FA... Minden magasabb ár csak rablás

RTX ON

(#9) Fex válasza Youri (#8) üzenetére


Fex
tag

Egyetértek... :K

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#10) GeoPhoto válasza Zeratul (#4) üzenetére


GeoPhoto
tag

Mini-ITX SB Celeron Asrock alapon csak 6e-vel drágább, mint egy Atom+ION vagy Fusion cucc, szerintem annyi pluszt bőven megér. HTPC-nek vagy NAS-nak az Atom is jó, egy évig használtam, ionnal vitt mindent akadásmentesen. Az SB Celeron viszont még kevesebb fogyasztás mellett 2.5x-ös teljesítményre képes, ha valami extrát is akar az ember csinálni. Mondjuk játszani egyiken sem igazán lehet.

A régi és a mostani lap is Asrock, nekem jó véleményem van ennek a kettőnek az alapján a termékeikről, de ugye ez nem szignifikáns mintavétel.

(#11) lvb válasza Youri (#8) üzenetére


lvb
aktív tag

1500+FA + 2GB(2600HUF) mem áráért vennék tőled 25db NAS-t, ami tudja kezelni a letöltéseket is + PrintServer is, és 2x2 TB merevlemezzel sem vesz ki a konnektorból 30W felett.

(#12) sempi2010 válasza Tomix24 (#2) üzenetére


sempi2010
csendes tag

Vannak olyan helyek, ahol manapság is ahsználnak egyszerű soros portokat. Nekik pont megfelelnek ezek az olcsó megoldások.

Hihetetlen nem?

Nem láttok tovább az otthoni felhasználásnál.

(#13) Fex válasza sempi2010 (#12) üzenetére


Fex
tag

tök jó soros port átalakítókat lehet venni manapság fillérekért....

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#14) Male válasza Fex (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk akkor lehetne 2 Gigabit rajta... vagy legalább Gigabit + 10/100 (persze van PCI csati, lehet bele rakni hálókártyát, de jobb lenne integrálttal).

(#15) vinibali


vinibali
őstag

miben fogadunk, hogy a Brazosnál (sajnos) kelendőbb lesz? :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintem az dual atommal semmi baj,de az hogy egy jobb minőségű fimmel is megyűlik a baja az már szomorú.
Miért kell ezt igy erőlteni? :W

(#17) osztraksajt válasza Fex (#13) üzenetére


osztraksajt
őstag

"tök jó soros port átalakító" egy oximoron. :P

Én próbáltam sokat egy erősítő szoftverfrissítése kapcsán, de komolyabb beavatkozásnak jobb ha nem ilyen 'tök jó átalakítóval" kezdesz neki, mert simán lehet egy jó drága féltéglád.

Nem véletlenül veszik az autószerelők sem hegyre halomra a Dell D630 notikat, mert azon még natív soros port van.

(#18) Fex válasza osztraksajt (#17) üzenetére


Fex
tag

Nem mondod, hogy soros port van az erősítőkön?! :Y

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#19) Plazmacucci válasza Fex (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Enyémen csak tuhel van :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) BotaN


BotaN
senior tag

Oszt' drága intel, a 720p-s vidiket viszi már a rendszer?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#21) osztraksajt válasza Fex (#18) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tekintsd meg saját szemeddel. :K

Egy szolid félmillás cucc.

[ Szerkesztve ]

(#22) Youri válasza BotaN (#20) üzenetére


Youri
veterán

Viszi, mint a személyvonat! A lejátszás minden megállóhelyen megáll :D

RTX ON

(#23) Fex válasza osztraksajt (#21) üzenetére


Fex
tag

....aztamindenit...

Na jó, meggyőztél, fél millás cuccnak a fele sem tréfa :R

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#24) lexandro


lexandro
tag

Érzem én hova fog először megérkezni a desktop ARM platform :)

Robi

(#25) Cefet


Cefet
aktív tag

Ezek az atomos cuccok nem hoztak lázba, úgy látom mást sem. :(
Én egy Brazos-t vettem, mindenkinek csak ajánlani tudom... :)

Nem semmi erőlködő! Már ha nem kenyér pirító, mert az elejét nem látni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Armagedown válasza Cefet (#25) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem semmi , kiadják driverek nélkül , igaz tudják hogy megveszik mert Intel
Ha tényleg lesz desktop arm lap , és megfelelően lesz felszerelve az alaplap veszek majd én is :)
igazából routernek használnám csak

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#27) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Lehet sírni itt, hogy milyen gyenge az Atom, de tudomásul kell venni, hogy nem a PH a célközönség. Amint mellé raknak bármilyen használható VGA-t - Ion, vagy most a PowerVR - máris megy a videólejátszás teljesen, persze ha van driver is.

Nem fogyaszt sokat, és szinte minden Oprendszer támogatja, ellenben az ARM-os NAS-okkal, ahol a gyárin kívül maximum 1 hekkelt oprendszerig lehet elmenni, és szerintem nem is nagyon van jelenleg olyan ami ki tudna hajtani egy Gigabites LAN-t, nem beszélve a többi funkcióról. Ezért persze több helyet foglal, meg kb 10W-al nagyobb a fogyasztása (NAS 10-15W, egy jól összerakott mini-ITX 20-25W)

Nem hasraütés alapján mondom, volt 2 fajta ARM alapú NAS-om, és most cseréltem az Atom-ION párost Sandy Celeronra. Mindegyiknek volt valami előnye, de egyelőre nálam az utolsó a nyerő. főleg ár/teljesítmény alapon.

(#28) GeoPhoto válasza Armagedown (#26) üzenetére


GeoPhoto
tag

Már régóta vannak routerboardok, a Microtik vagy milyen néven itthon is lehet kapni. Igaz abba nem raksz túl sok mindent :)

(#29) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Ettől a hókamóka bandától sem veszek többet semmit (AsRock), mert tavaly vettem tőlük egy Atom platformot, ami eszi a vinyókat. Szerencsére a hétvégén végle belékerül egy klasz kis tool, egy CSÁKÁNY. Én nem tudom, mit művelnek ezek a tajvani srácok, de eddig egyetlen termékükkel sem lehettem elégedett. Az Atom marha jó arra, amire kitalálták (egy kis Office, egy kis net, no FLASH), de ez manapság már kevés lehet még egy átlagos felhasználónak is. Az AsRock nagyon próbálkozik, de a supportjuk is összeszedhetné már magát végre, és akkor talán tényleg belépnek az olcsó és jó kategóriába.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#30) Youri válasza GeoPhoto (#27) üzenetére


Youri
veterán

jaja, épp csak drivert nem tudnak írni a PowerVR-hez, de nem kell elolvasni a cikket, 480p-hez mondjuk tényleg jó ez is :C

RTX ON

(#31) GeoPhoto válasza Youri (#30) üzenetére


GeoPhoto
tag

Feltételeztem, hogy lesz driver. Ha képesek voltak az Intel vackokhoz DXVA képes drivert csinálni, akkor csak lesz ehhez is.

Ha meg szoftveres, akkor kell venni egy CoreAVC kodeket, az talán szétdobja a dekódolást eléggé, hogy CPU-ból is lenyomja.

(#32) Borgi válasza osztraksajt (#21) üzenetére


Borgi
aktív tag

HI,

Aranyos cucc azt meg kell hagyni (az erölködő nem a lap), amúgy a soros tényleg jó cucc, munkához 13 programot használok és ebből 10 soroson "pofázik" az ezközzel, 1 USB/Lan, 2 meg tisztán profibus :)
USB-s cuccok mondjuk majdnem mindhez jók de van amihez esélytelen :P.

A lapoknak is biztos megvan a helyük csak még nem fedezték fel azt!

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#33) Youri válasza GeoPhoto (#31) üzenetére


Youri
veterán

Feltételezed... Egyelőre csak az erőlködés megy, eredmények nélkül, és még csak ETA sincs. Linuxszal mondjuk nem tudom hogy állnak driver ügyileg, oda jó lehet, csak ne indíts GUI-t :) Brazos helyett ilyenben gondolkodni pedig kicsit mazoizmus

RTX ON

(#34) GeoPhoto válasza Youri (#33) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nem azt mondtam, hogy vennék, csak azt hogy nem kell egyből leszólni :) Tabletekben egészen jól muzsikál a PowerVR technológia.

Persze, ha a méret nem annyira számit, akkor inkább egy Sandy Celeron, mint bármelyik alacsonyköltségvetésű cucc akármelyik gyártóról legyen is szó :) Vagy lehetne már értelmes mini-ITX alapon A4-es AMD, de egyszerűen alig van alaplap, főleg itthon... Ami a legnagyobb lehúzás. hogy az integrált procis megoldások alig olcsóbbak, mint egy rendes foglalatos lap, pedig az alaplapok is kevésbé fejlettek (1 csatornás memória pl). Talán csak a hűtésen lehet spórolni, mert hiába az IDLE egyforma fogyasztás terhelés alatt van vagy 20-30W különbség, amit el kell vezetni. (mert senki nem csinál noti prociból lapot újabban)

(#35) Youri válasza GeoPhoto (#34) üzenetére


Youri
veterán

Persze, ott jó, ARM meg Droid/iOS alatt... De ez nem az a világ :)

Sandy Celeron egy NAS-nak, vagy home servernek 24/7-ben pazarlás, HTPC-hez meg nem az igazi a GPU.

RTX ON

(#36) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Annyit érnek ezek, mint kan disznón a csöcs.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37) GeoPhoto válasza Youri (#35) üzenetére


GeoPhoto
tag

Jó az a Sandy GPU HTPC-re is, ha nincs 24p-s tévém úgyse :)

Pazarlás, vagy nem. de mivel csak 4e-vel volt drágább, mint egy Fusion nem érzem annak. Plusz bármikor rá lehet dobni egy RAW fotókonverziót, vagy egy videóátkódolást és akkor mindjárt jobban érzem magam.

Végre egy - számomra - kompromisszummentes NAS/HTPC kombó. Ennél már csak az lenne jobb, ha a játékokat is bírná, de arra ott vannak a konzolok.

(#38) Youri válasza GeoPhoto (#37) üzenetére


Youri
veterán

procival, vagy anélkül volt +4 ezer?

RTX ON

(#39) GeoPhoto válasza Youri (#38) üzenetére


GeoPhoto
tag

Procival.

Dobozos Celeron 12e
Asrock lap 18e
=30e
Fusion lap akkor 26e volt.

Na jó, még vettem egy plusz ventit, mert a lapos házamba nem fért be a gyári hűtő, és nem akartam arról levágni, inkább egy jobb rézmagost vettem itt a hardverapron 600Ft-ért és szétkaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#40) #19617792 válasza Youri (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

és mekkora pofátlanság már ezt Graphics Media Acceleratornak hívni, mikor ez lófaszt se gyorsít, csak lassít. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) zeg


zeg
senior tag

Ezek az atomos inteles integrált vga-s szutykok elérték már az ezredfordulós S3 Savage2000 sebességét, vagy a Voodoo3 megszorongatná? ;] :D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem valami tigris.

integráljanak rá* valami 2 magos sb-t és befogom a szám :DDD

*+FW,+Wifi,+1xPci-ex

[ Szerkesztve ]

(#43) dcenter


dcenter
csendes tag

hm, kíváncsiságból (és nem kötekedésből) kérdem:

ha pl. van egy funkció, ami a következőket igényli, akkor oda mit használnátok?
embedded jelleg: adott egy készülékház, ahova minél kisebb,minél halkabb és minél kisebb fogyasztású (esetleg passzív hűtéses), de relatíve nagy teljesítményű procit kéne telepíteni. fontos a kétmag, fontos a nagy rambővíthetőség és egyáltalán nem fontos a megjelenítés.
(konkrétan ez egy home-made digitzongi lesz, pici kijelzővel. vst hangszereket, illetve konkrétan párat futtatna)

azért kérdem csak, mert itt is (meg általában mindenhol) mindenki húzza (le) az atom procis lapokat. néztem tegnap atom d525 vs. brazos összehasonlítást és az általam leírt feladathoz szükséges teszteknél mindenben verte az atom a brazos-t. (hangsúlyozom, egyáltalán nem néztem a megjelenítéshez kapcsolódó teszteket, mert ahogy írtam is, az egyáltalán nem fontos az adott feladatnál). és kb 20e-ért van már ilyen intel alaplap ilyen procival.

btw, én atomot használok (sajnos) nap,mint nap egy netbookban és teljesen egyetértek az aggályokkal, csak ha egy konkrét célfunkciót valósítanék meg (ahol pont nem fontos a kép), oda sztem nem nagyon van jobb alternatíva. illetve, szerintetek van?

(#44) GeoPhoto válasza dcenter (#43) üzenetére


GeoPhoto
tag

A passzív hűtéssel elég kevés opció marad, ott tényleg az Atom lehet a nyerő. Ha viszont tudsz egy kis hűtést elviselni, akkor lehet H61-es alaplapon egy Sandy Bridge Celeron, a G530-as legalább 2x gyorsabb mindenben az Atomnál, és kb egy 10-essel kerülhet többe az egész (csak a hűtőt kell átszerelned... Mondjuk nem tudom mekkora a készülékház amibe menne, lehet hogy ez be sem férne.

(#45) djfantom


djfantom
tag

Legaláb rca-t rakhatnának rá h legalább divix lejátszonak és dvd lejátszónak meglehessen csinálni.Ha már komolyabb dolgokra nem használható.Vagy egy dvb-t tunert integrálhattak volna rá h legalább a főldfelszini adásokat SD-be lehetne néznirajta.S akkor agy dvd,divix lejátszós,internetezős,zenehalgatós septopbox-ot lehetne csinálni belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.