Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Akinek fontos a csicsa-micsa, az biztos megfizeti érte a felárat...

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

Pont az AsRockhoz? Az elmúlt években, igaz intel oldalon náluk találkoztam a legtöbb hibás cpu sockettel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) Mekiúr válasza haxiboy (#2) üzenetére


Mekiúr
tag

~3600db Asrock alaplapot adtunk el az elmult 2 évben, de CPU foglalat hibával egy sem jött vissza. Az hogy az ü. összevissza hajlítgatja a foglalatban az érintkezőket, na az mindennapos. De ez gyártófüggetlen. Félre ne érts, nem mondom hogy nem futhattál bele, de én még nem találkoztam ilyennel.

(#4) haxiboy válasza Mekiúr (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Az első komolyabb Asrock lapom görbe pinekkel érkezett, a második (csere) úgyszint, pedig a boltban nyittattam ki velük. H81 BTC-ből szerintem 200-300 megfordult nálam ezekből szerintem 10-15 hibás socketes volt, a H110 BTC-PRO-ból úgyszint, pedig ezeket közvetlenül a gyártótól rendeltük. Z390 Pro4 lapoknál pedig kibontás után 10/6 volt rossz, azóta az LGA Socketes Asrock lapokat teljes mértékben kerülöm, vagy a gyártás folyamán, vagy valamelyik munkafolyamatnál valaki(k) b@lfasz módon járnak el náluk. Persze ezt ne úgy értsd hogy a pinek fele görbe, hanem pl 1db hiányzik és így nincs dual channel, vagy épp el sem indul a gép (zárlat) mert görbe a pin, de az első bekapcsoláskor meg is hal teljesen hiába próbálod visszaegyenesíteni.
Asus Z270-P lapból is rengeteg fordult meg a kezeim között, összesen 1db hibás sockettel találkoztam, de ott sem a pinekkel volt a probléma, hanem - valószínű szintén a csomagolás vagy valamelyik pakolós fázisnál - a socket környékén lett egy sérülés.
Persze ez nem jelenti azt hogy az összes Asrock lap rossz, de nálam rossz benyomást keltett, ennek ellenére a Home Serverben egy b450 pro4 teszi a dolgát, megtámogatva természtesen minden földi jóval, de értelemszerűen ezek meg a csúcs lapokról is hiányoznak.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) Mekiúr válasza haxiboy (#4) üzenetére


Mekiúr
tag

Akkor úgy tűnik szerencsénk volt eddíg. Nem bánom, csak maradjon így. :)

(#6) Duree


Duree
veterán

Már rég nem halottam a GeiL memóriákról, nem tüntek el hála istennek mert igazán jó és megbízható darabok.

duree54

(#7) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az nem jött át, hogy mitől lenne annyira azokhoz igazítva, pláne hogy processzorok tekintetében oda-vissza kompatibilisak.

(#8) Hobbbyt válasza MeszesKPT (#7) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Színben... kb.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.