Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Apa kezdődik, mindenki vs mindenki lesz ebből pár éven belül :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Azt lehet vajon tudni, hogy mely szabadalmakat sért? Mert ha ők is levédették a lekerekített gömböt, akkor no comment...

osu-no seishin

(#3) Spancho válasza total90 (#1) üzenetére


Spancho
őstag

Nem tudom ,de gondolom hogy Amerikában indítják a pert :)
Ott meg szerintem ez nem is hír , alapból mindenki mindenkit perel.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) FiachraBán válasza Töki bácsi (#2) üzenetére


FiachraBán
tag

Ezeket:
[link]
[link]

(#5) Daywalker válasza Töki bácsi (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Benne van a hírben. De rálinkeltem a pdf-eket:) Amúgy az amerikai szabadalmi rendszer sajnos egy vicc, emiatt sokan támadják.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) #65675776 válasza Daywalker (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lényegében megint teljesen triviális dolgokról van szó. Ügyes. Gratulálok az amerikai szabadalmi rendszer kitalálóinak.

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ismét egy ékes példája annak, hogy az amerikai szabadalmi rendszer reformra szorul.

<< Heimdal >>

(#8) #06658560 válasza #65675776 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak átfutottam a szabadalmakat, de jól látom, hogy levédettek egy folyadék szállítóközegü, számítógépekbe építhetö höcserélöt úgy általánosan? Vagyis egy vizes hütöt amit nem autóba, akármibe, hanem számítógépbe tesznek? És ezt lehet?

(#9) fatallerror


fatallerror
addikt

na jön 1 újabb topik ahol jöttök sokan nagy magyarok h nyugat milyen gáz, mi vagyunk a királyok :DDD

ezek a perek részben gázosak, részben van bennük igazság. csak valóban lassan elkéne fogadni h mindenki mindenkit másol. lásd minden középkategóriás autó ugyanúgy néz ki, x alakú fém tv talpak másolása vagy akár a játékok ( tavalyi e3 az íjakról szólt, nyilván nem mindenkinek pont most jutott eszébe h legyen íj hanem a szokásos ipari kémkedések által "találták" ki ) stb.

ha valaki előbb talált ki vmit jogosan perel csak arról megbizonyosodni h tényleg kitalálta ki előbb illetve h van e összefüggés (másolás) azt megmondani nehéz. eszembe jut 1 vicc amiről azt hiszem h én találtam ki de nem csak nekem járhat így az agyam hanem több milliárd másnak is szóval több ember is kitalálhatja ugyan azt na és ezért gázosak ezek a perek.
vminek a feltalálása annyira fejben játszódik le h nehezebb rájönni ki találta ki előbb mint 1 gyilkosság gyilkosának megtalálása és bizonyítása... és lehet akármilyen jó is a bíróság meg kutathat amennyit akar nem fog rájönni h pontosan ki, mikor találta ki és mikor ültette az agyából fizikai termékbe ötletét....

a másik meg a facebook esete, azé az érdem aki megtudta valósítani. vagy james cameron terminatora, beperelte 1 csávó mutogatva az anyagait is h nade robotos ötlete neki már a 60as években volt és lemásolta cameron ezt. ez benne van a pakliban, ő csinálta meg jobban, olyánná ahogyan siekeres film lehetett... nem nyerte meg a pert a csávó egyébként. ha lemásolnak, csinálj mást...

eléggé összevissza beszélek magam sem tudom h mi a mondandóm de ha már ennyit írtam akkor elküldtem :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#10) Retekegér válasza fatallerror (#9) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nehéz téma, de nem a másolás a gond, hanem a triviális dolgok levédetése. Ha már egy ilyen ötleten alapuló sikeres terméket dobnak piacra, akkor legyen elég a piaci dominancia, amit a lépéselőnyből kovácsolni lehet.

<< Heimdal >>

(#11) TESCO-Zsömle válasza FiachraBán (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#12) kopidoo


kopidoo
senior tag

Ha USA patent, akkor ott nem kell árusítani. Ennyi.

(#13) TESCO-Zsömle válasza kopidoo (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem olyan könnyű csak úgy otthagyni az egyik legnagyobb piacot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) #65675776 válasza fatallerror (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Láttad a bejegyzés dátumát?

(#15) fatallerror válasza #65675776 (#14) üzenetére


fatallerror
addikt

az mind1. attól még magától is kitalálhatta a cm ezt a rendszert sőt lehet akár előbb is, majd kiderül h betudnak e mutatni ennél korábbi anyagot róla, hiteles dátummal. (befognak egyébként)

tehát szabadalom ide vagy oda attól még nem biztos h másoltak főleg h ők a szabadalom bejegyzése után néhány héttel már bemutatták ezt a hűtőt hiába csak januárban jelent meg. szerinted néhány hét alatt tudatosan másolták le a terméket? ne viccelj már :N

#10) Retekegér : milyen kifli? :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#16) #95904256 válasza #65675776 (#14) üzenetére


#95904256
törölt tag

2012.Aug.14. :C

Valóban nem más, mint egy részletesebb összefoglaló arról, hogyan is működnek napjaink "vízes" (R) CPU hűtői.

szerk.: Megjegyzem, az Asetek hidegen hagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) StevieWonder


StevieWonder
tag

az a szanalmas ebben is meg az Apple ben is hogy nem innovacioval vagy arpolitikaval akarnak felulkerekedni a masik gyarton hanem megprobaljak betiltatni azt.

pl az alaplapgyartok miert nem perelik egymast? szgep haz gyartok miert nem?
sot, akik teglakat gyartanak szerte a vilagon miert nem? mindegyik cseszett kismeretu tegla ugyanugy nez ki, pereljenek mar

nyomorultak

[ Szerkesztve ]

(#18) ClayMore


ClayMore
aktív tag

az a kemény h a szabadalom dátuma viszonylag friss.

ilyen rendszereket úgy általánosságban már nagyon régóta gyártanak gyártók.

nem lett volna egy már széles körben elterjedt technológiát levédetni engedni. :N

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#19) #65675776 válasza #95904256 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy ez is csak azért lett bejegyezve, mert látták, hogy más is tud ilyet tervezni/gyártani. Még a végén nem mindenki tőlük fogja venni és címkézni. Szánalom. Addig miért nem jutott eszükbe?

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza #95904256 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Téged is lehüt rendesen? ;)

(#21) fatallerror válasza #65675776 (#19) üzenetére


fatallerror
addikt

tudják ők is hisz ha nem tudnák h komolytalan a per akkor a corsairt perelnék be de mivel tudják h ők anyagilag egész más szint ezért "csak" a cm-et támadják, tudják ők jól h a visszájára is fordulhat a dolog ezért óvatosak :D kis extra pénzre számítanak csak még nem tudni h kimenő v bejövő pénz lesz e ;]
szerintem a cm befogja darálni őket ha szükséges

eddig azért nem jutott az eszükbe mert fogytak a hűtőik de most bajban voltak ezért bejegyeztették ezeket a szabadalmakat h mártírkódjának később (most). előre kitervelték

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#22) #65675776 válasza fatallerror (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Corsair-en mit pereljenek? Tőlük veszik és matricázzák.

(#23) #06658560 válasza fatallerror (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

"ezek a perek részben gázosak, részben van bennük igazság. csak valóban lassan elkéne fogadni h mindenki mindenkit másol. lásd minden középkategóriás autó ugyanúgy néz ki, x alakú fém tv talpak másolása vagy akár a játékok ( tavalyi e3 az íjakról szólt, nyilván nem mindenkinek pont most jutott eszébe h legyen íj hanem a szokásos ipari kémkedések által "találták" ki ) stb."

Jé, végre valaki talált egy rendes rpg-t?

(#24) Töki bácsi válasza TESCO-Zsömle (#11) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Igen, én is valami ilyesmire gondoltam a 2. hozzászólásnál. :)

osu-no seishin

(#25) vinibali


vinibali
őstag

legalább tudom, hogy az Asetek dán :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) fatallerror válasza #65675776 (#22) üzenetére


fatallerror
addikt

én úgy tudom h a corsair a CoolIT-tól kapja a cuccost akiket az asetek perelt, épp ezért mondtam h fura h nem a corsairt perelték

#23) Kopi31415: most nem tudom miért szóltál be :U

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#27) lucifer31 válasza fatallerror (#26) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Rosszul tudod akkor. A corsair az asatektol veszi.

(#28) fatallerror válasza lucifer31 (#27) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor mind1 :B

don't tell me what i can't do!

(#29) tornas


tornas
őstag

...és még azt mondják, hogy a magyarok pereskednek a legtöbbet.

Nehéz dolog ma már másolás nélkül eredeti és kreatív dolgot megalkotni. Sokan lemásolnak cuccokat, eladják, aztán megszüntetik a céget és új néven fojtatják tovább a koppintást. Túl nagy a kereslet-kínálat harc, így nincs idő eredeti dolgok megalkotására, még a lemásolt cucc áttervezésére sem. Csak rá a cég saját címkéje és mehet a vevőhöz...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#30) schawo válasza tornas (#29) üzenetére


schawo
titán

Na hát, ilyet senki nem mondhatott komolyan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) tornas válasza schawo (#30) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem sem... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#32) Prison85


Prison85
senior tag

Aseteknek drukkolok. Több okból is.

1. Dán cégnél dolgozom és a mi termékeinket is sokan másolják épp az amerikai szabadalmi rendszer miatt. Rontják a mi hatékonyságunkat: megtervezzük (Európa), Lemásolják (USA), legyártják (Keleten valahol). Közben az Európai gyárak szép lassan bezárnak. De mi lesz ha netán nem lesz mit lemásolni? Sötét korszak Második Évad?

2. Nem nyomdaképes, hogy mit a véleményem az USA-ról

3. Volt CM hűtőm és nem szimpatizáltam vele :)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#33) tornas válasza Prison85 (#32) üzenetére


tornas
őstag

Az amerikai szabadalmi rendszer és a cégek (amerikai) között én korrupciós sumákolásokat is eltudok képzelni. Hogy milyeneket, azt a fantáziádra bízom. ;)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#34) coll3ctor


coll3ctor
tag

Az első ilyen cuccukat 10 éve csinálták,nemsokkal később a CM is csinált egy hasonlót,előbb is eszükbe juthatott volna perelni.

(#35) brd válasza #65675776 (#6) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem az igazából nem butaságból működik úgy, ahogyan, hanem szándékos. Így ugyanis az amerikai cégek tudják magukat védeni a külföldi ügyesebbekkel szemben. Minden egyszerű dolgot (kör, négyszög, lekerekített sarok, egyenes vonal stb.) levédenek, és ha szükségük van rá, akkor perelhetnek érte. Pont ugyanúgy működik, ahogyan elhitetik a világ jó részével, hogy amerika a béke érdekében lép közbe, háború képében, szerte a világban (azaz hülyének néznek mindenkit, és mint látszik, sokakat jogosan), valójában pedig...

The only real valuable thing is intuition.

(#36) #65675776 válasza brd (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma az, hogy most nem amerikai (dán) cég perel be egy másik nem amerikai (tajvani) céget... Szóval erre nem él a felvázolt elméleted.

fatallerror: És a Corsair-t mi alapján perelhetnék? Nem gyártanak semmit, ami a szabadalmaikat sértené. A CoolIT-et beperelték, ezzel a téma ezen vonalon le van zárva.

Prison85: "De mi lesz ha netán nem lesz mit lemásolni?" - Ezt most úgy írod, mintha Európán kívül soha, sehol, semmit nem találtak volna ki. Félelmetesen gőgös hozzáállás. Ezzel szemben Európa pont az innovációban van durván lemaradva szinte mindenkivel szemben. Csak Afrikát előzzük meg ilyen szempontból. Persze nem csoda: ezen a kontinensen nem igazán divat ilyesmiben együttműködni. A CERN egy ritka kivétel, de kb ennyinél meg is áll a kooperáció. Amikor már konkrét üzleti érdekek kerülnek elő egyből a széthúzás jellemző.

(#37) brd válasza #65675776 (#36) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, olvastam a cikket, de én csak a szabadalmi rendszerről írtam. A cikk tárgya csak egy "vadhajtás", sajnálatos, hogy így is fel lehet használni a rendszer butaságait.

The only real valuable thing is intuition.

(#38) Jim Tonic válasza fatallerror (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért ezt a topikot rendesen teleírtad hülyeségekkel...

#32:
2. Nem nyomdaképes, hogy mit a véleményem az USA-ról
3. Volt CM hűtőm és nem szimpatizáltam vele :)

Micsoda nonplusultra érvek. Hogy jön ide az USA? Az Aseteknek szurkol, mely' az általad lenézett USA-ban tud csak ilyen pert indítani. Egyébként egyik cég sem amerikai. A 3. pontod meg egyszerűen vicc. Az emberekkel szimpatizálj, ne a hűtőddel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Prison85 válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


Prison85
senior tag

Mint láthatod az első pontban lényegesen részletesebben írtam, ebbe nem is kötöttél bele. A 2. és 3. pedig saját vélemény - tudtommal leírhatom és nem sértek vele szabályt. Én legalább a témához valamelyest kapcsolódó mondatokat fogalmaztam meg nem pedig azt kerestem, hogy ki milyen hülyeségeket írt, amibe beleveszhetek.

Egyébként az Asetek Dán székhelyú vállalat. Mielőtt más véleményét firtatod, legalább alapozd meg a sajátodat. Szimpátia pedig nem csak ember és ember között létezik. Erről is olvashatnál kicsit részletesebben...

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#40) Jim Tonic válasza Prison85 (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az USA köcsög, mert ott egy tajvani céget be tud perelni az Asetek, akit Te támogatsz. Az USA amúgy is csak lop. Tehát jó, hogy az USA védi az Aseteket, de amúgy egy köcsög. Kb. ez a mondanivalód lényege? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Prison85 válasza Jim Tonic (#40) üzenetére


Prison85
senior tag

Ha már valóban hasonlóság van, akkor miért ne próbálja megvédeni azt a terméket, amibe beleölte a pénzét. Ha erre épp csak amerikai fronton van lehetőség, akkor ott. Viszont talán nem véletlenül épp az USA törvényeiben vannak a kiskapuk, amiket jelenleg egy amerikától viszonylagosan független cég használ ki. Az amerikai kiskaput megtalálta más is - tetszik, nem tetszik. Kb ez a mondanivalóm lényege, remélem érthető alpári szavak nélkül is. ;)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#42) Jim Tonic válasza Prison85 (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor már csak azt nézd meg, a dánok milyen szabadalmat védettek le. A PC-s vízhűtését. Ki is lopott akkor? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Prison85 válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


Prison85
senior tag

Első bekezdés:

A vádak szerint a Cooler Master Seidon zárt rendszerű kompakt vízhűtők sértik a dán cég szabadalmait.

Cikk közepén:

"Az Asetek már tavaly ősszel, a termék megjelenése előtt felszólította a Cooler Mastert, hogy hagyjon fel a jogsértő magatartással. A vádakra a cég érdemben azóta sem válaszolt"

ezt amolyan "les**rom magatartásnak nevezném a CM részéről

De hogy tisztán lássunk arról mennyi minden mást is lemásolnak keleten [link]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#44) Jim Tonic válasza Prison85 (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem ezt írtam. Nézd meg, mit védetett le az Asetek. Így mindenki, aki vízhűtést gyárt, az tőle lop. Pedig nem az Asetek találta fel a vízhűtést.

Most már kelet lop? Eddig az USA lopott...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.