Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbrain


bbrain
tag

Szuper, pont most keresem a platformot egy IoT cucchoz.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ez az IoT kategória még túl korai még az USA-ban is. Talán Japánban és Dél Koreában már van némi piaca, de máshol nem hiszem. Annyira szerintem nem lusták, kényelmesek és kütyübuzik az emberek, hogy mindent a netre kössenek. Tippem szerint ez a lufi nem fog túl nagyra nőni, mielőtt kipukkadna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) masholnap válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


masholnap
senior tag

pedig ez már nem jövő, hanem jelen, csak még a kezdeti szakasz. 10 év múlva az lesz fura, ha a valami nincs rákötve a netre.
az sincs messze, hogy chipet kapjanak az emberek, csak el kell hitetni, hogy az ő érdekük :D azaz a miénk, khmmkhmmm :D

(#4) #16939776 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig ha elég olcsóak lesznek ezek a modulok, még kapcsoló helyett is ezt fogják beépíteni minden hova.
Mindegy hogy biztonsági, vagy kényelmi okokból, de rá lehet vezetni az embereket, hogy szükségük van rá...

(#5) Tigerclaw válasza #16939776 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Olyan olcsó sosem lesz. Annak én semmi értelmét nem látom, hogy olyan háztartási gépeket kössek internetre, amiknél az egésznek semmi értelme. A gyártók ma még azt sem képesek rendesen megoldani, aminél lenne valami haszna (pl. okos TV), akkor mit kezdenének egy mosógéppel, vagy porszívóval, vagy akár egy hűtőszekrénnyel? Ja és épp azt látni, hogy a "smartosítás" esetén az olcsóságot említeni sem lehet, mert azzal épp extraprofitot akarnak elérni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) MZperX75 válasza masholnap (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

Elfogják hinni,meg lesz a jó paráztatás,csip nélkül nem élet az élet,csak úgy rohannak hogy azonnal kell a csip ide a nyakamba.

RFID Microchip implant (human)
[link]

Más:

Mindent a netre?
Ha a net beszarik,akkor mi van,nem merünk kimenni majd az utcára,ennyire nem szolgáltathatjuk ki magunkat,hülye "kényelem" és kényelmi tudatlanság miatt.
Hülyeség burjánzik ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gazdasági szférában jelenleg is világszerte használják (egyre több cég), a fogyasztói piacokon pedig most kezdődik a mozgolódás. Tény hogy megvan a hype, és ilyenkor a várakozások képesek meghaladni a realitásokat.

A kütyükkel nagyot lehetne dobbantani, de ez másra is jó, itt egy európai példa hogy mire.

[ Szerkesztve ]

(#8) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis cucc!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) #16939776 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha még 26 funkciót fel lehet sorolni a terméken egy ilyen modul miatt, miért ne érné meg beépíteni?
Nem kell rá kijelzőt és funkció gombokat tenni, csak a nagy teljesítményű végrehajtó részt kell megvalósítani amit egyébként is kellene, a program pedig elfut ezen. Tényleg drágább lesz a termék?

Én sem látom értelmét, de 1 generáció alatt hozzászoknak az emberek, mint ahogy a mobil/okos telefonhoz tették, pont olyan természetes lesz a fiataloknak mint nekünk a mobiltelefon...

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776 válasza MZperX75 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

És csinálnál a kütyükkel ha nem lenne villany? Mert a net ugyan olyan "természetes" /lesz/ mint a villanyáram...

Várható következmények

[ Szerkesztve ]

(#11) MZperX75 válasza #16939776 (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

:C

(#12) fpeter84 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


fpeter84
senior tag

még szerencse, hogy a fejlesztők nem ilyen pesszimisták :))

~1x éve egy MIPS/ARM platformos Wifi-re köthető eszköz tízezrekbe került
~8-10 éve már 10e-es nagyságrendért kaptál openwrt-síthető routert ami már jó IoT alap volt
~5 éve már 6-7e-ért kaptál egy USB portos openwrt-síthető MR3220-as routert
~2-3 éve 12-14$ (free shipping darabár, nem ezres tétel!) áron jött a HLK-RM04 modul
- és most nemrégiben jött ki az ESP8266 platform, amivel kevesebb mint 3$-ért (szintén free shipping darabár) kapsz egy szabadon programozható Wifi-re köthető IoT platformot!

és az utóbbi árához vedd hozzá hogy ezzel a termékükkel tudtommal egyedüliek a piacon - egyelőre - ha sorban megjelenik több ilyen innovatív gyártó is, akkor lehet ez az ár is hamar a töredéke lesz és már 1$ se lesz a kisker ára, akkor mennyi lesz 10e-es tételben?

ilyen fejlődés és olcsósodás mellett még mindig úgy gondolod hogy előbb utóbb nem lesz még a chipses zacskó is netre kötve a boltban? :)

(#14) #25583896 válasza #32839680 (#13) üzenetére


#25583896
törölt tag

Néha át kell nevezni a dolgokat, hogy újdonságnak tűnjön... "Cloud" és "drón" volt már 15-20 éve is, csak éppen elosztott szervernek és quadcopternek nevezték őket (bár az igaz, hogy mostanában terjedtek el szélesebb körben és ezért adtak ezeknek valami "menőbb" nevet).

(#16) Tigerclaw válasza fpeter84 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem a modul ára a drága, hanem az "okosított" eszköz felára. Olyan mint az "iThing" felár, az Apple kütyükhöz készített tartozékoknál. Persze pont az olcsóbb dolgok okosítása fog kifejezetten nagy felárat hozni, az eredeti árhoz képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) #06658560 válasza #25583896 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szép példa a tablet is.

#15 morgyi: A drónokra régebben a modell nevet használták, akkor még értelme is volt a makett szónak is, csak mióta a szégyenen elterjesztette a zusaf drónokat a köz fejében, azóta kell mindenre azt aggatni.
Pláne, hogy ha jól tudom a drone eredetileg a repülővel vontatott légi célt jelölte.
Egyébként igen, manapság akkor lesz internetes bármi is, ha android van rajta. A helyett, hogy a funkció számítana.

[ Szerkesztve ]

(#18) Alchemist válasza #16939776 (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Sebaj, kapós szakma lesz ezek letiltása, hogy a szomszéd script-kiddie ne akarjon csatát játszani a netre kötött háztartási gépekkel... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) mepet


mepet
addikt

Regisztráltam, és elég hosszan kifejtettem, hogy mihez szeretnék fejlesztői tiszteletpéldányt kapni. Kíváncsi leszek.
Más gyártóktól sokszor kaptak már ismerősök ingyen mintadarabokat, én sosem. Remélem több szerencsém lesz samsung-gal, mint a TI-vel, a silabs-al és az atmel-el...

(#20) #16939776 válasza mepet (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ne Mo.-t add meg címednek, akkor nem hiszik azt, hogy tovább akarod értékesíteni a ES-t.

Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.