Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes, de akkor már akár ebből is lehetne egy cikk!

(#2) Formaster


Formaster
addikt

Magyarul? Új procihűtés a láthatáron? ;]

(#3) MZperX75 válasza Formaster (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem vezeti a hőt,ami neked kell az jól vezeti ;) magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#4) kromatika


kromatika
veterán

Érdekes volt.Köszi.

(#5) noPublicFG válasza Formaster (#2) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Itt az inverze lenne érvényes, vagyis processzor, de hűtő nélkül.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#6) Formaster válasza noPublicFG (#5) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor először értettem jól :)) Minden esetre szerintem ez sem alkalmas processzor készítésre.

(#7) Robert07


Robert07
aktív tag

Akkor elkepzelheto, hogy a szupravezetesben ennek hasznat fogjak venni, es nem kell majd abszolut 0 kozelebe huteni a vezetoket?

(#8) forandor válasza Robert07 (#7) üzenetére


forandor
tag

Csak 60 °C-ra felmelegíteni. Vagy amint átváltozik elektromosan vezető tulajdonságúvá ezen a hőmérsékleten, akkor már nem is változik vissza? Mert akkor igen jó vezeték lehetne belőle, lényegében 0 az ellenállása.

(#9) Depression


Depression
veterán

Nem értem, hogy ebből akkor végülis mi lesz?
Ha nem vezeti a hőt, akkor ott marad, ahol keletkezik. Szóval szigetelésnek jó. Elektronikában ez pont a legrosszabb.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) shun válasza Depression (#9) üzenetére


shun
csendes tag

Ez egy kontaktus nélküli 60°C-os inverz termosztát. :C

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza Robert07 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol van ennek köze a szupravezetéshez?

(#12) daninet válasza #06658560 (#11) üzenetére


daninet
veterán

Nem szupravezető de az ellenállása az elektronok sajátos mozgásából adódóan 1/10-e ezáltal nem keletkezik annyi hő. Lazán kapcsolódik a szupravezetők témához azért.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) blash


blash
tag

me'g mindig kihagyhatatlan a comic sans a tudomanyos publikaciokbol.

(#14) HussarF válasza daninet (#12) üzenetére

Valamit nagyon félreértettél. A hővezetése tizede annak, amennyinek lennie kéne, összehasonlítva a hasonló vezető képességű fémekkel. Magyarul melegszik, mint az állat. Semmi köze a szupravezetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#15) rvs válasza forandor (#8) üzenetére


rvs
aktív tag

"Csak 60 °C-ra felmelegíteni. Vagy amint átváltozik elektromosan vezető tulajdonságúvá ezen a hőmérsékleten, akkor már nem is változik vissza?"

Fázist vált. Fizikában pl. fázisváltás az olvadás, a kristályszerkezet megváltozása, etc. Szóval, ha visszahűtöd, akkor visszafelé is fázist vált.

"Mert akkor igen jó vezeték lehetne belőle, lényegében 0 az ellenállása."

Ez nem így működik. Ellenállása van, hőellenállása is van, de a kettő nem úgy korrelál, mint ahogy a való életben azt megszoktuk. (Általában adott egység hőellenállásra adott egység impedancia jut.) Itt ez beborul és adott impedanciára tízszeres hőellenállás jut.
Ami részben erős melegedést okoz, ami további ellenállásnövekedést mind a két változatban, ami még több hőtermelést, ami...

@HussarF
"Semmi köze a szupravezetéshez."
A fenomén szintjén ez inverz jelenség kb. Rengeteg hő termelődik, míg a szupravezetésnél ez minimális a minimális impedancia miatt. (És ami ott _esetleg_ termelődik az is azonnal eloszlik a WF törvény okán és csak minimálisan módosítja a vezetési tulajdonságokat.)

(#16) Reggie0 válasza Depression (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mi a cel. Pl. elektromos kemencebe nagyon jo atvezetesnek, mert jelenleg eleg sok ho vesz el ott, ahol behuzzak a hoszigetelt terbe a vezeteket. De ne csak nagy kemencere gondolj, hanem termikusan stabilizalt aramkorokre, amelyeket fix, a szobahomersekletnel nagyobb, homersekletre futenek fel, mint pl. TXCO, lezerek, stb. .

(#17) daninet válasza HussarF (#14) üzenetére


daninet
veterán

Valóban.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Reggie0 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Most veszem eszre, helyesen TCXO.

(#19) forandor válasza rvs (#15) üzenetére


forandor
tag

:R

(#20) kymera válasza daninet (#12) üzenetére


kymera
senior tag

Ezen én is elgondolkodtam :)
Akkor ugye ez nem melegszik mint mondjuk egy hagyományos ellenállás ?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#21) HussarF válasza kymera (#20) üzenetére

Kettővel kellett volna tovább olvasnod, mielőtt butaságot kérdezel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.