Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) carl18


carl18
addikt

Az I3-8100 37E már nem rossz vétel, a többi coffee még mindig túlárazott :P
8700K múltkor 160E-ért láttam iponon és pcx-n. :D Vegye aki elég hülye, valaki meg jól keres rajtuk :Y

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#2) --ka válasza carl18 (#1) üzenetére


--ka
senior tag

Csak az a gond, hogy alaplap - főleg nekem tetsző mATX - nincs még jó árban a procihoz.
Már megint a marketing diktálja a keresletet és a kínálatot is ... :(

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#3) ->Raizen<- válasza carl18 (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az i3-as kofi jó vétel eléggé 4 mag 4 szál! Játékra teljesen jó.

(#4) sb


sb
veterán

Az az Acer noti 4 magos procivan, MX150-el, FHD kijelzővel ennyiért ritka jónak tűnik. Type-C, gigabit lan sincs kispórolva. Ha jól emlékszem a Swifteknél még ujjlenyomatolvasó is van.
Kár, hogy Acert nem vennék. :D Az utóbbi időben eléggé odateszik magukat noti felszereltség terén.

(#5) Timer válasza sb (#4) üzenetére


Timer
veterán

Igen, a Swift 1 például marha jó ajánlat, ha megbarátkozol azzal a gondolattal, hogy bővíthetetlen, illetve hogy minden forrasztva van az alaplapra. Na, utóbbiak miatt vettem végül inkább (féláron) egy még gyári garanciás Dell E7240-et. Egyébként az Acerre érdemes figyelni, 2-3 évente rendre kiadnak egy olyan sorozatot, ami pofátlanul olcsón pirít oda a konkurenseknek a konzumer szektorban.

(#6) CSAVI38


CSAVI38
tag

Tényleg jó az ACER felszereltség, de ugyanezt tudja ASUS vivobook s15 is hasonló áron. 265 ezerért ASUS meg már 8 gb memóriával és 256 gb ssd-vel ugyanígy mx150 van és szerintem jobban is néz ki.

(#7) carl18 válasza --ka (#2) üzenetére


carl18
addikt

Januárba jön az alaplap is :) Annyira sokat nem kell már várni.
Na meg jöhet a G4560 utodja. Budget gamingnak tőkéletes lehet. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8) Narasim


Narasim
aktív tag

várható volt, hogy inteltől az eddigi i7-ek árában jön az új i5. az i5-760-am annak idején 50e ft-ba került. most meg a duplája egy i5.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#9) carl18 válasza Narasim (#8) üzenetére


carl18
addikt

8600K 260 dollár hívatalosan, akkor se lenne ilyen drága, itt már megy rá a haszon elég vastagon! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#10) ->Raizen<- válasza Narasim (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ne zavarjon hogy 6 magos az az uj i5 a régi cuccod meg 4.

(#11) #20691712


#20691712
törölt tag

Semmilyen gepet nem eri meg venni.
Az aaa kategoria egy fos.
Az indie meg elfut 5-6 eves vasakon is.
Szerintem en mar nem fogom cserelni a 6700-at semmire.
Megy ameddig meg aztan kabat.
Remelhetoleg mire 45 leszek teljesen leszokok a jatekokrol. Erosen dolgozik rajta a jatekipar, hogy igy legyen.
Dolgoznom itthon mar nem kell, igy azt a vasat se kell mar halistennek takolni.
Az osszes gyarto felfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#12) ->Raizen<- válasza #20691712 (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

En azert nem mondanam hogy forduljanak fel. De az teny hogy a felso 1% tudja lassan megfizetni a szorakoztato elektronika tetejet. En is igy vagyok vele 6600k-s gepem megy ameddig megy aztan ... Okosba hasznaltan valamit helyette fillerekert ha felfordul. Azt is kenyszerbol.

(#13) Zodicus


Zodicus
senior tag

A CPU dobozos változatban is elérhető 160 000 forint körüli áron, ha a gyári bordára bíznánk a szorzózármentes CPU hűtését.

Tudtommal már a box változathoz sem adnak gyári hűtőt. Vagy tévednék??

(#14) sb válasza Timer (#5) üzenetére


sb
veterán

Swift 3-5-re gondoltam, ott tudtommal van bővítés, amennyi legalábbis lehet és kell.
Régebben nem volt rájuk jellemző , hogy próbálnának bármiben is többet nyújtani. Itt is van azért a tesztek alapján 1-2 rosszabbul sikerült kijelző panel pl. a fenti gépekben, tehát azért itt sem 100%-osak sajnos. De még így is többet tettek bele mint a konkurencia. Monitorban is ugyanezt látni mostanában náluk.
A másik része a garis/támogatási hozzáállásuk volt ami miatt kerültem őket, nem tudom most azzal hogy állnak.

Dellem van/volt több munkában. Minőségiek, de ott meg hozzáállásban érzem épp az ellenkezőjét. 1.5-2x áron amit lehet kispórolnak. Ez volt USB 3.0-ból, M.2-ből, jó panelből, felbontásból, mindenből az utóbbi 6-8 évben. De pl. az ujjlenyomat olvasó is egy rakás sz*r az újakban, abszolút mértékben is meg a korábbi típusokhoz képest is. Ilyenekkel nem foglalkoznak. :(

(#15) Aljasvip válasza carl18 (#9) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én a nyitás utáni héten 93k-ért vettem az R5 1600X-at, mert már nem bírtam várni, a 8 magosokat meg overkill-nek éreztem (pénzügyileg is), most meg már az is normalizálódott.
Szerintem a külföldi kiskerek is ugyanígy lehúzzák a népet, mert megtehetik.

A mostani "középkategóriás csúcs" gépem 400-ba fájt, ezt 10 éve még 120-ból megúsztuk. A sok kis pici drágulás szépen összeadódott, nekem is fájt, de én se veszek egy darabig semmi újat ebbe a gépbe.

(#16) carl18 válasza Aljasvip (#15) üzenetére


carl18
addikt

Hozzá állás kérdése, ha téged nem zavar az ár és meg is veszed ennyiért ne csodálkozz hogy ilyen árba adják.
Már nem 160, hanem 165E a 8700K nem hogy csökken még emelkedik? WTF?
Hát mindenkinek maga dolga mit mennyiért vesz meg, de ha tudom egy termék ára valójában mennyi akkor nem adok ki 60%-al többet mert valaki jól akar járni. Ezért tart ott a világ ahol most, fogyasztoi társadalomba élünk.
Németbe, amcsiba nem olyan fizetések vannak mint nálunk szerinted ők adnának egy 8700K-ért 650-700 Dollárt/Eurot? :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) Wombath válasza Zodicus (#13) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem, jól tudod, a dobozosban sincs hűtő, én zavarodtam össze, köszi :)

(#18) .mf válasza ->Raizen<- (#10) üzenetére


.mf
veterán

Téged meg az ne zavarjon, hogy az már egy 7 éves proci, ennyi idő alatt ez nem nagy előrelépés, főleg ennyivel drágábban.

Az i5-750-em OEM kivitelben 32k-ért vettem Ph aprón, és akkor az még az erős felső-középkat. volt (felette akkor még csak 3 proci volt, 860, 920 és 965 XE), nem pedig belépő, mint a 8100 most 37k-ért. Alá a Biostar lap CFX + SLI-vel pedig, kapaszkodjatok meg, 15k volt újonnan boltból. 2×4 GB RAM 8k. A 4850, szintén felső-középkat., megjelenésekor 31k. '11-ben, az "Özönvíz" előtt pár héttel még 14k-ért vettem 2 TB-os lemezt.
Hol vagyunk ezekhez az árakhoz képest? Ha valaki "infláció, árfolyam"-mal jön, körberöhögöm. Procik, alaplapok, RAM, videókártyák USD-s ára is rengeteget emelkedett.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) rocket válasza carl18 (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Sajnos jelenleg rossz a I3-8100 vetel, mivel csak Z370 chipsetes lapokat kapni hozza amik ~35k-tol indulnak, az olcsobb chipsettel szerelt lapok meg ~3 honapra vannak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20) ->Raizen<- válasza .mf (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor felejtsd el a gep epitest orokre ha ennyire nem jon be az aremelkedes. Es vegyel egy ps4-et mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#21) GoldhandRent válasza ->Raizen<- (#10) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Az se zavarjon, hogy a helyere jott... Ergo annyiert kene adni mint az elozo generaciot... Az elozo generaciot csokkenteni, mert kifuto termek, az az elottit meg meginkabb. De nem igy csinaljak... Ha az azonos helyre pozicionalt ujabb gen. erosebb mint az elozo generacio, akkor annyival dragabban adjak..
Ez addig igy marad amig lesz aki megveszi...

10 ev mulva mar megfizethetetlen lesz minden, mert az akkori ujabb generacio teljesitmenye mar 1274%-a a mostani 7000-es sorozatenak, ezert 2027-ben a 7700k meg mindig ~300$ lesz, a 18700k pedig ~3822$-ba fog kerulni.
Ezzel a logikaval..... ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#22) .mf válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


.mf
veterán

Meghajlok végtelen bölcsességed előtt. Esetleg demonstrálnád, hogy a PS4-en DualShock-kal hogyan lehet a Photoshopot működésre bírni? Mert képzeld, vannak, akik nem csak játékra használják a gépet... De még játékok között is, egy RTS-sel megnézném, hogyan boldogulsz.

Ha a PC-s ipar minden évben csak sírni akar, hogy egyre csökkennek az eladások, akkor nyugodtan növelje csak tovább az árakat, jelentős fejlődés nélkül.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Lacok


Lacok
őstag

Az ASUS ROG STRIX XG27VQ wqhd felbontással megérné a 140 ezret az fhd-t nem. :(

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) ->Raizen<- válasza .mf (#22) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor vegyel hasznaltan fillerekert cuccot az apron, havernak ajanlottam egy i7 es iris pros plarformot 50 ert alaplap is tartozik hozza mini itx es egy 8 eves phenom 2-t valtott, full elegedett. Nem muszaly mindig mindenbol a legujabbat venni, de szivesen adok neked is tanacsokat. ;) Mindig mindent meg lehet oldani csak nyitott szemmel kell jarni es nem kell megenni a marketing bullshitet. Amugy meg az okostelok tabletek miatt tart a pc ahol es az aremeles nem all meg, ezt a generaciot nem hozza lazba a batar nagy ormotlan pc. Esik a piaca.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ombi5 válasza ->Raizen<- (#24) üzenetére


Ombi5
őstag

Egyszer s orokre.... [link]

Mellesleg nem ertem mit rinyalnak itt,akiknek nincs penze pcre, vegyen konzolt!!!!!!!

(#26) MeszesKPT válasza ->Raizen<- (#24) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A muszaly az valami különleges uszály?

Cikkhez, Intel bácsi csak nem akarja, hogy végre lecseréljem az i5-2500K-t.

(#27) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Latom sok itt a nyelvtannaci, majd jo par durva buli utan ti is fogtok felejteni. :P amugy koszi rendesek vagytok mostmar teljesen berogzult, ugy fel evre. Hat ja csorikaimnak nem tetszik a dragilas hozza kell tennem en is alig keresek minimalber felett muszereszkent ;) valo igaz, a 2500 k ma is megallja a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#28) ViZion válasza Ombi5 (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül arról van szó, h nincs rá pénz. Nem érzem jó vételnek a 120k konzol árakhoz képest a 300k PC-t. A jelenlegi játékok, meg amikkel játszok azok nem kívánják az újabb konfigot.

Leginkább a ramot sokallom, de az SSD-nél 15 éve jósolt hatalmas árzuhanás sem történt meg. Tudom, árvíz, hurrikán meg szárasság is volt, jöttek a napfoltok, a gyíkemberek és a Soros is. Nyilván indokolt, h brutál magasak a ram és a VGA árak. Szal. ne következtess abból, h vki leírja a véleményét, miszerint kib*ás, h magasan tartják az árakat, mondvacsinált indokokkal. Kartell. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Erre a zaccos kávéra úgysem érdemes váltani,kétlem ha valaki napi szinten tisztában van a pc iparral,akkor ilyent venne.Ha valaki csont új gépet épít,építtet a semmiből,akkor persze megveszi,ha meggyőzi a szépsége :DD

Wasabi...

(#30) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Azért megnézném melyik játékos konfigot nem viszi el a 300-as táp.
i5 és gtx 1070 teljes terhelésen 190 wattot vesz fel a konnektorból.
OK, 1080ti és i7-hez talán kellene egy 400-as.

(#31) ->Raizen<- válasza Krugszvele (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a 400 inkabb 600w mikor az 1080 ti 300w ot kajal egyedul, de inkabb tobbet foleg az oc modell i7 et sem szoktak alaporajelen jaratni a k-sat.

(#32) ggbuffon1897 válasza ViZion (#28) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Én is agyalok rajta h a konfig megy eladosorba v butitásra, egyszerüen annyira kevés játékkal meg keveset játszom, h nemigazán éri meg, de anno mikor összeraktam jo volt magam hülyiteni, h én még mennyit játszok melo mellett.

Ráadásul 30 felett jobb szeretek már nem az asztal elött görnyedni , hanem ágybol kanapérol el witcherezni v assassinozni, amihez egy konzol pont ideális. Egyedül az Fm van ami miatt "nem ereszthetem le teljesen a páncélt", mert az örök szerelem és sajnos már ott is kell egy alap dedikált vga, mert az igp oda meg kevés

A jelenlegi áraknál semmi nem szol gémer PC épitése mellett

(#33) SchumiBácsi

6éves futásidőben melyik lesz a jobb? i5 8600K vagy i7 8700K?

A mostani i5 2500K több csúcs VGA-t is kiszolgált, többek között GTX570, 770 és most a 980Ti megy - utóbbinál már OC is van, előtte NEM KELLETT.

Az új CPU ad majd elég kakaót a majdani 2080Ti / 3080Ti alá? Ha csak nem lesz bomba vétel, elég valószínűtlen hogy 1080Ti vga-m lesz. Annak idején félárasítva jött a GTX770, "mindössze" 55k körül volt a kártya persze a hozzáadott játékok felvitték kb. duplájára, de annak idején sok helyen csak a vga volt 100-120k körül gyártófüggően - ha ez az akció nincs akkor valószínűleg 980Ti lett volna évekkel később... esetleg 780Ti de akkor nincs 980Ti bár ez az elmélkedés most nem lényeges :D

Szóval i5 8600K vagy i7 8700K? Az ár meghatározó, csak akkor vennék i7-et ha annyival többet is tud mint amennyivel drágább ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#34) carl18 válasza SchumiBácsi (#33) üzenetére


carl18
addikt

Az én I7-8700K választanám, de mind a 8600K és a 8700K is erősen túlárazott.
Én a helyedbe vennék átmenetileg egy I5-8400-at és mikor beáll a 8700K ára akkor váltanék arra.
Én nem adnák a 8700K 160E :DDD Meg a jelenlegi játékok ki se használják azt. :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#35) SchumiBácsi válasza carl18 (#34) üzenetére

Tudok várni. Tavaly ősszel volt esedékes egy teljes platformcsere csak "nem volt mire". Később lett egy csodasync monitor, és igazából az hívta életre a 980Ti-t... szerettem volna az ünnepekre felturbózni a rendszert de most úgy találom hogy ez január/február esedékes.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36) carl18 válasza SchumiBácsi (#35) üzenetére


carl18
addikt

Ahogy írtad 5-6 évre tervezel, akkor jól jöhet a 8700K. De azon az áron amin most megy semmikép se szabad megvenni. 100-110 Körül már megéri rá beruházni, január február körül jönnek az alaplapok is. Z390 és társaim, a 2500K is kibír még pár hónapot.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37) StLui válasza ->Raizen<- (#10) üzenetére


StLui
veterán

de a technológia fejlődik, egyre jobb procit, akármit kéne kapnod ugyanazért az árért, elmúlt 20 évben bőven ez volt a jellemző, sőt, jobb lett és olcsóbb!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38) StLui válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


StLui
veterán

megtörtént, csak xbox lett, új gépnek meg vettem 80-ért egy használt HP 8470-et

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#39) SchumiBácsi válasza carl18 (#36) üzenetére

Nem is a procit féltem annyira hanem a tápot. Örülnék ha kibírná ezt a már 6éves a ciklust :D Most már nincs kedven egységeket külön venni. A vga az ami biztos marad + a háttértár, minden más megy a vitrinbe. Tavaly ősz óta ott áll a Vengeance ház felventilátorozva, vezérlőpanellal... nem volt kedvem átköltözni, mert "úgyis jön az új gép és akkor vissza az egész" alapon - erre nem akar jönni :D Na de hátha összejön jövőre ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#40) carl18 válasza SchumiBácsi (#39) üzenetére


carl18
addikt

Mondjuk pont a gépház az amit hosszú távra vesz az ember! :C úgy is csak a belsejét cseréli az ember! :D
Én ha kipörgettem a játékokat és megunnok mindent, ATX-ről vissza megyek MATX-re :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41) MeszesKPT válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem érted a lényegét, nem pénz kérdése, hanem nincs miért fejleszteni. VGA fronton volt komoly fejlődés, egyből vettem is tavaly egy újat.

Intelnél ezt a hatmagosdit rókabőrnek érzem, főleg a Z370-nel. Majd szóljanak, ha már a 8 mag lesz a standard.

(#42) M@cika válasza MeszesKPT (#41) üzenetére


M@cika
őstag

Standard 8 magra még várhatsz. Oké nem annyit, mint a 4-ről 6-ra, de nem holnap lesz. Kis hazánkban pedig szerintem a többségnek erősen számít a pénz.

Nasit a kis fehér medvének!

(#43) MeszesKPT válasza M@cika (#42) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Igazad van. Én azért remélem, hogy már a következő generációnál lesz 8 mag a kék oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#44) ->Raizen<- válasza M@cika (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lehet venni jo aron 8 magos procit rajzen 1700 nak hivjak. Csak a felet tudod kb jatekban kihasznalni nincs ertelme max ilyen jatekokban hogy ac origins.

[ Szerkesztve ]

(#45) M@cika válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


M@cika
őstag

Én úgy értettem a standard 8 magot, hogy az alkalmazások legalább fele ki is használja, vagy a kereskedelemben kapható/eladott? procik legalább fele már 8 magos. De leginkább a 2 dolog egyszerre.
(nekem ryzen 1600 van, nem játszom csak böngészős játékokkal, inkább videót kódolok)

Nasit a kis fehér medvének!

(#46) Fred23


Fred23
nagyúr

Az a Marvo G981 tetszik, csak azt nem tudom, minek az a szoftveres 8000 dpi, mikor egy nem szar, de belépő szintű szenzort kapott, ami maximum 5000 cpi-t tud. Ettől függetlenül 7k-ért még akár jó is lehet.

(#47) sb válasza ggbuffon1897 (#32) üzenetére


sb
veterán

Egy dolog szól a pc gaming, ha valaki hardcore nyomja.
Valóban bedrágultak a hw-k de azért azt is észre kell venni, hogy az igények is megváltoztak. WQHD-4K felbontással, xsync 144Hz monitorral és kompromisszummentes hozzáállással: legyen ultra, 144Hz alá be se essen az fps a 6548 fős szerveren... ezek az igények azért messze vannak az 5-10 évvel ezelőtti szintektől.

Ha meg nincs meg ez az igény akkor egy sync nélküli 24" FHD monitor 40-50k, medium-high-al egy 1050Ti elég és mellé egy 4 magos proci. Sokan még egy Penyával is elvannak. Ebből megvan az átlag 50-60fps, min is 30-40 körül lehet maradni és annyi. Töredékéből megvan. Ez a szint is fentebb kúszott de sajnos a többi minimális plussz meg ehhez képest is méregdrága.
Szerintem legalábbis:
- Egyrészt nem éri meg ár/értékben sem, még akkor sem ha meg tudná venni az ember.
- Másrészt meg normál esetben az igények és preferenciák is változnak idővel: akik most az 5-10 év előtti hw árakat nézik jó eséllyel már alig játszanak és inkább más van a fókuszban.
Legalábbis nálam ez a két tényező volt.
Pl. én is 1050Ti-re váltottam HD 7850-ről, mert minek és hova fentebb ritka játékkal (még ez sincs kihasználva). De a Sandy i5 is Skylake i5-re cserélődött nálam. Gyakorlatilag még marad is valamennyi pénz és a megfelelő szintet hozza. :)
A Ryzen óta persze lenne hova fentebb lépni és mondjuk egy kis video encode-hoz jól jönne a +mag néhanapján. Most már értelmes árban is van egy hatmagos... de itt is kérdés, hogy egyéni preferencia szerint még ezt is megéri-e meglépni. A ritka encode-hoz vagy mondjuk másnál a növekvő, de még gyér játékbeli kihasználtsághoz...

(#48) Fred23 válasza Fred23 (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az A4TECH legalább nem trükközik, kiírja a valós cpi-t, szóval van egy olyan érzésem, hogy ez a Marvo márka a Hama, ISY, Trust, RAPOO szintjén mozog, picivel az A4TECH alatt. :D De javítsatok ki, ha nem így van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.