Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skyline15


Skyline15
tag

A SilverStone Argon AR11 az Intel LGA1150, LGA1150v2, LGA1155 és LGA1156 foglalatú processzorokhoz használható, és akár a 95 wattos TDP kerettel rendelkező modellek lehűtése is szóba jöhet.

LGA1150v2?

Hogy ne csak OFF legyen: Miért nem lehet ezekre egy 12 / 14cm-es ventilátort rakni, 700-1200as fordulatszámmal? Hűtőbordát picit megemelve, maximum memóriák felé rálógna a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

65W TDP-s procik mellett még akár jó is lehet.

(#3) zarayg válasza Skyline15 (#1) üzenetére


zarayg
aktív tag

LGA1150v2 > ugyan ezt akartam akartam én is kérdezni, így várom én is a választ :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#4) Garrick válasza Skyline15 (#1) üzenetére


Garrick
csendes tag

LGA1151v2 lesz az.

(#5) Skyline15 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Skyline15
tag

A probléma, hogy hangos még legalacsonyabb fordulaton is szerintem.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#6) BBencK válasza Skyline15 (#1) üzenetére


BBencK
csendes tag

Ezeknek az a lényege, hogy alacsonyak. Nagyjából olyan magas, mint a backplate/ramok. Emiatt nem lóghat rá a ramokra, mert nem igazán férne el. A saját slim házaikba szánták gondolom.
Amire te gondolsz az a nagyobb slim házakba való. De csinálnak is lapos 120/140-es hűtőket. pl: [link]

(#7) Taranti válasza Skyline15 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Vagy ez: [link] Igaz, ehhez külön kell a ventit megvenni.
Biztosan lehetne még folytatni a sort.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) DewiL


DewiL
senior tag

"a maximális zajszint 44,5 dBA, ami sajnos nem mondható kimondottan csendesnek."

szerintem ez ebben a formában nem ér semmit, egy "apró pc" esetében fontos tényező, hogy halk legyen, egy passzív megoldás sokkal jobb lenne, egy így csak +1 zajkeltő nem több...

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9) Fred23 válasza Skyline15 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Persze, szerintem is vannak jobbak. Ha a méret nem probléma, én biztosan EZT választanám inkább. Ennél meg még a méret is szuper.

(#10) Lacok válasza zarayg (#3) üzenetére


Lacok
őstag

" Intel Socket LGA1150/1151/1155/1156 compatible"
[link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nem bírom ezeket a kis hűtéseket, mert sok darab még a gyári Intel kivitelénél is rosszabb..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) jobesz


jobesz
tag

Egy rendes scythe s flex vagy noctua ventivel még érhetbis valamit, de ezzel cssk hajszárítóként tudom értékelni, mindent ami 25db nél hsngosabb

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#13) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Persze AM4-re nem jó :W

(#14) Cucuska2 válasza Skyline15 (#1) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mert nem szabvány a cpu helyen az alaplapon, így bizonyos konfigurációknál nem a RAM-ra lóg rá, hanem a videokártyába.
Amúgy a hőcsövek miatt biztos jobb, mint egy gyári Intel, és még ha orkán hangja is van, jobb, mintha megfőne a processzor.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) Sanchez638 válasza Cucuska2 (#14) üzenetére


Sanchez638
addikt

TT Low Profile hűtésem volt 2db hőcsővel. De az Intel féle halkabban tette a dolgát a nagyobb venti miatt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#16) Cucuska2 válasza Sanchez638 (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

Elhiszem, de a CPU helyére 92 (100) mm-nél nagyobb venti nem fér be, ezért ekkorák ezek a hűtők. A gyártóknak csak az van megmondva, hogy a processzor foglalat köré milyen elhelyezkedéssel nem tehetnek dolgot. Persze te kitapasztalhatod, hogy mi jó hova, de ez így éppen univerzális, 120-as ventivel már nem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) dugo_


dugo_
veterán

Ezek a 92mm-es propellerek mindig zajosak.

Kell egy jó nagy venti, aztán kész a halk hűtés.
[kép] ;]

(#18) tranceplanet


tranceplanet
őstag

Ez a zajszint tényleg elég vészjósló. Én egy ilyet tervezek vásárolni : ID-COOLING IS-50

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19) Aprósólyom válasza dugo_ (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Ezek a 92mm-es propellerek mindig zajosak." Ez így nesze semmi fogd meg jól. Halottam én már halkat is. Nagyon sok tényezős a dolog. Főgg a motor zajától, a motor/lapátok által keltet vibrációtól, mennyire adja át ezt, a hűtőrács által keltett szélzajtól, heat-pipe/lamellák hővezetés/leadás hatékonyságáról.
Van tapasztalatom 130W-os Xeonra szerelt gyári Lenovo hűtővel kapcsolatban, amire egy 2 heat-pipe os, 8cm ventivel szerelt hűtő van szerelve. Végig halk (Nem extrémen, de eléggé halk), és csak mikor 80-85 fok körülre melegszik fel a proci, akkor tekeri fel a ventit magasabbra. De az ilyen csak 15 perc renderelés, vagy cpu stress után fog bekövetkezni. Még játék alatt sem, mert olyankor max 70% a cpu kihasználtság. Mondom ezt úgy, hogy tudom mi a halk, egy Be Quiet Gold táppal és egy Sytche Ninja 3 tulajaként, VGA passzív mód mellett, a 3,5HDD már hangos. (már azt kell lecserélnem, hogy full csend legyen.)

Jevons paradox

(#20) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

PWM-es venti. Ki látta az 1200-as fordulathoz tartozó dB értéket? Mert én eddig csak a max. 3000 fordulati 4x dB értéket láttam. 1200-as fordulat viszonylag csendes is tud lenni, ha jó minőségű a motor, lapát és szépen áramlik a levegő a lamellák között, pláne, ha 9cm-es ventiről beszélünk. Sokkal kevesebb levegőt mozgat, mint egy 1200-as 12cm-es venti. Na az, biztosan zajt csapna, ha össze-vissza cirkulálna a levegő.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.