Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bilimbalam


bilimbalam
tag

Milyen magas kepkockas tartalmak vannak?
Konkretan semmi nem keszul igy, a szinte egyetlen nem 24p film a hobbit, de azt sem adtak ki lemezen, streamingen, sehogy szoval nem is értem.

Nem látom, hogy bármivel többet nyújtana elődjénél, ráadásul soc-ból sem túl friss került bele.

(#52) Alex91 válasza bilimbalam (#51) üzenetére


Alex91
félisten

Amit iPhone-nal rogzit a user...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53) #72042496 válasza bilimbalam (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, az Apple Arcade-ra is jönnek majd 120 FPS-ig menő játékok.

#54 bilimbalam
Igen, erre van az AirPlay, illetve már AirPlay 2.

[ Szerkesztve ]

(#54) bilimbalam válasza Alex91 (#52) üzenetére


bilimbalam
tag

Dejo, es azokat van aki tv-n nézegeti? :F

(#55) Jakesz válasza bilimbalam (#54) üzenetére


Jakesz
őstag

65 colos tv-n mégiscsak jobb visszanézni a videókat, ha már egy gombnyomásra ki lehet rá küldeni.

(#56) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Napokban vettem egy ilyen keszuleket, kerdesem az lenne hogy xbox kontrollerel lehet hasznalni jateknal? Koszonom a segitseget!

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#57) arn


arn
félisten

Valtott vki shield prot erre?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58) captainnemo válasza arn (#57) üzenetére


captainnemo
aktív tag

igen

(#59) arn válasza captainnemo (#58) üzenetére


arn
félisten

Tapasztalat? Elsosorban plex, amazon prime, youtube erdekel. Az utobbi idoben baromi bugos lett a shield (foleg a plex).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) captainnemo válasza arn (#59) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Megpróbálok válaszolni, első körben arra koncentrálva amire leginkább kíváncsi vagy.
-plex tekintetében a shielddel nem volt gondom, tökéletesen működött, az apple tv-én az infuse használom lejátszónak, de plex szervert meghagytam. A pley klienssel is teljesen jól működik amúgy, ebben a tekintetben nem hinném lenne különbség a két készülék között
-amazon prime-ra nem fizetek elő, nem használom, erről nem tudok nyilatkozni. A youtube-ot sem nézem, számomra az nem releváns műsorforrás

Előre bocsátom, hogy nem volt igazán kényszerű okom lecserélni, mert a tv-m (LG webOS) vitte a streaming dolgokat rendesen (apple tv+, netfilx, hbo go), míg az offline tartalmakra a plex server+shield plex kliens páros teljesen jó volt. Azért cseréltem s shieldet err, mert kíváncsi voltam rá, és gyakorlatilag ráfizetés nélkül cseréltem, ugyanis a shield pro jóval drágább. Idegesítő volt az a streaming dolgokra alkalmatlannak találtam, tetszett az legyen minden egy készülékben egy felületről elérhető.

A következő tapasztalataim vannak, ha össze kell őket hasonlítani:

-a streaming források esetében amit nézek, a képminőség minden esetben jobb, de leginkább az apple tv+ esetében (nem csoda talán). Az LG tv-m képminősége (webOS), pariban van a apple tv-vel, egyedül az apple tv+ a jobb egy kicsivel talán itt is.
-az egyik legidegesítőbb nvidia shield probléma, a külső programmal való képfrissítés váltás, nehézkes, lassú, sokszor kiesik a lejátszásból az adott anyag emiatt. Ez az apple tv-n tökéletesen megoldott, nem kell semmi külső szoftver, megy mindekadencia helyesen
-a streamingen a lip sync csúszást nem tudtam megoldani, ezt apple tv-n meg meg lehet
-a UI felület apple tv-n 4K HDR, és mindenhol, talán a HBO GO kivételével. Az LG-n is (webOS) szebb, mint az nvidia shielden, ahol mindkettőhöz képest gyengébb (igaz ez nem releváns dolog)

Szerintem, a shield előnye az usb bemenetek, és a bitsream továbbított hang. Az apple tv, a hangot, többcsatornás LPCM 48kHz-re dekódolja, a dolby digital/atmos kivételével, de ez nálam nem okoz hallható minőségromlást.

(#61) arn válasza captainnemo (#60) üzenetére


arn
félisten

Koszi. Utobbi fel evben jelentek meg a bugok, elotte en is evekig elegedett voltam vele. Rendesen bekonfigolva, szvsz jobb kepe van, mint a tvknek (sony lcd, es lg oleden neztem).

majd lehet teszt keppen veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.