Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noukoum


Noukoum
veterán

Tetszik, bár nagyon fájna 70ezret kiadni egy tv okosítóért. Úgyhogy valószínűleg inkább a google megoldását választanám kevesebb mint fele ennyiért. [link]
Apple arcadenak köszönhetően mondjuk jó kis családi konzol lehet, úgy már valószínűleg megéri az árát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2) Jakesz válasza Noukoum (#1) üzenetére


Jakesz
őstag

Azért nem éppen egy kategória a Google Chromecast és ez. Ennek a konkurenciája az Nvidia Shield TV, ami hasonló áron van.

(#3) totopad válasza Noukoum (#1) üzenetére


totopad
senior tag

És a CC-re már van dedikált Apple TV+ app is, szal' már nincs megkötés...

(#4) Noukoum válasza Jakesz (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem utaltam arra hogy egy kategória, azt mondtam hogy tv okosítónak inkább azt venném. De írtam is hogy konzolként már teljesen más a helyzet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) b.


b.
félisten

Hát nem szégyen lopni a jobbtól... :DDD

( Nvidia Shield Tv 2017 távirányító)

Jó kis cuccnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) #72042496 válasza b. (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Abban mondjuk épp a távirányító volt a gyenge láncszem. :)
A 2019-esé sokkal jobb.

(#7) b. válasza #72042496 (#6) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek ezzel, de akkoriban trendi volt, főleg ha a hangerő állítást is átvették volna ebben úgy ahogy abban volt.( nem kizárt, hogy tudja) Így most azért elég ciki nekik nem ? :) ( én amúgy szeretem )
Jó lenne ha jönne egy új Shield is, eltelt 2 év ideje a 2021 nek. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) csizo13 válasza Noukoum (#4) üzenetére


csizo13
tag

Nem utaltál rá, hanem konkrétan megállapítottad, hogy két tv okosító közül melyiket és milyen okból választanád.
Következő mondatodban pedig utaltál rá, hogy egy szolgáltatásának köszönhetően lehet, hogy megéri az árát az, amelyiket tv okosítónak nem választanád. TV okosítóként kategorizáltad és hasonlítottad össze a két eszközt.
Lehet, hogy nem így gondoltad tartalmilag, azonban így értelmezhető a hozzászólásod.

(#9) SidCorky válasza b. (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

2017-ben már 8 éve létezett az Apple hasonló távirányítója. ;)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#10) awexco válasza b. (#5) üzenetére


awexco
őstag

Valóban ...
2011-be vettem ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Kéne, csak nem nagyon használnám, szóval ottmarad náluk ;] . Amennyit TV-zek arra jók a LG appjai

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) b. válasza SidCorky (#9) üzenetére


b.
félisten

Hát, nem szégyen lopni a jobbtól :DDD
nem tudtam köszi :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Noukoum válasza csizo13 (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Tetszik, bár nagyon fájna 70ezret kiadni egy tv okosítóért.

Megállapítom hogy tetszik, de az ára nekem sok.

Úgyhogy valószínűleg inkább a google megoldását választanám kevesebb mint fele ennyiért. [link]

Én mit választanék helyette.

Apple arcadenak köszönhetően mondjuk jó kis családi konzol lehet, úgy már valószínűleg megéri az árát.

Ha valaki használja az arcadet akkor játékkonzolként is használhatja a tv okosítót, így már teljesen másként esik a vételára.

Az hogy te mit akarsz értelmezni az a te egyéni problémád. Minek kategorizáltam volna be egy tv okosítót? Autónak? :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Miota appkent elerheto az okosteveken, nem sok ertelmet latom, foleg hogy horror ara van. Egyedul akkor lenne ertelme ha raknanak bele rendes tarhelyet, vagy tamogatna a kulso meghajtokat, az offline filmezeshez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) devil-k válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy valamit elfelejtesz.
Az okos TV-k applikációit ideig-óráig támogatja a gyártó, arról nem is beszélve, hogy nem éppen a legjobb "ergonómiával" rendelkeznek ezek az appok TV-n. Az Apple TV mindig elsőnek kapja meg a frissítéseket, ráncfelvarrásokat.

"Horror ár"? Mihez képest az? A 20.000 Ft-os Xiaomi Box csodákhoz igen, de a 150.000 Ft-os Dune lejátszókhoz képest nem. 100%-ig meg akkor fog érvényesülni legjobban az Apple TV, ha van az ökoszisztémában más Apple termék is.

- mozi bolondéria -

(#16) tDr1v3r válasza devil-k (#15) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na meg nincs is minden app okostévére... én játékkonzolokkal szívok azért hogy tudjak pl. Crunchyroll-t is használni tévéről, és rengeteg ilyen kisebb szolgáltató van akinek nincs appja tévére. (Telenor MyTV sincs LG-n például, de ATV-n meg igen.)

Meg hát azért az Apple TV-k Home bridge-ként is tudnak funkcionálni (ahogy a HomePod-ok is, de hangminőségben azt hagyjuk Sonoshoz képest), ha pl. a háztartásban az okosotthon rendszer arra épül akkor máris olcsóbb alternatíva, mint egy mindig otthon maradó iPad... meg azért ezek elég sokáig támogatottak, tudtommal a 1080p-s modell 5 éves talán és még mindig a legfrissebb appokkal működik, OS frissítést is kap rendesen, működik vele a Home app is (bridge, eszközök vezérlése, kamerákat is kezeli).

Nem mondom hogy ez így ennyit megér feltétlen (nekem se lesz szerintem), de van helye a piacon.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) anulu


anulu
félisten

az óriási probléma az, hogy ennek a cuccnak ma Magyarországon kb nincs értelme. ellentétben az USA-van, ahol egy Hulu vagy Disney+, esetleg ESPN+, netalán egy Paramount+ vagy HBO Max beleintegrálódik az egész rendszerbe és úgy nézel (akár) Picture-In-Picture műsorokat, hogy természetesnek érzed.

mire megszoktam a borzadvány controllert, addigra kihoznak egy használhatót. király.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) devil-k válasza anulu (#17) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért is? Netflix, HBO Go, Apple TV+... stb.

Picture in picture? És mire használod, hogy a meccs nézés közben fél szemmel nézd a kedvenc sorozatodat? Ugyan már!

- mozi bolondéria -

(#19) koxx válasza anulu (#17) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez hülyeség, miért ne lenne értelme? Nagyon spec igényeidnek lehetnek ha neked nem felel meg. Mondjuk az előző genhez képest ez olyan minimális előrelépés, hogy csak annak érheti meg akinek első vétele lesz. Upgradelni totál értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#20) #72042496 válasza anulu (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Nagyon is van értelme, sőt, a Shield és az Apple TV kb. a két alternatíva, ha egy nagyjából fullos, mainstream rendszerű médialejátszót szeretne valaki.

[ Szerkesztve ]

(#21) b. válasza anulu (#17) üzenetére


b.
félisten

Ezek medialejátszók elsősorban. Nézd mega shieldet. Netflix 4 K ( ez nincs ám az olcsó kínai hardvereken)Dolby Atmos, HD Audió formátum, Dolby Vision, plusz sok dolog nem megy át a TV-n HDMI-n max ha eARC képes az erősítő és a TV HDMI kimenete, ami a még nem elterjedt dolog..
AZ mellett állandó frissítést kap még a 2015 ben kiadott Shield is. Ezek 60-70 ezerért a régi DVD lejátszók utódai 2021 ben , minden evő gépek komplett netes tartalomszolgáltatással és teljes Audio és Képi szolgáltatással ami ma elérhető. Jelenleg a legújabb TV-k felületei is elmaradnak ezeknek a tudásától. persze egy általános felhasználásra jók.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) awexco válasza b. (#21) üzenetére


awexco
őstag

Mit tud ez amit nem nyújt a Mac mini ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#23) devil-k válasza awexco (#22) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Mac Mini nem stream szolgáltatásokra lett kitalálva, ráadásul arra meg egyelőre nem érhető el az Infuse sem, bár már a béta verzió csatasorban áll. Nekem van mind a kettő, de eszembe nem jutna a Mac Minit Netflixre és társaira használni.

- mozi bolondéria -

(#24) kleinguru válasza devil-k (#23) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem nagyon lehet komolyan venni a kérdést :N

Értjük, hogy amire awexco használná, arra jó neki a mini is.

Nekem is van mindkettő, egyet értünk abban, hogy teljesen más termékkategória a 2.

De hogy valami kézenfekvőt is írjak, a telefon tartalmat nem tudom airplayen keresztül tükrözni a minire.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25) Tigerclaw válasza #72042496 (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azert az ingyenes Apple TV(+) app eleg komoly elonnyel indul. Emellett ott van a szinten sok TV-ben mar meglevo Apple Airplay. Ketsegtelen hogy van elonye, de az ingyenesseggel nehez versenyezni.

Raadasul maga az Apple TV mint szolgaltatas is eleg fapados nalunk a sokkal szukebb valasztekkal, limitacioval, a rengeteg olyan filmmel amin nemhogy szinkron nincs de meg felirat sem. Az egesz valasztek inkonzisztens, random osszedobalt valami. Nem tudom ki allitja ossze a magyarorszagon elerheto mozik listajat, de vagy nem ert hozza, vagy nem is erdekli az egesz.
A Hobbitbol az elso ket resz extended verzio, az utolso normal.
A Gyuruk ura trilogia extended, egyikhez van felirat a masikhoz nincs...szinkron egyikhez sem.
Hunger Games eseten a befejezo resz, pontosabban az utolso resz masodik fele a Mockingjay Part 2 meg mindig nem erheto el es ez csak par pelda arra, hogy a magyar Apple TV store mennyire nem szamit az Apple-nek.
Rengeteg film fennt van tobbfele verzioban. Jellemzoen berakjak a felirat, szinkron mentes verziokat, aztan egy evre ra a szinkronost is ugyanolyan aron... es nem uj filmekrol beszelek hanem regebbiekrol, tehat nem az a gond hogy nem volt meg hozza szinkron.
Szinten zenesz, hogy meg most is ritka a 4k kiadas uj filmeknel.
Az Apple TV+ magasan a legszegenyesebb valaszteku a kategoriajaban.

Egy ilyen gyenge, minosegen aluli szolgaltatasra nem fogok 72k-ert hardvert venni. Tegyek rendbe a magyar filmaruhazat. A duplikacioknal az lenne az idealis, ha az egyiket megvetted, a masik is elerheto legyen, ha csak a szinkron/felirat a kulonbseg es amugy is ugyanaz az aruk. Torekedjenek az szinkronos, feliratos kiadasokra, ha az amugy is elerheto. Lokalizacioban szinten leghatul kullognak az itthon hivatalosan elerheto szolgaltatasok kozott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) s8109csa


s8109csa
tag

Sziasztok!
Nekem az előző generációs Apple TV van, valamint van Airplay képes Marantz AV7705 házimozi processzor és Oppo UDP-203 (CFW) is, valamint Google rendszerű Philips okostévé is. Ugye jól érzem, hogy az új generáció gyakorlatilag semmi újat nem nyújtana nekem, amiért megérné frissíteni?
Köszi a válaszokat előre is.

(#27) awexco válasza devil-k (#23) üzenetére


awexco
őstag

Pedig az erősebb hw (m1) picit csodálkozok hogy a kettőt nem vonják össze . Utána nézek akkor a difiknek .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#28) strogov válasza s8109csa (#26) üzenetére


strogov
senior tag

Ha eddig jó volt akkor ezután is jó lesz. A soc változott, de ettől csak kevésbé akad az ami eddig sem akadt. A HDR-hez meg tv is kell ... és akkor is vagy érdekel, vagy nem.

(#29) anulu válasza devil-k (#18) üzenetére


anulu
félisten

PiP ritkán kell, de akkor jó. pl úgy ránézni, hogy a kertben miért ugat a kutya, hogy nem kell felkelnem a TV elől (Ubi Protect rendszer).

ami nekem kissé érthetetlen, hogy a magyar TV szolgáltatók miért nem akarják az appjaikat kiadni erre a platformra, és így a hulladék beltériket el lehetne végre felejteni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) anulu válasza koxx (#19) üzenetére


anulu
félisten

nem gondolnám, hogy spéci igényeim vannak. #17-ben leírtam, hogy mik azok, amik hiányoznának, ha magyar rendszeren lenne mindkét Apple TV (sima 4 és 4k) eszközünk. ellenben 100%-ban át van lőve az USA-ra, így van összehasonlítási alapom arról, hogy mi az ami elérhető itthon és mi az, ami nem. nagyjából ég és föld.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Zanik


Zanik
addikt

Amióta elérhető az Apple TV app a PS4-en és PS5-ön, azóta nem nagyon érzek késztetést hogy külön hardvert vegyek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#32) #72042496 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Más appok és funkciók meg flottul mennek vele. Így is az egyik legteljesebb csomag, és emiatt lehet vonzó ez a lejátszó. Más sem arra veszi meg, ami nem vagy számára szegényesen érhető el rá.

[ Szerkesztve ]

(#33) devil-k válasza anulu (#29) üzenetére


devil-k
nagyúr

Oh, amit a HD adások itthon különlegességnek számítanak, addig nincs miről álmodozni.

- mozi bolondéria -

(#34) Gaben92 válasza Zanik (#31) üzenetére


Gaben92
őstag

Azért ez nem csak az App. Nekem is van egy ATV 4k-m de magát az Apple TV appot sose használtam még rajta. ;)

Én azért szeretem mert ha van mellette egy NAS akkor csak egy Infuse Pro kell és el lehet felejteni a Kodival való bohóckodást.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#35) #54625216 válasza Gaben92 (#34) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pontosan ez van nálam is. Erről megy a Netflix (na meg Youtube, Vimeo, stb.), minden más meg a NAS-ról InfusePro-val.

(#36) b. válasza Gaben92 (#34) üzenetére


b.
félisten

MI a bohockódás a Kodival? :F
Rányom és lejátszik, nekem így megy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) nrbx válasza Gaben92 (#34) üzenetére


nrbx
tag

detto, nagy megelegedessel hasznalom en is Apple TV 4K-t, hagyomanyos TV adást IP TV appal, NAS-on tarolt filmeket Infuse-zal, fotokat, csaladi videokat a Synology appokkal, bongészobol nezheto filmeket AirPlay—el nezem, nincs semmi mas berendezesre szukseg. Taviranyito kapcsolja be/ki a tv-t, soundbart is, hangerot is kezeli. Barmilyen audio formatumot atkodol Dolby Digital-ra, nem kell oldani, hogy mit tamogat a soundbar, mi megy at a TV-n.

(#38) Gaben92 válasza b. (#36) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem akarok nagyon belemenni a dologba. Használok Apple TV 4k-t (Infuse Pro, ES Player, YouTube, stb...) illetve Kodit is nagyritkán kísérleti jelleggel. Azért csak kísérleti jelleggel mert olyan dolgokat tud produkálni ami miatt nem tudok mit mondani rá mint azt, hogy egy kókány bughalmaz.

Eltöltesz vele X órát, hogy minden menjen normálisan (nem csak filmek, YouTube, Netflix, full metadata fetch, watchdog, stb.) aztán párhetente lerohad benne a WideVine "mer' mér' ne? alapon" pakolhatod újra rendszeresen az InputStream-et, vagy ha bejön egy nagyobb frissítés mint most a Matrix akkor szembesülsz vele, hogy egy csomó minden nem működik normálisan. És még ilyen apróságokról nem is beszéltem, hogy néha azt se tudja, hogy a médiatárban mi merre és próbál hetek óta törölt mappákat szkennelni. Folytathatnám még sokáig de nincs értelme... Túl sok apró hibája van amik együtt idegesítőek.

Én eléggé háklis vagyok a legapróbb hibákra is, illetve ha valami nem működik tökéletesen. Mióta megvan az ATV 4k egyszer beállítottam mindent és azóta hozzá se kellett nyúlnom semmihez (ennek már 2 éve). Na ez az amit, hogy ha nem csak SMB-ről akarsz filmezni hanem egyéb dolgokra is használnád akkor nem tudsz megcsinálni Kodival.

Végül mégis jobban belementem mint kellett volna... :U

Elhiszem, hogy van akinek tökéletes és állítja, hogy jó de nálam nem üti meg a szintet amit elvárnék egy Media Centertől.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#39) anulu válasza Gaben92 (#38) üzenetére


anulu
félisten

részemről előfizettem egy lifetime Plex előfizura, onnantól PC, tablet, telefon, Apple TV megoldva, 1 helyen minden és nem kell szenvedni vele :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Gaben92 válasza anulu (#39) üzenetére


Gaben92
őstag

Nálam ugyanez van Lifetime Infuse Pro-val. :) Plex szerver (sima ingyenes) fut a NAS-on, az intézi a metadatát (animéhez csak a Plex-hez lehet értelemes/mindentudó scrapert találni) de kliens oldalon Infuse Pro van minden eszközön.

Nem tudom mi a helyzet most, de mikor utoljára használtam Plex klienst (2,5 éve kb) a feliratkezelés kliens oldalon elég ergya volt (lelőhetetlen szerver oldali égetés PGS és vobsub esetén, stb. ami megfektette a NAS-t 4k tartalom esetén), márpedig a felirat nekem elég fontos. Angolul megnézek éppen mindent felirat nélkül de a japánom annyira azért nem erős. :DDD Lehet mostmár Plex Pass is megoldás lenne de így, hogy van Infuse Pro nem igazán látom értelmét. Direct Play megy minden IS minden eszközön IS. :K

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#41) b. válasza Gaben92 (#38) üzenetére


b.
félisten

lehet nem értek valamit, de minek kellene Kodi Youtubhoz, Netflixhez?nem tudom nekem semmi másra nem kell a Kodi csak hálózati tárolón lévő és a közvetlen csatlakozó SSD ről való UHD / egyéb formátum lejátszásra és azon belül normális hang és képbeállításokra... Minden másra dedikált Appot haszálok. Netflix, YT stb. elkerülve a vs témát de a Plex egy faék a kodihoz képest, feliratok, képformátum, bitráta stb...ha komoly hangcuccod van és megfelelő minőségű Dolby Vision stb anyagot akarsz lejátszani.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) anulu válasza Gaben92 (#40) üzenetére


anulu
félisten

még nem találkoztam olyan filmmel, ahogy bármilyen szinkronnal/felirattal gond lett volna.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) anulu válasza b. (#41) üzenetére


anulu
félisten

nah, semmi komolyság. :) az itthoni serverekre / hálózati cuccokra volt költve, TV/hifire kevéssé.

Plexre azt mondom, hogy tuti van jobb, de
a) nem kell vele szívni, gyönyörűen felszedi share-ről a filmet
b) kép és hangminőségben hozza, ami családilag nekünk kell

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) Gaben92 válasza b. (#41) üzenetére


Gaben92
őstag

Mindenkinek mások az igényei. Én is a dedikált appok híve vagyok de ugye az CE/LE alatt ahogy sokan használják a Kodit nem opció. Ott kénytelen vagy addonból dolgozni (erre gondoltam bohóckodás alatt).

"Plex egy faék a kodihoz képest"
Ne keverd a Plex szervert és a klienst. Nálam csak a Plex szerver fut, szóval médiatárat rendez, lehúzza a metadatát, képeket, stb, de a lejátszáshoz magához semmi köze. Sokan használnak PMS-t pont arra amire én is, aztán PKC-vel a Kodi intézi a lejátszást. Pont ugyanaz az eredmény mint ha csak simán külső SSD-ről vagy Samba szerverről nyomnád, csak van pluszba egy csilivili médiatárad. :)

Írtam is, hogy a Plex kliens elég ergya volt mikor utoljára használtam de azóta nem tudom mi a helyzet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#45) b. válasza Gaben92 (#44) üzenetére


b.
félisten

+ anulu

OK így már tisztább a kép. :R
Nem sokat " komolyodott " a kliens szerintem. ÉN inkább a Kodi híve vagyok, nagyon szépen adja a hangot, bitrátát, Képminőséget de a külsőségekben lenne hova fejlődnie. A Plex viszont hétköznapibb felhasználásra egyszerűbb és felhasználó barát tud lenni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Gaben92 válasza anulu (#42) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha jól rémlik nálam (mindenkinél :DDD) akkor volt Plex szerver+kliens esetén gond ha a HDR képre ASS/PGS/vobsub vagy egyéb képformátumú feliratot kellett volna tenni. Azt nem tudta megoldani annó kliens oldalon és emiatt szerveren kezdett el feliratot égetni és ezzel együtt transzkódolni, aztán egy 4k transzkódolás simán lefektette a NAS-t.

Ebbe a kombóba viszont eléggé specifikus tartalom kell, hogy belefuss. Magyar felirattal szinte esélytelen mert ha figyelmesen megézed a 99%-uk srt-ben van az meg sima ügy. Ázsiai tartalom + angol felirat már esélyesebb (ott ugye egy PGS felirattal tudnak mondjuk valamilyen szögben tartott telefonon megjelenő japán szöveget angolra fordítani úgy, hogy természetesnek tűnjön.).

Most hirtelen kb a Kimi no Na Wa jutott eszembe ahol ez volt a helyzet (4k HDR + PGS vagy vobsub angol felirat) és ott instant transzkódolás volt mindig.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47) Gaben92 válasza b. (#45) üzenetére


Gaben92
őstag

Na nálam ennek a kettőnek a tökéletes kombinációja az Infuse Pro. Minőségi kép és hang de maga a felület teljesen letisztult és felhasználóbarát. Na meg akárcsak a Plexet ezt is fel lehet tenni telefonra, tabletre szóval az asszony tud ebédszünetben animézni az itthoni NAS-ról. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#48) anulu válasza Gaben92 (#46) üzenetére


anulu
félisten

áhhh. nálunk sima srt van :)

nem NAS-ozok, hyper-v-n futó virtuális gépről megy a library.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Vajon ezzel fog már menni az audio passthrough? Csak azért adtam el a 4K-t (és lett helyette Shield TV Pro 2019), mert külső tartalomnál nincs pl Dolby Atmos.

[ Szerkesztve ]

(#50) arn


arn
félisten

vegre johetne vmi jo streamer, ami megugorja a shieldet minden szempontbol. hiaba vettem sony tvt egesz gyors soccal es androiddal, ment vissza a shield a vegen. hang es kepminoseg is jobb, smoothabb, etc.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.