Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Akkor most jön az a fázis, hogy az AMD-től és nVidiától + egyéb gyártóktól elcsábítanak fejlesztőket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) MorphBCS válasza Bici (#1) üzenetére


MorphBCS
tag

+1
Majd 3 év múlva kidobják az első egyedi csatolófelületű rendes asztali videokártyájukat is három-négyszázezerért :DDD

Viccet fèlretéve lehet hogy komolyabban elkezdenének videovezérlővel foglalkozni kapun belül, és ez csak egy első lépés?

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#3) QwErTy42 válasza MorphBCS (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Annyi pénzük van, mint a szar. Megtehetik. Ha eszük van, akkor fejlesztésbe ölik azokat a pénzhegyeket és nem csak osztalékot fizetnek belőle.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) vinibali válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


vinibali
őstag

ott van nekik a IMGtec, szerintem elég potenciál van a cégben. kis túlzással meg is vehetik bármikor

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) Sinesol válasza vinibali (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

+1
Az Imaginationnál is jól értenek a Gpu-khoz, szóval nem hiszem hogy másra szorulnának.

(#6) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

😥

[ Szerkesztve ]

(#7) dobobazsy


dobobazsy
őstag

jó lesz odafigyelni a grafikus egységek tervezésével is mostmár, nehogy az hasonlítson bármilyen formában az apple által tervezettre. :D aztán jönnének a perek ;]

(#8) E770 válasza dobobazsy (#7) üzenetére


E770
senior tag

hoppá, a fotón mintha nem lennének lekerekítve a sarkok - nem lesz ez veszélyes ;]

pedig már vártam, hogy egy eredeti svájci bicska lesz benne (az óra lopás után :P )

[ Szerkesztve ]

(#9) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Kérdés, hogy az Apple szempontjából üzletileg mennyire kifizetődő kutatás-fejlesztésre még többet költeni (persze így is az a kérdés h mibe fektessenek már be?!...) mert eddig az is jó volt h más elvitte a piszkos munkát BÁR lehet az is áll a dolog hátterében h AMD vonal lassan elhalálozik és akkor nem akarnak egyedül az Intel+nVidiatól függeni....hm :U Akkor mégiscsak kénytelenek lesznek fejlesztésre költeni, a mi javunkra! :DD

(#10) Raysen623 válasza ALLAT001 (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

Már miért halálozna el az AMD vonal?! :W Mire alapozod ezt a feltevést?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) FollowTheORI válasza ALLAT001 (#9) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha megnézed CPU vonalon mennyire volt kifizetődő, szerintem magáért beszél mennyit jelent, ha minden házon belül van. :)

Alapvetően már csak idő kérdése csak hogy minden házon belül készüljön és csak fizetik a licensz díjakat az ARM meg a IMG felé és annyi, a teljesítmény, a szoftver és hardver, meg minden a kezükben van.
Onnantól meg "az csinálnak amit akarnak" és úgy lépnek el a konkurenciától ahogy akarnak.
Jól csinálják nem kérdés... nem lepne meg ha mostmár tényleg pár éven belül a Mac Air vonal áttérne ARM alapokra.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12) LordX


LordX
veterán

Ha az Imagination az övék, akkor miért nem MIPS alapokra pakolták az SoC-jüket?

(#13) Crytek válasza MorphBCS (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Bárcsak már mindenkinek csak úgy szórnák a licenszeket és akár pc-be windowshoz is gyárthatnának ezek a mobilos cégek! Végre lenne verseny.

Next PC Upgrade: 2022

(#14) ALLAT001 válasza Raysen623 (#10) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Évek óta krónikus betegségben szenved a cég, az Intelt zászlaját már csak periszkóppal látják.
A vastüdő után jön a dísztemetés, hisz ez a sorrend :DDD

(#15) MC Pite válasza ALLAT001 (#14) üzenetére


MC Pite
veterán

-1 :N

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16) Raysen623 válasza ALLAT001 (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

A valóságnak még csak a felszínét sem kapirgálod...viszont nagyon szép prekoncepciókat találsz ki te is. Abban a pillanatban amint az Intel monopol helyzetbe kerülne, darabokra szednék a céget! Volt már rá példa, mivel a mocsok USA-ban nem tűrik meg azokat akik a piaci verseny ellen vannak. Az Intel ezt tudja, ezért nem fogják hagyni elveszni a konkurenciát!
Jelenleg az AMD veszetséges, no és akkor mi van? Az Apple is volt veszteséges, és még sok más cég is! Ha valaki elesik az nem szégyen, ha fel tud onnan állni...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) Peter13


Peter13
senior tag

Hát, nekem leesett az állam. 3 milliárd tranzisztor? Amikor egy 7870-ben volt 2,8, egy 750ti-ben meg 1,9 figyle csak? Basszus, azért ez szerintem nagyon durva. Értem hogy ebben benne van minden (CPU, GPU, cache, stb), de maga a tranzisztorszám akkor is mellbevágott (mint ahogyan az is hogy sikerült mindezt 128nmm-be belepasszírozni).
Elgondolkodtató, és így már persze teljesen érthető hogy egyes asztali megoldásokkal vetekedő ereje van egy ilyen kategóriájú SOC-nek (ha csak maga a GPU képes lekalapálni mondjuk ~500GFLOPS-ot, akkor főleg).

Fogyasztása meg szinte semmi (legalábbis én még ventilátoros almatáblát nem láttam)...alapjában véve nem különösebben szeretem az apple termékeit (illetve inkább a termékfilozófiáját), de ez előtt le a kalappal :R

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#18) huszar90


huszar90
aktív tag

Érdekes koncepció, hogy a grafikus magok számát növelik a cpu magok helyett :C De eddig bejött nekik.

(#19) vinibali válasza Peter13 (#17) üzenetére


vinibali
őstag

ennyit számít, hogy megfelelő gyártási technológiák választottak. de azt ne feledjük, hogy tudnak annyit gyomlálni a GPU és CPU architektúrák tranzisztorszámán, hogy könnyedén hozható ez a fogyasztás, relatíve alacsony órajelek mellett.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#20) LordX válasza Peter13 (#17) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk kérdés, hogy ez logikai vagy fizikai tranzisztor (szoktak olyat csinálni, hogy 1 tranzisztort a "tervrajzon" több kisebb tranzisztorból raknak össze a chipen). Az AMD az előbbit (a kisebbet) szokta megadni, mert a másik változhat steppingről steppingre, a többieknél nem tudni.

(#21) Peter13 válasza LordX (#20) üzenetére


Peter13
senior tag

Hmm, ezt nem tudtam, illetve nem is gondoltam volna. Köszi az infót! :R
Szóval akkor eszerint legalább 3 milliárd fizikai tranzisztor leledzik a kupak alatt...még jobb...:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#22) Auratech


Auratech
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a következő és a rákövetkező lépés.
Esetleg 14nm, 4 mag-2-GHz, 16-shader blokk?
Az már i5 és Iris pro- powa' 5-6 W mellett.

Auratech Field Recording

(#23) Sinesol válasza Auratech (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Ne beszélj már butaságokat, ég és föld az i5 meg ezeknek a teljesitménye. :(((
Az intel atom is erősebb ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#24) Peter13 válasza Sinesol (#23) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem az a korszak már elmúlt, nagyjából az A15-ös magoncok megjelenésével (amikor is kiderült, hogy az A15 és az atom magok kb egy ligában játszanak: egyik ebben gyorsabb, másik abban, de egyik sem tudja állva hagyni a másikat).

A cyclone magok az A15-nél gyorsabbak, szóval nem, az intel atom nem erősebb ezeknél (CPU erőben sem, de grafikában meg aztán végképp nem, 4 EU-val egyszerűen labdába sem rúghat szegény...mondjuk nem is arra tervezték)

Az ULV-s i5 erősebb, de fölényes előnyről szó sincs, és lényegesen többet is fogyaszt.

És akkor arról nem beszéltünk, az iOS mennyivel jobban optimalizált egy A8x-hez, mint mondjuk a Windows az i5-höz...ha ezt is belevesszük, akkor simán lehet hogy felhasználói élményt nézve (mennyi idő alatt konvertál valamit pl) simán pariban vannak (de ez csak spekuláció)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#25) Auratech válasza Sinesol (#23) üzenetére


Auratech
őstag

2013-ban.
Ma az Air2 ben lévő SOC sok mobil i3,i5 és egy-két ul i7 teljesítményét meghozza. Nem mindét.
Igaz, hogy van olyan 20w tdp-s atom, ami erősebb cpu oldalon, de gpu szempontjából mindegyik atom gyengébb. Természetesen az i7 notik közt van 2-3x erősebb is. 45w fűtéssel.
Air2 Sunspider 283ms, intel lapi I3 2348M procival 278ms
A suliban lébő admin gépem q9400 4 Gb rammal lassabban konvertál egy 1080-as mpg videót mp4-re, mint az air2.
Az air2-n futó audio multitrack progi tűpontosan ugyanazt a projektet, ami pc-ről importálva fut, 66% cpu terheléssel futtatja, az említett iskolai gép 74%-on. Az itthoni i53330 (@3.2ghz) 42% a kétmagos 2.1 GHz amd-s lapi 92%, ha mindent kilökök a task managerben, amit lehet.

Közben jól megmondta...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#26) Sinesol válasza Auratech (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért egy őskövület q9400at felhozni nem szép :)
Az az i3 is kb hány éves, vagy 5?
Elhiszem, hogy szép teljestményt tudnak, de irreleváns az, hogy mit tud a sokéves cpu-kkal szemben egy uj chip.
Ha meg igp topot nézzük, akkor ott a tegra k1 csak hogy kategorian belül maradjunk.
Na mind1 no offense, az apple azért jó sokat nyer az optimalizacioval, véleményem szerint az sokkal többet jelent mint egy akármilyen chip. Lásd az androidos ócskavasakat :R

(#27) Auratech válasza Sinesol (#26) üzenetére


Auratech
őstag

Igazánól csak annyi a számomra bizonyos, hogy a legmodernebb kisfogyasztású intel procik teljesítménye nem kategoriával fentebbi teljesítményű, hanem a termékpalettájuk alján már elég komoly átfedés van az A8X teljesítményével, ami eddig azért nem volt jellemző. Az apple procigenerációinak eddigi fejlődését nézve a következő 16 14 nm-es technológiát használva nem lehetetlen a közel dupla teljesítményű A9X sem. Amúgy ezt jónak találom, mert számunkra előnyös a versengés.
Kedvemre való lenne látni már egy rendes, passziv hűtésű, könnyebb surfacepro4 táblát, olcsóbban.
Állítólag iden érkezik...

Auratech Field Recording

(#28) Kaiku válasza Raysen623 (#16) üzenetére


Kaiku
senior tag

Jó pár éve az M$-t sem szedték szét 3 részre. Szóval, ha nemzeti érdekük, hogy egyben maradjon akkor úgy fog maradni.

(#29) mikej95 válasza ALLAT001 (#14) üzenetére


mikej95
aktív tag

A duopólium bármely formája kifizetődőbb, mint egy monopólium. Amerikába jól tudják ezt, ezért nem engednék meg az AMD eltűnését. A versenybizottságot le lehet fizetni, de ha egyedül maradsz a piacon akkor biza ígyis-úgyis feldarabolnak, mert senki sem akar 60 ezerért 2 magos Atom procit.

Persze vannak kisebb versenyzők de GPU-k terén is ilyen kettős a piac.

Helyes döntés az Apple részéről. Az alacsonyszintű API pedig még jobbá teszi, főleg, hogy náluk nincs átjárás a többi platformra. Míg a Mantle, a DX12 és az nVidia exkluzív baromságai széjjel cincálják a PC piacot.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#30) Auratech


Auratech
őstag

Engem jobban az érdekel, hogy a metal api-ban lehetsegessé váló gpu compute képesség bekerül-e mostanában a felhasználói alkalmazásokba, amik nem veszik igénybe a gpu-t?
Megtöbbszörözhetné a dsp algoritmusokat futtató appok teljesítmenyét.
Egykorábban olvasott cikk [gpgpu on ios]
Akkor Air volt a próbaplatform. Ott is volt nagyon pozitív, akár többszörös előny a gpu használatakor. Az Air2 teljesítménye még inkább kidomborítja ezt a képességet. Nem csodaszer de a kép-hangfeldolgozó appok eseten a komoly desktop cpukat közelítő öszteljesítmeny kihozható.
Nem lényegtelen az sem, hogy az ios mai megoldásai Unified Memory Architecture-t használnak, ami a pc-s fronton most van érkezőben.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#31) ALLAT001 válasza mikej95 (#29) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Tudnátok példákat mondani ilyen monopóluimok feldarabolására? A gyakorlatban ez hogyan zajlik?

(#32) vinibali válasza ALLAT001 (#31) üzenetére


vinibali
őstag

kis olvasnivaló

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) ALLAT001 válasza vinibali (#32) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Bevétel el van írva :)
A történet ismerős, de ebből még nem derül ki számomra, hogy az eredeti tulajdonosokat hogyan és ki fizette ki :F

(#34) Raysen623 válasza Kaiku (#28) üzenetére


Raysen623
addikt

Miért is kellett volna szétszedni? Az egy teljesen más helyzet! OP rendszert meg miegyebet mások is gyártanak...a vindóz csupán a PC oldalon a legelterjedtebb, de akkor sem csak és kizárólag ő gyárt olyan szoftvert. A hangsúly a kizárólagosságon van!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) Szanya


Szanya
tag

Korábban arról olvastam, hogy egyre kevesebb cégnek van pénze a gyártás technológia további fejlesztéseire. A napokban olvastam valahol, hogy még a 14 nm- es gyártás sem zökkenőmentes az Intel számára. Az AMD- nek meg mintha nem is zökkenő, hanem hegy lenne ez az akadály. Nem tolonganak a cégek akiknek kiszervezhetnék ezt a részt. Nekem úgy tűnik, hogy aki kisebbet tud készíteni, annak nem kell a konkurenciánál sokkal jobbat terveznie.

''Szanya csak egy van.''

(#36) ALLAT001 válasza Szanya (#35) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Lehet csak túl nagyot akarnak lépni. Arányaiban 22-ről lemenni 14-re nem ugyanaz, mint 32-ről 22-re. :U

(#37) azopi74 válasza LordX (#12) üzenetére


azopi74
addikt

Egyrészt nem az övék, másrészt miért pakolták volna MIPS alapokra?

(#38) vinibali válasza azopi74 (#37) üzenetére


vinibali
őstag

akkor kié a MIPS, ha nem az imaginationé? :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#39) LordX válasza azopi74 (#37) üzenetére


LordX
veterán

Egyrészt a MIPS az Imagination-é, a cikk szerint meg az Imagination az Apple-é (erre mondjuk semmi bizonyítékot nem találtam 5 perc kereséssel), másrészt meg minek licencelsz az ARM-tól utasításkészletet (mert a design már saját, nem Cortex-eket használnak egy ideje), ha van egy vele egyenrangú MIPS-ed?

[ Szerkesztve ]

(#40) azopi74 válasza vinibali (#38) üzenetére


azopi74
addikt

Ki mondta, hogy a MIPS nem az ImgTec-é? :)

(#41) azopi74 válasza LordX (#39) üzenetére


azopi74
addikt

"erre mondjuk semmi bizonyítékot nem találtam 5 perc kereséssel"

Több óra kereséssel sem fogsz találni, mert nem igaz ;]

(#42) azopi74 válasza azopi74 (#41) üzenetére


azopi74
addikt

Cáfolatot annál gyorsabban ;)

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.