Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) #54625216 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez nem app, hanem piac kérdése.
A streaming piac még csak most van kialakulóban, de idővel telítődni fog és az emberek nem fognak 20-30-40 szolgáltatásra előfizetni csak azért, hogy megnézhessenek 2-3 dolgot, ami egy adott szolgáltató kínálatából érdekli őket.
Az Apple TV+ arra lesz jó, hogy egy közös előfizetési rendszerbe tud becsatlakozni bármilyen szolgáltató, így ha mondjuk a Disney Plusból engem kizárólag a Mandalorian érdekel, esetleg néhány Marveles sorozat, akkor nem kell csak azért kifizetnem a teljes havi előfizetői díjat (vagy torrentezni), hogy azt a párat megnézhessem.
Apple TV+-ban eldönthetem (majd), hogy befizetek a Mandalorianra mondjuk 5$-t és megúsztam az előfizetés kétharmadát, vagy ha annyira jó a Disney kínálata, akkor TV+-on keresztül is előfizethetek az egészre. Ez jó nekem, mert spórolok, jó a Disney-nek, mert ügyfelet szerzett és nyilván jó az Apple-nek, mert jutalékot kap a Diseney-től.

A piac most még el tud tartani néhány nagyobb stream szolgáltatót, mert főleg a hagyományos tv csatornák ellátják őket elég anyaggal, de minél többen lesznek, annál több lesz az exkluzív tartalom és annál kevesebb a másoktól átvett műsor, mivel az utolsó vidéki kábeltv-nek is lesz streaming szolgáltatása.
Na onnantól lesz érdekes, hogy milyen "meta szolgáltatás" lesz képes összefogni a teljes kínálatot és mind a nézőknek, mint a szolgáltatóknak megfelelő dealt ajánlani.
Az Apple ezt a rendszert építi, nem pedig egy n+1-edik stream szolgáltatást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.