Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remelhetoleg nem ugy lesz olcso, hogy novelik az egyedi havidijakat. Mondjuk perpill csak tarhelyet fizetek meg Music-ot, de szerintem hamarosan lemondom a Musicot es 1-2 honapra befigyel az Apple TV+.

Vajon dragulni fog az Apple TV+? Tovabbra is extrem sovany a kinalata, de az Apple eseten sosem szamitott a jo ar/ertek arany, szoval ki tudja mit lepnek.

Amugy kivancsi lennek, hogy miert van akkora kaosz a magyar regios Apple TV-ben:

- Osszevissza magyar szinkron, felirat
- filmcsomagok magyar nyelv nelkul
- trilogiak szinten osszevissza nyelvi kivitelben
- trilogia, amibol ketto extended edition, egy meg normal
- hianyos trilogiak

Meg persze sok film tovabbra sem erheto el, sorozat meg egy sem.

Vajon van magyar felelose, supportja az Apple TV magyar regiojanak ahova lehetne jelezni ezeket?

A News -rol jut eszembe, ugy olvastam van valami magyar ceg, ami havidijert ad hozzaferest eleg sok magyar magazinhoz. Annak vajon van iOS appja? (nem jut eszembe a neve)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Sinesol válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Még nemrég indult a Tv+, ráadásul a Covid miatt elég nehéz tartalmat is gyártani, szóval korai még ítélkezni. Ár/érték arányban annyira azért nem rossz, mivel az új készülékekhez egyéves ingyenes AppleTv+ előfizetést adnak, legalabbis Iphone 11-hez járt, hátha megtartják ezt a jó szokásukat. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) hemaka válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kalap szart nem er az, egy ertelmes dolgot nem talaltam ott. Eleg rosszul idozitettek, mert ahogy elottem irtak a virus miatt alig bovul, a netflix vagy a hbo go fenyevekkel jobb. Apple music se bejovos nekem, spotify van helyette. Egyedul a felhot hasznalom toluk az jo aron van, meg.

[ Szerkesztve ]

(#4) #10949376 válasza hemaka (#3) üzenetére


#10949376
törölt tag

Pontosan,amit most elkérnek érte annyit sem ér,lesz még drágább is idővel,termékeik közül csak az órájukat tudom kiemelni amiben kiemelkednek ,minden egyéb termék ,szolgáltatásnál csak lemaradás van,ha előjönnének az Apple autóval vagy vr szemüveggel az is csak bukta lenne már rég lekörözték őket,még a vezeték nélküli töltést sem tudták megcsinálni ,telefont is 10-15w lehet tölteni nevetséges,mindenbe belefognak ,na majd Apple vagyunk megmutatjuk,azt kalap szart sem ér!

(#5) #16820480 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én kb az Alapítvány sorozatukra leszek kíváncsi, más egyelőre nem nagyon érdekel a TV+-ról :N
Amúgy meg inkább használok igazi multiplatform szolgáltatásokat, akkor nem zárom be magam egy céghez.

(#6) Giovan! válasza #10949376 (#4) üzenetére


Giovan!
addikt

Erről az Apple VR szemüvegről tőleg gallok először. Arról már hallottam pletykákat, hogy egy szemüveggel belépnének az AR piacra (ahol persze a lekörözöttek nyugalmával fognak indulni, tekintve hogy a konkurencia abszolút kiforrott készülékeivel kell versenyezniük :U ), de a kettő nagyon nem ugyanaz.
Vezeték nélküli töltés meg iPhone 8 óta van minden iPhone-ban.
Az új készülékeknél azt hiszem 18W a felső határ a töltési sebességnél, de ezt csak vezetékes töltés esetén tudják.

Csak a pontosítás kedvéért, a hozzászólásod maradéka nyílván szubjektív, de ezek tárgyi tévedések voltak.

A cikkhez: Ősszel lejár az ingyen Apple TV+ előfizetésem, de a Foundation és a For All Mankind 2. évada miatt meg tervezem hosszabbítani. Mivel van music és iCloud előfizetésem is, jó lenne ezeket valami combóba rakni és olcsóbban hozzájuk jutni :K
Amit sajnálok, hogy a News még mindig nem elérhető az országban. Jöhetne már az is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#7) Tigerclaw válasza #16820480 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Volt par erdekes sorozat, aminek megneztem az ingyenes elso ket reszet. Szerintem 1-2 honapra el lennek azokkal. A tobbsege inkabb elgondolkodtato dramai jellegu sorozat.
A "See" es a "For All mankind" -ot biztos neznem. A Mythic Quest inkabb idegesito mint vicces. Sajnos tul sok a drama, szinte nulla a comedy, action, sci-fi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Busterftw válasza #32839680 (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalam a Netflix az alap, az Amazon Video meg eleve benne van az Amazon Prime elofizetesben. Minden masra meg ott az "internet". Persze masok vagyunk, de most komolyan a Mandalorian kivul a Disney+ nincs erdemi kontent, csak a "mesek".
Apple-n azert tobb egyedi sorozat van, de ebben a Netflix/Amazon verhetetlen.

Tudom Magyarorszagon a HBO Go nepszeru mert tobb a magyar kontent, de en mar 8 eve nem nezek magyar szinkronnal semmit, mert pocsek a szinkron minosege.
Eleve bukod a vicceket, engem zavar hogy nincs lip-sync es teljesen felreforditanak neha mindent.

(#10) Alex91 válasza #32839680 (#8) üzenetére


Alex91
félisten

Htha valaki kitalalja, hogy a nezett ido alapjan (is) szamlazzanak. Mert valoban, ennyit egyszerre fizetni sok. Most vagy valtja az ember az elofizeteseit, ami maceras, vagy marad az illegalis ut.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) #16820480 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Drámákat olcsóbb azért leforgatni, mint egy jó minőségű scifi-t. Amúgy meg nem csak a saját tartalom a lényeg, hanem pont az lenne jó, ha keresztbe licencelnék egymás között a dolgokat, mert ez így csak megosztani próbálja a piacot. Rövid távon a következménye az lehet, hogy mivel a sorozatok egyben kerülnek fel, nem hetente egy rész, mint régen, így egy hónapra előfizet az ember, megnézi ami érdekli, aztán lemondja. Hosszabb távon meg gondolom majd próbálnak tenni ellene a szolgáltatók, hogy ezt ne lehessen megcsinálni.

(#12) Sinesol válasza Giovan! (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Pontosan milyenek azok a kiforrott konkurrens megoldasok? Valahogy nem emlekszem olyan mainstream cuccra, amit barki megvehet es hasznalhat a mindennapokban, de lehet lemaradtam valamiről.

(#14) Giovan! válasza Sinesol (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Szarkazmus volt, azért van ott a szemforgatós emote :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#15) Sinesol válasza Giovan! (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit kiegtem hétvégére, eszre se vettem. :R
Na meg a sok hülyeseg olvasasa erzeketlenné tesz, hozzászokik az ember, hogy ezeket a legtöbb esetben komolyan gondoljak. :D

(#16) Tigerclaw válasza #32839680 (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom, hogy az ovek-e, de ott lattam csak, az egyik legjobb sorozatot, a Penny Dreadful -t. SZVSZ nem csak Eva Green-nek, de Rory Kinnear-nak is Oscar jart volna erte, a storyrol nem is beszelve...raadasul ugy hogy nem igazan szeretem a horror filmeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) kalimist válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az Showtime/Sky Atlantic sorozat amiert legfeljebb Golden Globe-ot vagy Emmy-t kaphattak volna de egyik sem jött össze. 😊

(#18) edward2 válasza hemaka (#3) üzenetére


edward2
addikt

Huh az jó lehet ha netflix fényévekkel jobb, mert szerintem netflix is harmatgyenge. 7 év után gondolkodom a lemondáson.
Arról nem is beszélve, hogy az automatikus leskálázás miatt (régen működött egy chrome kiegészítő ami 1080on tartotta minőséget) kénytelen vagyok a legális tartalmat lewarezolni (ja és persze warezben benne van az összes netflix felirat legálisan meg nem...)

Továbbá annyi streaming szolgáltató van, hogy lassan lesz egy szolgáltató aki ad egy elérést az összes szolgáltatóhoz..
Jaaa hogy a kör bezárult visszatértünk a TV előfizetéshez...

(#19) Tigerclaw válasza kalimist (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Konnyen lehet, hogy mar ott kiesett hogy reszben horror/thriller. Radadasul ez [link] alapjan a GG dijazas mogott talan nincs is semmi szakmaisag.

Mindenesetre aki teheti nezze vegig.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Dr. Akula válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért, az Oscarban van? Amerikai legyél meg jól benyaljál a fontos embereknek tövig. Ennyi az Oscar záloga, nem a tehetség. Jó, nyilván az is kell, de a többi jelölt is mind meg tudja ezt ugrani, onnan már tényleg csak nyali alapú.

(#21) moleculez


moleculez
veterán

UK-ben élek, engem egy Music + News+ iCloud kombóval megvennének kilóra, mondjuk 20£-nál többet nem szívesen adnék érte.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) tray86


tray86
csendes tag

iphone SE2020-hoz nekem is ingyen jart az apple tv+ elofizu.

Nyilvan izles dolga, de a Defending Jacob & Morning Show sorozatok nekem tetszettek, szinvonalban sztem nincs miert szegyenkezniuk netflix vagy hbo sorozatokhoz kepest + tegnap megneztem az uj 2. VH-s filmet a Greyhoundot.

Na, az nagyon jo lett :C

(#23) joey04


joey04
titán

logikus lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) #54625216 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az Apple TV+ első sorban nem a Netflix-el és tsai-val akar versenyezni, hanem egy előfizetés alá akarja beterelni a rohamosan szaporodó streaming szolgáltatásokat.
Az üzleti model lényege az lenne, hogy van Apple TV+ előfizetésed és ha mondjuk Disney vagy HBO tartalmat akarsz nézni, akkor vagy extra fizetsz valamennyit az adott tartalomért, vagy a TV+-on keresztül fizetsz elő a teljes kínálatra, persze némi kedvezménnyel.
Ez a szolgáltatás nyilván nem tart sehol, mert még az összes szereplő a rajtvonalnál tolakodik, de amint szétválik a mezőny, egyre több olyan stream szolgáltató lesz, amire már nem fognak a Netflix, HBO, Disney és Amazon mellett ötödikként előfizetni, így őket szépen be tudja szipkázni az Apple TV+.
Ha pedig az összes Apple szolgáltatást egy olcsóbb előfizetési modellbe olvasztják, akkor rögtön ott lesz pár tíz(száz) millió potenciális user, amit már a többi nagy versenyző sem hagyhat figyelmen kívül.

(#25) Tigerclaw válasza #54625216 (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem, hogy a kulsos streamszolgaltatok nyitni akarnak az Apple fele, foleg ha az Apple le akarja oket is huzni.

Most minden stream szolgatlato sajat laban akar megallni, sajat exclusive tartalmakkal. Azon mulik az egesz, hogy mennyit er meg az iPhone/iPad kompatibilis app nekik. Ha van egy jo webes appjuk, nem sokat tud kiszedni beloluk az Apple, mert a bongeszon keresztul eleg nehez lenne megtartani a HTML5, JS kompatibilitast, de alatenni a webes lejatszoknak. Mondjuk a Stadia ellen megoldottak ezt, amihez eleg egy Chrome. Talan a bongeszoben futo videostreamek GPU gyorsitasaval manipulalnak. Ez talan az egyetlen szurke terulet ahol meg alatehetnek mas bongeszoknek, meg idegen stream szolgaltatoknak. Ezert is a Safari az egyeduralkodo iOS-en. Az hozzafer a hardverhez teljesen, mig a Chrome, Firefox nem. Ideje lenne ebben az iranyban is lepni, foleg hogy anno az MS-t azert iteltek el, mert mashogy kezelte a kulsos bongeszoket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) #54625216 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez nem app, hanem piac kérdése.
A streaming piac még csak most van kialakulóban, de idővel telítődni fog és az emberek nem fognak 20-30-40 szolgáltatásra előfizetni csak azért, hogy megnézhessenek 2-3 dolgot, ami egy adott szolgáltató kínálatából érdekli őket.
Az Apple TV+ arra lesz jó, hogy egy közös előfizetési rendszerbe tud becsatlakozni bármilyen szolgáltató, így ha mondjuk a Disney Plusból engem kizárólag a Mandalorian érdekel, esetleg néhány Marveles sorozat, akkor nem kell csak azért kifizetnem a teljes havi előfizetői díjat (vagy torrentezni), hogy azt a párat megnézhessem.
Apple TV+-ban eldönthetem (majd), hogy befizetek a Mandalorianra mondjuk 5$-t és megúsztam az előfizetés kétharmadát, vagy ha annyira jó a Disney kínálata, akkor TV+-on keresztül is előfizethetek az egészre. Ez jó nekem, mert spórolok, jó a Disney-nek, mert ügyfelet szerzett és nyilván jó az Apple-nek, mert jutalékot kap a Diseney-től.

A piac most még el tud tartani néhány nagyobb stream szolgáltatót, mert főleg a hagyományos tv csatornák ellátják őket elég anyaggal, de minél többen lesznek, annál több lesz az exkluzív tartalom és annál kevesebb a másoktól átvett műsor, mivel az utolsó vidéki kábeltv-nek is lesz streaming szolgáltatása.
Na onnantól lesz érdekes, hogy milyen "meta szolgáltatás" lesz képes összefogni a teljes kínálatot és mind a nézőknek, mint a szolgáltatóknak megfelelő dealt ajánlani.
Az Apple ezt a rendszert építi, nem pedig egy n+1-edik stream szolgáltatást.

(#27) #16820480 válasza #54625216 (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem ebből nem jön ki teljesen a matek, hogy lenne ez spórolás. Ha TV+-on fizetsz elő a Disney-re, akkor az nem lehet olcsóbb, mintha külön előfizetnél, mert még az Apple is le akarja venni a kis (30%?) hasznát majd, szóval az a helyzet lesz, mint amiért most pereskednek vele, hogy ha App Store-ban fizetsz elő szolgáltatásokra, akkor drágábbak, mintha a szolgáltató saját felületén tennéd.
Amúgy meg mondjuk ha tényleg csak és kizárólag a Mandalorian (vagy egy darab) sorozat érdekel D+-ról, akkor még oké az 5$-os ár, de ha már kettő, akkor már kezd rezegni a léc, ilyen árazással meg háromnál eleve nem éri meg, mert 15-ért megkapod az egész D+-t mindenestől.

Szeretném én amúgy, ha mondjuk valami kereszt-licenc megállapodással egyenlítődne ki a piac, hogy mondjuk előfizetsz D+-ra, és ha az alap havidíj helyett mondjuk 1,5-2x áron kéred, akkor megkapod mellé a többi szolgáltatót is, úgy még megérné, aztán majd egymás között nézettség alapon elszámolnak. De az, hogy még egy fél előfizetés áráért megnézhetek a másik egy darab szolgáltatótól egy darab cuccot, szerintem nem jó üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#28) Alex91 válasza #16820480 (#27) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, utolso bekezdes szerint lenne ertelme, vagy megfelelo percdijjal esetleg egy olyan megoldassal, hogy annyit fizetsz, amennyit nezed. Tehat valaszthatnal, hogy havidijat fizetsz, azt akar egesz honapban naponta 24 oraban is nezheted a dijert. Vagy valaszthatsz, hogy minden honapban a fogyasztasod alapjan fizetsz. Mondjuk lefogadom, hogy ebben az esetben is kitalalnanak egy alapdijat :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) #54625216 válasza #16820480 (#27) üzenetére


#54625216
törölt tag

A matekhoz érdemes megérteni, hogyan egy átlagos, ügynököket alkalmazó cégnél hogyan működik a bónusz rendszer.
Ha az ügynök teljesíti a kvótát, azért jár a fizetés, azaz 0% bónusz.
Ha a kvóta felett teljesít, akkor annak arányában részesül a bevételből, hogy mennyivel lépte túl a kvótát. Minél jobban túlteljesíti az elvárást, annál nagyobb a bónusz. Pl. vannak olyan cégek, ahol x% feletti túlteljesítéskor már az ügynök nagyobb százalékot kap a bevételből, mint maga a cég.
Emögött az a logika, hogy ha az ügynök a kötelezőn túl nem csinál semmit, mert nem motívált, akkor az a cégnek ugye 0 bevétel, míg ha az ügynök túlhajtja magát, akkor ugyan lenyúlja a bevétel többségét de az még mindig jobb, mint a 0 bevétel 100%-a.

Na most az Apple arra játszik, hogy amikor telítődik a streamer piac, akkor nagyjából minden nagy szereplő látni fogja, hogy kik azok a nézők, akiktől nem számíthatnak bérleti díjra.
(Ez kb. az az állapot, amikor az ügynök teljesíti a kvótát.)
Ha ezek az "elveszett" nézők mégis legalább részben tejelnek az ötödik szolgáltatónak, akkor az a szolgáltató számára ugyanúgy talált pénz, mint az ügynök extra teljesítménye, amiért már érdemes a szolgáltatónak lemondani a bevétel nagyobb részéről.

A streamer piacon ehhez az kell, hogy legyen egy olyan megbízható és sok millió ember számára elérhető szolgáltatás, amin keresztül ezeket az extra tranzakciókat a user automatikusan, macera nélkül el tudja végezni.
Ráadásul ha a néző megszokja magát a rendszert, akkor a streaming előfizetést is azon keresztül intézi, így egy idő után az Apple azokból a bevételekből is részesülhet, ami normál esetben direktben a szolgáltatóhoz menne. (Pl. egy csomóan akkor is Steamről vesznek játékokat, ha az a kiadó saját oldaláról is elérhető.)

Ha ez a szisztéma kialakul - azaz ha és amennyiben az Apple rendszere sikeres lesz -, akkor a szolgáltatók kénytelenek lesznek belemenni (ahogy a nagy kiadók is kénytelenek használni a Steamet), mert ha n+1 szolgáltató elérhető a kínálatban, ő meg nem, az már versenyhátrányként fog keletkezni.

Ugyanez történt pl. az iTunes és a drm esetén. Eleinte a zenekiadók csak drm-el voltak hajlandóak zenét publikálni az iTunes-ban, majd amikor az iTunes felhasználók száma elérte a kritikus tömeget, akkor az Apple egyoldalúan eltörölte a drm-et és a kiadók tehetetlenek voltak, mert addigra a bevételük igen nagy része az iTunes-ból jött, amiről nem akartak lemondani.

(#30) #16820480 válasza #54625216 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a része nem jön nekem ki, hogy vajon hányan fogják egy havi előfizetési díj harmadát-felét kifizetni egy sorozatért vagy filmért, csak hogy TV+ alatt nézhessék meg. Szerintem ennek nincs nagy realitása, és egyelőre nem is túl csalogató a TV+, vagy hát ami láttam belőle fanboyok is inkább azért használják, mert most vettek új szifont és járt mellé, ahogy a News is hasonlóan döcög csak. Ha lesz elég balek, aki kiad annyi pénzt egy-egy filmért/sorozatért, akkor működhet persze az, amit vázoltál.

A játék bizniszhez nem annyira hasonlítanám, mert ott kicsit más a beszerzési lánc. Ha mondjuk EA játékokat csak Origin (vagy hogy hívják) alatt lehetne venni, és így tovább, akkor más lenne a helyzet, de mivel nem ez van, így a saját boltok/platformok futtatása elég elvetélt ötlet, a gyűjtőplatformok jobban mennek.

(#31) moleculez válasza #16820480 (#30) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem az jonne be, ha lenne mondjuk az ATV+ (mármint AppleTV, ATV 15 eve nem lattam, ez igy is marad ;] ), vagy tetszik a sajat kontent, vagy nem, de csak egy soriert kifizetek 5£-t, a masik szolgaltatonak masik 5-t, plusz az ATV alap, meg mindig jobb, mint 3- full. Marmint nekem, nekik nem, szoval nem ez lesz. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) #54625216 válasza #16820480 (#30) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem azért fizetsz, hogy TV+ alatt nézhesd, hanem hogy ne kelljen egy teljes havidíjat kipengetned, amikor a streamer kínálatából mindössze néhány órányi tartalmat nézel.
Ha egyetlen sorozat érdekel, akkor melyiket választanád, a teljes előfizetési díjat, vagy a harmadát? (De lehet alacsonyabb is az összeg, csak hasraütésre írtam $5-t.)

A játék bizniszben a gyűjtőplatformok pontosan azért mennek, mert már telítődött a piac. Ez előbb-utóbb a streamer piaccal is így lesz és az Apple pontosan azért építgeti most a rendszerét, hogy amikor eljön az idő, akkor gyűjtőplatform lehessen.

(#33) #16820480 válasza #54625216 (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ha pontosan csak egy dolog érdekel a másik platformról, akkor még megérheti az 5$, de ha már mondjuk kettő, akkor kezd véleményes lenni. Illetve inkább úgy mondom, hogy akkor már kezd előjönni az, hogy miért nem inkább arra fizetnél elő az ATV helyett, ha az ATV nem nyújt önmagában sok/semennyi önálló tartalmat? (Tudom, hogy nyújt, várom is eléggé az Alapítványt, de itt most a kérdés, hogy mennyire érdekelnek az ATV-s tartalmak vs. a többi szolgáltató tartalmai)
Az 5$ szerintem elég jó tipp, nem hiszem, hogy annál olcsóbb lenne nagyon, yt-on is a veddmeg tartalmak kb ilyen 4.99-5.99$ körüli áron mennek.
Meglátjuk majd hogy csinálják, de nekem eddig nem tűnik túl vonzónak. Az lenne vonzó gyűjtőplatform, ha mondjuk az alap 15$ havidíj helyett mondjuk 20-25-ért nézhetném őket, és az összes többit is. Aki ezt meglépi, az nyeri nálam a háborút :K De aztán ez csak én vagyok...

moleculez: Pedig mekkora üzlet lenne a havidíjért nézni a tévé-gyógyítót ;] Nézz bele a faceID-ba és meggyógyulsz!

(#34) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nem tartom relevánsnak az Amazon Prime-os hasonlatot. Ha valaki évente legalább háromszor rendel valamit, akkor már megérte és minden más csak hab a tortán.

(#35) #54625216 válasza #16820480 (#33) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tegyük fel, hogy alapjáraton van Netflix meg HBO Go előfizetésed.
Tegyük fel, hogy Apple TV-n nézed és a keresési szokásaid alapján nem csak a Netflix és HBO, Apple TV+ tartalmakat ajánlaná, hanem mondjuk az Amazon és Disney Plust filmeket is az arcodba tolná.
Feldobja, hogy a Disney Pluson megjelenet egy új Marvel film. Azért nem fizetnél elő egy teljes hónapra, de $5-t megér.
Aztán később rájössz, hogy igazából a Mandalorian is érdekelne, meg egyébként a gyerek is nézne ezt-azt, így előfizetsz a Disney Plusra is, esetleg HBO helyett.
Na most aki az egész médiafogyasztást a Apple TV-n az Apple TV+ alkalmazásban és az Apple TV+ bolton keresztül intézi, az nem fog külön beregisztrálni a Disney-nél, kártyaszám, stb. hanem rányom az Apple TV-n, hogy Disney előfizet, HBO meg lemond. Így az Apple-n keresztül zajlik az egész tranzakció, amiért az Apple természetesen jutalékot kap.
A Disney-nek azért jó ez, mert máskülönben sokkal nehezebben veszi rá a usert, hogy egyáltalán megnézze a Disney+ kínálatát. "Nem érdekel a Mikiegeres baromság, így is fizetek két csatornát" az alap mentalitás ugye.
Ha viszont az Apple TV az összes egyéb streaming szolgáltató kínálatát összefogja, akkor az alternatív, kisebb vagy specializáltabb szolgáltatók is el tudnának érni egy több száz milliós user tábort, amit különben csak sokkal komolyabb idő és pénz ráfordítással tudnának.

A rendszer azért nem működik még így, mert kevés a komoly szereplő a piacon, így jelenleg sokkal több a tartalomgyártó, mint a streaming szolgáltató, ezért 3-4 előfizetéssel az elérhető tartalom 90%-a lefedhető. A piac viszont idővel telítődni fog, a szolgáltatóknál meg fog ugrani az exkluzív tartalmak száma, a stúdiók és a tv csatornák pedig sorra saját streaming szolgáltatás indítanak, ezért idővel szükség lesz a gyűjtőplatformokra.

(#36) #16820480 válasza #54625216 (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt majd meglátjuk, hogy mennyi szereplője lesz a piacnak, mert h csak 4-5 marad, akkor nem feltétlen tud majd megélni egy ilyen gyűjtő. A tévécsatornáknak nem hinném, hogy működőképes lehet a streaming, még a gigászok is szenvednek vele, mint a Comcast meg Warner Media (még ha ott van nekik az HBO Go, de 4K-t nem szolgáltatnak), de egy RTL Klub meg hasonlók hova streameljen...?

Illetve azt se felejtsd el, hogy jól hangzik a hatalmas user bázisa az Apple-nek, de például egy jelentős részük kínában van, ami eleve kizárja ezeket a tartalmakat (vagy jelentősen korlátozza), illetve még egy jelentős részük megveszi magát a hardvert valahogy hitelből vagy előfizetéssel, mert rá van kattanva, de nem lesz rendszeresen pár dollárja az ilyenekre már.

(#37) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Logikus lépés volna a részükről, főleg, hogy ennyi különböző, előfizetéses szolgáltatásuk van már. Persze várjuk meg a hivatalos bejelentést, ne újságírói pletykákra alapozzunk.

(#35) kpbendeguz Nem akarlak elkeseríteni, de az elméleted erősen wishfull-thinkingnek tűnik nekem.
Nyilván ha túlságosan elszaporodik a streaming, ráadásul a Disney-hez hasonlóan kivonják a tartalmakat egyéb felületekről, akkor eljöhet egy ilyen idő, hogy valaki csinál egy aggregált szolgáltatót. De az jelen pillanatban nekem nem az Apple-nek tűnik, bár az Alapítvány változtathat ezen, de csak ha Trónok harca szintű kultuszt tud kiépíteni. Ha mégis ez a célja az Applenek, akkor nekik kell először mélyen a zsebükbe nyúlni, és másokat kifizetni - pénz mondjuk van náluk dögivel, kérdés, hogy mennyire kezelik ezt prioritásnak. Tény viszont, hogy ez egy durva jó reklám és imázsnövelés lenne a termékeiknek.
Az iTunes meg kicsivel régebben volt kvázi egyeduralkodó, de ma már vannak vetélytársai is. Ezért nem hoznám ide.

(#28) Alex91 Hát nem tudom... Aki sokat néz filmeket és sorozatokat streamelve, azok biztosan örülnek inkább a konstans havidíjas árazásnak. Szerintem a telefon előfizetések is ebbe az irányba mozdulnak el, a beszélgetés és a korlátlan mobilnet esetében is.
Ugyanakkor ha csak egy valami érdekel, akkor van egy jó hírem: a szolgáltatók sikeresebb sorozatai általában más, külön fizetős formában is megjelennek pl. DVD, on-demand stream. Igaz, nem a premierkor, de ne legyünk telhetetlenek ;]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) #54625216 válasza Necroman_Mk2 (#37) üzenetére


#54625216
törölt tag

Éppen ez az, hogy nem kell kultuszt kiépíteniük, mert arra ott az Apple márka.
Egyszerűen ingyenessé teszik az Apple TV+-t vagy - ahogy a mellékelt ábra mutatja - összekötik más előfizetésekkel és onnantól minden Apple cuccon be lehet terelni a nézőket az Apple TV+ alá. Nézheted az Apple saját tartalmait, és ugyanazon a felületen keresgélhetsz a többi szolgáltató kínálatában, előfizethetsz akár többre is vagy csak egy-egy téged érdeklő tartalomra, ez már tökre csak rajtad múlik.
Egy ilyen gyűjtőplatformmal szemben az adott szolgáltatóra specializált alkalmazás eleve hátrányból indul, mert pl. csak egy szűk kínálatból tudod kiválogatni, hogy mi érdekel, míg a gyűjtőplatformon a teljesből.

(#39) Alex91 válasza Necroman_Mk2 (#37) üzenetére


Alex91
félisten

Jo ez a telefonos pelda :). Nalunk asszony magas fix havidijert korlatlanul telefonal, az o szokasainak ez felel meg. En meg elvagyok egy feltoltokartyassal, amit evente feltoltok 3000 Ft-tal, amikor szol, hogy le fog jarni a kartyam...
Minden majd a havidijakon fog mulni, azert 2000-5000 Ft havidijjal nem valoszinu, hogy az ember az osszes szolgaltatora elo fog fizetni. Eleve ki sem hasznalnam. Most az 1 db elofozetesemet kihasznalom, de ha a kirlatos idomet tobb stream kozott kellene megosztanom, akkor mar nem biztos, hogy megeri mindre elofizetnem egy idoben, mert nem hasznalnam ki.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) Degeczi válasza #16820480 (#36) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"ott van nekik az HBO Go, de 4K-t nem szolgáltatnak" - az hagyján, de 2020-ban sima sztereó hangot adni a filmek mellé?! :F

(#42) #16820480 válasza Degeczi (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez pont nem zavar, sztereó hangfalaim vannak és nem is szeretnék ennél több darabot igazából :N

(#43) aujjobba válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


aujjobba
addikt

Dimag, bar ugy latom egyesevel kell a magazinokra elofizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.