Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Igazából tök mindegy, mert az Epic is úgy nyilatkozott, hogy egyelőre nem akar az AppStore-ban lenni.

Sic Parvis Magna

(#2) hunluki válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem akar a fenét. Az iOS mint platform iszonyat vastag és tömve van apuanyu pénzét elszórni vágyó vér istvánnal, főleg a a nagy vízen túl. Most marketing miatt vastag az arcbőr.

(#3) 30z.Samu válasza hunluki (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, megérni megérné nekik, de szerintem így sem kell Őket félteni. :N

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5) vicze


vicze
félisten

Mindjárt elmegyek és sajnálom kicsit Tim Sweeney-t.
Tipikus esete annak, mikor az egyik fél viselkedése undorítóbb a másiknál.

Majd ha nem lesznek Epic store exkluzívok, és ott veszem meg ahol akarom, akkor beszélgethetünk...

(#6) Hopkins95 válasza #20749568 (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig igaza van, minden tizenéves ficsúr már almával rohangál, másról nem is hallottak szinte. :U

Az Apple megint bebizonyította, hogy egy autoriter, erejével visszaélő cég, büszke vagyok rá, hogy nincs tőlük semmim.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) xZer0kidx válasza #20749568 (#4) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ha a fortnite-osokra gondolt akkor részben igaza van. Ha úgy általánosságban az ios felhasználókra gondolt, akkor csak rossz a megnevezése az appstore-t megkerülni nem akaró/tudó és a torrentet/lopást elutasító felhasználóknak.

De hogy a cikkhez is. Dehohgynem akarnak ezek visszakerülni. Csak most jön elő szép lassan az amiről itt is sokat vitáztunk. Mennyire van szüksége az Apple-nek az Epicre vagy egy adott appra? Ahogy látom semennyire.

#6 Hopkins95

Autoriter az, ha berágsz arra aki az asztalodra sz@rik?

A következő kérdésemet tényleg ne vedd kötekedésnek, de csak így tudok rákérdezni. Ha jól sejtem akkor androidos telefonod van?! Arra is büszke vagy , hogy egy olyan cég eszközét használod, aki annak ellenére is követi a tevékenységedet, hogy te kikapcsolod a helymeghatározást, illetve direkt eldugja az ehhez kapcsolodó beállításokat és erre kényszerít cégeket is csak azért, hogy pl. téged megtévesszen,
Ha windows phonet használsz akkor elnézésedet kérem :)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#9) Yeffy válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor javaslom ne nezz be az uj szifon csalad bemutato topikjaba. ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11) xZer0kidx válasza #20749568 (#10) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Emlékszel még arra az időszakra amikor vett valaki iphone-t de nem volt mobilnete hozzá? Ez okozott némi sztereotip becsipődést egyeseknél.
De a fizetőképes felhasználókat akik leginkább nyugatabbra élnek (és jellemzően ios felhasználók) azokat kár összemosni apu kedvenceivel. Én is kifizetek mindent és tényleg többet költök appokra mint adroidon. De nem azért mert itt minden drágább, hanem mert jobb az app és megér ennyit, hogy mégjobb legyen...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#13) hunluki válasza xZer0kidx (#11) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem általánosságban az iPhone felhasználókra gondoltam, én magam is az vagyok és eszem ágában sincs lopkodni sw-t.
A példámmal arra utaltam hogy a nyugaton jellemző hogy a gyereknek odavágnak egy ipadet vagy egy szülő által levedlett iphone-t aki hajlamos idióta skinekre vagyonokat elszórni. Ezen a területen pedig a fortnite igencsak kimagasló, hiszen köztudott hogy egy rózsaszín look at my horse jellegű skin simán megér -hasamra ütök- 10 dolcsit.

[ Szerkesztve ]

(#14) Hopkins95 válasza xZer0kidx (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez már nem az óvoda kéremszépen, ahol megsértődik a gyerek és már csakazért sem adja oda a homokozólapátot. Itt törvények vannak és nem csinálhatsz meg akármit.

Androidos telefonom van és inkább megbízom a Google szolgáltatásaiban, mint annak az almáéban, aki átkutatja az általad helyileg tárolt tartalmakat. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#15) xZer0kidx válasza hunluki (#13) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Igenm ez volt az A. verzióm, hogy a Fortnite felhasználókra gondoltál. Sajnos a forumon előforduló általánosítások miatt fenntartottam egy B. lehetőséget is. Hát igen, nem egy hír szólt róla, hogy a szűlő bankkártyájára becsatornázott vagy eleve a szülő telefonját használó gyermek elvert egy kisebb vagyont in app fizetésekkel. Én ebből a szempontból (is) előfizetés párti vagyok. Jobban becsülöm az Arcade in-app mentes játékait mintha ész nélkül kellene tejelnem egy pay to win vagy egy fortnite-hoz hasonló pénzszivattyúba.
A Fortnite amúgy is piszok megosztó lett az erre érzékeny emberek szemében, mert az Apple hatereket leszámítva azért csak mindenkit zavar egy kicsit, hogy kijátszották a szabályzatát egy olyan alkalmazásáruháznak ahonnan tetemes bevételre tettek szert. Ha "lopás" után hirtelen Robin Hoodnak nevezed magad attól még nem leszel szent...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#16) xZer0kidx válasza Hopkins95 (#14) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Értem, tehát jobb neked ha egy cég sunyiban tesz ellened, mint egy olyan ami nyiltan felvállalja, hogy "tesz ellened"
Oké, de azt nem szabad elfelejteni, hogy az Apple a Googleval ellentétben nem sunnyogott, nem vezette még be ezt a szolgáltatást és emellett hallgatott a negatív hangokra amiből következhet, hogy nem is vezeti ezt be. Én inkább az a típus vagyok akit egy létező negatív cselekmény jobban zavar, mint egy még nem létező.
De megértelek, különbözőek vagyunk.

Amúgy ha arra érted a törvényt, hogy nem engedik vissza őket, akkor valóban nem kell visszaengedni őket, hisz az Epicet elkaszálták amiatt, hogy szerződést szegett ill. az alkalmazásban elérhető belső "alkalmazás-felszerelés áruház" továbbra is tiltott (kivétel reader appok) az appstoreban.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#17) Tajrexi válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Tajrexi
tag

De akar. Pont ezért sír twitteren, mint valami rossz gyerek. :)

(#18) Dilikutya válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Epic szegett szerződést tudtommal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) floatr válasza vicze (#5) üzenetére


floatr
veterán

Még mindig megy ez a nyavajgás az exkluzívok miatt...? A fejlesztők azért kötik meg a szerződést, mert az epic kifizeti őket, a valve meg sz.rik a nyakukra. Neked csak egy launchert kéne telepíteni ugyanarra a platformra

(#20) hunluki válasza floatr (#19) üzenetére


hunluki
senior tag

Neked csak egy launchert kéne telepíteni ugyanarra a platformra

Tudom marginális rétegbe tartozom, de linux alá támogatottan csont nélkül kimondottan komoly erőfeszítésekkel kalapálják a steam platformot, epic pedig win only. Az egy dolog hogy emiatt nálam dealbreaker, de nézzük a realitást: Aki gémer 99% hogy dózerezik. Na neki van egy plusz launchere ami nem elég hogy buta mint a föld a steamhez képest, de legalább ha esetleg platformot vált akkor bukja a játékokat, vagy már csak maga a macera hogy több launcherrel kell szórakozni idegesítő.

Itt alapvetően szerintem nem az a baj hogy telepíteni kell plusz egy launchert, hanem az hogy emiatt fragmentálódik a játékkönyvtárad és legalább a képletbe újonnan behozott új elem azon kívül hogy van "mert csak" semmi értelme nincs, nagyságrendekkel elmaradottabb mint a steam. Ha hozná azt amit a steam, sőt még mellé bevillantana valami hasznos fícsőrt is akkor semmi gond nem lenne vele, de így csak egy tök felesleges frontend néhány játékra, főleg ha mellé steamen többszázas nagyságrendű a gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tajrexi válasza hunluki (#20) üzenetére


Tajrexi
tag

Amúgyis fragmentálódik, ott az Origin, Uplay, Gog, Bnet meg még ki tudja hány ezen kívül. Sőt, hány olyan van, amikor hiába a Steamen veszed meg az adott játékot, feltelepíti és elindítja a Uplay-t... Ettől függetlenül az Epic launcher egy laggos fos, pedig a Steamet se szeretem, de még azt is sikerült alulmúlniuk.

(#22) Hopkins95 válasza Dilikutya (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, de az alma azt mondta, hogy várják vissza a Fortniteot, amennyiben eleget tesznek a kérésüknek és kiveszik a külsős fizetési opciót. Az Epic most már hajlandó lenne ennek eleget tenni, de az Apple nemet mondott. Mit akar az Apple még? :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) Tajrexi válasza Hopkins95 (#22) üzenetére


Tajrexi
tag

Mer amúgy nem mindegy? A bírónő rájuk bízta a döntést, innentől ha soha nem kerülne vissza se tehetnének semmit. Ez egy két élű fegyver ami az Epicnek jobban fáj. :U

(#26) floatr válasza hunluki (#20) üzenetére


floatr
veterán

10 launcherem van, ha jól számolom. Azt a részét értem, hogy linux, nekem is van egy gépem munkára (linux), egy másik játékra (win10). Nem mondom, hogy ne használd a linuxot játékra, mert magadat szivatod vele, mert a te dolgod, de messze nem optimális. Ettől függetlenül ezt a részét még meg is értem, de ez tényleg ~1%

(#27) Dilikutya válasza hunluki (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Epic-en lévő játékok zöme amúgy sem érhető el Linuxra.
Platformváltásnál bukod a Steam-en vett játékaid is. Illetve nem bukod, mert ott marad a fiókodon. Ez konzolról visszafele is igaz.
Lényegtelen, hol mekkora a gyűjtemény, parancsikont mindegyik tud az asztalra tenni.
A többséget szerintem nem érdeklik az extra funkciók. Én pl. a Steam-et is vásárlásra, aktiválásra használom csak.
Egyel több vagy kevesebb launcher meg már mindegy, ott a Steam, UPlay, Origin, Bnet, Bethesda... még a Rockstar-nak is van, és azok csak az a pár saját játékuk van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) xZer0kidx válasza #72445440 (#24) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Az a mondvacsinált indok a Fortnite mellett kihat többek között a stadiára, xloudra és több más appra is. Az appstoreban a reader (spotify, netflix, stb.) kategóriájú appokat leszámítva nem árulhat senki az alkalmazáson belül virtuális terméket, mert az Apple szerint ezek nem ellenőrizhető tartalmak ill ezeket egyesével kellene leellenőrizniük. Nem véletlenül futnak a játékstreaming appok csak böngészőből.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#29) hunluki válasza floatr (#26) üzenetére


hunluki
senior tag

Nálam W10 irdatlanul elkezdett szórakozni (inkább sok apró idegesítő dolog kezdett előjönni), megnéztem hogy amit napi szinten használok megy-e pingvin alatt és ment, innentől nem érzem a szükségét.

Nem mondom, hogy ne használd a linuxot játékra, mert magadat szivatod vele, mert a te dolgod, de messze nem optimális.

Ezzel kapcsolatban érdemes felülvizsgálni a nézeteidet. Konkrétan több olyan játék is van ami gyorsabban fut a gépemen protonnal. Én ezt a kevesebb háttérfolyamatoknak tudom be, de lehet akármi más is. Amúgy főként konzolon játszom, de amit eddig PC-n játszottam az mind megy. Két bajom van csak, a forza horizon 4 és a gears érthető okokból, azokra még van egy dózer tartva, igaz ritkán kerül elő mert 2-3 havonta szoktunk multizni haverokkal.

Ettől függetlenül nem mindenkinek való, nem akarok evangélistát játszani, de messze nem olyan rossz a helyzet mint mondjuk fél-1 éve.

(#30) floatr válasza hunluki (#29) üzenetére


floatr
veterán

Mindenkinek a magánügye, én eleget pippantottam vele. A steam lib harmada megy linux alatt, jóval kisebb support mellett, bár a nulla supportnál (tisztelet a kivételnek) nehezen van kevesebb. A steam survey szerint marginális ez a tábor, ezért gondolom azt, hogy az egs fejlesztésnél sokadik prioritásként van értelme erről beszélni.
Az achievementekre többen verik a mellkasukat, meg review, meg anyámkínja, ami nélkül nem lehet manapság játszani, mert a reviewban nem tudom elmondani, hogy kiplatináztam de gáz.

(#31) hunluki válasza floatr (#30) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, eleinte én is bőven, egyszerűen abba a szűk halmazba tartozom ahol tényleg jóformán minden megy és maga a rendszer is reszponzívabb, de tényleg tényleg nem akarom annyira szétoffolni a témát, ha gondolod privátban folytathatjuk ha érdekel a téma.

(#32) vicze válasza #72445440 (#24) üzenetére


vicze
félisten

A per eredménye még nem jogerős, Apple decemberig felebezhet, addig a jogvita nem zárult le és Apple joggal nem áll szóba egy céggel, akivel pereskedés alatt állnak, ha nem akar.

Sweeney részéről a folyamatos sírás pontosan ugyan olyan undorító, egyetlen célja az Apple lejárassa és saját magát fényezése, miközben 1000%-osan tudja, hogy mindegyik akciójának mi az eredménye. Kb. nyilvános zsarolást próbál csinálni így.

Apple globális részesedése 15%, csak éppen Epic-nek az US piac 50%-ka kéne az igen jó fizetőképes tinikkel, akik elég sokat költenének. Csak is kizárólag a pénzről szól az egész, Epic elkezdte a lépéseket a IPO-ra, és az IPO összege nagyban függeni fog a per lezárulástól, így Sweeney saját milliárdjairól van szó, semmi másról.

(#33) vicze válasza floatr (#19) üzenetére


vicze
félisten

Epic azért fizet mert csak így tudnak tartalmat generálni, Valve-t hol érdekelje?

Képzeld van GOG-om is és egy rossz szavam nincs rá, és semmi gondom egy másik platformmal. Sőt ott elég sok hozzáadott tartalmat nyújt a GOG, amit Steam sose fog. Az amit egy Epic csinál egy teljesen más kategória, pont ugyan az mint Origin, uPlay (Ubisoft Connect), stb. Egyetlen célja, hogy több pénzt keressenek. Olcsóbb bármi ezekben, ha már nem kell a 30%-ot fizetniük? Nem? Akkor csak haszonlesésről van szó semmi másról.

0 problémám van a többi storral felőlem legyen, és vehessem meg a digitális tartalmat ott ahol én akarom, és ne ott ahova a kiadó kényszerít.

#30 floatr: Azt látom teljesen elfejted, hogy a Steam Deck mit fog futtatni, nagyon nem mellékág és a 6.0 nagyon sok javulást hozott.

[ Szerkesztve ]

(#34) 30z.Samu válasza #72445440 (#25) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor Ők sem tudják mit akarnak, mert amikor megszületett az ítélet, akkor azt nyilatkozták, hogy nem sietnek ezzel. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35) floatr válasza vicze (#33) üzenetére


floatr
veterán

A valve nagyjából tesz mindenre és mindenkire. A 30% csorog, aztán annyi. Szerinted a fejlesztők/kiadók a haszonlesők, hogy nem akarnak a valve-nak akkora sarcot leadni, szerintem a valve az ezzel a haszonkulccsal, és bőven visszaél a piaci helyzetével. Minden más csak képmutatás a soha nem használt feature-öktől a jajj-ellopják-a-senkit-nem-érdeklő-adataimatig.
Valamiért Sweeney az ősgonosz, Gaben meg a jótékony mikulás, aki a fejlesztők és a te zsebedben turkál. Sweeney marketingre (is) költ egy valag pénzt, a fejlesztők (exkluzívok) és júzerek (ingyen game lib) profitálnak belőle. Szerinted ez gáz, szerintem meg végre valaki próbál kitörni ebből a szutyokból, amiben a pc gaming vergődött az elmúlt 10 évben. Szerinted kényszer egy új launcher, szerintem meg egy másk ikon az asztalon - pont lesz.rom, mert tudom h máshová megy a pénzem.

És nem felejtettem el a dekket, de a steam os-t sem a steam machine-okkal együtt.

szerk.: amúgy mókás, hogy említed a kiadók store-jait. Sokáig csak náluk vehettél meg pár játékot, és csak 1-2 éve kezdtek el visszacsorogni steam-re/egs-be, de még most is használnod kell a másodlagos launchert is. Agyrák...

[ Szerkesztve ]

(#36) hunluki válasza floatr (#35) üzenetére


hunluki
senior tag

És nem felejtettem el a dekket, de a steam os-t sem a steam machine-okkal együtt.

Akkor még nagyon nem állt rá készen a játékfelhozatal, teljesen más a helyzet. Illetve ott a belengetett W11, 8. gen előtti procis gépek ha kiesnek a dózer támogatásból kényelmesen mehetnek át gémerek linuxra játékokkal együtt úgy hogy up2date OS-ük marad a még bőven használható gépükön.

Sokan fognak új gépet is venni, főleg gémer közegből, de itt meg érdemes hozzászámolni a chiphiányt, nagyon nem úgy van hogy bemegyek a pécébótba és leveszek a polcról egy új akármit.

(#37) floatr válasza hunluki (#36) üzenetére


floatr
veterán

Egy handheld arra lesz jó, hogy egy kicsit tovább fragmentálja a platformot. Üzletileg jó ötlet, valószínűleg sokan ráharapnak a switch apropóján, de kár lenne úgy tekinteni rá, hogy jelenlegi problémákat old meg akár linuxon, vagy bárhol.
A win11-el kapcsolatban meg csak találgatás van egyelőre még most is, és a gémerek legnagyobb ellensége a mostani árképzés. Sokan váltanak konzolra (sajnos)

(#38) Tajrexi válasza floatr (#37) üzenetére


Tajrexi
tag

Ilyen VGA árak mellett egyre többen fognak váltani még évekig. Azt se hittem volna, hogy a cloud gaming életképes / versenyképes lehet hosszú távon, de az élet piac rámcáfolt. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) hunluki válasza floatr (#37) üzenetére


hunluki
senior tag

Ellentétes állásponton vagyunk :) Miért fragmentálná a piacot? Mezei PC egy erre kialakított linux (konkrétan most éppen arch, régebben debian) alapú steamOS-el. Sőt, full nyitott az egész, simán mehet rá win is ha éppen valakinek úgy tetszik, de szerintem sokan maradnak a default rendszeren. Ha bejön mint big hit akkor simán ráugranak a fejlesztők és még jobban odafigyelnek a kompatibilitásra, de ahogy írtam már most meglepően kihívások nélküli a játék. Steam feltesz, egy pipa bekattint, onnantól meg letölt, play, megy. Még engem is meglepett hogy pl a witcher 3/fallout 4 mindenféle mókolás nélkül elsőre indult és kényelmesen hozta az ablakos framerate-et, kontroller support szintén plug and play.

Amúgy a deck nálam lehet befutó lesz, akár mint teljes asztali PC replacement. Ha játszani akarok akkor viszem magammal, ha asztali dolgokat kell csinálni akkor meg egy USB-c-s dokkoló és jónapot. Sőt, ha pl nyaralás közbe kell bármire gépet használni, legyen az meló vagy bármi más akkor nem áll sokból bedobni mellé egy BT egér/bill kombót, TV-re ráköt és kész is a zsebre vágható workstation.

(#40) floatr válasza Tajrexi (#38) üzenetére


floatr
veterán

És az sem kerülhet be az app store-ba, mert az apple abból is kisajtolná a pénzt. Gondolom a kövi a banki alkalmazások lesznek, 30% minden átutalás után. Na meg szeretnék többet fizetni a rendelt kajáért is, mivel az adott platformon veszem ¯\_(ツ)_/¯

#39 hunluki
fix hardver, 720p és 30/60 fix fps, valószínűleg hangolni kell majd rá az appokat. Na de a deck miatt az egs nem lesz automatikusan gáz, és a linux gaming sem lesz megmentve. Ha amúgy a linux akkora célplatform lesz, biztos vagyok benne h az egs is nyit.

[ Szerkesztve ]

(#41) hunluki válasza floatr (#40) üzenetére


hunluki
senior tag

Azért azt valljuk be nem nagy probléma hogy kicsit gyengébb vasakra is optimalizálnak, ezzel mindenki jól fog járni mert gyengébb gépen is játszható játékokat kap, akinek meg erősebb az több FPS-t.

Nem a deck miatt lesz gáz, hanem alapból gáz mert a világon semmit nem ad többet annál mintha egy weboldalról letöltenéd a telepítőt és feltennéd a játékot. Ez tök felesleges frontend aminek semmi gyakorlati haszna nincs. Nekem az epic-el amúgy nincs bajom, azzal van bajom hogy úgy csinál launchert hogy közbe semmi hozzáadott értéket nem képez vele, de ugyanez igaz a már felemlegetett uplay/origin/rockstar/stb csodákra is.
A pingvin gaminget nem kell menteni, az elmúlt 1 évben akkorát menetelt előre hogy az elmúlt 10 év ehhez képest lótúró.

(#42) xZer0kidx válasza floatr (#40) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Bekerülhetne az appstoreba ha megfelelnének az ott lefektetett szabályoknak. A játékstream appban található minden egyes játékot és azok frissítéseit külön-külön kell felülvizsgálnia és jóváhagynia a rendszernek, a fejlesztőknek megfelelő metaadatokat kell megadniuk a kereséshez és be kell építeniük a játékokba az apple álltal elvárt funkciókat.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#43) floatr válasza xZer0kidx (#42) üzenetére


floatr
veterán

Ezt ugye te is tudod, hogy mekkora bullshit...? Nem akarnak neki tejelni, és a saját szolgátatását, és üzletét félti a cloudos appokkal szemben.

#41 hunluki
egy külön platform, amit támogatni kéne. A launcher account kezelést, DRM-et és frissítéseket ad a böngészős funkciókhoz. A DRM/anticheat pont probléma linuxon.

(#44) vicze válasza floatr (#35) üzenetére


vicze
félisten

Most engem hol is érdekel, hogy kinek a zsebét tömöm? :U
Engem az érdekel, hogy számomra egyszerűbb és könnyebb legyen a játékok használta.

Steam-et szinte kizárólag Big Picture módban használom direktben TV-n vagy streamelve Shiled-en. Stratégiák, esetleg RPG az egyetlen kivétel, de az elég ritka már.(Kinek van arra ideje...)

GOG-ot kivéve semmilyen más Storeban nem vettem semmit mert semmi értelmét nem láttam. Ahogy Epic Stornak se látom értelmét, ha egy játék 6-12hó exkluzivitás után átkerül Steamre és ugyan úgy megvehetem, pusztán csak bosszantó a várakozás.

De még egyszer megkérdezem, olcsóbb bármi is Epic Storeban megjelenéskor hogy indokoljon egy külön Storet? Mit nyerek vele?

(#45) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ezért kell mindenre is jogszabályt alkotni, ha annak idején amikor elindult ez az egész alkalmazás áruház dolog, ezt megcsinálták volna, akkor most mindkét fél tudná hogy hol a helye.

Azt sem értem hogy egyáltalán ilyen dolgok miatt miért lehet perelni.

Van egy probléma két fél közt, kapnának fél vagy egy évet, hogy valami mindkét fél számára megfelelő megállapodás jöjjön létre, ha ez nem sikerül, brutális pénzbüntetés.

Ha ennek tudatában vannak, akkor lehet nem érné meg ki cseszni hosszabb távon a másikkal.

(#46) kilua válasza #20749568 (#12) üzenetére


kilua
senior tag

Miért majmok? Az iPhone rajongók nem győzik hangsúlyozni, hogy "az iPhone jobb, kényelmesebb biztonságosabb telefon mint az Android, és sokkal tovább támogatott tehát időarányosan lehet jobban megéri"

El tudom képzelni hogy van aki bár kis pénzü de felült ennek a reklámnak hogy időarányosan jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#47) xZer0kidx válasza floatr (#43) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Attól hogy nem értesz vele egyet és mást (aminek szintén van alapja) látsz bele, nem értem, hogy alapjába véve miért bullshit ez?
Ez a szabályrendszer nem a cloud miatt jött létre. Előtte is feltétele volt, hogy az oda felkerülő appok pl. játékok egyesével átessenek egy minőségi és korhatárbesorolás ellenőrzésen. A felhős játékoknál ez ugye eleve lehetetlen. Ha az Apple szemszögéből nézzük akit felfoghatunk egy stréber diáknak is, aki mindig túlbuzgóan (ellenőriz,ellenőriz,ellenőriz) felkészül a feleletre, hogy vizsgálja meg az alkalmazásáruházában működő appban található különálló termékeket, ahogy egy stréber, maximalista, de kissé irigy gyerek tenné meg? Sehogy.
Az in-app fizetéses vitát szerintem sokszor lefolytattuk itt. Ott valóban lehet alapja annak, hogy fájlalja a külsős fizetésen alapuló veszteségét, hozzáteszem joggal. Én nem titkoltan eddig is azon a véleményen voltam, hogy egy kb. 30? hónap alatt 1.2 milliárdos forgalmat lebonyolító app fizessen a platformon elért sikerei után. Ezt nem csak maguknak és az alkalmazásuknak köszönhetik, hanem annak az Apple-nek is, aki hosszú évek munkájával és nem kevés lóvéval összeterelt és a mai napig összetart több milliárd ios felhasználót.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#48) xZer0kidx válasza kilua (#46) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem tudatosan de a biztonság kérdésben ha időarányosan nézzük lehet, hogy jobban jártak az Apple termékeivel.
A 6 éves iphone 6s még megkapta az ios 15-öt és a napokban jött ki az ios 12.5-ös biztonsági frissítés az ettől régebbi telefonokra. 6 év támogatás nem kutyafüle és lehet, hogy az átlagembert ez nem különösebben mozgatja meg, de ha már az os frissen van tartva az is egy kis lépés (pegasus javítás) a biztonság irányába. És ez csak a biztonsági frissítés, az új funkciókról (ami az átlag embert is érdekli) még nem is beszéltem.
Érdemes lenne egy 6 éves iphonet és egy 6 éves androidos telefont összevetni ezek a szempontok alapján.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#49) vicze válasza aprokaroka87 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Jogszabályok joghézagok/folyamatos problémák/veszélyek után kerülnek bevezetésre estileg 50évvel bizonyos dolgok után.
Képzeld KRESZ se volt vagy 100évig. 30év kellett hogy a biztonsági öv kötelezővé váljon. Ne telefonálj autóban is vagy 20évbe telt.
Időbe telik, amíg rájövünk, hogy valami nem jó és szabályozni kell, a szabályozás meghozása meg 2-5év általában.

(#50) joey04


joey04
titán

bohóc. mit gondolt majd visszaengedi az apple? :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.