Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi


k-adi
nagyúr

Dani!
Megfontolandó lenne használni grafikonok esetén pl. a Datawrapper-t, mert így képként nem éppen informálisak, rákattintva meg hibásan jelenik meg (háttérnélküli, gondolom valami png fájl)

(#52) joey04 válasza Essentials (#50) üzenetére


joey04
titán

Ne etesd :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) LurkerSheik válasza WillButch (#46) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Én büszke is vagyok rá, hogy egy jó minőségű, szoftveresen-hardveresen jól megtervezett terméket vettem ha látszik a logó ha nem, jobb életed lehet, ha emiatt nem frusztrál téged a gondolat.

A cipőmön is van màrkajelzés pedig a kialakítás nem kívánja meg és még csak nem is hasznos. :C
Mellesleg évekig minden gyártó az előlapot is márkajelzéssel látta el, az alma meg soha, így is felismerhető az előlapról és a kameraelrendezésről messziről. ;)
Jobb érveket kérünk, ezeket már 10 éve is lefutottuk :))

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#55) joey04 válasza LurkerSheik (#54) üzenetére


joey04
titán

Ő is lefutotta, csak beregisztrált újra trollkodni :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) janeszgol válasza WillButch (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

0 napos reg, 9-ből négy hozzászólás itt. Altreg?

(#57) Atee94


Atee94
csendes tag

Kb 1,5 évvel ezelőtt kezdtem el kompakt telefont keresni, mert eléggé zavart hogy a Sony Xperia XZ1 compactomon már akkor lassan 2 éve nem volt biztonsági frissítés.
(Persze itt jönnek majd az emberek hogy továbbra is lehet használni, de én úgy vagyok vele hogy digitális lábnyomom teljes egésze fent található egy okostelefonon akkor az legyen már biztonság szempontjából mindig naprakész.)
Világéletemben a kis kompakt készüléket szerettem,a ZTE Blade 3-tól a Sony Xperia Z1 compact, majd az XZ1 compactot használtam éveken keresztül, úgy hogy a Sony-k úgy hogy nálam egy okostelefon átlagosan használt időtartama 3,5-4 év.
Így telefonvásárlásnál nálam két szempont volt/van, mégpedig egy kézzel kényelmesen használható telefon legyen(130 mm magasság maximum,65 mm széles mert akkor a hüvelykujjammal elérem a képernyő tetejét fogásváltás nélkül, még ha tok kerül rá, akkor is) és ha valamiért kiadok egy rakat pénzt, akkor 2-3 év múlva ne legyen droppolva a support.Az mellett még gecire zöldnek is mondhatom magam hogy nem 2 hanem mondjuk 4-5-6 évente váltok telót(Ha a fairphone csinálna egy kompakt, középkategóriás telefont azt vettem volna Iphone helyett mert zenét hallgatni, e-mailezni, telefonálni kell nekem az okostelefon).
2021-re elérkezve,miután 2017 óta nem néztem telefont, rá kellett döbbennem hogy az egyetlen gyártó aki megfelel a kritériumoknak, az Apple mini szériás készüléke.
Mivel én a funkcionalitás oltárán mindent beáldozok, így tokként egy UAG került rá, mert a 15 méteres droptesztek alapján az egyike volt azon tokoknak amiben túlélte a telefon az esést.A logó "sajnos" nem látszik benne, de nálam a szellemi fogyatékos szintet üti az aki egy szaros márka alapján ítél meg egy embert, legyen az telefon, autó, bármi...
Mint ex androidosként, az apple bloatware mentesebb környezete tetszik, de az nem hogy 1 hónapig mindenfajta előfizetést próbált rám erőszakolni "ingyen", na az kicsapta a biztosítékot.(Azóta sikerült elkussoltatni, és apple cloudot sem akar már rám erőszakolni, nem tudom hogy a fő konkurensnél, a Samsungnál hogy megy mostanában.)
A töltő elhagyása se jó irány, de az utolsó telefonvásárlasom óta eltelt 4 év, az informatikában ez hatalmas időnek számít, ez lett a trend, mert sok másik gyártó is csinálja.
Eleinte az is tetszett hogy van az app követésének mellőzése funkció, jobban figyelnek a privát szférára, de jobban utánaolvasva sajnos kiderült hogy parasztvakítás, marketing, azóta a Lockdown appal ez is meg lett oldva.
Mindent egybevetve én személy szerint leszarom hogy droid, vagy alma,addig ameddig összepakol egy kis telefont, hosszú támogatási idővel. Ha majd évek múltán lecserélem ezt a telefont(5-6-7 év, vagy ameddig frissítve lesz, vagy ha nem jön olyan technológiai újítás ami miatt használhatatlan lesz fő céljára, mint a telefonálás(Signalon keresztül is)), akkor majd a lehető legkisebb telefont fogom venni(ha még kapható lesz egyáltalán okostelefon), a lehető leghosszabb támogatási idővel, a lehető legjobb áron.Tökmindegy hogy Apple vagy Android.

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#58) janeszgol válasza Atee94 (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha tökéletesen kezelhető telefon: iPhone 12/13 Mini és iPhone SE 2020/2022.
Ha jól kezelhető: iPhone 12/13 sima/Pro, Galaxy S20/21/22, Zenfone 8.

Ennyi. A többi gusztustalan lapát, otthoni készülék. (Nekem.)

(#59) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Mini fanoknak van egy rossz hírem, a top10-ben sincs benne: [link] viszont az SE ott van, tehát nem kicsi iphonera hanem olcsóra van igény.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#60) janeszgol válasza hallerlaller (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

A mobiltelefonok 99,999999999%-a nincs benne a Top20-ben. Köztük 100 millió-csillió lapát. Akkor azok is feleslegesek.
Egy Top20-at megnéznék. 100%, hogy mindkét Mini benne van.

Noukoum, ezt neked is üzenem. :)

[ Szerkesztve ]

(#61) Felesbandi válasza janeszgol (#60) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Engem szemely szerint teljesen hidegen hagy, hogy az eladasi szamok kozott hol szerepel a keszulekem. Csak legyen annyi eladva, hogy 4-5 ev mulva a gyartonak megerje kiadni egy utodot, amire majd valthatok.

(#62) Razzul válasza Noukoum (#34) üzenetére


Razzul
senior tag

Te is tudod, hogy az iPhone 12-es és 13-as szériája, valamint a két legutóbbi SE is összességében rendkívül népszerű telefonok. Ezek közül az egyetlen "kivétel" a mini telefonok. 2022 Q1-ben kizárólag az Apple felhozatalát nézve az eladások 3%-át tette ki az i13 mini.

Tehát az iPhoneok között nem népszerűek, de csak az eladásokat nézve ez még mindig több tízmillió eladott készüléket jelent, amit bármelyik gyártó megirigyel. De gondolom neked magyarázhatom.

(#63) Atee94 válasza janeszgol (#58) üzenetére


Atee94
csendes tag

Egyetértek, azzal a kieggel a számomra hogy nekem használható készülék csak az Iphone SE/ Mini, a többi lapát :D

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#64) janeszgol válasza Razzul (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Volt egy idő, amikor csak a 12 Miniből több ment el, mint a komplett S21 családból.

(#65) joey04 válasza hallerlaller (#59) üzenetére


joey04
titán

+1

btw nekem kis kezem van, de pont azért használok lapátot, mert a mini is túl nagy ahhoz, hogy fogásváltás nélkül egy kézzel kezeljem. Akkor meg már legyen nagy, annak minden előnyével. Tartalomfogyasztás, üzemidő pl.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Noukoum válasza Razzul (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem magyarázhatod, az Apple-nek nehéz olyan készüléket kiadni amiből nem ad el tízmillió számra. Ezt valahogy minden kommentszakértő képtelen megérteni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) hallerlaller válasza janeszgol (#60) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ha megnézed a linket ott azt írják az idei SE tarolt az emlegetett japánban, 18%-al a legnépszerűbb modell. Itthon is tarolna egy normális árazással mondjuk ~120-140k, szerintem inkább erre kéne rámenniük, csúcskategóriában jobban már nem lehet tönkreverni a mezőnyt.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#68) Kevin8997 válasza hallerlaller (#67) üzenetére


Kevin8997
tag

Nehéz amég nálunk egy 1000 euros telefon is 1300 euro

(#69) weberzolee válasza hallerlaller (#67) üzenetére


weberzolee
aktív tag

$280 elég irreális elképzelés :DDD . Ennyiért lassan Androidos telefonból sem kapsz tartósan használhatót...

(#70) Wallasz válasza roli543 (#43) üzenetére


Wallasz
kezdő

Lehet, hogy te egy nagyképű geek kocka vagy, de a világ telefonvásárlóit nem csak ez a kábé 40-50 mobilaréna kommentelő teszi ki. Hidd el, sokan gondolkodnak úgy, hogy minél nagyobb, annál jobb. Különben miért gyártana pl a Nokia 1gb Rammal szerint 6.8as tepsiket pl. az indiai piacra.

(#71) hallerlaller válasza weberzolee (#69) üzenetére


hallerlaller
addikt

japánban pedig olcsóbb mint nálunk, fizetésekhez képest meg pláne [link] nem 280-at mondtam, inkább 400 alatt jó lenne akkor úgy fogalmazok.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#72) joey04 válasza Wallasz (#70) üzenetére


joey04
titán

Mert a nagyobb kijelzőn jobb netezni játszani navigálni filmezni és tovább bírja?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) Wallasz válasza joey04 (#72) üzenetére


Wallasz
kezdő

Főleg egy giga Rammal, mint az említett indiai Nokiákon. Látom képtelen vagy felfogni, hogy én nem érzelmi alapon beszélek a nagy kijelző ellen, pszichológiai magyarázatot adok arra, miért veszik meg azok is a nagyobb kijelzőjűt, akiknek amúgy húzza a zsebét és a kisebbért rinyálnak.

(#74) joey04 válasza Wallasz (#73) üzenetére


joey04
titán

igen, egy giga rammal. igazodva hozzá lehet azon egy megnyitott fület olvasni, vagy talán egy sorozatrész csak nem fekteti meg. ahogy talán egy hill climb racing sem. szerintem pl nagyon jó volt a Xiaomi Mi Max sorozat is. Engem nem érdekel milyen alapon beszélsz a nagy kijelzőről, szimplán nemértek veled egyet. De látom képtelen vagy felfogni, pedig pszichológust játszol. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) Kevin8997 válasza hallerlaller (#71) üzenetére


Kevin8997
tag

Egy 400 eurós telefon itthon 203 ezer ft az áfával és a 400as euroval számolva, durva.

(#76) roli543


roli543
őstag

Sem nagyképű, sem geek, sem kocka nem vagyok. :) ÁtlagJozsi vagyok, aki használja a készülékét a minden napok során. Munkára, fotózásra, social mediara. És nem azért van almám, mert olyan baromira vágyom az elismerésre bárkitől, illetve mert olyan hiper menő figura szeretnék lenni :) Azért van több Apple termékem, mert szeretem, ősszedolgoznak, egyszerűek, támogatottak évekig, mert nem évente cserélek eszközoket. De nyugodtan legyèl abban a hitben, hogy aki Applet használ csakis szuper menő akar lenni ebben a kis országban, szíved joga. Csak ne csodálkozz, hogy sokan ezért majd neked esnek. Szép napot.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#77) k-adi válasza Kevin8997 (#75) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Egy 400 eurós telefon itthon 203 ezer ft az áfával és a 400as euroval számolva, durva."

És most akkor képzeld el ha ez még több lesz...

(#78) Razzul válasza k-adi (#77) üzenetére


Razzul
senior tag

Lehet, hogy nem a gazdasági válság alatt, és háborús időszakban kell prémium telefont vásárolni. Ki gondolta volna? :U

(#79) k-adi válasza Razzul (#78) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen, de a többség szerint azt nem lehet, jön a 14, rohanni kell day1 :D

(#80) bostone


bostone
addikt

Ebben bőven benne van az androidos mobilok újrapozícionálása. Óvatosan terelik a vásárlót a magasabb kategória felé, viszont a szolgáltatás, ami az Apple készülékek velejárója alap esetben, az a legtöbb gyártó oldaláról hiányzik.
Nem zsebdísz ma már egy iPhone, hanem használati eszköz.
Én is általában oda megyek, ahol többet adnak a pénzemért.

(#81) Zedz válasza WillButch (#49) üzenetére


Zedz
addikt

Oke, de igy a Te logikad alapjan ha barki cicomas tokot tesz a telefonjara (es oh boy, rengetegen), akkor az osszes marka mutogatasra valo? Erzed a logikai hibat remelem. :K

(#82) nkmedve


nkmedve
őstag

Nem igazán értem itt a lovaglást a 13 Mini hiányán a listából. A 13 és 13 Pro manapság már bőven a Mini kategóriában játszanak, kb. egy kezemen meg tudom számolni, hogy más gyártóknál hány hasonló méretű jobbacska modell van jelenleg a kínálatban (most így csak az S22 jut eszembe). Szóval akinek kompaktabb telefon kell annak a 13 és a Pro is bőven kielégíti az igényeit. A 13 Mini-re tényleg csak egy szűkebb rétegnek van már igénye, akinek elsődleges, hogy a lehető legapróbb (de még csúcs-közeli) telefont vegye.
Én is inkább venném a 13 Pro-t a Mini helyett, pedig mindig az apróbb telefonokat preferáltam (XPERIA X10 Mini, XPERIA Mini Pro, iPhone 5S, most pedig 3 éve S10e van).

(#83) Tibee86 válasza Zedz (#81) üzenetére


Tibee86
veterán

Én egy sima mezei tokra ragasztottam a gyári matricát, a kijelzőre pedig a másikat. Sokkal nagyobb és jobban látható mint a telefonon az a kis logó, igaz a kijelzőn néha zavaró, de így mindig minden irányból látják mekkora menő csávó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#84) Zedz válasza Tibee86 (#83) üzenetére


Zedz
addikt

:C

(#85) weberzolee válasza hallerlaller (#71) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ja, de ez nem az Apple hibája.
Japán 10% adót tesz a nettó árra:
57800 JPY = 162.200 HUF
162.200 : 1,1 = 147.400 HUF

Magyarország meg kb 29% -ot mert ugye van artisjus is. De az apple számszerűsíti is így könnyű kiszámolni:
195.000 - 43.600 = 151.400 HUF

kemény 3.000 HUF (vagy legyen 2%) amivel drágábban adja nálunk az Apple, viszont az árfolyamkockázat is jelentősebb. A japán yen egy pöttyet stabilabb mint a magyar forint…

(#87) smc válasza WillButch (#86) üzenetére


smc
addikt

Én csak azért használok lyukas tokot, mert ez volt a telefonhoz. (használtan vettem)
Pont nem érdekel és elölről nézem a telefont. A tok olyan mindegy amikor a kamerákról már évszázadokkal előbb észreveszed hogy mit látsz.
Ami szerintem gáz az az autóra ragasztott alma. Na az mi ha nem felvágás? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#88) Asike válasza Wallasz (#16) üzenetére


Asike
csendes tag

Én meg pont azért vettem IPhonet mert elegem lett az android szarságaiból. Egy lutri, hogy egy adott szoftver működni fog-e vagy sem. Húszmillió féle verzióra nem is lehet optimalizálni. A főverzió frissítés is vagy jön vagy nem. Sokszor éves lemaradással. Aztán megunja a gyártó és valami kitalált kifogással vissza is mondja a beígért frissítést. Arról nem is beszélve, hogy az androidos "csúcs" telefonok már drágábbak mint egy IPhone. Nekem nem az számít, hogy lehet-e villogni vele, hanem hogy stabilan működjön hosszú évekig. Sógorom most cserélte le az IPhone 6-át amit megjelenésekor vett.

(#89) Yeffy válasza Essentials (#20) üzenetére


Yeffy
veterán

elkepzelheto. meglatjuk.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#91) Zedz válasza WillButch (#86) üzenetére


Zedz
addikt

Persze hogy erzem, folyamatosan megvillogtatod. Mitol lenne mas liga egy tok, aminek a logonal ki van vagva a hata, mint egy olyan, ami bizsukkal van kirakva. Vagy ne adj isten, egy egyszeru atlatszo tok barmilyen masik telefonon. Az nem mutogatas?

(#92) Felesbandi válasza Zedz (#91) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Asszem a Samsung hivatalos tokjaira is ra van irva, hogy Samsung. Ennyi erővel az felvagas. Vagy az osszes tobbi tok, amin fel van tüntetve a gyártó neve.

(#93) adamklark válasza Felesbandi (#92) üzenetére


adamklark
senior tag

zacskót kell húzni a telefonra és rejtegetni

(#94) Zedz válasza Felesbandi (#92) üzenetére


Zedz
addikt

Igy van, barmire ra lehetne huzni, hogy "mutogatasbol' van.

[ Szerkesztve ]

(#95) wztsdsfes válasza syryus (#27) üzenetére


wztsdsfes
újonc

Ez a “nem a méret a lényeg” a a kispöcsűek dumája. Just sayin’. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.