Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noukoum


Noukoum
veterán

De hol a mini? A fórumban már ezerszer leírták hogy a felhasználók többsége kis telefont akar, csak a buta gyártók rájuk kényszerítik a nagy telefonokat. Itt biztos valami tévedés lehet!

Na sebaj, majd ősszel úgy is jön a folytatás, az iPhone 14 mini és letarolja a piacot!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2) roli543 válasza Noukoum (#1) üzenetére


roli543
őstag

nem lesz 14 mini, a vártnál kevesebb fogyott belőle (vagyis Apple mércével kevés, mert így is tizen millió ment el)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) adamklark válasza Noukoum (#1) üzenetére


adamklark
senior tag

egész jól sikerült a mini és sok is kellt el, csak ugye a szokásos greedy hozzáállás hogy soha nem elég a bevétel.

(#4) xsjado93 válasza roli543 (#2) üzenetére


xsjado93
senior tag

Szerintem a mini házában lesz majd az új SE. Nem hinném, hogy az Apple elengedné azt a ~10 milliós réteget, akinek kifejezetten a kisebb telefon a vágyálma

Your life is a lie.

(#5) Noukoum válasza adamklark (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Én nem látom a listán. Biztos csak elírás!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) adamklark válasza Noukoum (#5) üzenetére


adamklark
senior tag

mert kiszorítja a belső konkurense, kicsit többet fizetsz és többet kapsz, aki kifejezetten minit keres az kevesebb, de attól még sokat adtak el belőle

(#7) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

13 Pro maxra váltottam egy jó deal miatt, de árulom mert a sima Pro kezesebb. Ezek a 7” koruli telok embertelen meretuek kis kavaval is.
Persze sokan szeretik, sok gyari melos 12 oraban igy jobban tud filmet nezni rajta szunetben.

Csajom meg egyenesen rosszul van még az elozo 11 Protol is.
Nagy es nehez ez sok nőnek. Majdnem 1/4 kg a Pro max :DDD 😅

Még nekem is elfárad a csuklóm kézben tartva ezt a sz.rt. :U

témához:
nem csoda a dominancia.
Premium szegmensben acélváz nem alu, következetes fejlesztések, stabil szoftver, múlt és jövökép.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#8) Noukoum válasza adamklark (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

De hát mindenki kifejezetten a kicsi telefonokat keresi nem?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) janeszgol válasza Noukoum (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Felesleges erőlködnöd. Igenis a Mini a legjobb méretű telefon többeknek is.
Senki nem mondta, hogy mindenki azt keresi. De sokan azt keresik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) adamklark válasza Noukoum (#8) üzenetére


adamklark
senior tag

ezt ki mondja?

(#11) adamklark válasza janeszgol (#9) üzenetére


adamklark
senior tag

nem szeretem Apple-t több okból kifolyólag, de fasza hogy a mini tényleg csak egy mini (többnyire). nem valami butított lite verzió. volt nekem Samsung s4 mini és valami borzalom volt (jó pár éve volt mondjuk)

(#12) Noukoum válasza adamklark (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Kis telefonos hírek alatt mindig ezt olvasom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) LurkerSheik válasza Noukoum (#8) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Hát a kisebb, i13-ból 2x annyit adtak el, úgy néz ki senkinek se kell a pro max 🤫😌
szóval igazat kell adjunk neked ;)

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#14) Viktor77 válasza Noukoum (#12) üzenetére


Viktor77
titán

A "mindenki"-re adsz legalább 1 linket?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) adamklark válasza Noukoum (#12) üzenetére


adamklark
senior tag

és szerinted kik írnak inkább azon hirek alá? akiket érdekel a mini telefon. ezzel mit akarsz mondani?

[ Szerkesztve ]

(#16) Wallasz válasza Noukoum (#8) üzenetére


Wallasz
kezdő

Ez nagyon egyszerű. Aki iPhone-t vesz, azok nagyon nagyon jelentős része fel szeretne vele vágni. Nem csak Magyarországon, itt nyugaton is. És ha már felvág, akkor legyen NAGY is. A többiek egy része pedig egyszerűen szereti a nagy telefonokat, mert sok ilyen van, a maradék meg az a tízmillió, vagy akármennyi, aki megveszi a minit meg az SE-t.

(#17) szaszyka válasza Wallasz (#16) üzenetére


szaszyka
senior tag

((((((Jajj de boldog lennék, ha olyan cégem lenne, ami "csak" 10 millió telefont ad el évente....)))))) azért annyira nem rossz az a mennyiség :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#18) janeszgol válasza Wallasz (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Közelebb van a húszhoz, ha meg nem haladta már, mint a tízhez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Wallasz válasza janeszgol (#18) üzenetére


Wallasz
kezdő

Na, de erről beszélek. Egyáltalán nem kevés az. Noukoumnak válaszoltam, mert arra próbált célozgatni, hogy valójában nincs rá igény. De van. A Sony 10 kicsi, arra is lenne, ha nem lenne irreálisan drága, és a tesztek szerint a kamerája még csak nem is hű de jó.

(#20) Essentials


Essentials
aktív tag

Az igazság az, hogy a mini fogyását megirigyelné az android flagship/csúcsmobil kategória legtöbbje, mert messze túlmutat rajtuk. Az már egy másik tészta, hogy az Apple 2 évig kiszolgálva az kistelefonra vágyók igényeit stratégiát vált, és most a nagy méretűt "olcsósítja" a maga módján a 14-es nagytesó személyében.

Azt is látni kell, hogy az Apple-nek rohadt jól jött a mini, de még a 2022-es SE is. Mindkettő modell felfele kezdte kergetni a potenciális ügyfeleket, mert elkezdtek számolgatni sokan, és úgy jött ki a matek hogy $440-ért már nem is olyan jó deal a retro mobil SE, a belépő mininél meg minimálisan többet kifizetve ott van a nagyobb változata, vagy ha jobbat akarunk, akkor a kisebb Pro. Ki van ez találva...

A mini-ről annyit, hogy majdnem 100%-ig biztos vagyok benne hogy ugyan utódlás nélkül hagyják, de maradni fog a szeptemberi friss választékban újabb 1 évig. A 12 mini kikerül, a 13 pedig bent marad, ami azt jelenti hogy hivatalos csatornákon bármikor beszerezhető modell lesz '23 őszéig, csakúgy mint most. :R Akinek az a méret kell, nem marad telefon nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#21) Noukoum válasza LurkerSheik (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

El is felejtettem hogy a pro max egy százassal olcsóbb a sima 13-nál :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Danipicur2 válasza adamklark (#3) üzenetére


Danipicur2
tag

mikor behozták a minit a 12-s szériában, akkor az iPhone 12-ből 7x annyi ment el, mint a miniből :))

(#23) Danipicur2 válasza Essentials (#20) üzenetére


Danipicur2
tag

Ősszel csak az iPhone 11 lesz kivezetve, tehát 2024 őszéig biztos lesz mini iPhone az Apple-nél :R

(#24) joey04


joey04
titán

Mostanában gyengélkednek a droidos gyártók a csúcskategóriában, szóval nem csodálom...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Kevin8997


Kevin8997
tag

Az applenek eléggé elvékonyodott a konkurenciája a szegmensben, hosszú frissítés, nagyon egyszerű telefonok, magas build quality egyszerűen más gyártó ugyanannyiért max a hasonló hardwaret adja vagy talán jobbat, de a szoftveres oldal és támogatottság miatt nem rúgnak labdába sajnos. Egyébként a sima iphone a nem pro vonal messze nem státuszszimbólum, főleg, hogy az androidos csúcstelók és a középkategória is oda van árazva már.

(#26) Essentials válasza Danipicur2 (#23) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ősszel a 11-es, 12-es, és 13-as is ki lesz vezetve szerintem a 13 mini kivételével! A 11-es, és 12-esek egyértelműek, a 13-as Pro, és Pro Max is tutinak tűnik, hiszen eddig is ez volt a gyakorlat a "Pro" verzióknál, a sima 13 pedig azért fog menni, hogy helyet és lehetőséget kapjon a feljebb árazott 14, ami tudásban nem fog sokban különbözni a pletykák szerint, tán még ugyanazt a chipet is kapja +1 GPU maggal felvértezve ( láttunk már ilyet korábban is pld iPad Pro 2018 vs 2020 ), viszont igazodni fog árban a mai alkatrész árakhoz, összeszereléshez, és egyéb adalékokhoz, amik drágítják a mobilok forgalmazását is többek között. Az Apple reagálva a kialakult helyzetre előre fog menekülni, és a pénzt választja a magasabb eladási darabszámok helyett. Ez ugye a telefonoknál most azért nem látszik, mert a vastag átfolyam kockázatot belekalkulálva tartják az árukat a 12 hónapos ciklusuk alatt, és csak szeptemberben várható a kövér emelés az új modelleknél. A 13-asnak nincs létjogosultsága a 14-gyel szemben, mert a magas alkatrész árak miatt kevésbé lehet sáfárkodni vele. Ha bent is hagynák a választékban, nem tudnák olcsóbban adni az 1 évvel ezelőtti árszabásnál, ezért sincs sok értelme. Ezért gondolom, hogy egyedül a mini fog maradni a 13-as szériából. Más szelek fújnak, más hozzáállást igényelnek az üzletét egyébként is patika mérlegen számolgató gyártónak. Hogy mi várható ősszel az iPhone-ok árazásában, azt a friss Macbook Air 2022 árszabása tökéletesen bemutatja nekünk. A pénzt nem magasabb eladási darabszámokkal fogják próbálni megfogni ( a nehézkes beszerezés, összeszerelés miatt főként nehéz is lenne abban gondolkodni ) hanem az eladott darabokon számolt valamivel magasabb haszonnal, és a termékmixet afelé lökve, hogy a vásárlók is a drágább típusok után nyúljanak inkább. Tehát nagyobb fóluszt kap idén az ASP-re való igény, ami a vásárlók pénztárcájénak kevésbé lesz örömteli hír, mert az Apple arra fog ráállni hogy akinek készüléket tud adni a kezébe, az lehetőleg a nagyobb haszonnal kecsegtető modellt válassza. Részleges hiány lesz továbbra is az iPad-ből, a Mac-ekből, és egyéb termékekből, amit viszont a kosaradba tudsz majd tenni, azon próbálják kompenzálni az akadozó ellátást, és elszabadult árakat sajnos. :R

[ Szerkesztve ]

(#27) syryus


syryus
tag

Hogy is mondjak? Nem a méret a lényeg hanem az h ki mire (hogyan ) használja. A piaci fölény az ár szegmensben teljesen érthető. Ha kiadók €1200,- -t egy telefonért akkor az legyen már legalább 5 évig használható. Más márkák 2 év támogatás után el is felejtik a dolgot, míg egy iPhone-t éveken at frissit az Apple.

Technology will rise when humanity falls

(#28) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nos, úgy tűnik, egyre kevesebben engedhetik meg maguknak a jó minőségű de nem olcsó Android rendszerű telefonokat, ezért veszik a harapott almát . . .
(OFF - off :) )

Mert lakni, muszáj.

(#31) LurkerSheik válasza Noukoum (#21) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

El is felejtettem, hogy az SE meg 300-al olcsóbb.
Logikád alapján csak árcédula alapján veszünk telefont, így 4-ből 3 iPhone SE kell legyen.
Uh csúnya bukovári bari :B :DDD
:C

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#32) ujvendeg válasza Noukoum (#1) üzenetére


ujvendeg
tag

Mivel egy veteránnak szeretnék üzenni, illendően igyekszem ezt megtenni: igen, az összes mérvadó, és az angol-szász világban készült felmérés szerint - csak tessék lapozgatni, olvasni az innen származó szaksajtót, vagy olvasni az online változatokat - elementáris igény lenne egy kb. 145-148 mm nagyságú, ámde ész-szerűen készített, ész-szerű tulajdonságokkal rendelkező, ész-szerű akkuidővel bíró, és ész-szerű lapkakészlettel ellátott, úgynevezett "kistelefonra", (ez nem kompakt, az utolsó élhető kompakt a Samsungtól az A3 2017 volt) mivelhogy élnek még e sártekén néhányan, akik nem felejtették el, hogy azt, amit nem feltétlen pontos magyarítással okostelefonnak nevezünk - ugyanis a legkevésbé sem okos - az kizárólag arra a célra készült, hogy az emberfia eltávolodhasson a vezetékekkel helyhez kötött telefonkészüléktől, és mozgás (mobilitás) közben is telefonálhasson, megnézhessen egy-egy emailt - az összes többi cafrang, ami szép lassan erre a találmányra rárakódott, a gyártók profitéhségének következménye, egészen odáig, hogy mára már kb. huszadlagos kérdés, hogy az un. mobiltelefonnal mellesleg telefonálni is lehet - a tartalomfogyasztás fogalma mint informatikai hadova, nem telefonhoz kötődő fogalom, esetleg a tablethez. Itt, egyszer már egy kommentelő megkérdezte, ugyan mondaná meg valaki, hogy mihez kell neki 5 inch-nél nagyobb kijelző? Mert ha ennél nagyobb kijelzőt akar, ott a tablet, ha még nagyobbat, vigye a hóna alatt a tévéjét. Csakhogy az igazán kitartó gyártók készülékei, éppen, mert rendkívül keresettek - utánanéztem, most - pl. a Sony legkisebb, és legjobb akkuidővel rendelkező telefonja, vagy az Asus Zenfone 8, ami még a tűrhető méreten belül van, nincs a használt áruk piacán. Vajon miért? De sütőlap méretű használt telefonnal Mississippit lehet rekeszteni. Pl. a Xiaomi tudtommal mostanság legkisebb telefonja, tessék megnézni az Árukeresőt, majdnem totális bukás. A Redmi 11 - ipari hulladék kap csaknem 3 nap akkuidőt, a csúcstelefon alig egy napot. És nincs szövegelés, a japán belpiacra a Sony készít pontosan 140 mm-es telefonházzal készüléket, és 5000-es akku van a telefonban, minthogy minden akkumulátor "szétteríthető". Kellene a kistelefon, de ebben a kérdésben az Ipnone mini csak a vakhítű, Iphone-vallásosok számára mérce.

(#33) adamklark válasza ujvendeg (#32) üzenetére


adamklark
senior tag

azta mindenit, nem rövid írás. én annyit fűznék hozzá hogy kicsi a kezem, szóval logikusan kicsi telefont néznék, de mivel sok mindent telefonon csinálok ezért kell a nagyobb kijelző (miért nem veszek tabletet? mert ár érték arányban nem éri meg nekem meg eleve van nekem PC otthon, szóval tökéletes a max 6.8 inch körüli telefon, igen zsebben is elfér tokkal együtt hozzáteszem).

az okostelefon már tényleg nem csak okos"telefon", hanem konkrétan hordozható PC amivel egyébként telefonálni is tudok, és ezzel semmi bajom nincsen mivel annyit nem telefonálok, fontosabb a többi funkció ami hozzá rakódott, gratulálni kéne a gyártók "kapzsiságának"?

ezért nézem örömmel hogyan alakul a 'fold' design, mert az pont azt ötvözné ami kell nekem, ha kell kicsi ha kell nagy csak jelenleg eléggé gyerekcipőben jár, szóval jelenleg kizárt nekem.
azt is megértem ha valakinek a telefon az tényleg telefon és biztos van kimutatható, valós igény rá. ezért se értem a puffogást a kisebb telefonok témája körül, elfér egymás mellett a kettő.

(#34) Noukoum válasza LurkerSheik (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Az SE egy 2014-es formatervű készülék. De gondolom neked magyarázhatom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) LurkerSheik válasza Noukoum (#34) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A méret mellett elôbb az ár mostmár a formaterv… van még valami az égett szagon kívül kicsi?! :C :))

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#36) smc


smc
addikt

Mi ez a sértődött óvoda? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#37) Felesbandi válasza adamklark (#33) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Az én kezem még az i13 minit se éri át rendesen. Egyedül én nem röhögtem a Trump kezét kifigurazo kepeken. :DDD

(#38) badacsony válasza Felesbandi (#37) üzenetére


badacsony
őstag

:DDD

Hát nekem is rendesen nyújtózkodni kell a bal felső sarok eléréséhez. :))

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#39) Zedz válasza Wallasz (#16) üzenetére


Zedz
addikt

'Aki iPhone-t vesz, azok nagyon nagyon jelentős része fel szeretne vele vágni."
Ez a meme nem akar vegre kihalni? :F

(#40) Kevin8997 válasza Zedz (#39) üzenetére


Kevin8997
tag

Igen, főleg, hogy a szegmens ahol van ár-értékben az iphone adja a legtöbbet.

(#41) Essentials válasza Zedz (#39) üzenetére


Essentials
aktív tag

SOHAA, valamire mindig fogni kell, miért "szar" az ájfós. Kell egy fő bűnös, a konzumidiótázás pedig az egyik ilyen örök darab. :D 400-ért iPhone-t vásárolni kárhozat, pusztulat, és nettó kompenzálás, 400-ért android flagshipet vásárolni egy tudatos döntés eredménye, egy brutálisan durva flextelefonért. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) Essentials válasza Felesbandi (#37) üzenetére


Essentials
aktív tag

xDDDDDD Ez k.va jó. Egy emberi T-Rex ez a Trump papa.

(#43) roli543 válasza Wallasz (#16) üzenetére


roli543
őstag

Komolyan ez a kommented egy telekommunikációs szaklapban? Ne gyerekeskedjünk már légyszíves!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#45) joey04 válasza WillButch (#44) üzenetére


joey04
titán

Véletlenül sem a kialakítás miatt. Dehogy. :D

Felvágni meg 530k-s xiaomit meg 800k-s huaweit kell venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Zedz válasza WillButch (#44) üzenetére


Zedz
addikt

Es ebbol mennyi gyari?

(#48) joey04 válasza WillButch (#46) üzenetére


joey04
titán

Értelek. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Essentials válasza WillButch (#46) üzenetére


Essentials
aktív tag

Tök felesleges "mutogatni", mert a hátlapról a kamera kialakítás miatt mindenki messziről látja aki akarja, hogy az egy iPhone típusú készülék. :)
A tulajdonosok két kézzel kapkodnak utána: Tehát mert valaki kivágott logos tokot vesz, az rongyrázásból teszi, más oka nem lehet rá? 8 milliárdan élünk a földön, másfél milliárd Apple eszköz van aktív használatban. Nem hinném, hogy egy halmazba lehetne sorolni ennyi embert, pláne az olyan fejlett országokban mint Japán, ahol 60% körüli az iPhone piaci részesedése. De UK, Kanada, Ausztrália stb is hasonló. Van aki hozzászokott a rendszerekhez, van aki szereti a márkát, van aki szerint megbízható, vagy értékálóbb, stbstbstb. 1001 érve van annak a milliárd embernek, akik ettől a márkától választanak maguknak eszközt, kétlem hogy a "kivágott tokosok" mindegyike vélt vagy valós társadalmi státuszt szeretne sugározni, pláne úgy hogy az iPhone-oknál már több százezerrel drágább készülékek is léteznek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.