Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nem meglepo, miutan mar lassan a kenyerpiriton is Android fut, mig az Apple rendszere kizarolag egyetlen ceg felsokategorias eszkozein van telepitve. Ezt figyelembe veve, sajat kategoriajaban vizsgalva az Apple hihetetlen jol all.

(#2) RaveForce válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


RaveForce
veterán

A profit folozes kategoriaban egyertelmuen mester.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#3) nyisziati


nyisziati
veterán

Uhh... Minden 4 készülékből 3 Apple vagy Samsung... :Y

(#4) Shyciii válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

"...mig az Apple rendszere kizarolag egyetlen ceg felsokategorias eszkozein van telepitve."

Azért én nem tartanék egy iPhone 3, 4, 5-ös szériát felsőkategóriásnak már, sőt a sima 6-ost sem. Márpedig az iOS használók zöme nem a 7-es szériából kerül ki. Mai napig sokan használják a régi iPhone-okat.

[ Szerkesztve ]

(#5) [CsuCsu] válasza Shyciii (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Akik tulnyomo tobbsege valoszinuleg ujonnan vette. Itt azt vedd figyelembe, hogy akik olcso telot keresnek, vesznek valami alsopolcos Samsungot vagy kinai dzsunkat, nem sokeves iPhonet kergetnek amihez mar se support se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#6) kovsol válasza Shyciii (#4) üzenetére


kovsol
titán

Az egy dolog, hogy most egy iphone 4 már alsó kategória, de mikor megjelent akkor még felső kategóriás készülék volt.

May the Force be with you!

(#7) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha a samsung nem jár úgy a note7-el, ahogy járt ez a lista is más lenne....viszont az apple csinált egy egyedi felsőkategóriás csúcstelefonból egy volksphone-t......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8) hyperspace válasza kovsol (#6) üzenetére


hyperspace
őstag

Ha az amikor megjelent a lényeg, akkor az 5C soha nem volt az.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#9) [CsuCsu] válasza hyperspace (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A teljes piacot tekintve az is meg felso-kozep kategoria.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Kéne még néhány elterjedt OS! Egyikkel sem vagyok elégedett. :N

(#11) Shyciii válasza kovsol (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

[CsuCsu], kovsol

Ennyi erővel akkor egy Samsung Galaxy S2 is felsőkategóriás készülék, hisz 100 éve is az volt :)
vagyis akkor Android alatt is elég széles ez a kategória az elgondolásotok szerint, ez viszont így nettó hülyeség.
Bocs, de a 4,5 és még sima 6 is az új iOS 10-el konkrétan egy akadozó csigával vetekszik. Nekem az minden csak nem felsőkategória. Középkategória max, de már az sem amennyire használhatatlan tud lenni az új iOS-el. Kvázi dobhattuk is ki az összes ilyen telónkat, míg anyós 50eFt-os Xiaomi-ja gyorsabban reagál bármilyen parancsra.

[ Szerkesztve ]

(#12) [CsuCsu] válasza Shyciii (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pont az altalad leirtak miatt nem veszi oket mar senki, es az olcso telefont keresok ezert veszik az anyosod dzsunkajat az iPhone helyett.

Amikor piaci reszesedest es poziciot mericskelsz, az uj eladasok szamitanak, es abbol az jon le, hogy az Android reszesedeset nem a felso kategoria biztositja.

(#13) Wesder válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Azért egy Doogee-t meg Elephone-t ne keverjük màr ide...

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) Mr.Silkó válasza Shyciii (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Majd 3-4 év múlva nézd meg azt a Xiaomit is, lehet az se lesz már olyan pörgős.

Amúgy van 2 i6 a családban, egyik sem akadozik, bár valóban komótosabbak néha, mint a hetesem.

(#15) .Szaki. válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1. Nekem még az 5S is tökéletesen megy iOS10-zel, az előző kínaimhoz képest pedig fénysebességgel hasít, szóval nem is értem minek idekeverni a kínaiakat.

(#16) Shyciii válasza [CsuCsu] (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz, mert pont mikor az iOS piaci részesedését nézik, akkor egész biztosan nem csak az új készülékek szerepelnek benne, és készülék esetén sem vagyok benne biztos hogy csak az újak, mivel ezek nem eladási listák, hanem piaci részesedések. Nézd meg az értéket. 2%-ot mozdult csak, vagyis szerinted évente csak 2%-al több iphone-t adtak el az előző adathoz képest? Kizárt. Szal ez az össz részesedés, és nem az új eladás ahogy te gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#17) Wesder válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


Wesder
félisten

3-4-év alatt, veszek màsikat, az élmény ugyan az, az àr kevesebb. Lehet ezt így is nézni :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) Lami66


Lami66
őstag

Van egy sanda gyanúm, hogy azért a legelterjedtebb az iPhone az usában, mert hazai termék lévén kap némi hátszelet az usa szolgáltatók kínálatában. És nem azért terjedt el annyira, mert az ottani szolgáltatóknál másfélhavi usa átlagbérért lehet megkapni kétéves hűségszerződés mellé, hasonlóan mint errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#19) [CsuCsu] válasza Shyciii (#16) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem ertettem felre a statisztikat, ez az ossz reszesedes, de akinek iPhone-ja van, az a felsokategoriabol valaszt telefont es hasznalja par evig. Aztan csere a legujabbra. Mas az atlagos vasarlokozonsege az Androidnak es Applenek. Az Androidos eladasok tobbseget az olcsosag biztositja, felsokategoriaban az Apple dominans.

[ Szerkesztve ]

(#20) joey04 válasza Quqesz (#7) üzenetére


joey04
titán

Nézd meg visszamenőleg a Note eladásokat. Sehol sincsenek a sima S szériákhoz képest. Jó telefonok, minden benne van az aktuális darabban amit a samsung tud, de a most vizsgált szempontból nem nagyon lenne más az eredmény, ha nem hívják vissza. Pláne így, hogy jórészt egy S szériás készülékre cseréltek a tulajok. egyébként meg nincs ha.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azért mielőtt lefikáztok mindent a szifonon kívül nézzetek már szét egy kicsit..... A dszunka kínaiak egyre jobbak. Egyre több tesztben látni, hogy nincsenek fényévekre lemaradva, mint rég, sőt felveszik a versenyt a hőn imádott almátokkal. Elég bárgyuság minden kínai telefont egy kalap alávenni. Az meg hogy az apple ennyi hibát hagy az iosben egy vicc(tudom legalább gyorsan javítja)
Amerikában meg egy szifon nem akkora költség, mint nálunk+a szolgáltatók is 29$-ért hozzájuk vágják. Haverom is inkább mikor kiment ismerőséhez akkor vett macbookot, mert ott majd fele volt az ára.

Joey
Több helyen is írták, hogy a note hibájának egyik nyertese az apple volt, főleg kari idején......ennyi.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#22) joey04 válasza Quqesz (#21) üzenetére


joey04
titán

a kínai olcsóbb készülékekről meg annyit, hogy igen, töredék áron hozzák azt a szintet, ami minden szempontból használható. de nem mérhető felhasználói élményben egy csúcskategóriás telefonhoz, legyen az egy iPhone, vagy egy S7.

Több helyen is írták, hogy a note hibájának egyik nyertese az apple volt, főleg kari idején......ennyi.

Több helyen meg azt írták, hogy meglepetésre pont nem az Apple lett a nyertese. ennyi. btw ez szájkarate akár köztünk, akár a híroldalak között. A lényeg a számokban van, az S széria viszi a hátán a samsungot, nem a note. a note széria arra jó, hogy erősítse a brandet, hogy demonstrálja samsung hogy hol tart technikailag. remek készülék, de ahogy a samu számaiból is látszik, nem perdöntő, hogy sikeres-e. azon is nevettem, amikor a sok hülye a samu mélyrepülését vizionálta a Note eset kapcsán...

btw kari??? :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) zuioch válasza Shyciii (#11) üzenetére


zuioch
aktív tag

"...a 4,5 és még sima 6 is az új iOS 10-el konkrétan egy akadozó csigával vetekszik."
Hulyeseg. Az 5-om semmivel nem lassabb ios10-el, mint a frissites elotti 8.3-al.

(#24) Quqesz válasza joey04 (#22) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos már a kínaiak sem olyan olcsók. Viszont a drágábbak már nem olyan gagyik.....nem az a baj, hogy jónak tartjátok az almát, hanem az, hogy sokan minden mást gagyinak(ugyan ez volt anno a nokia esetében is....)
Mi bajod a kari kifejezéssel?(van ahol ez egy név ;) )

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#25) motown5l válasza joey04 (#20) üzenetére


motown5l
senior tag

Koztuk en is.Note 4 keszulekrol valtottam s7 edge-re.Pedig a Note 7-et szerettem volna megvasarolni.

[ Szerkesztve ]

(#26) joey04 válasza Quqesz (#24) üzenetére


joey04
titán

Nem gagyik egyáltalán, nem ezt mondtam. :)

a kari gyerekes kifejezés szerintem. kb mint a telcsi, szivcsi, lávcsi. brr.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) [CsuCsu] válasza Quqesz (#24) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Senki nem beszelt itt a dragabb kinai telokrol. Az alsopolcos dzsunka az, ami szoba kerult. Igen, az 50 ezer forintos Xiaomi is az.

(#28) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ez a lista úgy mutatna pontosabb képet ha kizárólag minden gyártónak az elmúlt 1évben kiadott csúcskategóriás készülékeit vetnék össze. (iphone7, samsung S7, LG G5, One+3t, Mate9, P9, stb...).
Ma már egyébként teljesen más egy középkategóriás telefon, mint akár 3-5éve volt. Most már bizony 50-100ezer Ft között is igen használható telefonokat lehet venni, amik minőségiek is. Az, hogy az Apple ebben a ligában nem kíván részt venni, az nem a többi gyártó hibája szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29) mackoman


mackoman
tag

ios forever!!!!!

(#30) Wesder válasza [CsuCsu] (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Mitől is dzsunka? Azért mert 50 ezresért hasznàlható adroidot kapsz? De úgy őszintén...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

"A comScore piackutató legfrissebb jelentése szerint az Apple készülékei birtokolják a piaci részesedés túlnyomó többségét az Egyesült Államokban a 13 év feletti felhasználók körében mérve. "

13 év alatt is. :P

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) weberzolee válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


weberzolee
aktív tag

haha, egy 3 éves iPhone (5s) nagy valószínűséggel még az idei új IOS verziót is megkapja, annak összes frissítésével amíg a 2018-as IOS meg nem jelenik (az eddigi modellek frissítése alapján, 4s 2011 -től 2015 -ig volt támogatva, 5 még a 10.2 -t is megkapta, valószínűleg szeptemberig megkapja a frissítéseket). ez elég erős támogatás, egyik alsó polcos android sem fog frissítést kapni az eddigi szokások alapján, de még a középkategória sem biztos, hogy kap, ha igen akkor max 1 verziót. miért is választana az ember androidot, mikor az iPhone használt piac pörög?

@Shyciii Bocs, de a 4,5 és még sima 6 is az új iOS 10-el konkrétan egy akadozó csigával vetekszik. Nekem az minden csak nem felsőkategória. Középkategória max, de már az sem amennyire használhatatlan tud lenni az új iOS-el. Kvázi dobhattuk is ki az összes ilyen telónkat, míg anyós 50eFt-os Xiaomi-ja gyorsabban reagál bármilyen parancsra.

hát nem tudom mi számít pörgésnek nálad, valószínűleg te azon méred a telefon sebességét, hogy a Facebook mennyi idő alatt indul el. való igaz az nem egy rakéta. viszont ha telefonálni akarok, akkor nem kell perceket várni a kontaktlistára, és a tudat, hogy 2 év múlva is tudom használni a telefonomat és friss vagyok oprendszer szempontjából, nagyobb vásárlóerő számomra, és sok más vásárló számára, mint hogy ugyanazért az árért Androidot vegyek. mondom ezt úgy, hogy minden mobil rendszert használtam több kevesebb évig csúcs és közép kategóriában egyaránt, de a jelenlegi több mint 2 éves telefonom messze a leg használhatóbb közülük még most is.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mr.Silkó válasza weberzolee (#32) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem csak az alsó-közép, a felső kategóriás androidos gépek se kapnak ilyen hosszú támogatást, és akkor még nem is említettem azt, hogy iOS-nél nem kell hónapokat várni a frissítésekre, ellentétben az androiddal. Most fogom valakitől azt kapni, hogy de az epölnek könnyű, mer' csak néhány eszközre és ezen belül alig pár hardverre kell kiadni frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#34) weberzolee válasza weberzolee (#32) üzenetére


weberzolee
aktív tag

kimaradt, hogy egy iPhone 6 -ot használok, nagy megelégedéssel :))

(#35) davidsone


davidsone
addikt

Nem gondoltam volna h a win ennyire a béka segge alatt van...
...mondjuk olyan is :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36) nyisziati válasza weberzolee (#32) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem soha nem volt különösebb szükségem a frissítésekre. Ha mégis, fölraktam egy CM romot.
Bár amióta Xiaomim van, a MIUI is bőven elég.
Droidon szerencsére nem kötelező egy új (és lassító) "frissítés" felrakása.
:P

(#37) Wesder válasza nyisziati (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Jó ha a userek 2%-a cserél ROM-ot a telefonjàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) .Szaki. válasza nyisziati (#36) üzenetére


.Szaki.
addikt

Sehol sem kötelező, de nem hátrány, hogy ha viszont a user szeretne, akkor van rá lehetősége, mindenféle berhelés nélkül. Szóval azért lehet persze vitázni Android vs. iOS pro és kontra is, de azt nehéz nem belátni, hogy a frissítések messze jobbak Apple fronton, mint a másik oldalon. Ez ellen nem lehet úgy érvelni, hogy "nekem nincs rá szükségem", mert a többségnek viszont van. Akinek meg tényleg nincs, az nem frissíti, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#38) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:K

(#40) powersys válasza Mr.Silkó (#39) üzenetére


powersys
csendes újonc

Azért ezzel vitatkoznék. A google készülékeire (nexusok) rendszeresen jönnek és jöttek a frissítések. A nexus táblagépemre 2012-es , 2015-ig jött a frissítés és a legujjabb android. Szóval ha hasonlítgatunk akkor így tegyük mert a pixel és a nexus készülékek a gugli saját készülékei. Az optimalizálas is sokkal jobban sikerült ezeken a készülékeken.

(#41) totron


totron
addikt

Akkor az iOS fanok egy bizony hányada szimpatizáns csupán, de Androidot használ? Fájdalmas disszonancia.

Érdekes fogalmak domborodnak itten kifele. Ami felsőkategóriás termék, az öregkorára is, sőt mindig az marad, bár időközben lekörözheti a technika, kiszoríthatják új trendek. Az aktuális zászlóhajó/aktuális trendihandy fogalmával ne keverjük.

[ Szerkesztve ]

(#42) weberzolee válasza powersys (#40) üzenetére


weberzolee
aktív tag

mindegy mivel hasonlítod, az Apple messze a leghosszabb támogatást nyújtja.
iPad 2 :
megjelenés: 2011 március
utolsó frissítés: 2016 augusztus
támogatás: 65 hónap
Nexus 7 (2012):
megjelenés: 2012 július
utolsó frissítés: 2015 március
támogatás: 28 hónap
mindezt úgy, hogy az 5.1 Lolli 2014 novemberében jelent meg, rá 4 hónapra kapta meg a Nexus 7 (2012), az iPad meg akkor amikor megjelent...
Nexus 7 (2013) még ennél is rövidebb volt Wiki Nexus 7 (2013)
Telefonok esetén is ugyanez a helyzet sajnos

(#43) nincsnév007


nincsnév007
őstag

a Windows Phone-t az nagyon sajnálom, kár érte:(
Engem pl nem érdekelnek hogy egy telefon hány szoftverfrissitést kap, a lényeg hogy rendesen optimalizálják rá a droidot és kész.

(#44) joey04 válasza powersys (#40) üzenetére


joey04
titán

Ez nehéz kérdés és sok vitára ad okot, mert valóban, a nexus/pixel vonal az, amivel össze kell hasonlítani, de viszont sok dolog először a gyártók saját rendszereiben jelenik meg, ami aztán ios-ben, végül a nyers droidban. Ilyenkor meg az adott galaxy-val, egyébbel van összemérve, hogy bezzeg onnan lopták. legyen az hw (dupla kamera pl), vagy sw (osztott képernyő). Így baromi nehéz objektíven mérni, meg igazából nem is lehet. Másban jó a 2 rendszer és más a filozófia is, így aztán a célcsoport is. Hiába mondod egy android használónak, hogy (nem nexuson/pixelen) gyorsabban és tovább jönnek a frissítéssek, ha elintézi annyival, hogy ha kell ott a főzött rom, és hiába mondod egy ios usernek, hogy nem tud torrentezni, vagy bt-n fájlt küldeni, ha elüti azzal, hogy a torrent csak illegális tartalmakra jó, átküldeni meg átküld bármit emailen, üzenetküldőn. Nekem az ios fekszik jobban, de valóban sok felhasználási mód van, amire az android jobb. Én mondjuk ott is a gyártók egyedi megoldásai alapján döntök ha azt használom, mert nem akarok launcherek meg kiegészítők között keresgélni, szeretem ha készen kapom meg a rendszert. Ahogy árban is hiába magyarázod az olcsóbb (nem dzsunka) kínai telefont használónak, hogy bizony nem fölösleges pénzkidobás és rossz döntés egy Galaxy S7 vagy iPhone, mert úgyis elüti azzal, hogy a Xiaomi, stb is megcsinál mindent és megbízható. Ami önmagában persze igaz, i7 plus előtt nekem is Redmi Note 3 volt és szerettem, azon áron bitang jó készülék és ha úgy döntök, hogy kicsit ölök megint a PC gamingbe, akkor spórolni kell valahol és megint Xiaomi lesz. Az meg, hogy nem éri meg a felárat egy olyan dolog, hogy ha már PC, ott is megvan az optimális konfig (cpu, vga, stb) aminél ha többet költesz, akkor jobb, erősebb gépet kapsz, de nem annyival, mint amennyivel drágább. De elég unalmas lenne, ha mindenki a legjobb ár/érték arányú cuccokat használná mindenből. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy plusz 15 -20 fps megér-e neki plusz 40k-t, amennyibe egy erősebb VGA kerül...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) hallador válasza Mr.Silkó (#33) üzenetére


hallador
addikt

Na igen, én vettem egy Vernee Thort már gyári Android van rajta. Ja 37 - 40 000 Ft a telefon, és az Iphon S6 csiga mellette. Hétvégén hasonlítottuk össze, egy éppen friss ios-el rendelkező Iphone 6-ot egy android 7-re frissített thor-al. Ha a felhasználói élmény a lényeg, akkor a minimum 5* annyiba kerülő apple elbujdoshat a kínai "dzsunka" mellett.

(#38) .Szaki.

Nyilván nem véletlenül terjedt el az android sokkal jobban a világban, az sem véletlen, hogy a fejlődő országokban az apple luxustelefonnak számít, meg az sem véletlen, hogy itt ott divattárgyként tekintenek rá, nem telefonként, főleg a tini, meg a még nem felnőttek számító korosztály körében. Nem USA-ban, de Kelet-Közép Európában, vagy Távol-Keleten igen,

(#42) weberzolee

Ebben igazad is van, de talán az is közrejátszik, hogy a Nexus fele annyiba került, mint az Apple éppen aktuális tabletje, valamint mivel fele annyiba került éppen ezért gyengébb hardvert is kapott. Aminek az eredménye, hogy az Android 7 nem futott volna rajta simán. Nekem is Nexus 7-em van. Az android 6 pedig annyira nem elavult.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) nyisziati válasza .Szaki. (#38) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ez ellen nem lehet úgy érvelni, hogy "nekem nincs rá szükségem", mert a többségnek viszont van."
Én ezt abszolút nem így látom.
A geekeknek "van szüksége" frissítésre, az általam ismert emberek többsége nem is tudja, mi van a telóján. És nem is foglalkozik vele.

(#47) HarleyCustom válasza nyisziati (#46) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

Hírhez:
Hogy lehet népszerűbb,ha a másikból több van?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#48) Mr.Silkó válasza hallador (#45) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem igazán értem, mi alapján írtad a válaszod, mert nem passzol ahhoz, amit én írtam. Én nem dzsunkáztam le a kínai telefonokat, nem mondtam, hogy nem lehet gyorsabb egy mai telefon egy 2 és fél éves i6-nál, csupán annyit írtam - és azt sem ebben a kommentemben -, hogy a(z) (családban használt két) i6 (16, 64 GB) nem lassú csiga, mint azt fentebb írta valaki nyilván óriási tapasztalattal.

Továbbá azt a tényt állapítottam meg, hogy az iPhone-oké a leghosszabb szoftvertámogatás a telefonok között, még a Nexusokat/Pixeleket is ideértve.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kaktusz92 válasza nyisziati (#3) üzenetére


Kaktusz92
tag

A családban 4-ből 2 windows phone, 1 droid, 1 hagyományos. Megcáfoltam. Kész. Kukába a statisztikákkal.

(#50) weberzolee válasza hallador (#45) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Érdekelne, hogy a sebességet mivel mértétek, mit jelent számodra a lassú. a személyes tapasztalatom az, hogy egy friss Androidos készülék gyors, amíg friss. aztán belakod, frissülnek az appok és elkezdődik a lassulás. és sajnos a probléma az, hogy a lassulás nem csak a frissült alkalmazásokon látszik (ami teljesen egyértelmű, jobb grafika új funkciók, de a hardware maradt a régi), maga az egész rendszer el kezd belassulni. iPhone esetében a telefon továbbra is gyors, a gyári funkciók (alkalmazások) egyből ott vannak, más kérdés hogy egy játék betöltése mondjuk lassul, ami érthető, hiszen frissült. ez a nem mindegy, hogy egy több éves iPhone TELEFONKÉNT 1000x használhatóbb, mint egy 1-2 éves Androidos készülék. nem kell földhöz vágnom hogy egy 3-400 kontaktos lista 5-10 mp alatt jelenik meg.

amikor megvettem 2014 -ben a Lenovo Tab S8-50 -em akkor pont fele annyiba került min egy iPad mini. gondoltam is, minek vennék 2x annyiért tabletet, mikor full HD felbontást kapok fele annyiért. most már bánom. hogy miért? a Tab S8-50 mára lassú, frissítést 1 db -ot kapott, és már a megjelenéskor is le volt maradva 1 verzióval (nem mellesleg mire megkapta a köztudottan szar 5.0.1 -et, már rég megjelent az 5.1). az iPad mini 2016 augusztusig frissült és egész biztos nam lassú, és biztosan gyorsab mint a Lenovo csodája. és senki nem mondhatja, hogy szart vettem...nem mellékesen ha új tablete szeretnék venni, és eladnám a jelenlegit akkor kétszer annyiért adhatnám el az iPad mini -t mint amennyiért most el tudnám adni a Lenovo -t.

kollégám iPad 2 -je még most is használható tablet, pedig egy 2011 -es technikáról van szó és mégis frissült 2016 augusztusig. bármikor elcserélném a Tab S8-50 -re ami 3,5 évvel frissebb hardware de felhasználói szemmel mégis egy sz@r ami 2 nap alatt lemerül készenlétben, ha használom akkor 3 óra alatt...hogy 3xannyiba került mikor vette?igaz, viszont 3x annyi ideig is használható. ha minden évben telefont/tabletet akarnék/tudnék cserélni akkor az Android jó választás lenne, de sajnos nincs annyi pénzem, hogy olcsó készüléket vegyek minden évben legyen az telefon vagy tablet, inkább veszek egy drágábbat és 3 évig biztos nincs gondom, ha pedig megunom, újabbat szeretnék, pénzzé tehetem, nem pedig a fiók aljára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.