Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha olyan órajeleket és potens igp-t kapna hogy "használható" is lenne, akkor saját magának teremtene konkurenciát INTEL... :DDD

Rendes 4 mag, no-ht 1-1.9Ghz 5-10W TDP-vel lehetne mit kezdeni. De nem a DX 12-es IGP miatt venném... :)

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit távoli még, vhol 2016-ot olvastam megjelenésre, az atom-világ sajna késéssel kapja az igp-revíziókat.

#1: ezt úgy hívják, hogy Braswell Pentium/Celeron. Az N3700-as pentiumra már van pár könnyűsúlyú design (pl Asus TP200), bár még várok az ideálisra. Sajna tényleg úgy állunk, hogy a notigyártók (lehet, h az intel utasítására) nemigen csinálnak igazán jó, masszív gépet. A fenti ASUS-nak az lesz a baja, hogy a "fanless desing" (LoL) miatt 1GHz-re throttlingolja majd magát a proci, és végeredményben rosszabb lesz egy 2magos BT cerkánál. Remélhetőleg azért valaki előbújik egy rendesen hűtött, szabadban is olvasható (olyan nagy kérés ez??) matt kijelzős netbookkal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) sb válasza #16939776 (#1) üzenetére


sb
veterán

Mire gondolsz a konkurencia kapcsán?
Mert szerintem jelenleg is ugyanez a helyzet. 5-10W körül van Core-M, Bay-Trail. 15W-ra Broadwell. Összecsúsznak eléggé a szegmensek fentről-lentről.

A feature javulás lehet épp az előrelépés. Persze nem feltétlen az ami a cikkben van.
Valóban nem biztos, hogy a DX12 gyorsulás miatt jobb ilyen használni hanem csak szimplán azért mert van hozzá driver és fut a notepad. :D

(#4) Fiery válasza sb (#3) üzenetére


Fiery
veterán

A Core M is Broadwell magokat hasznal, es nem 5W, hanem 4,5W ;) Ilyen alacsony TDP-nel a fél Watt is 10% kulonbseg. TDP-down-nal pedig le lehet vinni 3,5W-ra is, ami mar nagyjabol phabletbe is berakhato lenne adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#5) Paul119


Paul119
addikt

Biztos hogy jó ötlet volt ezt a nevet adni neki?:D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#6) t72killer válasza Fiery (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából a Braswell a Core M belső konkurrenciája, gondolom ezért sem sietnek túlságosan az elterjesztésével (anno ezt 2014 végére igérték - ha akkor elterjedtek volna a Braswell eszközök, akkor a CoreM biznisz tiszta bukta lett volna). Egy Pentium N3700-al/Celeroncs N3150-nel szerelt netbook vagy hibrid kb ugyanott jár használhatóságban, mint egy pengevékonyra koplaltatott CoreM "csoda".

Valszleg ezért fogják az utódot is egy félgenerációval csúsztatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) sb válasza Fiery (#4) üzenetére


sb
veterán

Oké, oké. Kicsit egybemostam. :)
Tudom, hogy Broadwell magos, de külön néven fut. :)

Meg azt is, hogy ez azért nem teljesen egy szegmens. De közelítenek nagyon, ezért fogalmaztam így.

Core-M 3.5W, 4.5W ill. 6W... ez tabletbe már sok szvsz, még az alja is. Marad a kicsi/ultra noti kategória. Abba viszont 10W is belemegy. 15W talán netbookba sok, de 13.3-14" Ultrába már az is befér simán. Vagy passzívan ide is jönnek Core-M-ek.
Szóval ha nem is teljesen egy szegmens, de nagyon keverednek.

Amúgy meg a fene se tudja mi-mennyi valójában. Van TPD, van SPD, a TDP Intelnél nem a max fogyi, de Turboval át is léphető. Amúgy meg TDP osztályok vannak, felsőbb kategóriákban az sem ritka, hogy pl. 55W-os osztályban van egy i3 ami 35-40W-nál nem kér többet. Bay Trail D-T-XYZ Atomokból is van pl. 4.5-7.5-10W, sokszor majdnem azonos órajellel, magszámmal is.

Mindenesetre csak azt akartam jelezni, hogy eddig is volt nagyon hasonló felhozataluk. Akkor is, ha a legkisebb szegmensben 1-2W is sokat számít. Oda - tabletbe - igazából csak az Atom széria jó jelenleg.
Viszont 5W körül már teljesen összeér lassan a Core és Atom széria.

[ Szerkesztve ]

(#8) #16939776 válasza sb (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Saját, drágább, mobil termékeinek..

A hűtés minőségével és a TDP-vel állítják be az árszintet, ill. a késztermék használhatóságát,
hogy a user hamar rájöjjön, hogy az igényei túlmutatnak adott terméken, és vásároljon drágábbat.

Már már a TDP-t és a készülék vastagságát érdemes nézni inkább,- nem az órajeleket és a magszámot- ha tudni szeretnénk mire lehet számítani.

A driver support kérdést inkább Ne.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza sb (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tabletben az ARM cuccokkal kell harcolni, kemény dió. Amúgy nem csak a "belefér-e" a kérdés, hanem hogy mennyi lesz az akksiidő? Bár ez is inkább csak marketingkérdés, mert a 15W-os procik se mennek folyton 15W-on, csak ennek a töredékén. A TDP csak azt jelzi a készülékgyártónak, hogy mekkora hűtést kéne alápakolni, hogy ne throttlingolja gatyára magát.

#8: "hogy a user hamar rájöjjön, hogy az igényei túlmutatnak adott terméken, és vásároljon drágábbat." Nem volt szerencsém élőben tesztelni, de tartok tőle, hogy egy 1GHz-en megrekedő 1500$-os CoreM csoda lehet gyengébb egy 400$-os BT Pentiumnál, amit véletlenségből engednek 2+GHz-en futni:U.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) sb válasza #16939776 (#8) üzenetére


sb
veterán

Meg (Core-M, Celeron) IGP alap órajellel is tudnak még használhatóságot beállítani. :D :DDD

Egyébként az IGP órajelről és driver supportról viccen kívül:
Szerintem ezen is látni a trendet amit írsz: Tényleg annyira sok jó választás van egy szegmensen belül, akár itt lentebb a Core-Atom, akár most fentebb jön majd a Broadwell-Skylake között, hogy mással kénytelenek szegmentálni és rávezetni, hogy néha vegyél egy új hw-t a célra tökéletes 5 féle közül az amúgy tökéletes régi helyett.

(#11) t72killer válasza sb (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy látom, hogy a "problémát" leginkább az eszközgyártókon keresztül próbálják megoldani. Vagy annyira sötét a nép a zsírosabb piacokon, hogy élvezi a tükrös kijelzős, forrasztott RAM-os, széthullós házas ipari hulladékokat:U

Szerencsére sok gyártó épít a platformra, és remélhetőleg akad minden generációban egy-két használható példány. Sajna ahogy nézem, a Braswell nem így indul, de hosszú még a nyár:)):

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) #06658560 válasza t72killer (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pont szombaton voltam MM-ben, 1k€ alatt egyedül talán két Asus volt normális-meg ha beesett valami almás, azokat nem néztem- a többi hulladék. Azért addig a szintig sokan nem mennek el, nem hajlandóak/nem tudnak ennyit kiadni notira. És nem lenne bajom pl. az Acerekkel sem, nekem is az van, de azok, amik ma kaphatók, annyira vackok, hogy borzalom. Tehát a vennék notit, de megtapogatom vásárlás előtt játék mellett normálisan összerakott példányt nagyon nehéz találni, így még ha nem is sötétek az emberek, nem tudnak miből választani.

(#13) t72killer válasza #06658560 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is a baj, hogy a véletlenül előforduló normális+megfizethető megoldásokat leginkább raktárok mélyéről szállítják - sok ember (magamat is beleértve) ódzkodik a látatlanból vásárlással. Amúgy sejtettem, hogy vissza fogom sírni, amikor 200EUR-ért olyan matt kijelzős, ram+winyó bővíthetős eeePC-t vettem 2010-ben, ami még ma is egyben van, állandó nyúzás, rengeteg utazás után is. Tettem bele új winyót (halott notiból kibányászottat), új RAM-ot (cégnél guberált példányt).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) sb válasza t72killer (#9) üzenetére


sb
veterán

Akksiidőre szvsz szarnak mindenhol. Kivéve ha épp valamit egyszerűen meg tudnak oldani. De inkább jellemző az előbbi. És ezt értem ARM-re is, nem csak x86-ra.

Máskülönben nem 1-1.5 napos telefonokkal ronhangálnánk, de csillió gflops-szal és 8-10 maggal. A Samsung S3-am is elég lenne bőven erőben, ha sw oldalon rendben lenne. Amíg az nincs rendben addig meg egy 10x gyorsabb hw is meg-megakad. És akkor még nem beszéltem arról mire lenne elég a szirszar S3 szintű cucc egy HSA-s gpu gyorsított környezetben.

X86 oldalról jobb a helyzet, mert ott valóban volt előrelépés fogyasztásban. Kénytelen voltak ha versenyezni akarnak a 10W alatti szegmensben. Ill. ha ott nem akkor legalább egy ultrabook képében 15W-on megoldást adjanak egy tablet helyett. Szóval végül is itt volt előrelépés de az sem látszik az akkuidőben sehol.
Amit mindenki megoldott és valós/akkuban is érezhető előrelépés az az idle kezelés. Hordozhatóban érdekes persze elsősorban de szerintem nagy szám, hogy egy erős, desktop gép is elketyeg idle 15-20W-ból kompletten, alaplapostól, tárolóstól.

#11:
A nem cserélhető akksis telefonokon mindig csak pislogok. Nem tudom mit találtak ki, de kétlem semmit mivel a fizikai az fizika, a Li-Ion meg Li-Ion. Pl. nálam az S3 akksicsere nélkül 1-1.5 év alatt kuka lett volna.
Én mondjuk a vékonyítást (és főleg a súlycsökkentést) sem vetem meg pl. notinál. Egy 1.5kg alatti 13.3-14"-ost szívesen hordoznék. Akár passzívan vagy inkább félpasszívan... és jó akkuidővel. Ma már ez sem számít álomnak - értelmes teljesítmény mellett. De azért, hogy 1-2 év alatt a kukában landoljon akksi vagy egyéb hiba miatt az meredek egy kissé.

[ Szerkesztve ]

(#15) #06658560 válasza t72killer (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem kell a kb. 15", a 13-at kicsinek találom, a 17" sok mobil gépnek, asztalinak meg kevés. És mióta Sony nincs, még kevesebb az opció. És mivel a 2010-ben vett Aceremnél aggódom, mikor adja meg magát, szomorúan szemlélem a piacot. Az OS kérdése pedig a másik gond. Ha nem neten vásárolok, akkor gyakorlatilag nincs esélyem megválasztani.

Ami egyébként különösen érdekes: Bp. Örs vezér tere, Árkád: MM-ben van Fusi üzleti noti is, normális felszerltséggel, szerintem értelmes áron, de például egy Dell, Lenovo üzleti notit a notebook.hu sem prezentál tapogatásra. Németeknél Fusit nem is láttam még, sehol. Más üzleti notit sem.

(#16) t72killer válasza sb (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1.5kg alatt nagyon sovány a kínálat - legalábbis a 3+év várható élettartamú eszközök körében:(. Jelenleg épeszű összeszereléssel 12.5-13.3" körül van a max méret, ami még belefér (HP 720/820, Latitude e5250/7250, MBP 13). Azért jelent valamit, hogy a 3 piacvezető gyártó (Alma, HP, Dell) minőségi darabjai mennyit nyomnak - nyilván nem extra ólomsúlyokkal turbózták fel másfél kilóra a gépeket, hanem ezt engedi meg a technika mai állása. Ami ennél ebben a méretben könnyebb, valszleg alapvető hiányosságokkal küzd, pl színműanyag ház, gagyi hűtéssel, stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Várós, csak ne a leglassabb eMMC-vel szereljék!

(#18) sb válasza t72killer (#16) üzenetére


sb
veterán

Persze van egy fizikai határ is, ahogy írod.
Két út lehetséges:
1. Bevállalni, hogy nem lehet dobálni a laptopot... cserébe könnyebben boldogulsz vele szállításnál.
2. Azért lehet masszív gépet is gyártani pehelysúlyban. Ilyen-olyan ötvözetekből nagyon könnyű gépeket is kihoznak. A hűtés is csökken, az akksikon is lehet faragni a jobb procik mellett (persze kérdés, hogy az megéri-e). Pár 10 grammos SSD már alap.
Az megint más kérdés, hogy ezt ki veszi meg, jellemzően 500k+ árakon.

Szvsz nem ér ennyit pár deka. Én inkább hajlok az 1. verzió felé.
Samsung Series 5 van a családban 1.5kg alatt ill. 2kg-os Dell 5420/5430 munkában. Előbbi papírvékony, nyilván a kijelző hajlik, de ezzel jár. A Dellek masszívak, de nekem talán túlságosan is... nem nyúzom annyira.
Főleg sok ha hozzáveszem a Dell-ek árát is. Nem rosszak ezek, de ár-értékben túlzásnak tartom, hogy 300k körül kell keresgélni ilyeneket. Ha meg a súly is számít akkor az említett 4-500k inkább...
Fujitsuban pl. vannak értelmes árú, nem konzumer cuccok is.

Még egy apróság van ami azért a fenti képet árnyalja: A gyártók sem rohannak előre mindig a fejlesztésben. Az említett Dell sorozat úgy 2-300k, hogy X éve változatlan: jön a 1366-os TN panellel, 1-2 éve még opció se nagyon volt az FHD, azóta van de aranyárban. Msata nuku X éve. Újjlenyomat olvasó ugyanolyan driverhibás X éve. A procikat cserélgetik benne kb. A ház is ugyanaz vagy max azon is olcsósítanak csak.
Nem rossz a minőség, de ár-értékben és főleg hozzáállásban nem látom azt a plusszt.

(#19) t72killer válasza sb (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy dobálás nem kell ahhoz, hogy egy konzumer noti szétessen. Sajna az anyagkiválasztásra nemigazán figyelnek oda (ill lehet h odafigyelnek, csak épp más a szempont: a biligyár hulladékát olcsóbb megvenni, mint az évtizede elérhető szénszálas vázat legyártani). Ha véletlen egy gyártó 5 helyett 20$-t költ a ház anyagára, attól rögtön 500-ról 2000$-ra ugrik az ára és hiperprémium üzleti notinak fogják hívni.

TN-panel: ez is az ipar egyik rákfenéje. Léteznek sokkal-sokkal jobb színvisszaadású panelek szintén évek óta, de nem, a legócskább TN megy, amit még nyakonvágnak egy tükrös felülettel, hogy a szabadban ne lehessen olvasni. No mind1, nagyon eltértünk a témától, csak kipanaszkodtam magam - lévén benne vagyok a kisnoti-vásárlási bizniszben: pár éve próbáljuk a párom eeePC-jét (atom n450) lecserélni, először kapott egy HP Brazost, ami széthullott, most AMD kínálat egyáltalán nem lévén a kék táborból vadászunk 1.3 kilónál könnyebb netbookot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) sb válasza t72killer (#19) üzenetére


sb
veterán

Ja, van mire panaszkodni az biztos.
Most hw-ügyileg mondjuk nagyon jó a helyzet. Tényleg egy marék procit be lehet rakni egy méretkategóriába és mind teljesen jó. Még úgy is, hogy AMD alig van, de hátha a Carrizoból is lesz valami értelmes.

Most már a körítésben kéne lépni...
A gyártó a termékpalettájuk csiszolásával: ház minőség, akksi, méret, panel, jó hűtés.
És sw oldalon... (itt nagyon off, de droid oldalon ugye van mit javítani... x86-nál a Win10 intergráció elég biztatónak tűnik, HSA is csak lesz valamikor.)

Annyi a jó az egészben amit fentebb is írtam: magában a "motorban" sok újat nem tudsz kihozni, sőt, házon belül is több jó megoldás van már egy témára. Átlagusert meg ha pörög a gép nem érdekli milyen mókusok hajtják. Szóval marad a gyártóknak a fenti két terület amiben ki tudnak tűnni és vevőt szerezni.

Vagy csak nagyon naív vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Sir Ny válasza t72killer (#19) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Egyébként egy noti esetén mire jó, hogy szabadban lehet olvasni?
(Szabadba táblát viszek, ha olyan van.)

-

(#22) #06658560 válasza Sir Ny (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például vonat, amelyen nem sok befolyásod van arra, hogy besüt a Nap, vagy sem.

(#23) #25583896 válasza Sir Ny (#21) üzenetére


#25583896
törölt tag

Én inkább azt kérdezném, hogy mire jó a fényes kijelző? (A csillogó káváról és burkolatról nem is beszélve.)

(#24) t72killer válasza Sir Ny (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Szabadban" = bármilyen jól megvilágított helyen. Nézd meg ezt a videót, a tükröződés egy bemutatóterem világítása mellett is erősebb, mint a képernyő tartalma. Ha notin dolgozok, nem a tükörképemet akarom nézegetni, hanem azt, amit a képernyőre küldött a gép :U .

Amúgy igen, mi az előnye a tükrös felületnek? Tudom, a marketingosztály azt próbálja elhitetni, hogy ezen jobbak a színek (LoL...).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) #16939776 válasza #25583896 (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sminkelni. Minap láttam, egy 8"-os tab-ot, erre használták.

[ Szerkesztve ]

(#26) Sir Ny válasza #16939776 (#25) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Tehát nem notit láttál. .. és vajon miért?
(hint: "Ha notin dolgozok, nem a tükörképemet akarom nézegetni" #24)

[ Szerkesztve ]

-

(#27) sb válasza Sir Ny (#26) üzenetére


sb
veterán

És amúgy is lehet smikelni előlapi kamerával. Ehhez felesleges a tükrös felület!!! :D

Egyébként nálam határeset a dolog. Sokszor tényleg jobban néz ki jóval egy fényes kijelző. (Persze abból sem a full tükörre gondolok, pl. egy MAC-en). És pl. egy matton is ugyanúgy csilloghat ez-az.
Otthon van egy matt LG TV és egy fényes Samsung. Ritkán van olyan helyzet amikor az LG-n ne lenne zavaró a fényforrás tükröződés és a Samsungon igen. Cserébe a Samsung jobban néz ki.

Mondjuk munkára, monitornál utolsó szempont a kinézet. Ott az ergonómia az első.

(#28) Fred23 válasza Fred23 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha ez igaz, megnyugodtam.

A Bay Trail és a Cherry Trail is csak 4.51-es eMMC-t képes támogatni, ha ez végre 5.0-ás, akkor okés. Mondjuk csillagosan írták oda. Talán UFS is lehet még, de jó ide tényleg az 5.0 eMMC is.

A 18EU is szuper, kérdéses, mennyin fog menni, és tudja -e majd tartani a turbót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.