Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

a 6 elég alacsony részesedésű sajnos, még mindig.
Pedig azért elég alapvető dolgokat hozna el végre a droidra.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) TIT válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


TIT
veterán

Ha frissítenének,de nem akarnak,inkább vegyél új telót.
Amúgy ezeket az 5 is tudhatta volna,csak akkor mit tudna az új.

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

Arról nem is beszélve hogy hamarosan itt az "N"

(#4) Aryon87


Aryon87
félisten

Az N meg messze van, elvegre az M sincs kint sok telon. Szarszung, Sony meg sehol, Lollin vannak. A tobbi kissebb tobbsege meg KK-n.

Na meg meg mindig sok regi tipusu telefon van amin a 4.3 es alatti valtozatok vannak, nekem is meg uzemkepes a kis SE LwW telom, azon 4.0 van.
Fos Galaxy Youngomon is valami 4.1 vagy 4.2 van rajta, az se fog latni barmi frissitest. Sebaj, telefonalasra boven eleg, amugy semmire nem jo, hala a brilians tacsviznek..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5) Zirowe válasza Ricardo (#3) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hol van az még?

Attól még, hogy beszélnek róla, meg indul a találgatás a nevével kapcsolatban, nem jelent semmit.

Évente 1 főverzió van, ezt az ütemet tartja a gugli, aztán sokan mégis csodálkoznak, amikor elkezdenek csepegni az infók az új verzióról..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) sz.balazs.95 válasza TIT (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én amondó vagyok, hogy az újfajta jogosultságkezelést nem hogy az 5-ben, de már az 1.6-ban, vagy legkésőbb a 2.1-ben meg kellett volna oldani tisztességesen.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7) Mr Bond 007 válasza TIT (#2) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Javaslom a Cyanogenmodot ha támogatott a készüléked.(ha hivatalosan nem is támogatják érdemes egy kört futni az Xda Developers fórumán is) Nekem a Galaxy SIII sosem volt olyan gyors mint 6.0.1-el.

Nem fogom cserélgetni a készülékemet mert a gyártó lusta foglalkozni vele. :N

(#8) Kormi76 válasza Mr Bond 007 (#7) üzenetére


Kormi76
aktív tag

mondjuk úgy "könnyű" gyors romot csinálni, hogy egy bughalmaz az egész, korlátozott a funkcionalitása... nem akarok nagy trollháborút kelteni, de egy cyanogenmod sosem lesz valós és érdemi alternatívája egy gyári alapú romnak. kísérletezgetni, játszadozni persze jó, erős kompromisszumokkal esetleg mindennapi használatra is, de az már tuti nem az a teló lesz, amit a boltban vettél.

(#9) Ricardo válasza Aryon87 (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az N meg messze van, elvegre az M sincs kint sok telon."
A kettő nem függ össze. ha tartják az ütemet, tavasszal bejelentik, ősszel meg érkezik az új Nexusokkal.
A gyártók, és szolgáltatók sajnos nem tartják a lépést ezzel a frissítési ütemmel.

(#10) igori


igori
tag

Froyo kiirthatatlan ;)

(#11) Mr Bond 007 válasza Kormi76 (#8) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Bluetooth-al voltak gondok, ezenkívül nincs semmi hátulütő. Olyan gyors és gördülékeny minden egy 2012-es telefonon, mintha egy oneplust nyomkodnék. Vagy maradsz a gyári romon amivel a telefont se tudod rendesen felvenni ha csörög, úgy szaggat. Ilyen esetben magyarázd már meg plz hogy miért ne érné meg feltúrni?

Persze lehet azon a készüléken amit te próbáltál trehány volt a karbantartó (én csak az s3-ról tudok nyulatkozni), vagy még nem végeztek minden alap funkcióval. Vannak bugok (már most kevesebb mint a gyáriban btw), de érdekes módon még nem láttam soft restartot cm13 alatt, míg a gyári samfos 4.3-as rommal hetente eljátszotta. Pedig ez még csak nightly.

[ Szerkesztve ]

(#12) aelod válasza Kormi76 (#8) üzenetére


aelod
veterán

Úgy tudom, hogy a droid főverziójának az ötös szériája is szenvedett pár bugtól.

Samu Ace2-esem volt 4.1.2-vel (hajó a memóriám). 1 év után használhatatlanul lassú és fc-s lett. Jött a cm11 és megoldott minden problémát. Tehát valós és érdemi alternatívája volt a gyári romnak. :K Kompromisszummentesen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) Shyciii válasza Kormi76 (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

Ugye tudod, hogy baromi nagy hülyeséget írtál?
Arról nem is beszélve, hogy van jópár telefon, amin a Cyanogenmod által gyártott rom a gyári...

(#14) vicze válasza Shyciii (#13) üzenetére


vicze
félisten

Nem írt hülyeséget. Egyik esetben se.

A CM13 még nagyon nagyon messze van bármi stabiltól is, CM-mel továbbra sincs gyárilag semmi, amire te gondolsz az továbbra is a Cyanogen OS(ami ugye CM-hez képest csökkentett funkcionalítású), ami inkább egyre kevesebb készülékre kerül mint többre pont azért mert a Cyanogen Inc. nem tudja a fejlesztést és a bugokat megfelelő mederbe terelni. A M meg még elég messze van a COS-ből.

[ Szerkesztve ]

(#15) TIT válasza Mr Bond 007 (#7) üzenetére


TIT
veterán

Htc One Mini-m van de max.4.4.4 van rá customba(hivatalosan 4.4.2)arra meg nem érdemes azért feltenni,de a samu galaxy S plusnál is volt olyan,hogy camera meg 1-2 funkció nem ment cm-el.

(#16) Mr Bond 007 válasza TIT (#15) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor sajnos ott abbahagyták a fejlesztést. S3-nál is ez volt. Nem volt karbantartója ezért hivatalosan csak cm11 (4.4) aztán cm13 (6.0) lett rá. 12 (5.0) kimaradt.

(#17) Fejvadi válasza Ricardo (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Pontosan. Kit érdekel már a Lolli. :)

(#18) #85552128 válasza Kormi76 (#8) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha van official support az 99%-ban bugmentes romot jelent, ha nincs akkor nagyobb az esélye a bugoknak de egy unofficial port is lehet nagyon jó - eszköz/gyártó meg fejlesztő függő. A gyári romok sem bugmentesek.
Maga a CM meg talán az egyik (ha nem a) legjobb dolog ami az Androiddal történhetett custom romok tekintetében. A teljesítmény/funkcionalitás, testreszabhatóság miatt én is "ragaszkodom" hozzá.
(bár a legutóbbi húzásuk a TrueCaller integrációval nagyon nem jött be, szerencsére csak opcionális a csomag.)

[ Szerkesztve ]

(#19) Ricardo válasza Fejvadi (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem szerettem. A Nexus 4-emen egy bughalmaz volt.

(#20) fokukac válasza Ricardo (#19) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem a mai napig semmi bajom vele. Csak a vaku/zseblámpa gond, de az már a kitkat alatt is bugos volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21) Kormi76 válasza Mr Bond 007 (#11) üzenetére


Kormi76
aktív tag

nekem valahogy a BT elég alap egy okostelóban, szóval ezt nem igazán tudom elnézni neki. ahogy tapasztalom jellemzően másoknak is van bug bőven (és nem gyári rom jellegű ki bugocska, hanem olyan, hogy nem megy pl. az a2dp) csak egyszerűen szemet hunynak felette, jóvanazúgy, "nincs rá szükségem" és hasonlók. ők teszik ki az "elégedett" CM használók jelentős részét. persze vannak jól sikerült romok, hogyne, csak aztán jön egy frissítés és dől az egész. nem stabil, kiszámítható, a viper4android meg hasonló extrák pedig engem nem hatnak meg.

én örülnék a legjobban egy jó kis touchwiz alternatívának, de számorma ez eddig csalódás.

(#22) Fejvadi válasza Ricardo (#19) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Elég sok panaszt hallottam rá én is.

(#23) Ricardo válasza Fejvadi (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

Eleinte nem tűnt rossznak. Aztán jöttek a random újraindulások, mobilnetre átállási, gondok. Az egyébként jó üzemidő mellett néha elkezdett merülni mint a Titanic, ilyenkor ránéztem, és az akku stat szerint a play szolgáltatások akadt be. Ez természetesen teljesen esetleges volt.
Pár romot kipróbáltam, de egyik sem volt az igazi. Mivel fontos volt hogy elérhető maradja, így kikapcsoltam a pin kérést, hogy ha újraindul "csak" addig ne legyek elérhető míg bootol.
A Marshmallow már jó volt, ott nem voltak igazán gondok, igaz az már nem gyári volt.

[ Szerkesztve ]

(#24) Mr Bond 007 válasza Kormi76 (#21) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt írtam hogy voltak vele gondok, nem azt hogy vannak. Ne várjunk el egy alpha/ béta állapotú fejlesztéstől teljes funkcionalitást! Majd ha stabilnak nyilvánítják.

Amire én használom (játékok/youtube/videostream chromecast-al/fb/chrome/dropbox/emailezés/traffi hunter/skype/maps) tökéletesen működik. Természetesen ha olyan funkció hiányzik amire nincs megoldás értelemszerűen készülékcsere a megoldás, de aki együtt tud élni ezzel az 1-2 hiányossággal (mert tényleg nincs sok) akkor évekkel ki lehet tolni a készülék élettartamát, és még a legújabb biztonsági foltokat is megkapod. Nekem ez 100x fontosabb mint hogy tudjak bt-n keresztül zenét hallgatni a telómról, és ahogy látom rengetegen vannak még így. Tekintve hogy a fejlesztés még nagyon az elején jár, bőven benne van a pakliban hogy megcsinálják az a2dp-t is.
Hogy a te készüléked hogy áll, azt nem tudhatom. Az enyémen már most is csak ennyi a hibalista:

Netflix doesn't have colour
a2dp is stuttery

[ Szerkesztve ]

(#25) laci_csk válasza Kormi76 (#8) üzenetére


laci_csk
senior tag

Teljesen egyetertek veled, a CM csak egy olyan telora jo ami mar jo ideje nem tamogatott a sajat gyartojatol, amugy soha sem lesz olyan egy fozott rom mint a gyari, az tuti.

Xperia XZ3

(#26) Mr Bond 007 válasza laci_csk (#25) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha van naprakész rom, senki se fog neki állni gányolni. De ha már olyan stádiumban vagy hogy földhöz vágod és veszel újat már csak nyerhetsz vele. Végtelenül undorító amit a gyártók csinálnak szoftveres frissítésben. Nem kéne 500 féle terméket a világra szabadítani és akkor lehetne kis team-el normálisan frissíteni. Értem én hogy a profit az isten, meg akkor nem adunk el újabb készüléket, de valahogy mégsem látom éhen dögleni az apple-t, meg a nexusokat is megveszi a nép. :)
Én pl biztos hogy androidos készüléket nexuson kívül nem fogok soha venni.

[ Szerkesztve ]

(#27) laci_csk válasza Mr Bond 007 (#26) üzenetére


laci_csk
senior tag

Na, en meg azt soha nem fogok venni.
En meg vagyok elegedve a frissitesekkel, meg akkor is ha tudom hogy az M-et mar nem fogom megkapni a mostani telomra.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#28) Mr Bond 007 válasza laci_csk (#27) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát ha téged is 4.3-on hagytak volna nem mondanád ezt. ;)

(#29) laci_csk válasza Mr Bond 007 (#28) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az ezelotti telommal leragadtam, anno, a 4.4-nel, eladtam es megvettem a mostanit, es igy fogok majd ezzel is csinalni.

Xperia XZ3

(#30) Mr Bond 007 válasza laci_csk (#29) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

4.4-el az égvilágon semmi gond. Minden galaxy s3 user összetette volna a kezét és megköszönte volna a samunak ha így tesznek. (ne felejtsük el: több milliót adtak el ebből a készülékből) De konkrétan beleköptek a vásárlóik arcába és hiába ígérték, otthagyták őket a hulladék 4.3-on ami szinte használhatatlanná teszi a készüléket. Méghozzá azt a készüléket ami röhögve elviszi a 6.0-t is gond nélkül. Miért is vennék másik készüléket? Hogy igazoljam a szemét üzletpolitikájukat és azért cseréljem le mert ők úgy szeretnék, miközben ez a készülék is röhögve megcsinál mindent amit kell? Francokat!!

(#31) fokukac válasza Mr Bond 007 (#30) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nexuson a 4.3 és a 4.4 is jó volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32) Mr Bond 007 válasza fokukac (#31) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát nálunk ez úgy ment hogy közel mindennapos lett a soft restart, a 3-4 másodperc mire bejött a tárcsázó (meg a legtöbb app), valamint az akadozó videófelvétel. Külön élmény volt hogy nem tudtad felvenni/letenni a telefont mert sokszor annyira lassú lett. Nem csoda hogy kiakadt a közösség mikor szólt a samu hogy bocs mégse lesz 4.4, marad örökre ez a bughalom. Akinek azért volt egy kis gógyija hozzá tudta hogy csak süket duma, és nem a hardver a szűk keresztmetszet. Aki romot cserélt azóta is simán használja megelégedéssel. Nexust azért nem ildomos ebbe belekeverni mert azon semmilyen bloatware nincs felrakva. Samu csodálatos hardverzabálója a touchwiz is szerepet vállalt a fenti problémákban. Azt viszont mindenki tudja hogy a 4.3 egy memory leakes hulladék volt. Lehet nexuson rendbe tették, de van pár telefon az ismerettségi körömben pl sony is amelyik 4.3-al a használhatatlanságot súrolja.

[ Szerkesztve ]

(#33) laci_csk válasza Mr Bond 007 (#30) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nem kimondottan a szoftwer miatt, hanem azert veszek ujat mert abban mar az osszes tehnologia fejlettebb, marmint a "vas" benne minden jobb, hat ezert kell elsosorban uj telot venni.

Xperia XZ3

(#34) sz.balazs.95 válasza laci_csk (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát, ja.
Nálam pl. az 1 GB RAM és az Adreno 305 a szűk keresztmetszet, de a 8 GB eMMC se a kedvenc komponensem a telómban :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) j.gabi


j.gabi
csendes tag

sziasztok,segitene valaki?2napja vettem egy samsung j5 telot amin lollipop van.van rá valami mod rootoáson kivül hogy a letöltött játékot átrakjam külsö sd kártyára?picit lemaradtam mostanába mert 2évig windows phone-om volt.akkor még tök egyszerüen ment.elöre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.