Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Majd jövőre megkapja Q2-ben. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#2) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Remelém kisebb lesz mint az S8-ak. ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3) neo_xperia válasza takacsbotond (#2) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

A Note kissebb mint az aktuális S ?
Ne reméld...

(#4) Dr. 444Hertz válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az S7 pedig rá egy évre ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) leslien


leslien
nagyúr

ha S7 ből indulunk ki akkor valószínűleg ebben az évben S8 fivérekben is O- ra változik a droid... Note ról nem tudunk nyilatkozni mert az előzővel volt egy kis probléma... ;] :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#6) Hunter2


Hunter2
addikt

Nexus-okkal mi a helyzet O ügyileg?

(#7) tibcsi0407 válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


tibcsi0407
félisten

;]
Szerintem addigra elfelejtik, hogy volt olyan modell.

https://utdetailing.hu/

(#8) fornettisuti válasza Hunter2 (#6) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem lepődnék meg, ha csak a Pixelek kapnák meg.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) M5Norbi válasza leslien (#5) üzenetére


M5Norbi
őstag

Az S6 is megkapta a 7.0.-t.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) leslien válasza M5Norbi (#9) üzenetére


leslien
nagyúr

idén, de nem tavaly....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#11) M5Norbi válasza leslien (#10) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ahamm,bocsi a (7).-esre akart válasz lenni miszerint nem biztos hogy elfelejtik. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#12) Just486 válasza Hunter2 (#6) üzenetére


Just486
senior tag

Mi lenne? 6p, 5x kapja; a bétában is benne vannak. A Nexus 6 meg már a 7.1-et sem kapta meg normálisan, tehát borítékolható.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#13) tibcsi0407 válasza M5Norbi (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az S6 azért kapta meg, mert beégtek a Note 7-tel és nem szerették volna még jobban kiábrándítani a vásárlókat. Elismerem, hogy Android vonalon a Samsung jelenleg az ász, de nem szentek azért ők sem. :)

https://utdetailing.hu/

(#14) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#13) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

valóban, ahogy a többi droidos gyártó sem...
főleg mióta a google bevezette a havi biztonsági frissítéseket...
nagyon sok gyártó ugyan úgy sz@r!k rá mint eddig...
eleve sokat késve adják ki a gyártók az ilyen frissítéseket, holott jobb volna tartani az ütem tervet, az anyósom A5-je áprilisban kapta meg a 2016.decemberi vagy a 2017.januári javítást,áprilisban!....vicc...
meg ez a 2 főverzióig való frissítés is vicc...ha 1éven belül van a 2 főverzió mint ahogy kiadják, akkor utána kaukk? nevetséges...
ebből a szempontból csak a google csinálja jól a nexusokkal meg az apple....sokkal tovább ad szoftveres támogatást mint bármelyik más gyártó... például a motorola nexus 6 2014-es, 3éves és 5.0val indult, most jár 7.1-nél... a Galaxy S6 2015-ös, 5.0.2-vel indult és még csak 7.0-nál jár, holott a 7.1.2 a legfrissebb....
ellentábor, apple, iphone 5? 2012-es ios6-al indult, 10.3.2-nél jár,5 éves telefon,4főverzió,ami a tervek szerint idény nyugdíjba az ios11 érkezésével, mert ez már nekm kapja meg...5S? 2013-as 4éves, ios7 és nagy valószínüséggel megkapja az ios11-et...az hogy szépítik, meg csicsázzák az android, nem lesz jobb...előbb biztonságossá kéne tenni, meg a hibák zömét javítani...nem egy bughalmazra épített valamit továbbcsicsázni... nekem az tetszett a legjobban hogy egy bemutatón fogott egy kínai csávó egy google pixelt a legfrissebb nougattal és 1 perc alatt meghekkelte egy weboldal segítségével...erről beszélek...hiába a szép meg csicsás az android, ha tele van olyan hibákkal amiken keresztül ilyen módon sebezhető...az FBI önmagában nem volt képes meghekkelni egy iphone-t...én nem pártolom egyik oldalt sem... de be kell látni...hiába a 9évnyi folyamatos fejlesztése a google az android, még mindig nem volt képes biztonságossá varázsolnia az androidot....az apple már régen lekörözte ennyiből...véleményem szerint

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15) M5Norbi válasza tibcsi0407 (#13) üzenetére


M5Norbi
őstag

Dehogy szentek de szerintem ez egész jó támogatás.
Viszont én így is azt mondom ez csak egy ilyen geek fórum tagjait érdekli.

Átlag ember kiröhögne mert azért nem vesz meg egy telefont itt valamelyikünk mert csak két frissítés jön rá..... :DD

st3v3np3t3r: Nem pártolod egyiket sem....bocs de ha ezen írás alapján te nem akkor senki sem muhaha :DDD
(csak arra célzok hogy félreérthető)

De ez nem baj :R
Ettől még igazad van,bár ez valószínűleg megint csak nem sok Iphone vásárlót zavar idehaza meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#16) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#14) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az egész "nem segítünk az FBI-nak" dolog egy jó marketinghúzás volt, semmit több.
Én azzal a zártsággal nem tudnék együttélni, ezért is használok Droiod-ot, meg nagyon sokan pontosan ezért választják.
Az Apple készülékein sincsenek biztonságban az adataid. lsd.: fappening..

https://utdetailing.hu/

(#17) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk az egyszerűen kitalálható jelszóval védett fiókokat nem védi semmi, az tény...de még ha erős jelszavakkal is van védve, csak benfentes keze lehet a dologban...egy wpa2-aes wifit is sokáig tart brute-force módszerrel hekkelni, nem még egy icloud fiókot...anno teszteltem egy asus x553m laptoppal az itthoni akkori tp-link 741-es routerem 18 karakteres védelmét,hát, 3óra alatt 0,001%-ig jutott, majd ugyan ezt a haver toshiba cosmio i7-es laptopjával, 1óra alatt 0.01%-ig jutott...tehát? mi az esélye hogy valaki könnyedén meghekkel egy icloud fiókot brute-force módszerrel, ha egy wpa2-aes kódolással 10.000óra(417nap) alatt végzett volna? és az említett dologban nem egy fiók volt érintett tudommal...

de egy iphone védelme teljesen más mint a cloud storage server-é...

zártság? user szinten az android is zárt,az más dolog hogy sok biztonsági bugoknak köszönhetően feltörhető az android,illetve a gyártók nem fordítanak kellő figyelmet a telefonok saját vdelmre(pl stock recovery csere customra),ezzel mondjuk a samsung próbálkozik igen erősen,de így se tökéletes, hiába a knox, de számoltak be olyan jelenségről samsung telók kapcsán hogy rootolás után bekékült a képernyő,vagy custom recovery flash után bootloop-os lett a teló

...az ios9.3.4 óta nincs elérhető normális stabil jailbreak az iphone-okra..

az androidon van még mit csiszolni, az apple meg szándékosan ilyenre tervezte az ios-t, jó, mondjuk a bluetooth vagy az nfc korlátozással én sem vagyok megelégedve,de meg van annak is az oka...

nfc csak apple pay...nfc-n keresztül támadható lenne a készülék, de mivel funkcióban korlátozott így ez a támadási felület kizárható...

bluetooth...csak apple rendszerrel és audió átvitellel kompatibilis...a szitu ugyan az...a korlátozás miatt kevésbé támadható...

andoidnál elég egy app és egy 0day sebezhetőség és máris hekkelve van a készülék...elég egy play storeból letöltött kamu app valamihez...abból van dögivel,írd be hogy wannacry és számold meg hány ígéri azt hogy megvéd...az mind kamu! :D tele van a play store hasonló appokkal és a google nem vizsgálja át őket, vagy mondjuk egy egyszerű mp3 lejátszó miért akar hozzáférni a névjegyekhez,sms-ekez,emailekhez? mert van ilyen is!... és nem engedsz neki hozzáférést nem indul el!
az ios ennyiből is előnyösebb, mert csak app storeból enged telepíteni, onnan meg csak az apple által átvizsgált és szigorú követelmények betartásával lehet kiadni szoftvert...olyan app nincs és nem is engednek olyat ami olyanokoz kér engedélyt amihez semmi köze...

zárt az ios? legyen is, a droidot is zártá tenném...f@szn@k babrálják sokan... de akinek az kell hogy mások kutakodjanak a telefonjában,lehassák,megfigyeljék,az használjon droidot...nekem elegem lett belőle...elég volt a fosdroidos gyártók frissítési és ügyfélbiztonsági politikájukból... rakj fel egy noroot firewallt...ingyenes droidra és nézd meg hova kommunikál a telefonod...lehet meg fogsz lepődni...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez mind szép és jó, de az emberi butaság ellen egy atombiztos bunker sem véd. Az esetek 95%-ában felhasználói hibák, figyelmetlenségek okozzák a problémát, ebből kiindulva droidon is tudsz annyira odafigyelni, hogy ne lopják el a pucér képeidet. :D
Egyébként meg, ha az ember érzékeny tartalmat tárol a telefonján, akkor folyamatos kockázatnak van kitéve iOS és Android alatt is.
A zártság pedig sok embernek nem pálya, nekem ne mondja meg senki, hogy hogy tegyek zenét a telefonomra, vagy hogy hogy menthetem le a képeimet.

https://utdetailing.hu/

(#19) Dr. 444Hertz válasza tibcsi0407 (#18) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Viszont egy nem atombiztos atombunker már egy lehetőség az új remény felé.... :U

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#20) tibcsi0407 válasza Dr. 444Hertz (#19) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan, ahogy "Árpi a jómunkásember" megálmodta. Kicsit itt-ott besugároz, de annyi baj legyen, amíg a bent tartózkodó naív "user" azt gondolja, hogy biztonságban van. Aztán amikor megtörténik a baj, akkor már kit érdekel.
Az FBI ügyre visszatérve én nem nagyon hiszem azt, hogy az Apple nem segített az ujjlenyomatos problémánál. Az, hogy kifelé mit kommunikáltak az egy másik dolog..
Apple cuccokban is ugyanúgy van backdoor, mint bármiben manapság. [link]

https://utdetailing.hu/

(#21) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#18) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

oké,ezt aláírom...hogy csak itunes-al lehet rá kpet meg zenét rakni, aláírom...ez se fer...de nem is annyira zártság...anno a windows phone 7 is ilyen volt :D csak a zune-al lehetett rá képeket meg zenéket rakni...mondjuk engem ez a része nem zavar...amúgy iphone-ra nem csak itunes-al lehet képeket ferakni :D van megannyi alternatív alkalmazás,csak telepítve kell lennie a itunes-nak a driverek miatt...

amit linkeltl cikket, apple lptékben már őskorinak számít, 2016.02.22...lassan másfél éves cikk...akkoriban az ios9.2.1 volt a legfrissebb azóta 17 verzó jött ki,90%-a biztonsági frissítés...[link] ;) pont azért nem tudta az fbi sem feltörni mert nem volt hátsó kapu, az fbi könyörgött az applenek hogy adjon ki 1 olyan frissítst arra az 1 kszülékre ami hátsó kaput nyit, de ezt az apple megtagadta, arra hivatkozva, ha meg is csinálná és nyilvánosságra kerül, a világ összes ios eszköze veszélyben lenne és ezt a cég politikája nem engedi, majd búcsút intettek az fbi-nak... röviden ez a sztori...a sztori vége az lett ogy az fbi, egy szürke kalapos hekkertől, 1millió dodórt vett egy 0day sebezhetőséget,ami csak 5C-t érintett, annak a segítségével hekkelte meg az fbi azt a terorrista iphone-t, de az 1milla felesleges kiadás volt, mivel semmi adat nem volt a telefonon...tehát kidobtak az ablakon 1millát..potyára, és a pofára esés akkor jött mikor másik iphone telón akarták kipróbálni a vásárolt sérülékenységet,csak nem működött... ennyi az efbíáj ví-esz epől sztori :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#22) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#21) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én pedig rádugom a gépre és rámásolom, mint egy külső meghajtóra.

Azért a zártságot sem szabad túlzásba vinni, mert sok ember nem tolerálja. Nyilván van, akinek ez jó, pl egységsugarú vérpista biztosan értékeli, de hidd el, nagyon sok ember van, akinek a gyomra fordul ki az Apple kis sz@rságaitól.
Nincs ebből semmi, nem vagyunk egyformák.

https://utdetailing.hu/

(#23) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pont az a szp a zártságban, hogy növeli az adatbiztonságot...pl nekem a lenovo k3 note-om már olyan, ha titkosítom a belső tárolót, akkor custom recoveryből nem lehet visszafejteni..a doogee x5 max pro-mnál viszont kérte a jelszót, viszont amit régóta hiányolok az androidból,ami eltűnt, az az sd kártya titkosítás, anno az s5-öm,note4-em,s3-am,xperia z-m,xperia z3-am,xperia sp-m tudott, azt már se a doogee,se a lenovo,se az asus nem tudja... ez rés a pajzson...

az hogy erősítettek az android titkosításán, fájlrendszer titkosítást leváltották file szintűre, az nagy mértékben növeli az adatbiztonságot,de az adnroidos készülékek többségének a védelme, a béka segge alatt van...az iphone-t,a blackberry os10-es szériát nem tudod mg szoftverezni se ha a készülék védelem aktív, míg egy lopott androidos telón lecseréled a gyári rendszert egy főzöttre és máris használható,sőt vannak olyan processzorral szerelt telefonok amikhez csak root kell meg egy app és át lehet írni az imei számát, és kész...máris használható... én az ilyet nem nevezném biztonságos telefonnak amit így ki lehet játszani, kb.5 perc alatt...

mai legbiztonságosabb telefonok közé tartozik az iphone, blackberry os10es telefonok, windows phone 8...tavaly volt egy hacker konferencia, elsőként az androidot törték fel a leghamarabb, az iphonennal megizzadtak, a windows phone-ba beletörött a bicskájuk...azt nem sikerült feltörni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#24) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#23) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De most engem az miért érdekelne, hogy mit csinálnak a telefonommal, ha ellopják? Az Apple hazasétál hozzád?
Nem tök mindegy, hogy át lehet írni az IMEI-t, ha már úgy is ellopták?
Én korábban WP user voltam, szerettem a rendszert a 8-ig, de a 8.1-nél és a 10-nél elegem lett belőle. Utána jöttem át Droid-ra, de már nem mennék vissza.
Az Android-os közösség két rendszer fordítását és több ROM-ot is köszönhet nekem, ami büszkeséggel tölt el. Ezeket a dolgokat sosem kapnám meg Apple-ön.

https://utdetailing.hu/

(#25) aprokaroka87 válasza st3v3np3t3r (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ugye az eszedbe sem jut hogy amit nem lát egy felhasználó az van csak nem tud róla?

(#26) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#24) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

amíg nem próbálod ki, sosem tudod meg :D nem kell azt gondolni hogy olyan g#c! az apple mint amilyennek látszik.. az apple NEM akarja hogy a rendszerben turkáljanak..ezért zárt, a google-t meg lesz@rj@ hogy ki turkál bele...ezért van az hogy droidot csípőből rootolni lehet, az iphone-ra meg már rég nincs jailbreak :D

wp-m volt nekem is, nagyon jó, csak hát az appok száma nagyon gyér mobilon...PC-re meg XBOX-ra roskadásig vannak játékok, de mobilra?!?! pf...annak a kínálata siralmas... 1 jó FPS játék volt, megszűntette a fejlesztő a windows phone támogatását...1 jó stratégiai játék volt, az is megszűnt...amik vannak egyéb játékok, több mint 1 éve nem frissültek, nincs cross-platform támogatás, amit elkezdesz androidon, wp-n újra kell kezdened...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#27) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#26) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Írtam, hogy miért nem fogok soha Apple-t használni. :)
A WP-s monológoddal maximálisan egyetértek. Bár akkor is hiányzott ez a szabadság már nekem, amit itt megkapok. :)

https://utdetailing.hu/

(#28) st3v3np3t3r válasza tibcsi0407 (#27) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

rövidre zárva a dolgot, "kinek a pap, kinek a pap felesége" :DDD mind2re van kereslet :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#29) tibcsi0407 válasza st3v3np3t3r (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az tény. :K

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.