Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cifu válasza DigitXT (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább új hsz.-be: Nem hinném, mert sem ennek, sem a SpaceX bejelentésről írt kis bejegyzésemnek a nyomait sem vélem felfedezni bennük.

Például ha te elolvastad a fentit, utána nem ütik ki a szemedet az Index írásban az olyan tárgyi pontatlanságok, mint például "...Space Launch System (SLS) elnevezésű rendszere dollártízmilliókba kerül..."? :DDD

Szóval itt inkább arról van szó, hogy ez a SpaceX / NASA Hold-út téma most hír, és az Index is erről cikkezik.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) csongi válasza Cifu (#44) üzenetére


csongi
veterán

Volt valami probalkozasuk, hogy tavolrol elerjek a gepet, es a gepnek megfelelo szamitasokat vegeztessenek el vele. Persze zart kornyezetbe. Resz szamitasok lehetnek. Nem tudom lett valami is belole valaha.

(#53) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Élvezettel olvastam, köszönöm! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#54) b.


b.
félisten

Hát én lehasaltam. eszméletlen részletes, izgalmas, mindenre kiterjedő írás, és valahogy úgy érzem még nem is tért ki direkt mindenre.
Már másodszor olvasom és értelmezem , mellé oldalakat nyitok meg és olvasok utána, csak sajnos nehezen megy mert Angol tudásom messze nincs ilyen szintű.

Nagyon fájó pont a lelassulása a folyamatnak.Ez egy olyan tényező lehet( ne) az emberi létnek, ami akár evolúciós ugrásnak is felfogható, kb mint a 2 lábon járás. vagy eszközkészítés.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#55) hege8888


hege8888
aktív tag

Mikor jön a 2. rész???

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#56) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sajnálom az űrsiklókat, több fantáziát láttam bennük, mint ezekben az Apollo-kapszulákban. Mikor először olvastam az Orionról, az első kérdésem magamban valami WTF-szerűség volt :o

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#57) Cifu


Cifu
nagyúr

@hege8888: Ma pipálom be az 'elkészült' checkboxot. Utána még hozzávetőleg két hét, plusz mínusz X idő. :)

@Dr.F.E.R.I.: Az űrsikló sajnos bizonyos hibás döntések miatt nem népszerű manapság, én őszintén meglepődtem, amikor a Dream Chaser-t végül beválasztották a CRS2-be. Ez csak egy teherhajó, ami egy "sima" rakéta orráról indul, ám az Space Shuttle-t és az X-37-est (ami USAF és nem NASA jármű) után úgy tűnik, hogy az első apró villanás a felé, hogy nem csak a kapszula-szerű űrhajóké a jövő.

Amúgy meg innováció terén most a Skylon-ba bízhatunk. Bizonyos szintig ez a legelőremutatóbb űrjármű-elképzelés az elmúlt évtizedekben a hibrid torlósugárhajtómű / rakétahajtómű megoldásának hála.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) b. válasza Cifu (#57) üzenetére


b.
félisten

És ezzel az EmDrive meghajtóval teljesen leálltak? szó volt róla , hogy erre fektetnek nagyobb pénzösszegeket a költségvetésből.
magán úton meg a SpaceX? vagy az is befuccsolt?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) Cifu válasza b. (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, az EMDrive (vagyis egy jelenleg nem teljesen érthető elven működő elektromos meghajtás) tesztjei folynak tovább, azegyik hír szerint az X-37B robot-űrrepülőgépen teszteli az amerikai légierő, a kínaiak pedig a Tiangong-2 űrállomáson tesztelik.

Az EMDrive azonban túlságosan is kis tolóerőt ad le ahhoz, hogy Földről induló rakétákban használják.

Arra viszont nagyszerűen alkalmas lehet, hogy a világűrben műholdak, esetleg akár űrállomások vagy űrhajók pályamódosító, pályastabilizáló meghajtására felhasználják.

A SpaceX-re vonatkozó mondatot nem értem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) b. válasza Cifu (#59) üzenetére


b.
félisten

Erre az Elon Musk féle projektre és űrrepülőre gondoltam.[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61) Cifu válasza b. (#60) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arról itt írtam, meg a második részben is meg lesz említve.

Erről elég keveset tudni. Alapvetően szükséges az, hogy a Falcon Heavy-vel már legyen jó pár repülés, illetve hogy meglegyen a Dragon v2 emberes tesztrepülés az ISS-hez (ütemterv szerint most 2018 május).

Alapvetően reális és megvalósítható, egy űrvécét mondjuk nem ártana bezsúfolni a Dragon v2 belsejébe, de végül is az Apollo személyzete is megvolt nélküle...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62) b. válasza Cifu (#61) üzenetére


b.
félisten

Ah, köszi , ez kimaradt. már el is olvastam. Szuper írás, köszönöm.
Úgy gondolom,, hogy a magán úton való fejlesztések előrébb visznek, vagy talán gyorsabban haladnak, mint most a NASA.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63) #78693120


#78693120
törölt tag

Kiváló cikk lett. :)

(#64) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Fantasztikus cikk lett. :Y Most vettem észre hogy jó sok cikket kell tőled pótolni! :)
Élvezetes volt olvasni. És a kommentekből is sokat lehet tanulni.

Pont most nézem a "A végtelen szerelmesei - Az Apolló-program" cimű sorozatot, és eszméletlenül jó! :) Pont témába vág!

Jöhet a többi cikk, és SpaceX hír!!! :R

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#65) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nagyon èrdekes irás volt,köszi szèpen èrte.Egyik legèrdekesebb tèma az űrutazás☺

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#66) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon jó cikk lett!

Az egyik távoli rokonom a NASA űrsikló programján dolgozott, rengeteg képet mutatott róla mikor utoljára itthon jártak. Izgalmas meló lehetett, irigylem nagyon! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67) NomadND1 válasza Cifu (#49) üzenetére


NomadND1
senior tag

Sosem okozott csalódást egyik cikked sem. :R
Amúgy igen, Elon jól tolja a marketinget.

Előzetes hírek alapján a legnagyobb befektetők. Félek egyiknek sincs előképzettsége.

(#68) Cadal


Cadal
őstag

Jò cikk lett. Köszi. Az oroszokról nem tervezted, hogy írsz hasonló témàban? Vagy róluk kevesebbet lehet tudni?! Pedig biztos ott is lenne téma alap.

(#69) Cifu válasza Cadal (#68) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tegnap kezdtem neki, mivel alapvetően kevés a jó anyag (magyar nyelven) róluk, illetve a végletek között ingázik ezek minősége.

Persze hogy mikorra készül el... Hát... tippre jó pár hónap még...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) b. válasza Cifu (#69) üzenetére


b.
félisten

Nem baj, szeretettel várjuk. Egyébként ilyen szinten és formbában nem csak itt a PH logouton állná meg a helyét as cikked ( id) minősége.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71) Nunder


Nunder
őstag

Elképesztően részletes, és mindenre kiterjedő cikk, a legjobb amit valaha a Logouton olvastam. Nagyon köszönöm, rengeteg dologra világított rá, amiről eddig csak ködös ismereteim voltak. Még több ilyet :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#72) -=MrLF=- válasza Nunder (#71) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Az amerikai űrhajók új generációja - II. rész
Írta: Cifu | 2017-03-23

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#73) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Cifu. le a kalappal ismét. Bár az asszony kissé morcos, hogy megint a gép előtt ülök. ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.