Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

,,már eleve nem lesz"

Ez tökéletesen hibás, merthogy önellentmondó szerkezet.

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

Házhoz mentek a pofonért.

hüllő

(#3) Tian66 válasza gyiku (#2) üzenetére


Tian66
senior tag

+1 Nem is kicsit. Szerintem jobb ha hagyják kihűlni a dolgot.

(#4) jacint78


jacint78
addikt

Biztos nem küzdenek megélhetési gondokkal a szabadalmi perekkel foglalkozó hugyvédek. :D

type your text here..

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

AZ AMD-től függetlenül a Cooler Mastert érdemes lehet perbe fogni.

#tarcsad

(#6) vilmos79


vilmos79
csendes tag

Ha van egy kis eszük akkor megegyeznek peren kívül, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Trollok öngólt lőnek.

(#8) Danex


Danex
addikt

Azért valahol sajnálom az Asetek-et, sajnos túl kicsi ahhoz, hogy bármit is tehessen és még mennyi ilyen lehet világszerte IT-tól függetlenül :(

(#9) velizare válasza VIC20 (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy nem. nem tudni, meddig marad a hbm1es tokozású fiji gyártásban, amint a hbm2 már rendelkezésre fog állni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) Bici válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Bici
félisten

Nem biztos, hogy trollok; simán el tudom képzelni, hogy tök jogos a követelésük - a bíróság is ezt állapította meg.
Gondolom, az AMD és a Gigabyte ellen nem akartak jogi úton fellépni, mert sejthették, hogy esélytelen, de azért egy levelet megért, ha másért nem, azért, hogy felhyvja a nyílvánosság figyelmét arra, hogy a CM termékei szabadalmat sértenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) flashpointer


flashpointer
őstag

Akkor ez az az eset amikor egy cég bármit megtehet a másikkal mert sokkal nagyobb és erősebb, a kicsi meg nem tehet semmit mert szüksége van a partnerségre?

Ilyen kor elképzelem a fejlesztést mikor szólnak a menedzsmentnek hogy :
-jó dehát ez a hűtés licencelt megoldás
-igen és kié?
-Aseteké
-Ja hát azt leszarjuk úgyse perelnek mert leállítjuk a megrendeléseket és bedől az egész kóceráj
-ok

(#12) Graphics válasza flashpointer (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah... Kb ez a helyzet...

Mivel mas teruleten szallit nekik az Asetek, ez kimeritene a széllel szemben....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Zsohi válasza Danex (#8) üzenetére


Zsohi
őstag

Én nem. Az a szabadalom olyan, mintha levédették volna egy autó kerekét, már az is röhejes, hogy megtehették...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#14) Reggie0 válasza Zsohi (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem egeszen, mert az autot nem mostanaban talaltak ki.

(#15) Pipó


Pipó
őstag

Ha lényeges változtatások történtek a Fury hűtő kialakításán ahhoz képest, mint amit a bíróság már jogsértőnek mondott ki, akkor megértem az AMD álláspontját. Ha azonban csak a csavar színe változott rézről nikkelre, akkor nem hiszem, hogy ez a tisztességes magatartás. Akkor "unortodox" -nak ;] nevezném a hozzáállást.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#16) Danex válasza Zsohi (#13) üzenetére


Danex
addikt

Mivel nem tudom, hogy pontosan mely részét is használják így ezzel nem tudok mit kezdeni.
Ha azt, hogy a hűtőblokkon rajta van a pumpa, akkor az tényleg izé szabadalom, de ha már egy technológiai megvalósítást koppintottak akkor jogos a sértés.

Te példáddal élve oké, hogy kerék van az autón, de ,hogy az miként van rögzítve (felfüggesztés) már bonyolultabb és komolyabb fejlesztéseket von maga után.

(#17) -Skylake- válasza flashpointer (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor mitkene csinalni ? Mikor kezd noni a cegem akkor kezdjem magam alatt vagni a fat , nehogy nagyobb legyen mint a konkurencia ?? Egyebkent amd tok jogosan cselekszik , ami a furyn van az egy teljesen egyedi megoldas , hogy azt a CM hogy szallitja le , enis telibe leszarnam , ha en gyartanam , nem az en gondom. Ahogy az amd pont ezt teszi , ez nem az o gondjuk , szoval lehet kussolni. Az mas , hogy a CM es az Asetek mit kuzd majd egymassal , de nekimenni ilyennel az amd-nek , valoban ontokonszuras , mert mikor megfogan a fejben ez a gondolot ,mar mindenkinek tudni kell Aseteknel , hogy vesztettek. Ennyi.

Csendben hozzateszem , hogy azert erdemes elolvasni a patentet amire az asetek veri :

The invention relates to a cooling system for a computer system, said computer system comprising at least one unit such as a central processing unit (CPU) generating thermal energy and said cooling system intended for cooling the at least one processing unit and comprising a reservoir having an amount of cooling liquid, said cooling liquid intended for accumulating and transferring of thermal energy dissipated from the processing unit to the cooling liquid. The cooling system has a heat exchanging interface for providing thermal contact between the processing unit and the cooling liquid for dissipating heat from the processing unit to the cooling liquid, Different embodiments of the heat exchanging system as well as means for establishing and controlling a flow of cooling liquid and a cooling strategy constitutes the invention of the cooling system.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) #56573440 válasza Pipó (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Az AMD válaszában leírja, hogy tudomásuk van arról, hogy az Asetek beperelte a Cooler Mastert, ugyanakkor felhívták rá a figyelmet, hogy a bíróság nem mondta ki, hogy a Radeon R9 Fury X megsértené az Asetek szabadalmait."

(#19) jacint78 válasza flashpointer (#11) üzenetére


jacint78
addikt

Ilyen kor elképzelem a fejlesztést mikor szólnak a menedzsmentnek hogy :
-jó dehát ez a hűtés licencelt megoldás
-igen és kié?
-Aseteké
-Ja hát azt leszarjuk úgyse perelnek mert leállítjuk a megrendeléseket és bedől az egész kóceráj
-ok

A mai világ pontosan így működik, az ember a legnagyobb szemét az állatok között, megérdemelnénk a kipusztulást... :DDD :(

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#20) #65675776 válasza Reggie0 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Várj még egy kicsit, mert az Apple ha minden igaz autógyártásba kezd rövidesen.

vilmos79: Az Asetek kijelentette, hogy nem hajlandó licencet adni a CM-nek, és peren kívül sem egyezkedik.

[ Szerkesztve ]

(#21) Pipó válasza #56573440 (#18) üzenetére


Pipó
őstag

Olvasd hozzá az egy nappal korábbi előzményt is: "Az első pert ugyan a Cooler Master elvesztette, de perújrafelvételre került sor, amit az említett cég nemrég ismét elvesztett."
Ha egyre gondolunk, akkor mondjuk kimondaná a bíróság, hogy a FuryX szabadalomsértő technológiát alkalmaz és másnap a terméket átnevezzük FuryXXX-re, akkor tovább árulhatom, mert az XXX-et nem mondta ki a bíróság szabadalomsértőnek? Eddig az Asetek jóhiszeműnek gondolhatta az AMD eljárását, de a válasz óta már rosszhiszeműnek minősül a szemükben, mivel a szabadalomsértésre felvilágosítás után is folytatja az általuk jogsértőnek vélt magatartást.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#22) Reggie0 válasza #65675776 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Nahat az szep lesz. Majd a bluetooth faljcsere mintajara megcsinaljak a csomagtartot olyanra, hogy csak sajatmarkas garazsbol lehet belepakolni.:D

(#23) wad válasza -Skylake- (#17) üzenetére


wad
tag

Amit idéztél, az csak a kivonat, abszolút lényegtelen. A főigénypontokat kell nézni:

http://www.google.com/patents/US8240362

http://www.google.com/patents/US8245764

Nem gondolnám ezt triviális műszaki megoldásnak, és ha valaki akarná, megkerülné.

Egyébként két eset van, vagy ők csináltak ilyet először, és akkor miért is ne lenne szabadalmaztatható, vagy van prior art, és akkor semmissé nyilvánítható a szabadalom. A bíróságon egyelőre az előbbit állapították meg.

(#24) #56573440 válasza Pipó (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

innen

"így a 2015 januárja óta eladott termékek után újabb fizetésére kötelezték a céget, de immáron 25,375%-os mértékű jogdíjat szabtak ki. A bíró ezen felül is bekeményített, és megtiltotta az érintett vízhűtők forgalmazását az Egyesült Államok területén, ami lényegében a Seidon 120M, Seidon 120XL, Seidon 240M, Seidon 120V, Seidon 120V Plus, Nepton 140XL, Nepton 280L, Glacer 240L hűtőket érinti első körben"

olvasatomban a cm külön gyártott, és forgalmazott eszközeivel kapcsolatban foglalt állást a bíróság

ezért áll ebben a cikben az, hogy

"Pusztán jogi oldalról megközelítve a kérdést a Radeon R9 Fury X valóban nem szerepel a bíróság listáján a jogsértő termékek között, és a rajta lévő vízhűtő sem, mivel az egy kereskedelmi forgalomban nem kapható, módosított verzió."

értem hogy vélhetően ez is azokra a szabadalmakra épül, de ez nem bizonyított jogerősen, és így elegánsan visszadobták a labdát, pereljétek ezt a megoldást is, vagy hagyjatok lógva. ha perelnek akkor le van írva hogy szívóágra kerülhetnek, ha nem akkor pusztán jogilag nincs semmi gond a fury családdal.

(#25) tailor74


tailor74
őstag

Szerintem az amd-nek ez esetben nincs min aggódnia, átdolgozott, kereskedelemben nem játszó megoldást használnak. Ez inkább egy próba-szerencse akció lehetett az asetek részéről.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26) zzola válasza jacint78 (#4) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is ez ugrott be eloszor...

(#27) derive válasza #56573440 (#24) üzenetére


derive
senior tag

Kulon kiemelve, hogy az egyesult allamok teruleten. Ezek szerint maga a szabadalom olyasmit takar, amit pl. Europaban nem lehet levedetni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Alchemist válasza wad (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Úgy nézem, hogy jónéhány igénypont alig haladja meg a duplakattintás komplexitását...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mit lehet egy vízhűtőn megsérteni? Olyan mintha egyik pék beperelné a másikat mert az is kenyeret süt.

(#30) Dr. Akula válasza flashpointer (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A "magyar őstermelők vs nagyüzemi felvásárlók" játék talán nem így működik?

(#31) flashpointer válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem tudom nem erint a tema, de ha igy mukodik akkor az legalizalja ezt is vagy mire akarsz ezzel kijukadni?

(#32) -Skylake- válasza wad (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

Két dolgot bevallok őszintén : Az első , hogy valóban nem releváns amit idéztem (sajnos rossz forrást találtam úgy néz ki ) , a második , hogy ezt amit Te linkeltél meg az életben nem fogom végigolvasni...de : a patentben lévő 13 rajz alapján feltenném a kérdést ( nem Neked , csak általánosságban ) , hogy ez alapján melyik az a kompakt vizet gyártó cég , akit az Asetek NEM perelhetne be ? Mert ami a képeken van az olyan szinten triviális , hogy azt nehezen tudom szavakba önteni. Nagyjából majdhogynem a világ összes kompaktvize igy nézhet ki belülről. Vagy itt mi a szabadalom , a csavar helye ? Őszintén nem értem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) jacint78 válasza -Skylake- (#32) üzenetére


jacint78
addikt

Szinte mindegyik az asetek cucca, de szó szerint, csak matrica került rájuk..

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.