Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mivel nem játékra tervezték ezt a kártyát, ez meg is látszik a hozzászólások mennyiségén :)

Amúgy tetszik, kíváncsi lennék milyen programok használják ki az ilyen kártyákat.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Korán van, majd jönnek az ifjú Titanok csak légy türelemmel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) ViZion válasza zsolt501 (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Na jó, akkor csak Neked: Krájzisos tesztet, vagy ilyen kártya nincs is! ;] :D

Azért az 50% nem rossz, bár árat nem tudunk, de így lehet szó gyors megtérülésről.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Valaki nálam okosabb el tudná mondani, hogy most akkor egy vékonykliensel ellentétben hol vannak itt az előnyök?
Nekem az most nem teljesen világos, hogy ebben a környezetben a zerokliens most akkor micsoda? Egy sima PC vagy bármi amire felrakható egy megfelelő progi?
Ha igen, akkor mitől jobb ez, mint egy homogén hardware környezet (kliens oldali), ami a központi erőforrást még elosztottan is használhatja ezzel ellentétben, ahol mindenki csak 1db VGA erejét használja. Vagy rosszul értettem?

(#5) Phvhun válasza RiddleR (#4) üzenetére


Phvhun
őstag

Itt egy ember egy gépet akar teljesen kihasználni messzebbről.
Amire ezek a kártyák használva vannak, azok a feladatok az egész gépet egyszerre terhelik le teljesen.
Emiatt felesleges és értelmetlen osztogatni a gépet szoftveresen, vagy akárhogyan.
Egy nagy szétosztható gépszörnyet, vagy egy egész racket meg már nem mindenkinek éri meg vagy van lehetősége összetenni.

(#6) ViZion válasza RiddleR (#4) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, egy "síma" monitor. Zero client monitor. Attól jobb, hogy nincs, illetve minimális a HW, nem kell upgradelni, nem fogyaszt, nem lesz vírusos...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Azon a megtakarításon kívül, hogy esetleg két (a világ átellenes felén levő) kliens nem egyszerre dolgozik, így összerakhatók egyetlen kártyára, ebben a formában azért elég kevés előnyét látom. Azt hittem, triviális (az igények szempontjából) több munkamenet egyidejű támogatása, akár csak egy HyperThreading szintű kontextusváltást segítő kiépítéssel. Ha egy szerverben több ilyen kártya van (márpedig...), akkor akár köztük is lehetne optimálisan elosztani a számítási feladatokat, mert biztosan nem teljesen egyszerre hajtaná ki az összes kliens a saját kártyáját.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Abu85 válasza RiddleR (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A vékonykliens konkrét PC, míg a zérókliens csak egy köztes eszköz, ami önmagában működésképtelen.
Az előnyök a fogyasztás oldalán keresendők. A FAU 2010 óta használ távgrafikát, és jelentősen csökkentek a költségeik. Persze egyszer egy ilyen szervert ki kell alakítani, de ha 50%-kal jobb az energiahatékonyság, ahogy mérik, akkor hónapokon belül megtérül a befektetés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Jack@l válasza Abu85 (#8) üzenetére


Jack@l
veterán

Tehát aki ilyet haszánl, és megveszi 4000 dollár környékén ezt a kártyát, akkor mennyi idő is kell áramból 7/24-ben a +100 wattot fogyasztó pc-vel visszahozni áramon az árát? :) (a kérdés költői)
A 2 wattot fogyasztó arm-es vékonykliensekről már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10) Abu85 válasza Jack@l (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Konkrétat csak az egyetem nyilatkozott, de úgy néz ki, hogy megéri. A hardvert úgyis meg kellene venni, csak itt a fogyasztás mindenképp alacsonyan lesz tartva. Ebből gondolom, hogy a legtöbb érdeklődő úgy gondolkodik, hogy a szervert legalább annyiba kerül hagyományos hardverekre építeni, miközben a zérókliens olcsóbb és kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Oké a fogyasztást értem, de a vékonykliens is részben ilyen jellegű, fogyasztása minimális. Viszont továbbra sem írta le senki, hogy mi az a zerokliens. Oké "köztes eszköz". De mire rakod fel, hogyan használod?
Ahhoz, hogy grafikus dolgokat tudj használni, kellenek input eszközök (billentyűzet, egér, rajzpad, stb. meg nemárt legalább egy monitor). Ezeket valahova csatlakoztatod, ami valamilyen periféria kiementtel rendelkező gép (ez tipikusan PC, de lehet egy spéci box is). Viszont akkor már ugyanott tartok mint egy thinpc-vel.
Továbbra sem látom az előnyét a vékonypc-hez képest.
Ha mondjuk az lenne a lényeg, hogy a thinpc terminal jellegű felületéhez képest ez sokkal reagensebb és gyorsabb felületet biztosít a kliens oldalon, akkor azt mondom, hogy ok.

(#12) Abu85 válasza RiddleR (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A zérókliens az olyan mint egy vékonykliens, csak önmagában nem működőképes, mert csak arra jó, hogy a beérkező hálózati adatot kiküldje a kijelzőkre (plusz a hangokat, ha van hangszóró), illetve a beviteli eszközök aktuális adatait elküldje a szervernek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) RiddleR válasza Abu85 (#12) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Értem, akkor már el tudom képzelni, hogy hogyan néz ki.

(#14) vinibali


vinibali
őstag

nagyot dobbantott az AMD a GCN-nel. mindenhova ezt rakják és szerencsésebb a helyzet az nVidiánál, mert nem terveznek 6 architektúrát :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#15) SkodaDuda válasza RiddleR (#11) üzenetére


SkodaDuda
tag

Zérókliens pl. EZ

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért kiváncsi lennék a gazdasági számításokra. Sajnos az ehhez hasonló projekteknél gyakran kreatívan könyvelnek, vagy az egész valami támogatott pilot, nem piaci árakkal és extrém kihasználtsággal számolnak. Azt erősen kétlem, hogy pár hónap alatt megtérülnek az extra költésgek. Az is érdekelne, hogy az egyetem ezzel a rendszerrel mennyi extra bevételre tesz szert.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) lexandro


lexandro
tag

Arra vagyok kivancsi, mikor jon a VGA virtualizacio, azaz egy/tobb/sok bazieros kartya mondjuk cluster csoportokba szervezve dolgozik egy adott feladaton vagy szetdobva tobb klienst szolgal dinamikusan. GPU felho :)

Robi

(#18) Abu85 válasza lexandro (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyan már van, csak drágább hardverek kellenek hozzá, mint ehhez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) ViZion válasza RiddleR (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Leírtam mi a zéró kliens, csak nem olvastad.
"Továbbra sem látom az előnyét a vékonypc-hez képest."
Itt nem kell sok tucatnyi gépet karban tartani, nem kell X db rendszergazda, hanem csak töredéke. És kliens oldalon nem tudnak semmit elbaszcsizni... Itt már az üzemeltetési költségen (pl. béreken) is spórolnak rengeteget.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) RiddleR válasza ViZion (#19) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Ok, csak az úgy kevés volt nekem az elképzeléshez, eddig nem láttam ilyet, de mostmár összeállt a kép. :R

(#21) dezz válasza Jack@l (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

Közel sem 4000 dollár egy ilyen kártya, mármint konkrétan FirePro R5000. A hagyományos (helyi használatú) kimenettel rendelkező testvére, az FirePro W5000 pl. 600 dollár. Ez talán némileg többe lesz, de nem a többszörösébe.

(#22) Reggie0


Reggie0
félisten

A leglenyegesebb informacio, hogy a grafikus terminal uj neve a zero client:)

(#23) Zeratul válasza Abu85 (#8) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha jól értelemezem akkor a szoftver maga a szerveren fut viszont a rajzolási parancsot a zéró kliens VGAja hajtja végre?

(#24) #06658560 válasza Zeratul (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

A zérókliensnek nincs VGA-ja sem. Az a vékonykliensnek van. Zérókliens: monitor hálókártyával, plusz klavi+egér.(+opcionális usb port)

(#25) joghurt válasza #06658560 (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Nem egészen. Attól zéró, hogy nem fut rajta lényegi oprendszer, legfeljebb a hardvereket inicializáló firmware. Attól még valakinek fogadnia kell a TCP-t, és kicsomagolni a monitor számára érthető formába. Bár manapság, az okostv-k korában már biztosan van Ethernet-csatlakozós monitor, de az nem biztos, hogy a VGA-szerver által gyártott, általában H.264 streamet is ki tudja csomagolni (mert az általában nem DVB-C körítéssel jön, mint a kábeltv-nél).
Szóval kell egy kis doboz, amin van egy RJ-45, egy DVI/HDMI, és akkor már praktikusan az USB-k is.

Bővebben.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) #06658560 válasza joghurt (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Scuzami, de te nem zeroclientet linkeltél.

(#27) dezz válasza joghurt (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Nincs doboz. A monitor alaplapján van egy LAN IC és egy H.264 decoder, ami közvetlenül a képfeldolgozó chipnek továbbítja az adatot.

(#28) joghurt válasza #06658560 (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Megnéznéd akár a linket, akár a bejövő oldalon a "Recent trends" szekcióban a "Ultra-thin or Clientless" bekezdést?... ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#29) joghurt válasza dezz (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor ez itt mi a csoda, vagy ezek itt?
(Igen, vannak monitorba integráltak is - mint pl. a Samsung NC190 -, de egy vállalat számára elég nagy pénzkidobás lenne a meglevő monitorokat is kidobni, ha csak ilyenek léteznének.)

A tej élet, erő, egészség.

(#30) dezz válasza joghurt (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó, oké, akkor van olyan is.

Miért a Samsungot emlegeted - az egyik linkeden is van integrált.

A nagy cégek általában nem vacakolnak ilyenekkel, hogy a régi monitorokhoz vesznek "dobozkát", hanem egyben leselejtezik (nem feltétlen kidobják, hanem erre szakosodott cégeknek adják el) régebbi konfigokat és vadi újat tesznek a helyére. Ezesetben a monitorba integrált valószínű költséghatékonyabb (mint a doboz + új monitor). Szervízelése is egyszerűbb, nincs x féle monitor, más-más felbontáson, stb. A dolgozó számára pedig csak egy gyors csere, mintha mi sem történt volna. Legalábbis egy átlagos irodában.

A külön doboz ott lehet érdekes, ahol pl. komolyabb tervezési munka folyik, komolyabb monitorokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.