Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

ITX rendszerbe, vékony laptopba azt hiszem kőkemény cucc lesz, végre vmi újdonság :R

(#2) Bogyó bá' válasza Thom! (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vége az Atomkornak?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) 14adam válasza Bogyó bá' (#2) üzenetére


14adam
addikt

remélem. Szőrnyű az atom :U

(#4) Oliverda válasza Thom! (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg ez már olyan cucc lesz ha igaz:

[link]

További slide-ok: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

The future is Fusion. :R Jó cucc ;]

[ Szerkesztve ]

PS4

(#6) Thom!


Thom!
veterán

Nos jövőre Bobcat 4 maggal :Y netbook/SFF vonalon
Nos jövőre Mainstream notik bulldozer core összegyúrt Fuison APU :C
Nos elég fain :K

egyelőre csíkszélesség lemaradás az egyetlen gond az AMD-nél...
22mm mikor jön Intelnél? Desktop/Notebook vonalon?

(#7) gandrus válasza Thom! (#6) üzenetére


gandrus
tag

22mm? :Y :DD

(nm lesz az)

[ Szerkesztve ]

(#8) Zanik


Zanik
addikt

Ez nagyon ütős cuccnak néz ki, lehet a végén még AMD procis notit fogok tavasszal venni! :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) Blase19


Blase19
tag

szóval a bulldozert melyik szegmensbe szánják végül? asztali PC vagy szerver? vagy mindkettő?
Jól értelmezem ezt a képet, és dorado lynx stb is platformnak számít úgy mint a brazos? (bocs tudom hogy hüyle kérdés)

(#10) bartucc


bartucc
addikt

A 9W körüli teljes fogyasztás igencsak imponáló :) (persze még jönnek hozzá a sallangok, de Atom-hoz képest jóval erősebb, kiforrottabb (pontosabban nem fogták vissza technikailag) és még talán kevesebbet is fogyaszt. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) h.adam.92 válasza Blase19 (#9) üzenetére


h.adam.92
őstag

sztem a képből egyértelműen kiderül, hogy PC-ben lesz Bulldozer, és ráadásul a felső kategóriába. :)

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Fuck, nagyon komoly. Oda az Atom és az Ion.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Blase19 válasza h.adam.92 (#11) üzenetére


Blase19
tag

Igen engem is ez zavart össze, mivel korábban azt olvastam valahol hogy szerverszegmensbe szánják. Köszi a felvilágosítást!

(#14) Oliverda válasza Blase19 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindkettő. Asztali csúcs és szerver.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) .mf


.mf
veterán

AMD E-350 (2 mag) 1,6 GHz 500 MHz 18 W Radeon HD 6310
AMD E-240 (1 mag) 1,5 GHz 500 MHz 18 W Radeon HD 6310

A kettő órajele fel lett cserélve -- nem csak a logika diktálja ezt, hanem a hírek eddig is 1.5GHz-es kétmagosról szóltak.

Na akkor most pár teljesítmény-összehasonlítás kéne, hogy ez a Bobcat mag mennyire is lett megnyesve egy normál mobil/asztali maghoz képest, és hogy teljesít egy Atomhoz (esetleg Ionhoz) viszonyítva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Oliverda válasza .mf (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lett felcserélve semmi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Solten


Solten
addikt

Csak igy tovabb, AMD... :)

Saor Alba

(#18) h.adam.92


h.adam.92
őstag

kíváncsi leszek milyen lesz majd a sandy vs bulldozer párbaj eredménye... :)

(#19) dokar


dokar
addikt

már ideje volt, nagyon ígéretesnek tűnik

extra - SEXRay

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Végre.
A netbookok továbbléphetnek az evolúcióban maguk mögött hagyva a "papírnehezék" fázis.

(#21) atti_2010 válasza h.adam.92 (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Buldozer nem csak lealázza majd a Sandyt de még meg is fogja taposni. :K

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Először várjuk meg a teszteket csak azután temessük az atomot vagy bármit :U

Romani ite domum.

(#23) h.adam.92 válasza atti_2010 (#21) üzenetére


h.adam.92
őstag

Ahh mekkora box lesz itt :D
de ugye a most megjelenő sandy nem a "teljes" sandy lesz, mármint ez nem felsőkategóriás CPU lesz, hanem még utána egy kicsivel adják ki a teljes értékű sandy-t, valahol ezt olvastam itt PH-n, viszont ugye ez a Bulldozer-ről nem mondható el nem?
szval eléggé oda kell vernie, ha igaz ez a sandy-s dolog.

(#24) Zso2 válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Zso2
őstag

ápoljad csak a lelki világod.. istenem még semmit nem tudtok a teljesítményről ,de már a menyben van a Fusion.. viccesek vagytok. :) és QVA nagy vörös szemetek :)
Térjünk erre inkább vissza 2048. június .26.-án mikor egyszerre fog lépni az AMd és az Intel.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25) #72042496 válasza Zso2 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ők a Bulldozert ajnározták, aminek itt semmi helye, viszont a Brazos platform tényleg ígéretesnek tűnik. Ennyi infó alapján aki ért hozzá, az tud következtetni a teljesítményére is.

[ Szerkesztve ]

(#26) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

egy ilyet szivesen beletuszkolnék a notimba :K
(Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) Oliverda válasza #72042496 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, pontosan. Aki ért hozzá... ;)

...meg aki tud visszaolvasni. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) róland


róland
veterán

MSI Wind U100 belső eladó, csere AMD Fusion-ös belsőre megoldható? :D

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29) gyiku


gyiku
nagyúr

mikor van a ces? kell nekem 1 matx, es egy netbook is, 100 termekbol csak lesz vmi, amire faj a fogam :U

hüllő

(#30) #72042496 válasza gyiku (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#31) gyiku válasza #72042496 (#30) üzenetére


gyiku
nagyúr

gyá de dzsukkel anim :)) ok, jan 6-9, addig kibirom., koszi ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#32) marcias


marcias
őstag

Na. Végre. Várjuk a termékeket!

Steam: marcias88

(#33) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ilyet kell a népnek szórni. A kánaán már csak az lenne ha a teszkós 90ezer forintos netbookokat is ezzel szerelnék. Minél hamarabb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Móci válasza ZCoyote (#22) üzenetére


Móci
addikt

Azért a mostani Atomnál nem nehéz jobbat csinálni... :U
Nagyon kíváncsi vagyok már a tesztekre!
Így elsőre k**vajó, de majd kiderül még, hogy valójában mit is tud.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) Balu77


Balu77
őstag

Az ára tuti nagyon vonzó lessz és ami a teljesítményt illeti abban sem kell szégyenkezni. Mostanság az amd egyre jobb cuccokat hoz ki. Pl. a v120-asban igen kellemeset csalódtam egy dell notebook példányában, és igen baráti ára is volt. Csak így tovább!

izé

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

Jól sikerült! Ha teleszórjak a piacot még az ára is nagyon kedvező lehet! :C

(#37) Sanyix válasza Oliverda (#4) üzenetére


Sanyix
őstag

ejj marok htpc.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) Sanyix válasza Zso2 (#24) üzenetére


Sanyix
őstag

már volt tesztelve, igaz nem a legtökéletesebb teszt, de nagyjából lehet tudni mit tud... és sokat.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) siriq


siriq
őstag

Nem tudom. En mar futattam 2 jatekot egyszerre ugy, hogy ment mellette hd film gyorsitassal. Ertem en, hogy alacsony fogyasztas de ezen kivul egyelore mas nem biztosit(szerintem). Mondjuk en neha nagyon extrem modom terhelem a gepet es eddig sem a proci volt a baj(nem negy magos) mar mint akkor nem 4 magoson probaltam ezeket.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#40) vanhalen


vanhalen
senior tag

És eljött ez a nap is... Nem csalódtam :R (Pedig sosem voltam "AMD-s") Ez annyira jó, hogy szinte fáj. Atom, Nano bye.. hiányozni fogtok :O
Mellesleg, szerintem (és LEGYEN igazam :D ) az AMD most eljátssza a Bobcat-el azt, amit anno a HD4xx-el, vagyis: rohadtjó (és nyomott) áron adják majd lefedve a piacot. Remélhetőleg később nem követik a HD5xx árpolitikáját, de ha mégis, akkor is jól jártunk :)
(Hogy elejét vegyem a jópofa félreértéseknek közlöm, hogy tisztában vagyok a Bobcat nem egyenlő a HD5-6xx-ekkel, ez csak egy párhuzam volt a részemről némi prognózis/sejtés fejtegetéssel)

[ Szerkesztve ]

(#41) Móci válasza vanhalen (#40) üzenetére


Móci
addikt

LEGYEN igazad! :)
Egy ilyen négymagos procin még én is elgondolkodnék egy mini itx deszkával.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) eniak


eniak
csendes tag

Végre az AMD -is megcsinálta pápá INTEL ATOM.

Jelenleg Asus eeePC 1000H-m van, milyen jól jött volna ez akkor mikor azt vettem!

Sok Intel fan szidta az AMD-t hogy bénák és nem tudnak konkurenciát csinálni az INTEL ATOM-nak, nem tudom mi volt a késlekedés oka, de szerintem rég megtudták volna csinálni... a lényeg hogy végre itt van remélem nem lesz túl drága kéne egy picurka alaplap (pl PICO ATX :)

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#43) V!ck


V!ck
aktív tag

Húúúha :) Nagyon jónak tűnik.
Az E-350 (2 mag) grafikailag leveri a 785G-t, vagyis szerintem...
ugyebár 80<->40shader és 8<->4 ROP egység. Tetszik :) A processzorteljesítményt megsaccolni sem tudom :F

Ilyen jó hír hallatán jól fogok aludni éjszakás műszak után :C

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#44) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Kíváncsian várom a Llano-t és a Buldozert.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) atti_2010 válasza Zso2 (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ahoz képest hogy nem vagy AMD-s elég jól bevásároltál tőlük.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#46) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Csodálatos hír, biztosan lesz egy AMD E-350 +Hybrid CrossFire kecses kis notebookom :R. Remélem Dellék is kiadnak majd ilyet Latitude minőségben. A 400 dollár pedig nagyon baráti, jelenleg 1000 dollár környékén nehéz kapni normális grafikával rendelkező laptopot.

(#47) wednesday


wednesday
őstag

Jó lenne valami ütős mobil cucc. :)

Látszik, hogy évek óta gőzerővel fejlesztenek itt a gyártók az energiafogyasztás csökkentése érdekében. De felmerült bennem, hogy aksikat is fejlesztik? Mert én erről híreket nem olvastam (persze ez nem zárja ki, hogy nincs így). Mert akkor lennének egyre jobb mobil gépek, ha egyre kisebb fogyasztású platform mellé egyre nagyobb kapacitású aksikat raknának.

(#48) Taranti válasza eniak (#42) üzenetére


Taranti
senior tag

Teljesen egyetértek, ilyen tekintetben én is nagyon vártam már valami AMD "választ". Bár nekem (valszeg) sosem lesz notim, de az asztali verzióra igazán kíváncsi leszek.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#49) arn


arn
félisten

ez tok jo, csak tamogatas is legyen hozza... kivancsi leszek mikor valik integralt videobol tenyleg apuva. mert hwileg az amd mindig tok jo cuccokat csinalt, csak az azt hasznalo korrekt programok vhogy mindig elmaradtak.

azert vettem a htpcbe is amdt, mert milyen franko lesz, csak kozben barmelyik nvnak tok jo tamogatottsaga van, addig az amds gpumat feldughatom a seggembe, mert ugyanugy procin kell mindent szamolni, ha normalis megoldast akarok :(

kar hogy kell hozza egy plusz layer (opencl, etc), hogy ki is lehessen aknazni. ehhez meg ido kell, es amig par proci tamogatja csak, felek elmarad, ill jopar ev lesz, mire hasznalhato lesz. de hol lesznek addigra ezek a cuccok?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Oliverda válasza siriq (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

No és mennyi a CPU-d és a GPU-d TDP-je ha összeadod őket? Gondolom nem 18 watt. ;]

arn: A launch-ra lesz már megfelelő támogatás is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.