Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Reinkz


Reinkz
senior tag

Huha :D

(#3) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Ki a t@k@m használ 32 bites win8-at? :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, mivel ma már a 4 GB RAM is elég soványka, nem sok értelme van a 32 bites rendszereknek. Ok, tudom PAE, de az desktop windowsra nincs :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Cathulhu válasza electrodoki (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Millio kicsi kinai tablet, amikben valami integralt intel szutyadek van, szoval teljesen ertheto az AMD dontese, nem az o piaca

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#6) Duck663


Duck663
őstag

Az összes 32 bites meghajtót kukázni kellene. Most komolyan mi az ami nem megy 64 bites windowson, de megy 32 bitesen? A M$-ot sem értem minek van wind10-ből 32 bites verzió? Jó azt sem értem miért van ez a win 10, de ez az én személyes véleményem.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) electrodoki válasza Duck663 (#6) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Azért, mert van akinek pölö 2-3gb ram-ja van. Azért.... De azok is általában 7-et, vagy 10-et használnak. AZÉRT :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#8) Cobra. válasza electrodoki (#7) üzenetére


Cobra.
őstag

De 2Gb ram mellett is lehet használni 64 bites oprendszert. Max annyira régi gépre nincs értelme rakni 64bitet, ahova a w7 is sok.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Nincs itt egy háborgó sem?! :D :)

(#10) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

A legszebb nap az lesz, amikor a win10 x64et is kukázzuk. :) úgyis belejöttek a hardverek minél gyorsabb elavulttá tevésébe, mostmár nem várnék vele a helyükben sokat. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#11) Male válasza Cobra. (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Azért ez kicsit erős... ezt is egy Core Duo-s notiról írom, aminek a procija (T2500) nem tudja az x64-et... és nemhogy a Win 7 sok rá, hanem épp Win10-el használom, 4GB RAM-mal ( persze csak 3.5GB látszik, de ez van ).

(#12) Formaster válasza electrodoki (#3) üzenetére


Formaster
addikt

+1 ;]

(#13) Teaway


Teaway
veterán

Úgy látszik, egyedül én használok 8.1-et. Igaz, abból 64 biteset :D

Nincs itthon csokid??

(#14) tlac válasza Cobra. (#8) üzenetére


tlac
nagyúr

De 2Gb ram mellett is lehet használni 64 bites oprendszert.

nem mindenhol
egy rakás 2gb-os tablet van, amire csak 32 bites win-t lehet telepíteni (32 bites uefi van rajta)

de pl. raktam már win10-et régi athon64 x2-re is, amihez integrált nvidia volt, na erre is csak 32 bites oprendszert lehetett telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#15) Formaster válasza Teaway (#13) üzenetére


Formaster
addikt

Nálam a laptopon ez van, igaz sosem használom és már nem sokáig marad rajta :DDD a napokban rárakok egy 10-est. Kevesebb memória, jobb optimalizáltság, csempementesség ;]

(#16) vlevi


vlevi
nagyúr

Nos, igen. De az új drivert az új kártyákhoz kell írni. Egy olyan gép, amin csak a 32 bites rendszerrel fut jól, már amúgy sem tudna profitálni egy uj kartya tudasából. Jelemzően sokéves videokártya van benne, amihez a tavalyi driver is tökéletes, azokra a feladatokra, amire használjak.

(#17) macilaci78 válasza Duck663 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bacsis használ 32 bites rendszert... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) Hobbbyt válasza tlac (#14) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Pedig az AMD Athlon 64 pont, hogy tudja a 64 bitet.. Hisz pont az Athlon 64 volt az első x86-os 64 bites CPU :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) DR|FTK|NG válasza Hobbbyt (#18) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nekem anno nem akart rámenni se Ubuntu 14.04 64 bit, se Windows 7 64 bit. :( Ugyan az a telepítő viszont tökéletesen ment C2D-s rendszerrel(mindkettőben 2GB RAM és IGP volt).

(#20) opr válasza Male (#11) üzenetére


opr
veterán

Nem is tudtam, hogy volt olyan core2duo, ami nem 64bites. :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Hobbbyt válasza DR|FTK|NG (#19) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hááát, nekem a 64 bites XP biztos, hogy ment rajta. De tervben van az újraélesztése, szóval hamarosan úgyis kiderül, hogy a Win10 64bit mit kezd vele. :D Azért jó lenne ha menne mert 4giga ram + 512mb VGA ram.. minden cseppje számít.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezzel akkor el is dőlt. Kénytelen leszek Nvidia-ra áttérni. :(((

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23) solfilo válasza Ciccuka (#22) üzenetére


solfilo
veterán

32 bites Win8.1-et használsz?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24) Ciccuka válasza solfilo (#23) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen. De már elegem van az AMD-ből A8-4500M + HD8750 2GB Dual Graphics alatti driver problémák miatt is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25) solfilo válasza Ciccuka (#24) üzenetére


solfilo
veterán

És milyen VGA-d van?

solfilo

(#26) Ciccuka válasza solfilo (#25) üzenetére


Ciccuka
veterán

R7 265, de jó lenne GTX1060-ra cserélni már a kisebb fogyasztás végett is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#27) SkS7891 válasza Ciccuka (#26) üzenetére


SkS7891
tag

akkor minek kell neked 32 bit támogatás?

(#28) #72042496 válasza opr (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Core Duo, nem Core 2 Duo. :)
Néhányan asztali gépben is használták, de alapvetően mobil CPU volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#29) solfilo válasza Ciccuka (#26) üzenetére


solfilo
veterán

Azt nem csodálom, hogy eleged van a dual graphicsból, csak a baj van vele. Ph Kaveri tesztben is kb 0 fps-t hozott.

Amúgy szerintem olcsóbb egy 64 bites Win licence, mint egy új VGA, ami hozza min az R7 265 szintjét. Memóriát sem tudod 4GB fölé bővíteni a mostani oprendszer miatt, pedig újabb játékok már szeretik ha több van.

mod: erőben sokat jelentene a GTX 1060, TDP-ben -30W-ot. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) Male válasza opr (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Ez még az első Core sorozat, azok 32 bitesek voltak, később jött a Core 2 már 64 bittel. Elég RAM-mal, SSD-vel ezek ma is teljesen jól használhatóak.

Szerk: Közben Balika911 is már leírta... és igen, volt pár alaplap hozzá ( vagy csak az előd Pentium M-ekhez? ), mert desktopon akkor a P4 vonal ment...

[ Szerkesztve ]

(#31) #65675776 válasza DR|FTK|NG (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor ott inkább az alaplappal lehetett valami (csak nem valami OEM retek?). s754-es Sempron-t is használtam XP x64-gyel.

(#32) tlac válasza Hobbbyt (#18) üzenetére


tlac
nagyúr

az nem számít, a 64 bites win10-nek kellenek olyan műveletek a procitól, amit az nem támogat
még a 32 biteshez nem kell

(#33) bacsis válasza macilaci78 (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még 16 biteset is :)) igaz nem Win8.1-ből értelemszerűen :))
Én vak AMD fan vagyok, viszont ez a lépés nekem nagyon nem szimpi... Nvidiánál máig van még Vista support is...
Tudom velem van a gond, hogy az a perverzióm, hogy mindenféle "furcsa" kiépítésű gépet rakok össze, de attól függetlenül az ilyen lépések engem nagyon behatárolnak :(

(#34) And01 válasza bacsis (#33) üzenetére


And01
aktív tag

Itt is csak a 32 bit-es W8.1 "rendszeres" támogatása szűnik meg.
Ha a cikknek hihetünk lesz még néhány meghajtó, de csak évente egy-kettő.
Bár szerintem a nagy többséget nem érinti!
Akit meg igen, az egy régi rendszert használ, ahol egy új meghajtó
úgysem dob sokat!

(#35) westlake


westlake
félisten

Február 14-én jött ki a mostani WHQL béta verziója, ahol már ugyancsak hiányzott az említett driver. Szóval nem igazán értem, hogy a TechPowerUp munkatársai miért csak most csodálkoznak el ezen a tényen. A vicc az egészben az, hogy le lehetett tölteni tőlük a bétát is, mint most a WHQL-t. Már ugyanúgy nem volt ott 32-bites driver 14-én sem.

Egyébként csak gratulálni tudok az AMD-nek, végre (megint) hoztak egy értelmes döntést.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) sh4d0w válasza tlac (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az x64 utasításkészlet nem változott, mióta kiadták, más gubanc lesz.

https://www.coreinfinity.tech

(#37) Male válasza sh4d0w (#36) üzenetére


Male
nagyúr

64 bites Win10-nek kell a CMPXCHG16b és LAHF/SAHF utasítás támogatás is ( [link] ), és elvileg ezt nem tudták a régi A64-ek, ezen bukhat el a telepítés ( [link] ).

[ Szerkesztve ]

(#38) VaniliásRönk válasza solfilo (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A M$ nem tesz különbséget a 32 és 64 bites licence között, mindössze egy 64 bites telepítőkészletre van szükség a meglévő kulcs mellé.

Ciccuka: Erre meg annyit tudok mondani, hogy ezt köszönd meg a notebookod gyártójának, gondolom valamelyik a három japán közül. Ők tiltják meg az AMD-nek hogy drivert adjon ki a termékeikhez, mert nem akarnak supportot biztosítani az egységsugarúaknak, úgyhogy inkább mindenkivel jól kitolnak. Nálam ezzel a Toshiba (én meg azzal szívok) kb. 2 éve húzta le magát, de ahogy a dolgok állnak meg is kapják amit megérdemelnek.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) Melorin


Melorin
addikt

Ideje lenne kidobni azokat a gépeket amikre nem megy fel a 64 bites Win.
Nekem már elegem van amikor ilyen szemetekhez hívnak ki, hogy tegyem rendbe mert ez-az lassú rajta. :W

(#40) Sanya válasza electrodoki (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

Win 10 tablet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) Ice_Man22 válasza Melorin (#39) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Jah ismeros erzes. Es ha azt meremajanlani, hogy aldozzanak egy jobb gepre akkor jon aaaa hulye vagy es nem ertel hozza.

(#42) Sanya válasza VaniliásRönk (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én acer nvidiával jártam így. Kb 1 évig nem ment fel az nvidia drivere, csak a saját. Akkor csináltam neki saját drivert.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) Depression válasza Ciccuka (#22) üzenetére


Depression
veterán

Gratulálok. :)

Ha át akarsz térni, tedd nyugodtan, csak ne erre a hírre akard fogni: szóval venni akarsz egy min. 3gb-os vga-t egy olyan rendszerhez, ami összesen 4gb-ot kezel. Javaslom a 6 gigás változatot, 32 biten az a tuti. ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) tailor74


tailor74
őstag

Nahát, micsoda veszteség.. :N

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#45) VaniliásRönk válasza Sanya (#42) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

nVidánál nem tudom hogyan működik, AMD-nél a gyártónak külön kérnie kell a support tiltását.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) Bundyta válasza electrodoki (#7) üzenetére


Bundyta
tag

Meg akinek 3.11-es Win-e! Az sem kap tááámoghhatháááást!

:O :O :O :O :O :O :O

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#47) solfilo válasza VaniliásRönk (#38) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ezt nem is tudtam. :B

solfilo

(#48) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Na, elkezdték racionalizálni a kiadásokat?

(#49) jedis


jedis
senior tag

Had huljon a férgese !!!!😂

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#50) pengwin válasza electrodoki (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Az első x86-64-es CPU 2003-as, és már jó ideje nincsenek sima x86-osok, vagyis nyugodtan el lehetne felejteni a 32 bites OS-eket.
Igen, még 2GB RAM-os gépeken is... mit lehet ma már kezdeni 2GB RAM-mal windows alatt?
Még a linux disztribúciók is elkezdték kukázni a sima x86 támogatást, pedig ott aztán vannak olyan kőagyú emberek a közösségben, akik még 2050-ben is pazarolnák rá az erőforrásaikat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.