Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) komi77


komi77
senior tag

Megnyugtató hírek. A cég "védjegye" a paszta mentesség. Biztosan elégedetlenek lennénk ha leszoknának erről a jó szokásukról. Persze a pasztás megoldások is használhatók de az Amd tulajok - köztük én is - nem azt szokták meg. Csak így tovább :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

Szerintem ez így tök logikus, nem is értem hogy a kéknek miért nem az?!

A Mainstream piacon ahol számít az árban 5$ is, ott lehet spórolni és pasztázni, az Enthusiast piacon ahol meg előtérbe kerül a teljesítmény vagy épp a hangerő (hűthetőség) az árral szemben, oda kell a forrasztás. Tiszta sor.

Turenkarn

(#3) MongolZ válasza Tyrel (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Egyetértek.

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kerdes inkabb hol fog tetozi (Mhz)? Attori vajon a 4Ghz-et?

OK

(#5) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Remek munkát végeznek mostanában az AMD-nél. Remek procik, IGP-k, jó arák, jó teljesítmény....és végre van verseny! :)
Van egy olyan érzésem az idei év az AMD éve lesz.
Csak a GPU csoport csúfos szereplése ne lenne. Bár a bányászok miatt most szerencséjük van.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Ehhez képest még előző hír:
Két napja írtunk arról, hogy az AMD pasztára váltott az AMD a Ryzen SoC APU-k esetében, így ezeknél az amúgy kifejezetten pénztárcabarát termékeknél már nem forrasztást alkalmaznak

(#7) VinoRosso


VinoRosso
veterán

nagyobb teljesítményű területekre szánt

Ez azt jelenti, hogy több kraft(=CU) is kerül végre a kupak alá?

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már követni se tudom melyik Ridge mit tud, melyik mobil, melyik nem, melyik újabb, melyik nem...

Most a pasztás volt a mobil? Oda tényleg nem kell jó hűtés, majd rakunk a notira 2x akkora hűtőt mint maga a noti... Ja nem.

[ Szerkesztve ]

(#9) Bici válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Bici
félisten

Amiben van IGP, az a pasztas.
Amiben nincs, az forrasztott.

Mobil procikon van egyaltalan kupak?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) pistaba válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


pistaba
újonc

mobilnál nincs kupak -> nem téma a forrasztás

(#11) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Mennyit lehet nyerni chipenként azzal hogy pasztázzák és nem forrasztják?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nagyon erdekes lehet a termek. Ha sikerulne a 4 ghzes falat attorniuk akkor komoly gondban lesz az intel.

(#13) Televan74 válasza GeryFlash (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

20-30C° terhelés alatt. Idle kb egyforma(paszta vs forrasztás). :DDD

Jó,itt cement is került a lekvárba, máris nyugodtabban alszom. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) [CS]Blade2 válasza GeryFlash (#11) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem az pénzre gondolt, hogy hány dollár marad az AMD zsebében, ha pasztáz... Szerintem ezt senki nem tudja megmondani,
valszeg a paszta árát még elég jól meg lehetne tippelni, meg a forrasztáshoz az anyagot, de azt a gépet, ami a gyártásnál lepasztázza és felragasztja a kupakot, valamint amelyik felrakja és forrasztja a kupakot...hát azt nehéz lenne beárazni.
A bérgyártó is biztos, hogy 100%-ban áthárít minden költséget.
A forrasztásnál szerintem ki is nyírnak egy kisebb mennyiségű hibátlanra gyártott chipet is. Aztán lehet, hogy pasztásnál is inkább kidobják az egészet, ha valamiért szarul kell a kupak.

(#15) komi77 válasza Z_A_P (#4) üzenetére


komi77
senior tag

Tudom elfogult vélemény de szerintem át lépik a 4 ghz-t, talán még többet is. Véleményem szerint az lehet a stratégia lényege, hogy a Ryzen-re érkező válasz lépéseket minél hamarabb redukálják. Így nem marad le a cég és a verseny is folyamatos lehet. Nem sokkal később meg érkezik az új platform is és így tovább. Remélem nem tévedek nagyot.

Szegény ember kézzel nőz.

(#16) Madárpók válasza Televan74 (#13) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Az a 20-30 °C nagyon sok, a tesztek alapján a inkább 5-15 °C a RR APUknál

(#17) ->Raizen<- válasza komi77 (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Uj platform? Johetnek a 64 magos home pc-k. 😂

(#18) -KP- válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


-KP-
addikt

Hiszed te azt. Nem is tudom minek kellene történnie ahhoz, hogy a sok fanboy ne Intel terméket vegyen... Egyébként pedig úgy néz ki, hogy egy 200mhz-es órajelemelkedés lesz, nem több..

[ Szerkesztve ]

(#19) ->Raizen<- válasza -KP- (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hm, lehet nem emelnek nagyot az orajeleken de ha az oc potencial jo lesz, akkor sok embernek alternativa lehet a rizsszem.

(#20) komi77 válasza ->Raizen<- (#17) üzenetére


komi77
senior tag

Ha tartják az ígéretet akkor az am4 2020-ig lesz. Utána jön valami új platform. Erre gondoltam.

Szegény ember kézzel nőz.

(#21) ->Raizen<- válasza komi77 (#20) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ertem erdekes mar az alap riszszem is. Csak 4 ghznel tobbet tudok kihozni a rendszerembol ha ezzel tudnak konkuralni 4 nel tobb maggal akkor valtok.

(#22) -KP- válasza ->Raizen<- (#19) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem perpillanat is alternative a rizsa. i5 8400 alatt nem vennék újonnan semmilyen intel terméket kb.

(#23) ->Raizen<- válasza -KP- (#22) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Csak hat ugye meg megy a rendszerem. Majd ha lesz ertelme gaming szinten a sok sok cpu magnak akkor valtok.

(#24) Bandit79 válasza -KP- (#22) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Játékban a te cpu-d is 8400 alatt van.. :)

(#25) Televan74 válasza Bandit79 (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt mondta hogy Intel terméket nem venne. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) Bandit79 válasza Televan74 (#25) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nekem 8 csak ha valamit ír ,akkor ne féligazság legyen :) . Van jópár proci 8400 alatt ami még jobb játékra.

(#27) Televan74 válasza Bandit79 (#26) üzenetére


Televan74
nagyúr

Intelből én is csak 8400,8600K,8700K -t vennék jelenleg.Ha nem R5 1600 -as lenne a gépemben. És ha javul a termék akkor R5 2600 -as lesz benne.Főleg így,hogy forrasztva lesz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) nemlehet válasza Televan74 (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Még OC mellett prime 95 esetén is 17 fok a legtöbb amit láttam. Hülyeséget ne írjunk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) -KP- válasza Bandit79 (#24) üzenetére


-KP-
addikt

Azt mondtam 8400 alatt nem vennék. Azaz ami az alatt van, ahelyett azonos áron amd-t vennék.

(#30) Televan74 válasza nemlehet (#28) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elnézést, lehet hogy túloztam. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Komolyabb APU-t nem tervez kiadni az AMD?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) edward2 válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


edward2
addikt

Nem tudom de igen jó lenne... Ez a 2400 felemás lett.

(#33) távcsőves válasza GeryFlash (#11) üzenetére


távcsőves
senior tag

Kérdezd az Intelt, királyok a témában, ha jól tudom. ;]

(#34) troviko


troviko
senior tag

Jó hír. És tetszik, hogy figyelnek a felhasználók visszajelzésére, igényeire.

https://www.oldtech.hu/

(#35) troviko válasza GeryFlash (#11) üzenetére


troviko
senior tag

Kb. 1 dollárt...
(Tipp)

https://www.oldtech.hu/

(#36) BReal válasza BenceShearer (#5) üzenetére


BReal
addikt

+1

(#37) hokuszpk válasza troviko (#35) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem tobbet is, az iridium eleg draga, +a forrasztas is par centtel megdobja +az esetleges selejt.
van az 2-3 dollar is. millios tetelt szamolva ez mar az amd profitjan is meglatszik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38) Hg3X válasza BenceShearer (#5) üzenetére


Hg3X
tag

Teljesen igaz... :D

Jeff who??

(#40) MongolZ válasza Televan74 (#13) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez a 20-30 fok különbség ugye a 100+ W fogyasztásra voantkozik???
Csak mert kb. 10 fok különbség mérhető RR-nél.

(#41) #52588800 válasza -KP- (#18) üzenetére


#52588800
törölt tag

Bajban vannak ők már így is. Csak eddig 32 tömeges pert indítottak ellenük a sebezhetőségek miatt. Az meg hogy a fanboyok mit vesznek, nekem teljesen mindegy. Végig néztem most a 8. generációs asztali processzoraikat, egyedüli, amit megvennék az az i3-8100.

(#42) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Soha nem voltam AMD párti, de a következő proci ha elérhető a 4Ghz szinte biztos, hogy azt veszek. Ez a paszta, forrasztás is teljesen logikus. Megnyerő az AMD mostanában! ☺️

(#43) ->Raizen<- válasza ONEFREE (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igy igy csak ne lennenek ezek a bakik hogy bios frissites nelkul nem jo meg bolti uj lappal se pl a legujabb apu. Meg a memoria kompatibilitasra is jo lenne ha nem kellene annyira odafigyelni. Meg az apro egyeb problemak amiket a ryzen topicban el lehet olvasni ne lennenek.

(#44) BReal válasza ONEFREE (#42) üzenetére


BReal
addikt

Korrekt. :R

(#43) ->Raizen<-: Az gondolom tiszta, hogy a Zen egy teljesen új architektúra. Emlékszel arra, amikor anno a C2D-vel elindult az Intel? Az zökkenőmentesen indult? Ugye, hogy nem. Plusz az Ivy Bridge óta az Intel kb. csak finomhangol, most jött először magszámnövelés a CL-lel. A tech oldalak remekül fogadták a Zen-t, ahogy a vásárlók és a piac is. Ennyi a lényeg. Jó árban kapjanak jó CPU-t a vásárlók.

(#46) leviske válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


leviske
veterán

Ehhez a komolytalan APU-hoz is extrém drága a memória, amivel eltudsz fogni egy low-end dGPU-s videokártyát.

HBM nélkül nincs értelme tovább erősíteni az IGP-n, az meg valószínűleg most a bányászok végett is drága.

(#47) Tyrel válasza [CS]Blade2 (#14) üzenetére


Tyrel
őstag

Én tanúsíthatom hogy a hibásan pasztázott darabokat is eladják, Egy 3570K-val nagyon sokat szívtam e miatt.

Ha véletlen pont akkor fogyott ki a paszta vagy a kupakragasztó a gépből, vagy bármi más okból elakadt, az épp akkor készülő proci hűtése még az átlagos-pasztás-rossz-nál is sokkal rosszabb lesz.
És eladják!

Anno egy haverral egyszerre vettünk új gépet, mindketten 3570K-val, de a körítés más volt. Az enyém a kezdetektől fogva mindig jóval melegebb volt mint az övé és nem értettem miért. A feszültséggel játszottam nagyon sokat, de nem segített. Aztán vettem egy új processzorhűtőt, az sem segített. Erre rá vettem egy új házat is, mondván biztos túl meleg van körülötte és az a baj, az sem segített. Már az őrületbe kergetett ez az ipari hulladék, hogy játszás közben mindig 80°C környékén ugrál és üvölt rajta a hűtő mint a veszett fene, amikor aztán Pioneer mester jóvoltából delidelve lett a CPU, és kapott CLU-t az Intel paszta helyett.
Azóta gyakorlatilag dísznek van a CPU hűtőn a ventillátor (4-500 rpm-en járogat), pedig 4,4 GHz-re lett húzva.

Pioneer elmondása szerint egyébként eredendően nem a pasztázása volt az enyémnek elrontva, hanem a kupak felragasztása - túl sok ragasztót kapott és ettől magasabbra került az IHS a kelleténél, de ez kívülről nem igazán látszott...
És ezt így, szemrebbenés nélkül, ilyen szarul eladta az Intel, ráadásul K-s processzornak. "Lóf..t nem ér a hűtése de húzzad csak paraszt!"

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#48) BReal


BReal
addikt

"A hét elején derült ki, hogy az AMD Raven Ridge SoC APU-ja a Ryzen termékcsaládon belül megszokott forrasztás helyett szimplán pasztát használ, és nemrég meg is skalpolták. A felhasználók emiatt azt találgatják, hogy az AMD mostantól rááll-e erre az irányra... "

Egyébként ez azért helytelen következtetés, mert az AMD APU-k eddig is pasztázva voltak, míg a CPU-k forrasztva. Vagy rosszul tudom? Mert akkor elég furcsa a találgatás a felhasználók részéről, hisz csak az eddig megszokott trendet követte a gyártó. Mondhatnám úgy is, hogy fölösleges hiszti annak figyelembe vételével, hogy a CPU-knál folytatódik a forrasztás, az APU-knál a pasztázás.

[ Szerkesztve ]

(#49) ONEFREE válasza BReal (#44) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Pont ezért várom a következő generációt. Ez egy új architectura, biztosan találnak javítani valót, de a következő generációban reményeim szerint nem verseny alakul ki hanem fölény és a teljesítmény/fogyasztás is rendben lesz. Akkor már csak a versenyképes árazás kell és azt kapjuk amire mindenki évek óta vár. Nagyon szorítok az AMD nek! Bár vissza olvasva ez elég sok kívánság, de nem lehetetlen.

Raizen : Döcög a szekér, de bízom ebben is, hogy idővel ki alakul a sima "meg veszem, bele rakom és megy"

(#50) Graphics válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kapj szét egy laptopot... nem igazán van kupak, kivéve ha asztali procit fogad a laptop..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.