Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sinesol válasza bteebi (#97) üzenetére


Sinesol
veterán

Benne van a cikkben, hogy már a teljes fogyasztás egyötödét elérte és lassan odáig fajulna a helyzet hogy többet fogyaszt a gddr5 mint maga a gpu. Szóval jelenleg egy 250w-os vga-ból 50 watt a memória...az azért sok...

Egyébként az Nvidia ha jól tudom a HBM2-t használja majd, szóval alapból a fejlettebb verzióval kezd, lehet nem is lesz hátrány semmilyen téren. Másrészt meg amekkora sávszélességelőnye van a HBM-nek, ha félgőzön megy még akkor se tudják félig se kihasználni a hatalmas sávszélességet...szóval belefér még ha nem is lesz tökéletes....
Gddr 5-ös korábbi példa nem a legjobb, mert akkor tényleg hátrány volt az alacsony frekvencia, nem volt elég a sávszélesség...itt viszont még félgőzön is sokszorta több lesz mint ami kell...

http://wccftech.com/nvidia-pascal-features-mixed-precision-3d-memory-nvlink/

Amúgy ha jól tudom az Nvidia a Jedec tagja, szóval ingyen kapja a HBM-et.

[ Szerkesztve ]

(#102) mzso


mzso
veterán

Most akkor nem a gpu/soc-ra van rárakva a HBM. Először úgy értelmeztem.

Amúgy gondolom így, hogy explicit emlegették a SOC-okat van remény rá, hogy bekerüljön a ZEN APU-kba.

(#103) leviske


leviske
veterán

És ezzel adott tokozáson belül nem limitálják le még jobban a lapka lehetséges méretét?

(#104) letepem válasza Abu85 (#90) üzenetére


letepem
aktív tag

Ha jól tudom a hbc micron fejlesztés és 2011-ben mutatták be! Hmc is már kiadás előtti állapotban van hasonló felépítéssel. ( interposer, stb). De ha az ötlet beteljesülése után vagy mikor már kezdett megvalósítható formát ölteni, akkor kellett volna sunyiban beadni és nem igazán lehetne ezeket a stackelt memória koncepcióját teljes mértékben lemásolni, feltarthatták volna addig a többi fejlesztést. Kicait olyan apple-ösen. Azt se mondd nekem hogy nincs összefüggés a két technológia között! Kicsit fura a hasonló megközelítés és pont egy időben.
Nem vihetnek egyszerre több iparágat a hátukon tömény profit nélkül.

Más: nV milyen hátrányban lesz? Gyártással lesznek problémák, szoftverrel, hardverrel? Ha egyszer sikerűl beépíteni onnantól már célegyenesben vannak. Azt is le merem fogadni, hogy már a pascal is működik és a fiji utódja is. Persze nem biztos végleges verzió, de működik.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#105) vinibali válasza Sinesol (#101) üzenetére


vinibali
őstag

itt a 4k lassan, oda kell a nagy sávszél. biztos megérződik majd, egy csúcs GPU esetén.
bár sokat már nem kell várnunk, pár hét is PH-s cikk is lesz remélhetőleg :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#106) ngabor2 válasza leviske (#103) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egyszerűen tokozást váltanak. Láttunk már ilyet, videokártyánál meg úgyis eleve rá van forrasztva a nyákra, kisebb probléma.

(#108) ƬΛЯΛ válasza Router (#17) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

De meg ám :K ;)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#109) keIdor válasza .mf (#52) üzenetére


keIdor
titán

A GDDR4 nem is jutott sehová, X1950XTX-en volt csak, mondhatni bukás lett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#110) bteebi válasza Sinesol (#101) üzenetére


bteebi
veterán

"Benne van a cikkben, hogy már a teljes fogyasztás egyötödét elérte"

Oh thx, nem vettem észre :B. Ezek szerint tényleg kifejezetten sokat fogyaszt a memória is :Y, szóval a nagyobb sávszélességen felül is van értelme a HBM-nek. Mondjuk a csúcskártyáknál szerintem eddig se a memória sávszélesség volt a limitáló tényező, de az mindenképp jó dolog, ha néhány 10 W-tal csökkenhet(ne) a fogyasztás. Persze nem biztos, hogy fog csökkenni, jó lesz majd a GPU-nak a plusz keret - mondjuk ez az AMD-nek jól jöhet, az nVidia viszont nagyon jól eltalálta a kártyái hatékonyságát, úgyhogy könnyen lehet, hogy náluk még tovább fog csökkenni a fogyasztás.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#111) Yutani válasza keIdor (#109) üzenetére


Yutani
nagyúr

Radeon HD 3870? ;) Abból jóval több fogyott, mint az XTX-ből, és 512MB GDDR4 memória volt rajta.

#tarcsad

(#112) djculture


djculture
félisten

Ezek szerint lesz a két csúcskártya aranyáron HBM-el a többi meg a 200-as sorozat (aminek jórésze az ös öreg 7xxx sorozatból áll) átnevezgetése lesz ? Az körübelül a buktával egyenlő.. Legtöbb vga a középkategóriában fogy az nvidia már oda is komplett új design-al jött ki, mig az amd majd jön az ezer éves 260x-el átnevezve sőt a 7850 második átvezésével. Nagy ötlet az anyagi bukásra..

[ Szerkesztve ]

(#113) stick007 válasza djculture (#112) üzenetére


stick007
tag

Az is felmerülhet, hogy a jövőben, az új kártyákat már csak HBM-el adják ki, lesznek itt még érdekességek.
Engem elsősorban az érdekelne, a sorokból azt vettem ki, a kártyának a fizikális mérete csökken, ami persze jó (nem lóg be a HDD keretbe :) ), mennyire fogja ez befolyásolni az üzemi hőmérsékletet? Nem kell neon, a kártya izzani fog? :D

(#114) Olajka02 válasza #32839680 (#107) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Én nem értem ezt az AMD driver mizériát.
Az elmúlt 8 évben nekem soha semmi problémám nem volt, pedig csak AMD karikat használtam, minden félét és típusút (Megfordult a kezeim között vagy 20 kölönböző típus különböző gyártóktól).
Most van először NV kártyám.
Soha semmilyen problémám nem volt a kártyákkal, driverrekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#115) KAMELOT válasza Olajka02 (#114) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen a véleményen vagyok én is. AMD és NV oldalon sem volt driver gondom!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#116) ivarg válasza Olajka02 (#114) üzenetére


ivarg
tag

Ezt nevezik előítéletnek, :W azért mert 5 éve egyszer valami szarul működött egyszer egy hónapig, evidens, hogy ma is ugyan olyan szar.
Ez olyan mint amikor valaki erős gépet akar játékra és a ha azt mondod neki, hogy Core i5 vagy i7 akkor kapásból elmondja 8 haverja neki, hogy játékra csak AMD-t mert 10éve is az volt a király.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#117) ivarg válasza stick007 (#113) üzenetére


ivarg
tag

Pont az a lényege ennek az egésznek,hogy a fogyasztás csökkenésével legalább a ramok nem fognak annyit fűteni a GPU-t meg eddig is meg kellett hűteni akkora hűtőt tesznek rá amekkorát akarnak, csak nem kell majd egy 4GB Rammal szerelt kártyának repteret építeni a házba.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#118) Yutani válasza djculture (#112) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mi a baj a Pitcairn újabb bevetésével? Mi az, amit az átlagos igényű vásárló nem kap meg a pénzéért? Ok, HDMI 2.0 nincs rajta, de azt, ha jól tudom, a Hawaii sem tudja, hanem majd csak az R9 390. Ezen kívül?

#tarcsad

(#120) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Én inkább arra lennék kíváncsi hogy HBM előnyei meddig élvezheti az AMD a konkurenciával szembe? Addig mint anno a GDDR5-nél?
Mert az nem sok, tudtommal jövőre jön az nv Pascal HBM2 memóriákkal.

(#121) Yutani válasza #32839680 (#119) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az nem feltétlenül maga a szoftver hibája lehet. Memória, HDD, VGA, CPU (magfeloldás, OC?), érdemes mindent kitesztelni. Sőt, akár tápegység hiba is lehet. Esetleg egy Win újratelepítés, ha sokszor volt a gépben cserélve hardver, főleg ha alaplap is.

9-10 éve csak AMD kártyám van. Volt egy kifejezetten driver hiba valamikor 2011 elején, amikor a 3830/3850 kártyáimmal böngészés vagy Excel közben fagyott a gép, aztán az javítva lett. Itt a thread hozzá, nemzetközi téma volt.

#tarcsad

(#122) SylverR válasza #32839680 (#119) üzenetére


SylverR
senior tag

Arra ezekszerint esetleg sem gondolsz, hogy a kártyával lenne baj, vagy valamely más eszközzel, ami okozhat esetleg ütközést?

Nem!

(#123) Sebaj Fóbiás válasza Abu85 (#90) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

"A HBM áll nyerésre, mert jóval többen támogatják, illetve jobb karakterisztikával rendelkezik. Ha az AMD azt mondaná, hogy a HBM az enyém, akkor a HMC azonnal nyerne és az AMD is vándorolhatna át rá, kidobva 7 évnyi munkát az ablakon."

Miért kéne kidobnia a jobb HBM-et ha a többiek a szarabbat használják?

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#124) creation válasza #32839680 (#119) üzenetére


creation
senior tag

750k @4GHz + 4870 1GB, azóta 7790 2GB OC, soha egyikkel sem volt driver gondom. Ezt megelőzően volt sok NV kártyám. Azoknál már sokkal több volt a gondom driverrel, vagy csak a sok CPU OC miatt dobálta el a meghajtóprogramot, ez már rejtély marad.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#126) Balu972


Balu972
aktív tag

zsírosbödön :C :DDD :C

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#127) djculture válasza Sebaj Fóbiás (#123) üzenetére


djculture
félisten

Lásd a rambus történetét az is abba bukott bele hogy a többi cég a ddr szabványt kezdte el használni.. De televan a számítástechnika és szórakoztató elektronika ilyen történetekkel mikor egy technológia magára marad egy két cég kinlódik vele a többiek meg elterjesztik az ellenfelét (lásd pl a hd-dvd ma már a kutya se ismeri senki se használja..). A kisajátítás kb megis öli az egészet, egy technológiát csak ugy lehet elterjeszteni ha az adott iparágban szépen lassan mindenki elkezdi alkalmazni. Intelnek is megbukott már jópár új technológiája ezen, avx is eléggé erre tart az ujabb verziója már nem is kerül bele csak szerverprocikba de volt a hdmi ellenfele is az is elment a sülyesztőbe.

[ Szerkesztve ]

(#128) subset válasza djculture (#127) üzenetére


subset
senior tag

A Rambus szerintem más történet, itt már a bevett technológia határaiba van ütközés, ezért kell lépni v.merre, de a kisajátítás valóban nem szerencsés.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#129) vinibali válasza djculture (#127) üzenetére


vinibali
őstag

"hdmi ellenfele is az is elment a sülyesztőbe."
a displayportra gondolsz?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#130) Sebaj Fóbiás válasza djculture (#127) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Na de a rambus használatához kellett volna új alaplap, memória-vezérlő, blabla. Az AMD továbbra is PCIe kompatibilis VGA-kat dobozol, csak kurva gyors memóriával. 7 éve fejlesztik, bevethető, jelentős előnyökkel jár a többiek által használt technológiákhoz képest. Mi olyan plusz kellhet a használatához ami nehézségekbe ütközne ha a többiek nem használnák, nem fejlesztenének rá? Ez nem egy olyan új cucc amire mondjuk másképp kellene szoftvereket fejleszteni, és ha csak miattuk kéne akkor nem csinálná senki.

És itt elkalandoztam egy Zengő Team exkluzív sugárhajtómű analógián. :D

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#131) ukornel válasza #06658560 (#66) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ezen állításod, rendszerint szava nem állja meg a helyét."

Rendben, akkor a "rendszerint" áthúzva, helyette "előfordul".
A lényeg, hogy a GDDR5 hűtése még nem olyan kruciális.

"Korábban is idéztem, most is, szóval a párbeszéd arról szól."

Nem, én nem erről akartam párbeszédet, köszi. Abban, amit írtál, igazad van.
Az állításom annyi volt, hogy ma még a GDDR5 hűtése nem olyan központi probléma, ergo a tokozás alatti HBM hűtése a GPU fejlett hűtési rendszerének (hőkamra, hőcsövek, víz, nitrogén, amit csak akarunk) nem fog problémát okozni.

[ Szerkesztve ]

(#132) Komplikato válasza #32839680 (#125) üzenetére


Komplikato
veterán

AMD driverben vannak olyan "nagyon fontos" részek, mint az melyik a reklámokat cseréli a CCC-ben, az amelyik adatokat gyűjt rólad és így tovább. Mondjuk attól sem lesz semmi baja, ha a Mom.exe-t és a CCC-t is kilövöd az űrbe, így mondhatjuk a driver fele szemét. Valahogy be lehet állítani a tűzfal programban, hogy ezek el se induljanak, de én kézzel szoktam kilőni a sok hülyeséget. Mióta a hülye Dot Net CCC van az is fél óra mire hajlandó kinyílni, akkor meg minek? Mire használnád megunod a várakozást.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#133) Chrys_ válasza .mf (#57) üzenetére


Chrys_
addikt

Sajnos ez sem (mindig) igaz.
Az eddigi kártyáimnál így volt, de a mostani R9 290X-re ez jutott: [link]
A vízkör csak a GPU felett van, a többi részen pedig csak a bordák. A vízkörös rész leszerelhető a hűtőről. Ha egy Furmark tesztet elindítok, akkor 10-20 perc után 103 fok körül lesz a VRM1 hőmérséklete. Emiatt rátettem egy 8cm-s ventilátort a bordázatra (így jó, a fordulatszámot leszabályoztam, egyáltalán nem zavaró).
Van másik hűtő is ehhez a kártyához, de nem éri meg cserélgetni őket (80-110€/db).

(#134) FollowTheORI válasza Komplikato (#132) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én az utóbbi fél évben fel sem raktam már a CCC-t (se), csak a driver és annyi. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135) SylverR válasza Komplikato (#132) üzenetére


SylverR
senior tag

Hát, ha nem tudod kivárni azt a 10 másodpercet míg rosszabb esetben betölt a CCC, szerintem add is el a PC-d inkább. :U

Nem!

(#137) SylverR válasza #32839680 (#136) üzenetére


SylverR
senior tag

Nade... Van kb 3 havonta új driver, és azokat sem feltétlen muszáj feltenni az új játékoknál, csak néha-néha. Főleg az nvidia által szponzoráltakat. De igazából elég egyszer beállítani a CCC-t mikor telepíted. Utána már nem kell hozzányúlni. Szóval nem értem a problémát.

Nem!

(#138) Mumukuki válasza #32839680 (#125) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Évek óta ismert, hogy ez a hiba jelenség sok esetben pont nem VGA vagy driver hiba, hanem pl amit a kolléga is írt, más hardver. :U
Futottam már bele úgy ebbe a hibába, mindent kipróbálva tesztelve, alkatrészek cserélve (még nvidia kártya is belepróbált, persze akkor más hiba üzenet jött) is megmaradt a randob BSOD ugyanazzal a driver panasszal, majd a ludas a s1155 foglalat 1db elgörbült lába volt. 2 hét sok órányi szenvedés, plusz 2 másik gép alkatrészeinek csereberéje volt, mire meglett.
Alaplap csere és minden megoldódott, a többi hardver nem változott.

Szóval ne a drivert hibáztassuk már egyből...

(#139) Komplikato válasza Mumukuki (#138) üzenetére


Komplikato
veterán

Annak idején jártam úgy UT2004-ben (és sokan mások is), hogy multiban játék közben beragadt a billentyűzet, csak forogni és ugrani lehetett. Már hibáztattak mindent, a kiadót, a drivereket, a videokártyát. Na most akkor a Logitech saját "mindent bele" beállító programját kellett kilőni. Ez azért volt vicces, mert a billentyűzet Logitech volt, de amihez feltette a plusz drivert magának a Logitech saját szoftvere, az egy Logtechnek nézett Saitek egér volt. Persze gyárilag LogiTech egérrel is fagyott. Évekkel később boltosként meg volt egy "nem telepíthető webkamera" probléma elég sok embernél. Szervizesnek kihullott a maradék haja, mire kiderült, hogy az Asus videókártyákhoz, alaplapokhoz és webkamerákhoz adott idióta alkalmazás tehet róla, amivel elvileg multiplayer alatt nézheted a többiek pofáját. Ha sikerült levakarni a gépről, egyből ment minden. Vagy voltak a híres Creativ hangkártya szívások, melyeknek közös jellemzője volt, hogy csak a Creative-nak kellett volna 2-3 sort átírni az INF fájlba, helyette inkább ráfogták a chipsetre, procira, akármire. Szóval vannak ilyenek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#140) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Miért nincs a cikkben HBM 1 és HBM 2 említve... mintha a HBM 1 egy végleges megoldás lenne nem pedig csupán egy kezdő lépés.. Az nVidia nem is hoz ki rá kártyát, ők egyből HBM2-vel nyitnak a Pascal-ban.. Ha már cikk születik a HBM-ről, ezeknek alapból benne kellett volna lenni szerintem bemutatva azt is, hogy mennyivel jobb az egyik a másiknál.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#141) coolpet


coolpet
senior tag

En mire is vagyok?

Mini ITX lap ~30K Huf
- Integralt AC wifi
- Gigabit lan
- 4x USB 3 Type C
- 2x Sata III 6Gb
- 1x Msata
- DC input
- soros port
- HDMI + DSUB
- 4 magos Pentium 2.00 Ghz, + HD5600 + lapkan integralt 6GB memoria (igp + rendszer)
- 5.1 Audio normalis szuressel
- Passziv hutes

Mi is kell meg? Ja egy
- haziko ~ 8K
- kulso dugasztap ~ 3K
- Radios bill touchpad ~ 4K

Szumma ~ 45K
Megalmodtam, elkeszitik, megveszem.

(#142) Rojik válasza creation (#124) üzenetére


Rojik
tag

Nekem az évek során minden ilyen hiba abból eredt, hogy a videókártya volt hibás, nem driver gond volt. A mostani kártyám is produkálta, visszament javításra, végül visszajött javítva és azóta tökéletesen teszi a dolgát.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#143) velizare válasza Sennalacy (#140) üzenetére


velizare
nagyúr

az nvidia roadmapről szóló cikkben írták, hogy a pascal hbmmel fog jönni, a cebites hírben pedig azt, hogy hogy alakulnak a hbm generációi. ez utóbbi az elsőként linkelt hivatkozás a cikk második mondatában.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#144) bteebi válasza coolpet (#141) üzenetére


bteebi
veterán

Hát erre még várhatsz néhány évet... 6 GB RAM a legolcsóbb DDR3-ból is tizensokezer, és emellett még férjen bele a lap procival meg AC wifivel 30k-ba. Nem fog menni, bár tény, hogy jó volna.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#145) prakp válasza #32839680 (#125) üzenetére


prakp
csendes tag

Sok százezer AMD-felhasználó tüntet ez miatt, ugye? Szerintem a bajusz az ön készülékében van. Léteznek remek fórumok, ahol a hardverhibát ki lehet tárgyalni. Mindenesetre irigyellek az önbizalomért, hogy driver hiba.

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#146) #90933760 válasza repvez (#99) üzenetére


#90933760
törölt tag

GDDR5 proci mellé nem valami jó ötlet, hiába adna nagyobb sávszélt vannak hátrányai, azért is kapta a GDDR nevet mert GPU mellé tervezték. Az IGPnek viszont jót tett volna, de ahhoz se került végül. Annak pedig leginkább gyártási költségek lehettek az okai, drága alaplap. És még mindig csak egy HD7750 erősségű kártyával érne fel az egész kóceráj, az árából egy kisebb proci+dVGA és erősebb helyzetben vagy, nincs értelme. Másrészt megint ott volnánk hogy a proci és a gpu külön memóriába irkál.

(#148) letepem válasza #32839680 (#119) üzenetére


letepem
aktív tag

Gozom a megjelenés óta először 5850-nel makd 7870-nel és még nem volt kékhalálom a géppel! Persze multithread on:)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#149) NEOSIGNAL válasza creation (#49) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Én úgy érzem úgy is a csúcskártyákba dobálják majd be kettesével a HBM-eket először, aztán 2 évre rá már mi "szegínyek" is használhatunk alacsonyabb fogyasztású cuccokat.

(#150) #90933760 válasza NEOSIGNAL (#149) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jelenleg mindenképp csúcskártyába kerül, mert még kezdeti szinten van meg a kisebb kártyák nem profitálnak semmit belőle, még fogyasztásilag is alig, kisebb karikon kevesebb ram van és lassabb órajelen is általában, kisebb memóriavezérlővel stb. Nincs akkora fogyasztáskülönbség.
Négyesével vannak a gpu mellett, illetve alattuk a többi.

(#151) NEOSIGNAL válasza #90933760 (#150) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Mindenesetre hasznos dolognak találom, csak aztán ne söpörjék a szőnyeg alá :)

(#152) Malák


Malák
aktív tag

Jelenleg úgy néz ki, hogy annyira mégse sikerült ez jól :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.