Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

jó proci ez nagyon... hirtelen futottam át a tesztet egyenlőre, de nem volt kicsi az a 4850, mert pár helyen játékoknál erősen látszódott a vga-limit? :) 42-43fps minden procinál pl... majdcsak jó hatással lesz a régi x2-k áraira is, ha belendülnek a p2-t... :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Bloomfield rulez ;]

rip and tear, until it is done

(#3) AMD_ok válasza zoo8800 (#2) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hát tetszik! Csak nekem LGA775 van... inkább maradok majd a Core 2 quad-nál

(#4) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Inkább Intel, mindig is azt használtam!Kicsit drágább de biztosabb:)Ja és persze tuningbajnok:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#5) cowboy_bebop válasza GegeWarrior (#4) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"biztosabb"

:F

(#6) mephi666 válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

egy ilyen "intel vs amd" post mindig ragyogó alkalom egy kis flémre :) 1-2 hasonló szó után meg majd felpörögnek itt az események...

inkább csak csendben figyelek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) GegeWarrior válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Nekem sose volt bajom az Intellel így értettem a biztosabb szót:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) GegeWarrior válasza mephi666 (#6) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Ja és ha azt is elárulom, hogy NV párti vagyok akkor lelőnek itt asszem:) De ez van:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#9) madgie válasza GegeWarrior (#4) üzenetére


madgie
titán

Sok mindent ki lehet jelenteni, csak azt nem, hogy a Phenom II-eseket nem lehet orrba-szájba húzni :)

A teszt utolsó mondata szerintem színigaz: Intelnél ott a "régi", de OC bajnok E5200, ami bestbuy a köbön, AMD téren meg adott a Phenom II X3 710/720, aminek már kulturáltabb az ára (bár még mindig jóval több, mint az E5200-é), viszont szintén jól bírja a tuningot és rettentő gyors játékok alatt (és fotófeldolgozásban is pariban van egy Q6600-zal).

(#10) GegeWarrior válasza madgie (#9) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Ajajj asszem darázsfészekbe nyúltam:) Legközelebb asszem pártatlan maradok:);) Az a legjobb :))

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#11) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Méghogy az LGA775-nek nem sok van hátra. Én csak 2008. decemberében újítottam s478-ról. Egy 20k-s E5200 is elég mindenre, mert tisztán látszik, hogy a játékok vga-limitesek. Talán 1-1.5 év múlva belepöccintek a P45-be egy Quad-ot és kész.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#12) madgie válasza GegeWarrior (#10) üzenetére


madgie
titán

Nincs ezzel semmi baj, remélem nem lesz belőle flame.

( öcsém intel/nvidia párti, nekem általában amd/ati van, így családon belül lesakkozzuk ezt, ha úgy adódik :D )

(#13) DarkByte


DarkByte
addikt

Hajjaj, egyre nehezebb dönteni. LGA775 -öt venni már nem kellene mert kifutóban van (bár egy Q9450 még e szerint a teszt szerint is bőven életképes és az a kifutóban van is még kb. bő két évet takar), AMD felé valahogyan nehezebben hajlok (bár a Phenom II X4 tetszetős és az időtállósága megfontolandó), a Core i7 pedig drága mint a méreg, beleölnék 200-300k -t és fél év múlva gyanítom vesztenék is legalább 100k -t rajta (habár ez lenne hosszú távú fejlesztésben talán a legtartósabb és jelenleg ezek a procik mindent állva hagynak, na meg az a 8 virtuális mag letaglóz :B). Megint nagyon idióta időpontot találtam a gépújításra. :W

[ Szerkesztve ]

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez (viszonylag) gyors volt... mármint a teszt.

Ezek az Asus Deluxe lapok még mindig baromi sokat zabálnak. :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) cowboy_bebop válasza GegeWarrior (#8) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nekem AMD-vel sem volt még az életben bajom.

Az utolsó Intel procim egy Pentium 233 MMX volt. :DDD

(#16) mephi666 válasza GegeWarrior (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem is nv kártyám van egyébként :) csak úgy értettem, hogy intel/amd/nv/ati topikban ha véletlenül is kicsit félreérthetően szól az ember, jó esélye van rá, hogy páran a torkának ugranak a másik oldalról azonnal :) nem egészséges...
nekem is volt amd/intel procim, vga-ból pedig pár nvidia, 3dfx-ek, stb... ati-m is volt egy darabig, de kompatíbilitási problémáim voltak vele :S egyébként nem volt egyikkel sem gondom... csak hát amd-ből nem tuningoltam k6-2 óta egyiket sem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) gfefe


gfefe
őstag

Nekem volt intelem sokáig és csak szívtam vele....
volt egy anus p35 ös lapom ami elhalálozott majd egy maximus formulám ami szintén...
(bár ezt ráfoghatnánk az anusra) q6600 al hajtottam ami b3 stepinges léttére is jó tuningos volt, de fűtött mint egty kissebb kazán.

Jó árban megszabadultam mindentől és amdre tértem át. Nem bántam meg.... Ez is jó tuningos( lásd adatlapom) és nem érzem semmiben kevesebbenek... még ha a szintetikus tesztekben talán vmelyest annak is látszik.

Így tovább AMD/ATI :R (következő procim 720BE :DDD és 4. mag aktiválás lesz a fő cél ;] ;] )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#18) madgie válasza DarkByte (#13) üzenetére


madgie
titán

Attól függ, mennyit szánsz a cserére. Árérzékeny komplett csere ma 80-85 ezer körül jött ki egy cimbinek, ebben benne volt egy EP35-ös giga lap, egy E5200, 4 giga jóféle Geil ram és egy vadiúj Powercolor 4770.

(#19) GegeWarrior válasza madgie (#12) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Na akkor ott lehet hangulat:) :D Biztos nem unatkoztok:)
Egyébként én biztos nem vagyok olyan elvakult, mint szoktam itt látni, egyeseket, hogy akármit mondasz lepereg róla!
Ha egyszer egy gyártó király dolgot tesz le az asztalra azt el kell ismerni és kész!Nem lehúzni a f*szba!Nem szeretem az elvakult fanatistákat el kell ismerni a másikat is, attól megy előre a világ. Csak mi járunk jól a versennyel, olcsóbb lesz a cucc. :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#20) grabber


grabber
addikt

Az utolsó bekezdés mindent elmond.Bár manapság már nem elégednék meg 2 magos procival ;]

(#21) bolvar


bolvar
senior tag

hát ez ilyen öröm az ürömben nálam hogy a qx-ekkel végre pariban van megint az amd de az i7 még mindig messze van sajnos:(
ennek a phenom 2 kellett volna rajtolnia az 1 szériaként akkor most már sokkal rózsásabb lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#22) DarkByte válasza madgie (#18) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, ez az egyik opció amin még gondolkozom hogy inkább áttérek az apránként keveset fejlesztgetésre és egy hasonló konfigra beújítok mint a barátod. Talán ezzel bukom a legkevesebbet. Mivel mindent lehet cserélni a S478 miatt ezért ja kb. min 80k -ra szükség van. Ami zavar hogy alsó kategóriás procikban pl. nincs virtualizáció ami egy hasznos dolog (legalább is szerintem). A VT-x támogatott E5xxx szériás procik pedig majd valamikor jövő hónap közepén jönnek. Feltéve ha gyorsan beérnek az országba, és akkor is ott a zsákutca hogy fel lesz-e tüntetve az eladóknál egyértelműen hogy melyikben van vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23) LGLuke


LGLuke
őstag

Örülök neki, hogy most már szinte minden kategóriában felveszi a versenyt az AMD az Intellel, kivétel a HigEnd, csak attól félek, hogy mire elérnek a Core i7 teljesítményéig, addigra újra kijön az Intel valamivel, és így azt megint méreg drágán adhatja, hiszen egy ideig biztosan nem lesz konkurenciája.

(#24) azbest


azbest
félisten

örülök, hogy ddr2 és ddr3 rammal is futott a teszt :)
még mindig érdemesebb több ddr2-t tenni a gépbe, mint kicsit gyorsabb de kevesebb ddr3-at :) Főleg akkor derül ki, hogy jobban megéri ddr2, ha valóban kell a memória a szoftvereknek. Persze nem ddr2 tuningramot kell ddr3 sima ramhoz hasonlítani, mert azok hasonló árban vannak.

(#25) P00By


P00By
nagyúr

Nem lett rossz :U :D Köszi a tesztet! :R

(#26) syC


syC
addikt

Még mindíg lassú :(

(#27) RootRulez


RootRulez
félisten

AMD fixen megy és fasza! P3as óta AMD-im voltak Athlon XP 3000+, A64 X2 4200+, X2 6000+. Most Intelem van (2180) és erre sincs panaszom, sőt ez olcsbb volt és lehet tud annyit mint egy nála drágább kétmagos AMD, de ettől függetlenül is jobban szeretem AMD-t.

═════════════════════════════════════════

(#28) Messzala válasza LGLuke (#23) üzenetére


Messzala
csendes tag

"mire elérnek a Core i7 teljesítményéig, addigra újra kijön az Intel valamivel, és így azt megint méreg drágán adhatja, hiszen egy ideig biztosan nem lesz konkurenciája."

Nem baj, adja csak nyugodtan, mi meg továbbra se vesszük meg. :C

[ Szerkesztve ]

(#29) JColee


JColee
őstag

i7nél be volt kapcsolva a HT :F
érdekes, a k10et unganged módban használtátok, a többit miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#30) old gray


old gray
addikt

Grat a teszthez, de:

-ddr3 1333MHz?
-8.9-es catalyst?
-2x1GB ram?

Ezek kissé "elavult" dolgok, nem? :U Vagy ez a régi teszt-eredményekkel való összeegyeztethetőség miatt van így?

Tuning: ha amd akkor egy kis nb tuningot is próbáljatok már, ne csak az intel-féle húzom az efesbét meg adom neki a 'záramot módszerrel. Host clock / nb freki emelése jónéhány tesztben jótékony hatással lenne a teljesítményre, pénzbe nem kerül, csak egy kicsit osztani meg szorozni kellene....nem kell hozzá nagy tudomány. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31) zolomon17


zolomon17
senior tag

Engem igazából ez a két mondat gondolkodtatott el:

"... egy alacsonyabb órajelű típust vennénk, másrészt továbbra sem biztos az, hogy egy átlagfelhasználónak szüksége van egy négymagos processzorra. Szerintünk egy kétmagos, 45 nm-es Core 2 Duo vagy egy hárommagos Phenom II X3 is bőven elegendő."

Tényleg, mivel lehet igazán kihasználni a 4 magot? Pl. sokan játék miatt váltanának a 2 magról. Érdemes egyáltalán, kihasználja bármi is?

Nem kívánok beszállni az AMD-Intel vitába, de annyit azért hozzátennék, hogy addig jó az Intel-pártiaknak is, amíg van komoly konkurenciaharc. Az AMD "feltámadása" jót jelent nekik is, mert válaszképpen az Intel is durva fejlesztésekbe kell, hogy kezdjen, de elsőnek vsz. árat csökkent - és mindkét lehetőség elég jó ;)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#32) fekeandras válasza madgie (#12) üzenetére


fekeandras
őstag

Pedig az intel/ati a nyerő páros :)

Zolomon17 (#31): bizonyos video digitalizáló programoknál azért kijön a quad procik teljesítményfölénye a sima X2 vagy C2D procikkal szemben.De azt nem tudom van-e egyáltalán olyan játék ami 4magot aktívan kihasználna... :F

[ Szerkesztve ]

(#33) mephi666 válasza old gray (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt a 4850-et keveselltem, ahogy írtam... mert azért az emberek nagy része főleg játszani akar és játéktesztekben a vga-limit miatt szerintem nem jól érződnek az erőbeli különbségek... nem lesz nagyteszt mondjuk 4870/4890/gtx285 kaliberű kártyákkal? úgy lenne izgalmas, ha át lehetne látni, h i7/p2/ati/nvidia csúcskarik variálásával melyik konfigban mekkora erő van és hogy érdemes párba állítani őket... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó lett a teszt :C , bár az összegző garfikonokat hiányolom :U

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#35) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

egy gta 4 játéktesztett megnéztem volna,aszem az is használja elég rendesen a 4 magot,de ettől függetlenül jó kis teszt! Grat! :C

(#36) LackoMester


LackoMester
addikt

gratula a teszthez,már 1 éve nyúzom a Q9450-emet,általában 2,8GHz használom(jobb memókkal menne gyorsabban is,hamarosan csere).Nagyon elégedett vagyok vele(egyébként csak játszásra használom)...Nem cserélném X4 955-re,nekem ez nagyon bevállt....

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#37) zolomon17 válasza fekeandras (#32) üzenetére


zolomon17
senior tag

Játékok közül csak az Alan Wake-ről hallottam mendemondákat.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#38) divergens


divergens
tag

"Parnereink árlistáit átböngészve úgy tűnik,"

[ Szerkesztve ]

quake III arena

(#39) Televan74


Televan74
nagyúr

Én örülök a Phenom II családnak. Főleg azért mert nem muszály alaplapot cserélgetnem. De le a kalappal az Core i7 elött. Jó proci csak az én pénztárcámnak fájna egy kicsit.
:K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) pacorro válasza divergens (#38) üzenetére


pacorro
aktív tag

Köszi, javítva!

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#41) fLeSs válasza old gray (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a tesztek visszafelé kompatibilitása miatt használunk régi drivert/cuccokat, ez egyébként nem hiszem, hogy gond lenne. de nemsokára frissítés lesz, csak ez nem megy olyan gyorsan.

az NB 2,4 GHz-et ment, és nem az "FSB"-t hanem a szorzót állítottuk feljebb.
egyébként volt jópár progi, ami az NB órajelemelésének hatására lassult, ha vki tudja, hogy miért az ne tartsa magában. a hűtés elegendő volt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) VaniliásRönk válasza fLeSs (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jobb megoldás visszaosztani a RAM-ot ha szükséges és a HC-t emelni, a szorzókat meg békén hagyni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Oliverda válasza fLeSs (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez valami BIOS bug lehet szerintem.

Amúgy mely progik és milyen mértékben lassultak?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) dezz


dezz
nagyúr

Jó teszt. Néhány megjegyzésem azért lenne:

"frissül a Dragon is, gyorsabb alkatrészek kerülnek bele, ezzel még versenyképesebbé téve az egész elképzelést, aminek valójában nincs is mi ellen harcolnia, mert sem az Intel, sem az NVIDIA nem kínál hasonló rendszereket."

Ez így elég furcsán hangzik. :F 1., természetesen van mi ellen harcolnia (csak azok nem egy procigyártó által kínált, hanem valamely OEM által kínált konfigok). 2., Úgy jön le, mintha nem is akarnának hasonlót kínálni (mert pl. minek), valójában nem tudnak hasonlót kínálni: az Intelnek a diszkrét (és persze megfelelő teljesítményű) VGA, Nvidiának a proci hiányzik hozzá.

A játéktesztek értékelésekor megemlíthető lett volna, hogy VGA-limites helyzetben (azaz a manapság használatos monitorok, és nekik megfelelő natív felbontások mellett, tehát általában) a Phenom II-k nem csak felzárkóznak az i7-hez, hanem érdekes módon meg is előzik azokat [pár játéknál jópár fps-sel]... (Ki tudja, mi ennek az oka?)

(#33) mephi666: Akinek olyan kártyája van, valószínűleg nagyobb monitorja is van hozzá, mint 17"/19"-es, így nagyobb felbontásokat is alkalmaz, ezért aztán ugyanúgy megvan a VGA-limit.

(#45) halasiwillyk


halasiwillyk
csendes tag

Sziasztok!
Mikor kerül boltokba a 955?
Egyből veszem meg :B

[ Szerkesztve ]

(#46) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

a következő Phenom2 már talán mindenben verni fogja a 3 éves architektúrára épülő konkurenciát, hajrá AMD :D

[ Szerkesztve ]

(#47) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Nem lett rossz, bár engem sokkal jobban érdekel a költséghatékonyabb kategória, mint a 710 és a négymagos 810. Azok is érdekes versenyzők lettek volna, s ráadásképpen már egy ideje kaphatók is itthon, amellett hogy sokkal emberibb az áruk (most nem rémlik, de lehet hogy 710 már volt tesztelve, ellenben 810-es biztos nem, s tuningolva még kevésbé).

Mondjuk az eredmény fix, szóval nem volna jelentős különbség, azaz +25K-t a 810-hez képest nem hinném, hogy ér a 955BE.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#48) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ez most olyan az AMD fanoknak mint ha kijött volna valami Extreme verzió amd-s proci :D , pedig ez se nagyon szorongatja meg a Core i7 920-at! Pláne nagyon elmaradna 965-től! De azért talán most már 2-3 éven belül felveszik a versenyt az intel jóval erősebb cpukal! De lehet inkább csak GPU gyártással kéne foglalkozniuk....

(#49) CsíkosMókus válasza sniper elite (#48) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

mindenki elfelejti, hogy itt a csúcstermékről van szó..
itt lelkendeznek, hogy már majdnem megfogta a core2-t :D

(#50) Killing


Killing
addikt

Tetszik.
Várom már az AMD Core i7 gyalázós prociját. ;] (Itt nem a Phenom II X4 955-re gondolok). :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.