Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem hiszem, hogy az NV örül ennek...
Mondjuk úgy tudtam, a HAVOK-kal az AMD is szimpatizált, vagy tévedek?

(#2) hackeeeee válasza Angel1981 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Havok fizikára főként az AMD/ATI fejlesztett.. Lásd HL2 még annak idején, azóta meg a többi más.

Jó lenne, ha ez bejönne, bár akkor betenné a kiskaput a PhysX-nek..

Véleményem szubjektív...

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Ha ez bejön akkor pápá Havok s Phisyx..MS támogatni fogja illetve bárki bővítheti, minden GPU-n elfut gond nélkül...s elkezdődik egy új virágkor a játékok terén

(#4) ]Phobos[ válasza hackeeeee (#2) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Micsoda kár lenne :U ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5) hackeeeee válasza ]Phobos[ (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó csak abból meg megint mi józar paraszti júzerek szívnánk, nem mások.. Mert akkor kitalálnának mást, ami megint csak náluk megy...

Ez a fizika is sztem olyan dolog, amit relatív rég lehetett volna egységesíteni.. (tudomnagyelvárás...)

Véleményem szubjektív...

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

konzekvencia: innentől a physixes játékoknál nagy valószínűséggel kenőpénz van a háttérben :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Eddig is az volt, csak másképp hívták.

(#8) lee56 válasza ftc (#3) üzenetére


lee56
őstag

A próféta szóljon belőled :)

@ Mr.Csizmás : Hogy mondhatsz ilyet :)), az csupán fejlesztői segítő szándékú tőkeáthelyezés :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#9) Yutani válasza ftc (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt már rég meg kellett volna lépni.

#tarcsad

(#10) ftc válasza Yutani (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Rég csak ugye tudjuk mi is folyt le itt fizika terén...ha még AI-t is valaki felhozná HW szinten az lenne az álom

De engem egy dolog aggaszt abban,hogy a GPU fogja számolni...mennyi erőforrást fog elvenni? nem e lenne egyszerűbb létrehozni a GPU-n belül egy csak a fizikáért felelős részt esetleg a GPU melett olyan slave chipként?

[ Szerkesztve ]

(#11) wednesday


wednesday
őstag

Ez sokkal életképesebbnek hangzik mint a fizix. :K
Bár a skálázhatóságra kíváncsi lennék egy olyan rendszernél, ami a játékmenetre is kihat.
Ugye a grafikát úgy butítjuk vagy javítjuk, ahogy nekünk meg a VGA-nak fekszik. Viszont egy komplex fizikai rendszernél nem hiszem, hogy lehet olyat csinálni, akinek gyengébb gépe van a fizika butítása vagy kikapcsolása lehetőség, hiszen kihat a játékmenetre.

(#12) Fáraó válasza D1Rect (#7) üzenetére


Fáraó
őstag

Nokia egységcsomagnak? :D ;]

Viszonylag hamar megalkották. NV-nek egy újabb területen kell marketingharcolnia.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#13) Cathulhu válasza ftc (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha ezen mulik en szivesen veszek kulon kartyat fizikara, en sose elleneztem pl az eredeti physX-et emiatt (csak az ara volt gaz). Kulon dedikalt VGA-nal meg szerintem sok a pazarlas, olyan reszek amik fizikai szamitasokhoz foloslegesek. De akkor is inkabb vennek fizikara dedikalt VGA-t mintsem a fokartyam erejebol szipakoljon. (emiatt vettem integralt VGA-s alaplapot buta fejjel azt hittem menni fog, csakhat megeloztem a koromat, a jo oreg ati kicseszett velem, ez van :D)

#11 Szerintem a szamitasok pontossagan siman lehet allitgatni, mennyire komplex egyenletekkel szamoljon ki egy egy erohatast. De en is csak tippelek.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

A "nyitott" dolgoké a jövő. A PhysX már rég meg bukott volna(meg is bukott csak az Nvidia felvásárolta), ha nem áll mögötte az Nvidia. ;)

Legyen meg az egyensúly a PhysX és többi között, Ha az Nvidia kiszállna valami miatt, és csak az Amd maradna , soha az életben nem kapnánk játékos kártyát 100 ezer alatt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Bici válasza wednesday (#11) üzenetére


Bici
félisten

A tesztek szerint a PhysX megelégszik egy GT220 szintű GPU-val.
Hamarosan bekerül a CPU-kba is egy szerény GPU, ami akár erre is használható lenne. A diszkrét VGA pedig a grafikára. Az AMD fog tudni elég erős integrált GPU-t csinálni, ezzel nincs baj, az intel meg majd felköti a gatyát, vagy elmegy a fizikára a 8 magos Nehalem ereje. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ha minden igaz, az alapcsomag ingyenes, ha multiplatformos fejlesztéshez használja vki, akkor már fizetnie kell érte, tehát ennyit az ingyenességről. Milyen játékok jött ki az utóbbi időben csak PC-re???

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#17) Abu85 válasza Joachim21 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem teljesen. Csak akkor kell fizetni a DMM2-ért, ha a konzolos verzióban is felhasználod, de a PC-s licensz minden esetben ingyenes. Ha jól értem a support is. A Bullet magában továbbra is ingyenes mindenhova.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Cathulhu válasza Abu85 (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

De ha csak PC-re ingyenes, akkor azt jelenti hogy tovabbra sem lesz szerves resze a jateknak mert megint egy platformra korlatozzak. Mondjuk jo kerdes a licenszdij merteke, mert lehet elhanyagolhato a varhato sikerehez kepest.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Joachim21 válasza Abu85 (#17) üzenetére


Joachim21
senior tag

Amennyire én figyeltem a mostani játékokat, inkább az a trend hogy konzolról írják át PC-re, ennek ellenére elképzelhető hogy a játékok többséggéhez felhasználják az ingyenes változatot úgy, hogy a konzolos rész kódjában nem lesz benne a +fizika?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#20) Abu85 válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Licenszek díjáról sose beszélnek. A Havok lehet a legdrágább, mert ott maga a licensz és a support is pénzbe kerül. A PhysX esetében az alapverzió ingyenes, de az APEX-ért és a supportért fizetni kell. PC-n nem feltétlen, elég ha teljesíted az NVIDIA követeléseit. A DMM2 PC-re teljesen ingyenes, a supportot az AMD vállalta. A konzolra biztos fizetős minden szempontból.
A többi versenyző közül a Bullet és az ODE marad ingyenes.

Joachim21: Alapvetően ezt megtehetik, de összességében nem ezek a licenszek fogják a fejlesztést hazavágni anyagilag. A a Bullet-en és az ODE-n kívül minden pénzbe kerül. Vagy az is megoldás, hogy írnak saját fizikai motort, ami szintén pénz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Mr.Csizmás válasza lee56 (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ami elfért egy nokiás dobozban, ahogy fáraó mondja ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) 7Heads Drago válasza hackeeeee (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nesze neked Nvidia.
Itt a jövő.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) dz1 válasza Abu85 (#20) üzenetére


dz1
tag

Ha jól értem akkor arra megy itt ki a játék, hogy az NVIDIÁNAK mindenképpen fizetni keljen, hogy ha azt akarja, hogy a játék fejlesztő az ő zárt rendszerű megoldását használja. :F Ügyes húzás ez az AMD részéről. :DDD

(#24) ollie válasza ftc (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AI-ra már van célhardver, úgy hívják CPU. :)

***

(#25) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Microsoft minden bizonnyal nagyon örül, hiszen a DMM2 szerepében végre elérhető egy olyan fizikai motor, ami a redmondi óriáscég API-ját használja.

AMD tudja, hova kell dörgölőzni. ;] Lehet, hogy marketingben elmaradnak nV-től, de jól válogatják meg a "haverokat"... :DDD

(#10) ftc: A fizikát majd számolják az APU kihasználatlan magjai, meg a mellé/bele inegrált GPGPU. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Gyuri27 válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt igazolja az is, hogy az ibm-l is spanok, meg az arabokkal is. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) bsh


bsh
őstag

"Egy korábbi tesztünkből már kiderült, hogy a PhysX ebből a szempontból nem teljesít túl jól, hiszen két játékot és egy modifikációt leszámítva csak a látványra van hatással a rendszer."
ezt nem értem. vagy ez szándékos csúsztatás?
lefordítom: tehát a rendszer képes a játékmenetet is befolyásolni (lásd azt a két-három példát), ellenben azok a programozók nem teljesítettek túl jól, akik a többi játékban ezt nem programozták le megfelelően.
semmilyen rendszer nem fog semmit módosítani, hacsak a programozók nem akarják úgy.

(#28) hackeeeee válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, nem álnak le fűvel fával.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az AMD egy lövéssel két fronton lépett előre a háborúban. Ügyes... :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Na végre!
Már évek óta várok valami ilyesmire, hogy végre beinduljon egy nyilt fizikai rendszer.
Ha ez jól fog alakúlni akkor élvezetesebb játékok elé nézhetünk.

Több ilyen hírt kérnék a PH!-ra, hogy naprakész infóink legyenek! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#31) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem most kezdődött. Lásd: AMD x64 vs Intel IA64.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Abu85 válasza bsh (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jól fordítod ... a rendszer nemcsak látványelemként képes funkcionálni, amire példa a CM2 NV-s pályacsomag, a Warmonger és a három darab UT3-as pálya. A baj ahogy írtad, hogy ezt teljes árú játékra nem vállalják fel, mert drasztikusan csökken a potenciális vásárlóbázis. Ezt senki sem tudja pótolni. Ez a CUDA-ból adódik, hogy az AMD nem támogatja a platformot. Olyan platform kell, amit mindenki támogat, mert akkor nem kell korlátozottan használni a technológiát. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) ViZion válasza wednesday (#11) üzenetére


ViZion
félisten

akkor kevesebb részre bontja pl. robbanáskor a cuccot, egyéb nem okoz gondot szerintem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) ViZion


ViZion
félisten

Ami szerintem a jövő:
CPU-ba integrált "irodai" GPU, majd ez mellé lehet bedugni a GPU chipet, a videó ramot, és a fizikai co-processzort... és a rendszered olyanra rakod össze, amilyenre akarod, ill. a pénztárcád engedi...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#34) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

és a rendszered olyanra rakod össze, amilyenre akarod, ill. a pénztárcád engedi...

Ez ma is igaz. :D

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) eXodus válasza Abu85 (#32) üzenetére


eXodus
őstag

Nem tudod h terveznek vmi egyszerűbb rombolós demót belőle?

(#37) Zanik válasza Abu85 (#32) üzenetére


Zanik
addikt

Abu leírta az aranyigazságot: "Olyan platform kell, amit mindenki támogat, mert akkor nem kell korlátozottan használni a technológiát." Ámen. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38) #81187072


#81187072
törölt tag

Lő - robban - roncsolódik... Ez a szűk játékvilág dög unalom.

(#39) Lenry válasza ViZion (#34) üzenetére


Lenry
félisten

Ami szerintem a jelen:
alaplapra CPU, majd ez mellé lehet bedugni a videókártyát, a ramot, és egyebeket... és a rendszered olyanra rakod össze, amilyenre akarod, ill. a pénztárcád engedi...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) TESCO-Zsömle válasza #81187072 (#38) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Majd amikor kihalnak a gépek elől a 18 év alatti vérpistikék, akkor lesz játék ami:

lő - mellé - lő - mellé - lő - gellert kap - szilánk talál - artériás vérspricc - elvérzéses halál...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) Teasüti válasza ViZion (#34) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A jövő az szinte biztos, h a populáris egységes felépítésű konzoloké lesz.

Mindenki számára jobb, ha egy eszközt nem csak fél-egy-két évig használunk, hanem mint lásd pl xbox/ps.
Kevesebb hardverre kell drivert írni, szoftvert optimalizálni. Fejlesztőnek, gyártónak egyértelműen jobb.
Sztem a felhasználónak is, elég egyszer megvenni egy gépet 6-8 évente.

Én biztos nem támogatnék kismillió alkatrészt, csak mindenből egyet.

szerk: csak hanyagolnák már végre azokat a buzi gamepadokat, meg a vele járó idióta kamera pásztázásokat a játékokban. Hát ez vmi undrító, egérre kellene optimalizálni a kamerát, nem egy szutykos pöcökre... Ezt leszámítva meg lennék elégedve egy konzollal.

[ Szerkesztve ]

(#42) Zanik válasza #81187072 (#38) üzenetére


Zanik
addikt

Én egy point&click-ben is el tudnám viselni a élethű fizikai motort.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) Vitus válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Az Nvidia szerződés köt a Nokiával, hogy felfrissítsék a céges mobilkészleteket. :)

Egyébként jó lenne ha befutna és mindenki használná.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#44) TESCO-Zsömle válasza Teasüti (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez most hogy jön ide?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) wednesday válasza ViZion (#33) üzenetére


wednesday
őstag

Lehet, bár ha a játékmenetre is kihat, nem biztos, hogy könnyű megoldani.
Ugye olyan fizikára vágyunk ami ténylegesen kihatással van a történésekre, rombolható környezet, ütközések, robbanások hatásai.
Leírom mire gondolok: Mondjuk befut a rendszer és már több generáció is eltelt így erőteljesen érvényesülhet a fizika. Egy multi játékban (vagy akár single-ben is) remekül rombolható a környezet. A robbanás hatására kiszakadnak nagy faldarabok és szanaszét repülnek és a játékost, vagy a gépi ellenfelet épp egy ilyen darab találja fejbe és kinyiffan. Na most ha korlátozod a fizikát, akkor nem lesz annyi darab. Vagy pl: leszakad egy híd a játékban, de a romjai úgy esnek le, hogy át tudsz rajtuk kelni...stb.
Na most egy multi játékban akinek erősebb gépe van fizikára az átkelhet a hídon?
Vagy pedig egységes fizika áll mindenkinek a rendelkezésére.

(#46) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Üdvözöljük ezt a lépést :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47) zoltanz válasza Teasüti (#41) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A jövő mindig mozgásban van. PC -t is el leghet használni 4-5 évig ha szerencséd van és átlagos igényeid vannak.
Na meg ne felejtsük el az AA -t ami konzolon csak nyomokban lelhető fel XBOX -on azért vagyogat. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48) TESCO-Zsömle válasza wednesday (#45) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt is könnyű megoldani. Nemes egyszerüséggel úgy kalkulálják a minimum gépigényt és a prioritásokat, hogy a fizika akkor is teljes pompájában menjen, ha a VGA-d emellett grafikailag csak 2FPS-t présel ki magából. És ennyi. VAgy hagyják, hogy a létfontosságú részek csak a PCU-n fussanak. Ha már abban is lesz egy combos GPGPU... A kiegészítések meg mehetnek VGA-gyorsítással, ha szükséges.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) Lenry válasza Teasüti (#41) üzenetére


Lenry
félisten

"Fejlesztőnek, gyártónak egyértelműen jobb."

a gyártónak 100%, hogy rosszabb. most elad 25 különböző gyártó évente-félévente valami újat a usernek, míg a jövőképedben 1 gyártó 1 készüléket ad el 5 évente ugyanannak a usernek. gondolom nem kell ecsetelni, hogy melyik fogja jobban megérni a gyártónak.

plusz: csodás dolog, hogy lehet PS-en játszani, de azért irodára, munkára alkalmatlan

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) Translator válasza Teasüti (#41) üzenetére


Translator
tag

:: A jövő az szinte biztos, h a populáris egységes felépítésű konzoloké lesz.

Ez a múlt, lásd C64, ZX Spectrum, Amiga... :P

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.