Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eddie141


Eddie141
senior tag

Hát vegyes gondolatokat váltott ki bennem a cikk.
Én szeretem a mostani elnevezéseket, mert erősen elhatárolhatóak legalább a termékek, amelyek mind presztízsben különbséget keltenek, mind pedig eladhatóságban is, mert jobban érzékeltethető egy teljesen laikus számára a különbség, ha összeméri az árakat a piacon.
Viszont dicséretes lépés is, mert ha valóban létrejön ez az úgy nevezhető "összefogás" akkor ez csak a felhasználónak lehet jó. Azzal teljesen egyetértek, hogy rá lesz a többi gyárti kényszerülve, hogy lépjen ezzel kapcsolatban.
Hajrá AMD.

(#2) Youri


Youri
veterán

Úgy látom az AMD próbál valamilyen szinten kilépni az Intel árnyékábol. Emgem a nevek nem nagyon érdekelne, pl a Phenom kifejezetten nem tetszik, az Athlon pedig már lejárt, amiota nem az a csúcs. A Radeon meg ha jól értettem marad.
De ez a cikk nem a nevekről, hanem az ATI felvásárlásával elindult platform szintű integrációról szól, mert egyelőre ebben látja a jövőt az AMD. Kérdés hogy ez a csúcs asztali rendszereken működik e.

RTX ON

(#3) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szerintem ez a helyes út. :K

(#4) Himym


Himym
senior tag

Éljen csak így tovább. Ezt a dolgot már elöbb bevethette volna az amd, hogy proci AMD+ vga AMD= 25%kos sebesség növekedés. Például.

Az, hogy felkell oldani a Physix tiltást azzal nem lesz gyorsabb az AMD karija mivel az nem tud Physixet. . . Vagy tévednék? :F

(#5) Telefunen


Telefunen
őstag

Öö, jólértem hogy itt árukapcsolást valósítanak meg? (persze ha csak annyiról van szó, hogy az IGP képes lekapcsolni a VGA-t, akkor OK, ahhoz a megfelelő VGA-ra van szükség)

@(#4) Himym: Hát, ha teljesen indokolatlanul hozott volna +25%-ot az efféle kiépítés, akkor bizony kőkemény büntiben lett volna részük (szerencsére).

Nem is értem, hogy miért beszélnek itt egyesek a moduláris felépítés ellen... Magunknak okoznánk nehézséget, hogy a gyártó jóllakjon?

[ Szerkesztve ]

(#6) Abu85 válasza Himym (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PhysX tiltással az a baj, hogy ha veszel egy Sandy Bridge processzort és aktívan használod az IGP-jét renderelésre, vagyis betöltődik a driver, akkor az asztali piacon jelenleg nincs megoldva az, hogy a GeForce VGA számolja a PhysX-et. Konkrétan az NVIDIA ezzel a korlátozással elveszi tőled az egyik olyan funkciót, amiért fizettél. Erre kell megoldást találni. Persze a dolog csak elméletben lényeges, gyakorlatilag már nem, mert a Two Worlds 2 és a Breach is CPU-PhysX-es lett, holott GPU-nak volt beharangozva. Ennek prózai oka van. A CPU-s feldolgozás gyorsabb volt. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) drherby


drherby
csendes tag

valahogy fel kell nőni a zintelhez.
reméljük sikerül... :C

(#8) antikomcsi válasza Himym (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem lesz gyorsabb, csupán lehetne hivatalosan is nv kártyát használni, amd mellett fizikai számításokra.

Amúgy az a dolog amit írtál például, szerintem elég elítélendő lenne. Ha intel proci mellé veszel amd vga-t, akkor tiltsa le a számoló egységek negyedét? Vagy, hogy?

(#9) Z86


Z86
őstag

Valahogy fel kell venni a versenyt a Intellel, és szerintem ez egy jó megközelítés. Nem csak egy-egy elemet ad, hanem komplett összehangolt rendszert, ahol pl. a CPU hátrányát kiegyenlíti a fejlettebb GPU és a jobb energia gazdálkodás.

[ Szerkesztve ]

(#10) VIC20


VIC20
őstag

Hát, nem tudom, helyes-e ilyen radikálisan szakítani a régi, bevált nevekkel.

Az Intel se azonnal dobta a Pentiumot, Celeront.

(#11) Eddie141 válasza Abu85 (#6) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát igen, ez így nem megoldás, mert azért elég sokan vásárolnak már Sandy Bridge procit, és nv kártyát együtt.
Mondjuk az általad említett játékoknál is szerintem csak annak köszönhető a cpu-s számítás, hogy talán nincs megfelelően optimalizálva a physX a gpu-ra, hiszen igen sok más szegmensben már inkább a GPU-val csinálják a nagyon számításigényes feladatokat, mint a cpu-val, tehát erő biztosan több lenne, mint amennyi eddig jut.

(#12) atti_2010 válasza VIC20 (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A hozzáértők tudni fogják miről van szó, a civilek meg még mindig Pentium 4-eznek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) ftc


ftc
nagyúr

s az A jelölés mellett szám lesz?
pl A1 s a következő gyorsabb CPU lesz az A2? vagy architektúránként cserélik a betűket?

nem lehetne inkább A4- szám? ahol A4 jelöli mennyi "magot" tartalmaz...

(#14) Himym válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Himym
senior tag

Nem letiltaná ugyan úgy működne mint mint amd párossal csak ott valami plusz bejönni nem tudom mi féle plusz de a léyneg az, hogy gyorsabb lenne.Most ne a 25%kon akadjatok fel am 15öt akartam írni a 25% tényleg sok lenne. :R

Ez a physx dolog meg érdekes. Mafia2-ben ügye van physx ha az nv driverben a physixet onyl vgara teszem akkor kevesebb fps-em van mint ha csak cpu ha meg mind2 akkor van a legtöbb. Igaz a notiban lévő vga nem játékra való. Nv quadro fx 880m

[ Szerkesztve ]

(#15) Youri válasza ftc (#13) üzenetére


Youri
veterán

Az megtévesztő lenne az Audik miatt :)

RTX ON

(#16) Abu85 válasza Telefunen (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a platformszintű szolgáltatás két részből fog állni. Az energiagazdálkodás, az APU-k mellett, és a sebesség növelése hibrid CF-fel. Az energiagazdálkodás még kiépítés alatt van, de nincs akadálya, hogy az APU IGP-je menjen Radeon VGA helyett, ha nincs konkrétan nagy terhelést előidéző feladat. A Hibrid CF eddig is volt. A doksik szerint a Brazos-Caicos és a Llano-Turks párosítás lesz elérhető. De ez még kiegészülhet.

A másik dolog az OpenCL. Az AMD a CPU-t, az IGP-t és a VGA-t egy driveren belül tudja kezelni. A többi gyártó erre képtelen (az Intelnek nincs publikus drivere, míg az NV-nek GPU drivere van). Ez majd alapvető gond lehet egy OpenCL-es program esetében. Gyakorlatilag mixelt gép esetében több OpenCL platform lesz elérhető, de ez nem mindig jelent jót, ha a program automatikusan választja ki az eszközt. Remélhetőleg a fejlesztők erre gondolnak majd.

Ami kérdéses lehet. Az az AMD saját szoftverei. Van a Fusion Media Explorer, amit saját maguk fejlesztettek ki. Az csak teljesen AMD-s gépen fut. Ha Intel vagy NV van a gépben kiirja, hogy cserélj AMD-re. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Abu85 válasza ftc (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyasmi számozás lesz, mint a Brazos esetében: E-240, E-350.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) ftc válasza Abu85 (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

értem s nem lenen logikusabb pl

Bulldozer mint B-140 s akik értenének hozzá tudnák,hogy melyik architektúráról van szó már ránézésből is...

Kissé logikátlannak tűnik ez a számozás de ha lesz épkézláb példa akkor minden kiderül

az uj 66xx sorozat mikor jelenik meg asztali gépekbe?

(#19) Abu85 válasza ftc (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos lesz logika benne. Annyit tudunk egyelőre, hogy A jelzéssel jönnek a Llano erősebb verziói. Később okosabbak leszünk.

Sajnos nincs adat, hogy mikor jelenik meg. A gyártók elkészítették a saját termékeiket. Lényegében az AMD parancsára várnak, hogy mikor lehet őket dobozolni. Az a gáz, hogy az AMD túl kényelmes helyzetben van itt, mert az NVIDIA GF108-as lapkája nem ellenfél, még a HD 5500-5600-nak sem. Gyanítom az van, hogy amíg el nem fogynak a HD 5500-5600-ak, addig csak az OEM szintre ér el a Turks GPU.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) antikomcsi válasza Himym (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem a 25%-al van a baj, hanem maga az elv tisztességtelen szerintem. Meg egy kártya tud, amit tud. Attól, hogy más proci lesz alatta, nem lesz gyorsabb. Csak valami szoftveres mahinációval lehetne megoldani. Ez pedig elítélendő az nv-nél is a driveres tiltásukkal.

A physx-hez meg kéne egy külön kártya. Ha ugyan azzal a kártyával számoltatod a fizikát, ami a képet is adja úgy nem jó. Tehát attól mert nv kártya van a gépedbeben, még nincs fizix kártyád, csak éppen egy fizix képes vga-t használsz. Maffia2-nél is alap, ha fizikázni akarsz, akkor be kell szerezni egy külön kártyát, amit erre használsz.

Én egyetértek azzal, hogy az nv-nek sem lenne szabad tiltani szoftveresen semmit, mert visszataszító. Sőt még talán jobban is fogynának a kis kártyák például a 450-esek, hisz ha nem kéne buzerálni a meghajtót bátrabban vennék a játékosok a nagy radeonok mellé.

(#21) atti_2010 válasza antikomcsi (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én már vettem volna 1 a nagyobbik gépembe, de így hogy nem lehet tudni hogy holnap működik e még nincs értelme.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) csongi


csongi
veterán

Én egy jó ideje csak AMD rendszert használok, ide tartozik a CPU, Chipszett, VGA.
Nekem tetszik ez az irányzat. Azt hogy minek fogják nevezni az új alkatrészeket, nekem mindegy:).
Az AMD helyzete a legegyszerűbb, mert mindent meg tudnak oldani házon belül, így az Intel és az NVIDIA van lépéskényszerben.
És ez nagyon nem mindegy :)

(#23) rumkola válasza antikomcsi (#20) üzenetére


rumkola
veterán

Mafia2-höz annyit tennék hozzá, hogy kitörölt cloth könyvtárral (amit úgyis a proci számolna), 1680-ban, minden maxon + élsimítás, egy 4magos proci+gtx460-al 45-60fps, apex high-on, vsync-el.

a hd internet matrica meg nagyon viccesen hangzik :DDD
még rosszabban mint a netburst :D

[ Szerkesztve ]

(#24) antikomcsi válasza rumkola (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem 1 darab gtx460-al az a 45-60fps teljesen korrekt ilyen beállítások mellett. Ráadásul szerintem a minimum fps-ed is jó.

(#25) atti_2010 válasza Abu85 (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Arról nincs hír hogy milyen szériás Radeonokat fog tudni lekapcsolni ha kicsi a terhelés? Gondolom a 4xxx felejtős inkább az 5xxx-6xxx érdekelne, a 7xxx meg nyilvánvaló.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) Abu85 válasza atti_2010 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először látni kellene, hogy milyen megoldásról van szó. Ha általános, akkor a PowerXpress4-es kártyák fognak lekapcsolni. Ez pár HD 4000-es karit is jelent, de nem mindet.

(#23) rumkola: Van alapja a HD internet elnevezésnek. Felhívja a figyelmed, hogy a rendszer grafikus maggal gyorsítja a flash, a WebGL, és a HTML5/WebM tartalmat. Újabban HD internet néven utalnak ezekre a cégek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Telefunen válasza Abu85 (#16) üzenetére


Telefunen
őstag

Nos, ha tényleg erről van szó, akkor kifejezetten üdvözlendő a dolog. A Llano-Turks párosra én is kíváncsi leszek.

(#28) D1Rect válasza Abu85 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

"Persze a dolog csak elméletben lényeges, gyakorlatilag már nem, mert a Two Worlds 2 és a Breach is CPU-PhysX-es lett, holott GPU-nak volt beharangozva. Ennek prózai oka van. A CPU-s feldolgozás gyorsabb volt"

Na álljunk meg egy szóra! :)
Eddig arról volt szó, hogy a physx sokkal jobban fut GPU-n, a fermin meg pláne hiper-szuperül fut.
Röviden: WTF?

Vagy sikerült megtalálni az "Enable mulithread" sort a driverben vagy mi?

(#29) eladohardver


eladohardver
őstag

Jót röhögtem ismét! :DD

"illetve a sebesség növelését segítik elő. Gyakorlatilag az AMD azt akarja tudatni a vásárlókkal, hogy a termékeik együtt többre képesek, mint külön-külön. "

HD5970 hez még mindíg nincs ütőképes procijuk, max nitróval.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#30) atti_2010 válasza eladohardver (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És mi van ezen röhögni való? szerintem fogalmad nincs miről van szó.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) Oliverda válasza ftc (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi értelme nincs már a magszám jelölésnek az elnevezésben. Nem lehet már reálisan, a várható számítási teljesítményt tekintve összehasonlítani magszám alapján a manapság kapható procceszorokat. Nem véletlenül hagyta el az Intel is a jelölésüket. Akit komolyabban érdekel az egyszerűen utánajárhat, akit nem annak meg nem is kell tudnia mert csak megzavarná a szám.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Silentfrog válasza atti_2010 (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

És ez tényleg igy van. :)

(#33) nuke7


nuke7
veterán

yee! :Y már várom, h az amd 5770 CF mellé menjen egy 88GT fizikázni :D

szerk: Abu85: a two worlds 2-vel játszom, nem igazán vágom a fizika témát... :U egy x4 965 be procim van, látom kéne valamit? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) ftc válasza Oliverda (#31) üzenetére


ftc
nagyúr

Itt meg jönni fog miért A miért nem B stb...

(#35) atti_2010 válasza Silentfrog (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ügyfél: egy olyan Pentium 4 kellene nekem 4 magos de minél olcsóbb.
Én: olyan már nincs csak Core 4 és azok drágák meg játékra felesleges, jó lesz oda egy AMD X4 jóval olcsóbb és fejleszthető is.
Ügyfél: Na jó, akkor egy olyan Pentium4 AMD jó lesz!

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most akkor a zöldek lesznek a pirosak? (úgylátszik valami megmarad az ATI cégjelzésből, ez jó).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37) Silentfrog válasza atti_2010 (#35) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem meg azt mondták nemrég amikor gépbe processzort ajánlottam,hogy nem kell az x3 athlon,mert a pentium 4 sokkal erősebb,ezt hallotta,az a legjobb.
Ha meg kérdezem azt valakitől aki nem ért a gépekhez,hogy milyen a gépe,mindig azt mondják,hogy valami pentiun 4 szoval jo gép. :)

(#38) he7edik.


he7edik.
addikt

Biztos hogy ezzel a lépésel növelni fogják az AMD-s platformok piaci részesedését viszon teljesen ki fognak szorulni a diszkrét videókártyái az Inteles platformokból.

Égő szöveg a flém vázon

(#39) Duree


Duree
veterán

Remélek ezzel uj korszak kezdödik az AMD-nál és végre intelközeli procikat csinálnak

duree54

(#40) eladohardver válasza atti_2010 (#30) üzenetére


eladohardver
őstag

Ez egyértelmű! Miért is tudnám miről írok...
Lényeg h te érted miről van szó.

PHII 4100 mhz@1150mem HD5970+gts250 physx on

I7Hd5970+gts450 physx off

Mind2ő léggel, AMD nél tök felesleges 1 centit is húzni a gpu-n ugyanis kevés a CPU. Pár pont eltérés lenne ha meghúztam volna a gput-t...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#41) atti_2010 válasza Duree (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azt azért tegyük hozzá hogy a felhasználok 88% nincs szüksége egy Sandy teljesítményű procira, de jól jönne ha esetleg Hybridben lehetne hajtani kisebb (olcsóbb) VGA-kat a prociban lakó IGP-vel, így kevesebbet is fogyasztana a rendszer, csak az a kérdés hogy menyire tudja eladni ezt az AMD. Hiába vannak jó cuccaik ha nem tudják eladni, pl az üzlet ahol én vásárolok hatalmas, tele a weblapjuk nap mint nap új videó kártyákkal de valahogy AMD-s elvétve akad közöttük pedig az Nvidia már nem hiszem hogy lefizeti a nagykereket, és most azt sem mondhatni hogy nincs versenyképes VGA-juk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) Abu85 válasza eladohardver (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Játékteszt nincs Full HD-s felbontással és szűrőkkel, ami egy HD 5970-hez illik?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) eladohardver válasza Abu85 (#42) üzenetére


eladohardver
őstag

gondolod ha 1280x1024 nél ennyire lefogja a cpu akkor jobban fog menni FULL-HD-ban? :C :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#44) Oliverda válasza eladohardver (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Abu85 válasza eladohardver (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, mert a Full HD esetében a GPU válik szűk keresztmetszetté. Gyakorlatilag mindegy, hogy mikor adja le a processzor a jelenetet, mert a GPU többet fog dolgozni a képkocka számításával. A két rendszer ugyanolyan VGA-val ugyanarra a sebességre lesz képes, csak annyi lesz a különbség, hogy két jelenet számítása között a gyorsabbik processzor több munkát végez. A végeredmény viszont ugyanaz lesz, mivel a monitoron megjelenített kép a lényeg, az pedig a GPU sebességétől függ a magasabb felbontásokban.

Pontosan ezért van az, hogy a 3Dmark Vantage Graphics pontszámában nem érdekes a processzor. Gyakorlatilag egy kétmagos Celeron és egy hatmagos Core mellett is 3-5%-on belül lesz a VGA pontszáma. Egyszerűen a jelenet számítása rövidebb ideig tart, mint a képkockáé. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) atti_2010 válasza eladohardver (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Így a procira nyomtad a terhelést, világos hogy nem bírja, ki az az állat aki egy olyan kártyát 1280x1024-ben használ??? De ez már no komment, csak az a kár hogy kezdő fórumozók is elolvashatják.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) rumkola válasza atti_2010 (#46) üzenetére


rumkola
veterán

nem az összpontszámot kell nézni, hanem a cpu score-t
mondjuk nem egy kategória, nem is kéne összehasonlítani, viszont tény, hogy amd oldalon nagyon nincs semmi mostanbában

(#49) atti_2010 válasza rumkola (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem erről beszélt, hanem hogy az AMD-s proci nem tudja kihajtani a 5970 -es VGA-t, ez így egyértelműen nem igaz.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) Yutani válasza atti_2010 (#49) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez nem fekete vagy fehér dolog, árnyalt a kép. Alacsony felbontásban, alacsony IQ esetén (hehe, ezt többféleképpen is érthetjük...:DDD) nyilván nem tudja úgy meghajtani a Phenom az 5970-et, mint egy Core i7, viszont (mint fentebb tagláltátok) magasabb minőségben és full HD vagy afölötti felbontásban már inkább a VGA lesz a korlátozó tényező, így igazzá válik az, hogy majdnem mindegy, milyen CPU ül a VGA alatt.

Csak hát ez a kezdő PC-snek másképp jön le, és az marad meg benne, hogy "nemhajtyaki".

De minek is magyarázom, ezt érti mindenki... :)

Hogy ON is legyek: mióta nem MHz vagy PR van a procik neve mögött (P4 3GHz, A64 3000+), azóta úgyis meg kell nézni, hogy melyik jelölés mögött milyen CPU van, azaz hány MHz és hány mag, mekkora L2/L3 cache. A beharangozott AMD brandváltás már nem sokat fog ezen rontani, ugyanúgy meg kell nézni ezentúl is a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.