Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Két 480/580 kártya $500, ez pedig $999. A felár a szoftveres támogatás "sarca".

#tarcsad

(#2) M@cika


M@cika
őstag

2 VEGA egy tokban, ha már nagyot akarnak dobni, azzal lesöpörnék a zöldeket...

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) Petykemano válasza Yutani (#1) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem is megdobhatnának minket $350-400-ért 2 x 2048&4GB "hibás" egységekkel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) dergander


dergander
addikt

Olcsóbb, ha veszel 2 darab 480-ast. 1000euroból már 3 480 kifutja. Az órajelét meg le tudod annak is korlátozni hogy megelégedjen 250wattal. Szerintem felesleges ez a vonal.

(#5) Tanisz


Tanisz
senior tag

Ez a VGA most a professzinális kártyák vonalán helyezkedik el, vagy fogyasztóin?

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6) velizare válasza Tanisz (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

jó kérdés. a fijis pro duora felrakható mindkét driver, erre nem tudom. a böszme méretű ram miatt azt mondanám, hogy ez pro kártya.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Legyes


Legyes
tag

Kicsit túltolhatták a Polaris GPU-kat, szal' most a hűtőszekrénytől az autómosó keféig, mindenben az lesz, nehogy ki kelljen adni a VEGA-t...

-=LeGyEs=-

(#8) do3om válasza Legyes (#7) üzenetére


do3om
addikt

Valaki attól félt a pro du elviszi a sok vega gpu-t. Biztos miattuk raktak rá polarist. ;]
Úgy látszik van még idő a vegara várni, a duóra (hálivúdnak) meg ezek után még több.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#9) sh4d0w válasza dergander (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez professzionalis felhasznalasra van, nem jatekra. Ha jol remlik, az arban benne van vmi szoftvercsomag is, meg support is.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) b. válasza sh4d0w (#9) üzenetére


b.
félisten

Szerintem akkor is eléggé feláras a dolog, bár a 2 GPU-s Vega meg 2500 Dollár lesz , szóval.....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Tanisz válasza velizare (#6) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nagy dilemmal, lehet ők sem tudják :)
Az ára miatt professzionálisnak gondolom, hisz ha két sima GPU-t pakoltak volna össze, akkor lehetett volna RX 480 X2 is, mondjuk 400$-ért.

Annak még volna is értelme, hogyha a két GPU külön-külön számolná a VR két megjelenítőjét, nem?
Vagy ezt teszi? Nem ismerem a technológiát :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#12) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Minden újdonság jó.
Erre is biztosan van vevő kör.
Különben nem adnák ki.
Ráadásul ezekből a modellekböl emelnek át ezt- azt majd az új generációs vga-ba.

(#13) Malibutomi válasza dergander (#4) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar az elozo Pro Duonal is megmondtak hogy ez professzionalis felhasznalasra van.

(#14) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Jól sejtem, hogy ez egy S9300 X2 csak videó kimentekkel?

(#15) Armagedown


Armagedown
őstag

Ezzel is lassú volna a GTA 5 :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) TTomax


TTomax
nagyúr

Tehát akkor most már van erős gpu de kevés vram,van gyenge gpu meg sok vram,akkor most már csak egy olyan vgat kellene kiadni amin erős gpu van és sok vram...ja, arra ott az nvidia...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) pomorski válasza TTomax (#16) üzenetére


pomorski
őstag

:C

(#18) Chaser


Chaser
titán

Az AMD bejelentette az új _a_ Radeon Pro Duo VGA-t -a

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) do3om válasza Chaser (#18) üzenetére


do3om
addikt

Nem számít a hiba a utána van: "két darab Polaris 10-as GPU-t használ" ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#20) Chaser válasza do3om (#19) üzenetére


Chaser
titán

első hibáig olvastam :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Up neki.várjuk

(#22) Z10N válasza Petykemano (#3) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt mar tavaly el kellett volna sutni. A vega kozeledtevel nem sokat adnanak el belole VR tartalom fogyasztashoz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#23) Derivel


Derivel
tag

*facepalm*

Legalább ha kiadnak egy új Pro kártyát, akkor az legyen erősebb, mint az előző.

[ Szerkesztve ]

(#24) Malibutomi válasza Z10N (#22) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez nem feltetlen igaz, a Dual Vega lesz 2000$ ez meg csak a fele.

(#25) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Honnan lehet tudni a vega árát?, bebaszna ha 700-800 ezer lenne.

(#26) do3om


do3om
addikt

Még annyit áruljon már el valaki hogy erre ugye mennek a 480-as GPU-k (nem kell már félni hogy a nyakukon marad bár szerintem annyira fog fogyni ez a kártya hogy de), miközben kijött a továbbfejlesztett P20 ami annyira szuper fejlesztés hogy sokkal "jobb" az teljesítmény-fogyasztás aránya. Mivel tudjuk hogy javítottak a fogyasztáson sok-sok más dologgal együtt.
Szóval mért nem használják az új fejlesztést amiről maguk is úgy tartják hogy javítva van a fogyasztás?
Itt valóban jól jönne amit elértek a fejlesztéssel. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27) buvartacsko válasza Legyes (#7) üzenetére


buvartacsko
addikt

Valamibe nyilván bele kell kötni. :)

(#28) Bounti válasza Tanisz (#11) üzenetére


Bounti
aktív tag

"Annak még volna is értelme, hogyha a két GPU külön-külön számolná a VR két megjelenítőjét, nem?
Vagy ezt teszi? Nem ismerem a technológiát"

Első mondat a cikkből...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#29) b. válasza Malibutomi (#24) üzenetére


b.
félisten

2500 $ lesz. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Tanisz válasza Bounti (#28) üzenetére


Tanisz
senior tag

Elnézést, pedig elolvastam a cikket, tiszta hülye vagyok, valamit félreértettem.... :Y

Update: megvan, valami miatt azt hittem, hogy csak a Fiji-s példány csinálta ezt, nem is értem miért gondolta, hogy ez a Polaris-szal nem :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#31) Bounti válasza Tanisz (#30) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nemhinném, hogy ezt kihagynák az új szériából...

Amúgy ez sűrűn előfordul velem is, ami legjobban szem előtt van, azt nem vesszük észre...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#32) stratova


stratova
veterán

Nekem ez olyan mint a zsiráf, szép-szép, de otthonra nem kéne. De ha a GP106 alapú P2000 amazonon szereplő 445$-os árából indulok ki (ugyanitt egy GTX 1060 230$-ról indul), akkor Dual-Polarisért nem teljesen elrugaszkodott ár.
Az megint egy más kérdés, hogy legutóbb NV-n már az ellenállásokkal kellett trükközni, hogy egy gamer kártyát professzionálisként lehessen felismertetni. Ha a drivercsere AMD-nél oda-vissza működik, akkor kérdéses mennyi talál ebből gazdára. De AMD-ből kinézem, hogy volt egy komolyabb megrendelésük ilyen téren és ezzel párhuzamosan piacra dobták Dual-Polarist. Tongából és P11-ből például az Apple vitte a teljes lapkákat majd jó egy évig.

[ Szerkesztve ]

(#33) AAAgold


AAAgold
senior tag

oké, drága cucc, professzionális cucc, vr fejlesztésre való cucc

de az oculus-nak nem két hdmi port kell? ennek meg mintha csak 1 lenne...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#34) stratova válasza AAAgold (#33) üzenetére


stratova
veterán

VR-re de simán reklám céllal készíthetsz egyszerűen filmet is nem csak játékot, minél a amelynél pl ilyen kártya végzi. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezzel is fogod megnézni.

Gondolom itt renderhez elég a single float teljesítmény, abban 2 polaris ilyen órajelen nem sokkal rosszabb 2 erősen visszavett Fijinél (13,9 TFlops) és a TDP 100 W-tal alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#35) #65675776 válasza Z10N (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is tartalomfogyasztáshoz van kitalálva, hanem létrehozáshoz.

(#36) stratova válasza stratova (#34) üzenetére


stratova
veterán

Az egyik demóban úgy rémlett 2 GPU-s render hatékonysága (még a Fijis Duo Proval) 1,8x körüli.
Ha figyelembe vesszük mennyivel lehet olcsóbb egy Dual Polaris 10(20?) kártya előállítása mint egy Dual Fijinek, akkor ilyen felhasználási területre tényleg hamarabb lett volna érdemes bevezetni Polarist.

(#37) #06658560 válasza Heroes fan (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

High end pro kártya bárkinél ezer éve a körül van.

(#38) stratova válasza #06658560 (#37) üzenetére


stratova
veterán

Egy Quadro P5000 már megvan 800-ból P6000 áránál már elröppen bő 2M. :DDD

Pro Duo ára még WX7100 viszonylatában (amazonon 620$) még baráti.

Polarisoknál a profi kártyákra pillantva változatlanul érthetetlen számomra miért nem dobták piacra a 470D alapjául szolgáló 28CU-s variánst (1792:112:32) amit WX5100-ban 75 W-ra konfiguráltak (934-1090 MHz GPU clk).
Vajon kis Vega/Vegák előtt látunk belőle valamit P20 alapon magasabb órajellel?

[ Szerkesztve ]

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

#Profitmaximalizálás

Eladnak 2db "alulfeszelt, kevésbé szivárgó" 480-at egyszerre, miután az 580 miatt, biztosan nem érné meg ezeket eladni 480-nak. Az 50W-al alacsonyabb TDP, és a sejthetően alacsonyabb órajel miatt, nem is muszáj válogatott GPU-kat tenni, elég az órajelet, Vid-t visszavenni.

[ Szerkesztve ]

(#40) stratova válasza #16939776 (#39) üzenetére


stratova
veterán

Ez tiszta sor, de ezt megléphették volna korábban is :)

(#41) pengwin válasza Heroes fan (#25) üzenetére


pengwin
addikt

A dual Vegát írta, ami két GPU-s, professzionális kártya lesz.
Abban a kategóriában teljesen megszokott ez az ár, nézz csak meg egy Firepro vagy egy Quadro kártyát.

Üdv, pengwin

(#42) Abu85 válasza do3om (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván a Polaris 10-nek sok haszna úgy már nincs, hogy a Polaris 20 elérhető, és a rá épülő VGA-k olcsóbbak, mint a régebbiek. Emiatt választották erre a Polaris 10-et. Illetve a Polaris 10 a Radeon Pro sorozat többi tagjánál is használatban marad, tehát nem csak erre az új VGA-ra adják majd el a legyártott mennyiséget, de ez a mennyiség jelentősen lecsökken.

A Polaris 20 ott javít a fogyasztáson, ami ezen a szinten nem fontos tényező. Ergo a Polaris 20 új képességei ide nem szükségesek. Itt van VR-ben használják a rendszert, vagy legalább 4-6 monitorral, illetve a videók esetében is a Loom Stitching Library-t használja a megcélzott réteg, ott nem YouTube-ot néznek ezekkel a kártyákkal.

Ezt a Radeon Pro Duót elsődlegesen a Loomhoz fejlesztették, mert annak a programnak 16 GB/GPU az alapfeltétele. Alatta el sem indul, illetve kell neki azért jó 7-8 TFLOPS, hogy értékelhető legyen a sebesség is. Eddig tehát ezt a programot csak nagyon komoly hardveres befektetéssel lehetett használni. Használható teljesítményű VGA-nként több ezer dolláros költséggel. Most ez a költség 1000 dollárra csökkent, így egy jóval nagyobb réteg engedheti meg magának a Loomot, mint eddig. Persze a WX7100 is jó volt real-time célokra, de az igazából lassú az offline, marhanagy felbontású összeillesztésre, és az új Radeon Pro Duo arányaiban olcsóbban kínál kétszeres teljesítményt, tehát olcsóbban kijön, mint két WX7100.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Z10N válasza Malibutomi (#24) üzenetére


Z10N
veterán

Az 1 gpu-s "mezei" vegara gondoltam. Meg abbol is ket "$500"-s verzio kijon. Igy szamoltam.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) Z10N válasza #65675776 (#35) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig a dual driver es az AMD mast mond. Mindkettore valo. Ez a dual p10 akkor is korabban kellett volna 490 neven. A talalgatos topikban errol beszeltunk anno.

Ui: A "seamless multi gpu"-s rendszereknek (nem cf/sli, hanem nvlink fele) mar tenyleg itt lenne az ideje. Mar csak a vr miatt is.

Sweeney: “The future of the games industry? Make everyone a creator”

Tim Sweeney, Epic Games
If we can help bring killer apps to VR, I think that's going to be the next step that helps the high-end VR audience grow from about two million today to the next ten million.

Kim Libreri, Epic Games
It's a really great way to make sure the engine scales. Things like multi-GPU support, scalable rendering - and it means as the consoles evolve and we get new hardware like the Scorpio, we'll be ready for the next couple of generations and beyond.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) stratova válasza Abu85 (#42) üzenetére


stratova
veterán

A WX sorozat bejelentésekor is felmerült már a kérdés a hír témájában, de szerintem Polaris 20 mellett is aktuális.
Miért nem dobta (érdemben) piacra AMD a 28 CU-s P10/P20-at notebook vonalon? A hivatalosan 75 W ill 80 W TDP besorolású GTX 1050 Ti és GTX 1060 között lenne helye szvsz a piacon. Mostanra talán acélosabb órajelet állíthatnának be a WX5100-nál alkalmazott 934-1090 Mhz-cnél.
Gondolom Vega 10-es fókusszal Vega 11 bemutatására még jó ha Q4-ben számíthatunk, ha nem tolódik át a jövő évre. feltételezve, hogy Polarisnak ne fél éves életciklust szántak. vagy azt játsszák el mint Tonga XT-vel, hogy lényegesen korábban érkezett mobil vonalra mint asztalira.

[ Szerkesztve ]

(#46) Zsumbi


Zsumbi
újonc

Most ha jól értem a HBM2 előtt jön egy sima HBM gpu ?Van egy olyan érzésem hogy a vega csúszni fog egy kicsit :))

(#47) #65675776 válasza Zsumbi (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rosszul érted. A Polaris sima GDDR5-öt használ, nem HBM-es.

(#48) Reggie0


Reggie0
félisten

Jol elloptak az intel design-jet :)

(#49) Heroes fan válasza #06658560 (#37) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja úgy már más de az alapverzió elég az játékokra.

[ Szerkesztve ]

(#50) #16939776 válasza Reggie0 (#48) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én is "xeon phi" nek néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.