Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raysen623


Raysen623
addikt

Arról lehet tudni, hogy vajon érkezik e majd Ryzen+Vega20 laptop kiszerelés?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2) Lacc válasza Raysen623 (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Évek múlva, nem rég jelentették be, hogy "jövőre jön" a vega20, de az is elsősorban a Datacentereknek és nem a Gamerek-nek, szóval eléggé a sor végén van...

(#3) Raggie válasza Lacc (#2) üzenetére


Raggie
őstag

Akolléga valószínűleg a cikkben említett Radeon Pro Vega 20-ra gondolt, ami a notebook-okhoz készült! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#4) Z10N


Z10N
veterán

De sejtettem, hogy a Vega12 csak mobilba jon majd. Viszont legalabb a 20CU igaznak bizonyult, mar csak az 1700MHz-s orajelnek kene meglennie, bar mobilban ketseges. Az AMD igazan tudja hogyan kell kib@szni a desktop vasarloival. Pedig 660/650 neven apritott volna az 560-570 kozotti teljesitmennyel. Nem pedig ilyen 580 2048sp-vel (570) es 590-nel (585) hulyeskedni.

"Polaris 21-hez mérhető...teljesítménye 40-60%-kal nagyobb"

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5) stratova válasza Z10N (#4) üzenetére


stratova
veterán

Gondolom, ahogy a Zhongshan Subor esetében is csapható GDDR5 az APU-hoz, úgy Vega 12 is készülhet asztali vonalon 256 bit 4 GB GDDR5-tel. Kétlem, hogy jövőre asztali tier 4 kártyánál (~150$) majd éppen HBM2-vel szórakoznak, ráteszik az eff. 6-7 GHz GDDR5-öt és csókolom, de s tévedés jogát fenntsrtom.
Nem ez lenne sz első eset, hogy 256 bit GDDR5-ös kártyát kínálnak ezen a szinten. Csak mire R7 370-et ilyen tartományban kínálts AMD a 3. bőrt húzta róla le asztali vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#6) Fred23 válasza stratova (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 256 bit mondjuk furcsa volna belépő kategóriába. De válthatná az RX 550-et 128 bit mellett, gyors VRAM-mal. Mondjuk nem tudom, mennyivel növeli a költsegeket a 256 bit behozása, de tán nem véletlen, hogy alul ez nem megszokott dolog.

[ Szerkesztve ]

(#7) stratova válasza Fred23 (#6) üzenetére


stratova
veterán

Furcsa, de 4 SE mellett szerintem nem kapna kevesebbet. Jelenleg pl éppen a belépő 128 bites Polaris 12 / RX 550-nél (az a relatív alacsony számú CU ellenére 8-10 CU) is ilyen pazarló AMD a konkurens 64 bites GTX 1030 64 bites memórisbuszához képest. Ez felépítésben egy opcionálisan jobban "kirámolt" Vega M GL 20-24 helyett 16-20 CU-val.

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így nem lesz ágyúgolyó, 7nm-en kellett volna kiadni laptopba. 12-14nanón kazánok a kártyák, nem szivesen vennék mostanában laptopot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Mindegy, úgyis szar lesz, akkor is, ha nem. Vagy akkor csak igazán :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10) stratova válasza t72killer (#8) üzenetére


stratova
veterán

Notiban (is) azért hely megtakarítás mellett, fogyasztáscsökkenés is jár a HBM2-vel. Szóval, ha nem is megy eyetleg ez a GPU 1,7 GHz környékén (vagy ebben viszonylag szabad kezet kap a gyártó, hogy 2 in 1 vagy koca Gamer gépbe szánja) egy Vega M GL már hűvösebben nyújt olyan szintet mint 8550U+1050.

7 nm-en ez az életben nem térült volna meg, bár Radeon Pro-ként egész élelmes áron adhatják, pont jól jön Quadro P2000 ellenében bár teljesítményben talán hozhatna egy 3000 MaxQ-t, de azon azért mégiscsak 6 GB VRAM figyel.

[ Szerkesztve ]

(#11) stratova válasza t72killer (#8) üzenetére


stratova
veterán

A 7 nm-es Navit elvileg már HBM2 mellett GDDR6-ra is felkészithetik. Míg Pro és notebook vonalon mehetne 8/16 GB HBM2-vel, addig asztalira jöhet GDDR6-tal ha a megjelenés idejére az jobban megéri. Így a piacot Vega 12+Navi 10-zel GP107-től GP104/TU106 szintig fedni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza stratova (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltételezem a 7nanóval jön egy nagyon komoly teljesítmény/fogyasztás ugrás is, ami azért az ilyen mobil chipekre ráfér.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) stratova válasza t72killer (#12) üzenetére


stratova
veterán

Persze csak nem a kicsi quasi olcsó Vega 12-t lehet vele eladni, hanem minimum egy méretesebb és szignifikánsan nagyobb teljesítményű Navit.
Ott érné meg igazán, minimum GTX 1080 RTX 2070 árban lehet adni (GTX 1080-as noti átlag 1+M HUF, egy hasonszőrű Quadros mobil ws gép simán a duplája is).
Aztán a következő iMac Pro-nál kiderül milyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jöhetett volna a Vega20 az rx590 helyett asztaliba is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És mi kellene ahhoz, hogy ne csak laptopba rakjanak ilyet (rendes dRAM-os mobil dVGA-t), hanem az olyan Mini-PC-kbe is, mint a Brix, Beebox, NUC-ok és társaik? Pedig ott is lenne piaca az elképzelésnek.

(#16) stratova válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


stratova
veterán

Nem tudták volna versenyképes áron kínálni.

(#17) Petykemano


Petykemano
veterán

Ennek a hírnek a kapcsán vegyük már elő újra azt a témát, higy az AMD egy saját, önálló útiterv szerint készít-e gpukat, vagy lényegében minden olyan termék, amivel nem a zsíros profittal kecsegtető HPC piacot igyekeznek befogni, azt semi-custom jellegű áthallással, biztos megrendelőhöz igazítva keszült el.
P10 - sony
P11 - apple
Vega10 - apple
Vega12 - apple
...
És a sor folytatódik majd egy "Vega20 - HPC", és "navi - Sony" elemmel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18) Raysen623 válasza Raggie (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Valóban erre gondolok, hogy ez az elképzelés bejön e majd a 2200U, 2500U és 2700U-s APU-s notik mellé avagy sem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#19) Lacc válasza Raggie (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ok, én azt hittem a 7nm-es Vega 20-as kódnévre gondolt, mert arról is pont tegnap jött a hír, hogy csúszik :R

(#21) opr válasza #60061184 (#20) üzenetére


opr
veterán

1) A beleposzintu notikban pont nem szokott gond lenni a helyhiany. A draga, vekony es/vagy kicsi ultrabookokban annal inkabb. :U
2) Igen, itt mar jol kezded erezni, mint a cikkben is irtak, a vekonysaga is nagy elonye (egyebkent igen, sanszos, hogy konkretan apple rendelesre keszult a cucc).

Szoval, rajottel, hogy azert jo, hogy kicsi, mert keves helyet foglal horizontalisan meg vertikalisan is, ami a draga, vekony notikban pozitiv, ahogy a cikk is irja, aztan leirtad, hogy szerinted a kovetkeztetes hibas, mert a beleposzintu notikba ugyse fognak ilyet rakni. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) leviske válasza Petykemano (#17) üzenetére


leviske
veterán

A P10 a maga idejében egy sweetspot GPU volt, a P11 pedig inkább volt általánosságban OEM igény.

A V10 - Apple kapcsolat nekem kicsit új, mert nem rémlik, hogy bármiféle sajátságát kihasználná az Apple. A Vega-t én előbb kötöttem volna a Sony-hoz a primitive shader és a HBC bevezetése miatt.

Egyedül a V12 tűnik ténylegesen az Apple igényének, és valószínűleg ő is az a szereplő, aki hajlandó kifizetni érte a felárat. Mert szerintem ez a cucc olyan árban mehet, mint a RX570.

(#23) Kvg válasza Raysen623 (#1) üzenetére


Kvg
senior tag

Én már annak örülnék, ha PC re lehoznák, a nagy tranzisztor szám miatt amúgy is eselytelen laptopban a vega 20.

(#24) Petykemano válasza leviske (#22) üzenetére


Petykemano
veterán

A konzol chipekkel való áthallást sokan nem értik és/vagy tagadják.
A P11 olyan általános OEM igény volt, hogy az összes 16CU-s változatot az Apple kapta, a 14CU ment mindenhová máshová az elején.
Hasonló történt a a Vega10-zel is - itt volt szó anno egy harmadik tokozó csatarendbe állításáról, a vártnál magasabb érdeklődésről és itt is az apple igényeinek kiszolgálása volt prioritásos. Ezzel még nem is lenne gond, csak az összeesküvéstörténet szerint ez nem úgy történt, hogy az AMD csinált saját útiterv szerint és arra véletlenül pont lecsapott az Apple, hanem úgy, hogy előre megmondta, hogy milyen típust milyen paraméterekkel mekkora volumenben kér.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ezekre a termékekre semi -custom tervezési díjat kellene fizetni, vagy felárral értékesíteni, még azt se, hogy ebből más OEM vagy retail nermék ne lehetne.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#26) stratova válasza #60061184 (#25) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz ezt 65-75 W fölé notiban nem skálázzák (Apple meg leszabályozza névleges 35-45 W-ra).
RX 470/570 (32 CU) mobile volt 85 W, 480/580 (36 CU) 100 W besorolású.

[ Szerkesztve ]

(#27) opr válasza #60061184 (#25) üzenetére


opr
veterán

1) Erdekes. Tehat szerinted amelyik notiban beleposzintnek megfelelo kartya van, az beleposzintu noti? Ez szamomra eleg hatalmas tudashianyrol arulkodik, ne haragudj.
2) Eleg sok ultrabook szintu hazzal rendelekezo gamer noti is van, meg business, meg workstation...
3) Igen, elfernek, de ennek ara van, erre ter ki a cikk utolso bekezdese.

Es de, a vega jelenleg kb a merete miatt lehet versenykepes, plane, hogy nem igazan akar vega-t senki a maxQ-s Nv-vel szemben. Ha viszont a valasztas az integralt gpu, vagy a beleposzintu fos, vagy a vega, akkor hirtelen akar vega-t a nep.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) stratova válasza opr (#27) üzenetére


stratova
veterán

Azért szemléltetném a problémát:
Itt a képen a kisebbik chip egy Radeon Pro 450 2 GB de lehetett volna egy 460 4 GB is. Eleve a szűkös hely nem tette volna lehetővé GDDR5 mellett olyan teljesítményű GPU bevetését, amit látványosan megfogna a 128 bites memóriabusz és 5080 MHz-es effektív órajelű VRAM. NV-nél esz 128 bit 7 GHz és 1050 Ti-t.jelent maximum (Zenbok).
Ennél persze még ergiatakarákosabb és kisebb Vega M GL.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.