Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Taranti

Taranti
(aktív tag)

"...operációs rendszer szempontjából viszont Windows 7 vagy Windows 10 kell. Utóbbi ajánlott a hatékonyabb működés érdekében."

Ryzenhez csak Windows10 használható, úgy tudom. És ha már nagyvállalati környezetből jön, hol a Linux támogatás?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#2) Jack@l

Jack@l
(veterán)

Ennyire nem megy a szekere szerver fronton?

(#3) cl.aci válasza Jack@l (#2) üzenetére

cl.aci
(aktív tag)

Sötétits fel kérlek, ennek a hírnek mi köze az AMD szerverrészesedéséhez? (hupsz ez egy szép magyar szó lett :B ) :R

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#4) Bounti válasza Taranti (#1) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Nem támogatott, de megoldható, az ASROCK például adott is ki segítséget hozzá.

(#3) cl.aci

Növeli a hozzászólásai számát, egy általa nem szeretett cégnek ( :DD ) meg beszólt, mi kell még?

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5) Jack@l válasza cl.aci (#3) üzenetére

Jack@l
(veterán)

Nem a szerverrészesedéshez van köze, hanem ahhoz hogy a kutya nem veszi ezt a terméket szerverre. Mi másért tolnák a pór népnek is, amikor ott ötszörös áron el lehetne adni? (ha lenne rá vevő, aki hasznosnak gondolja)

+1 hsz

[ Szerkesztve ]

(#6) Bounti válasza Jack@l (#5) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#7) Komplikato válasza Jack@l (#5) üzenetére

Komplikato
(veterán)

Azért ki lell köhögni 20 dolcsit is, közben userek nagy része egy NVMe SSD- t sem tud kihasználni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) Bounti válasza Komplikato (#7) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Mivel ez Ryzen-hez van, ezért a megállapításod alapvetően hibás. Az én Asrock A320M lapomon is van foglalat, pedig az egy eléggé alap-lap...

"A követelmények szempontjából Ryzen Threadripper, vagy normál Ryzen processzor szükséges"

[ Szerkesztve ]

(#9) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem 20 dollárt simán megérhet a olcsóbbik változat.

The human head cannot turn 360 degrees... || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB || LG v20

(#10) Simi37 válasza Taranti (#1) üzenetére

Simi37
(őstag)
LOGOUT blog

;)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 1700X©3,9GHz • Asus Crosshair VI Hero • Sapphire RX Vega 64 Nitro+ || WoT: DJfighter • Uplay: DJfighter.

(#11) Reggie0 válasza cl.aci (#3) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Az meg keves, tobbszorosen sulyos a helyzetuk, mert bar az AMD aranya eleg alacsony a szervereken, de hogy ezeken meg windows is menjen... Mondjuk olyan koze konnyen lehet hozza, hogy mivel AMD proci kell melle, igy inteles szerverbe aligha veszik meg.

(#12) Taranti válasza Simi37 (#10) üzenetére

Taranti
(aktív tag)

És ez tök hivatalosan, meg minden driver? Akkor engem is kezd érdekelni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) Simi37 válasza Taranti (#12) üzenetére

Simi37
(őstag)
LOGOUT blog

Hwboton van fent chipset driverrel összegyűrt win7 iso (így megszűnik a probléma hogy nem érzékel usb-t). Ugyan nem minden alaplaphoz de pl a Crosshair VI Herohoz vannak w7 driverek is az asus hivatalos oldalán.

Ryzen 7 1700X©3,9GHz • Asus Crosshair VI Hero • Sapphire RX Vega 64 Nitro+ || WoT: DJfighter • Uplay: DJfighter.

(#14) zetor2000

zetor2000
(aktív tag)

"Érdemes még azt is megjegyezni, hogy a licenc nem gépre szól, hanem személyre. Tehát a megvásárolt FuzeDrive szolgáltatás akár átvihető az egyik Ryzen konfigurációról a másikra, feltéve persze, hogy licencet birtokló felhasználó eltávolította a szoftvert a korábbi rendszerről."

Ha megveszem, és a _nevemre_ szók, nem a gépe(i)mre, akkor nehogy már csak 1 példányban futhasson. Szerintem itt valami értelmezési probléma van...

Angolórákat adok-veszek...

(#15) cl.aci válasza Reggie0 (#11) üzenetére

cl.aci
(aktív tag)

Amugy az nem zavar senkit aki értetlenkedik, hogy ezt a programot otthoni felhasználóknak szánják, mert eddig csak szerverekhez volt elérhető (gyk. intel, amd (bár ebböl elég kevés van) és más procis rendszerek) és innen hozza le az amd a halandó embereknek?

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#16) Bounti válasza zetor2000 (#14) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Valószínűleg a licence-ben ki van kötve, hogy csak egy példányban használhatod...

(#17) Bounti válasza Taranti (#12) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Az Asrocknál is elég sok alaplaphoz letölthetők a driverek, meg minden egyéb is...

Na, én beszélek hozzászólásszám növelésről... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) gege547 válasza zetor2000 (#14) üzenetére

gege547
(tag)

Nincs értelmezési probléma. Ez pusztán annyit jelent hogy ha alaplapot és/vagy processzort cserélsz nem kell újra megvenned. De továbbra is csak 1 gépre telepíthető egyszerre.

(#19) Taranti válasza Simi37 (#13) üzenetére

Taranti
(aktív tag)

(#13) Simi37 és (#17) Bounti: Köszi a válaszokat, bár fura, hogy az Enmotus oldala csak a Windows10-et említi. Ami egy kicsit jobban zavar, hogy telepítési/működési feltétel az UEFI-ben kikapcsolt SecureBoot.

[ Szerkesztve ]

(#20) Reggie0 válasza cl.aci (#15) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Plane, hogy nem is az AMD gyartja a kodot, igy az enterprise verzio valoszinuleg nincsen korlatozva. En csak felhivtam a figyelmet, hogy a win-re meg nem is ugrott ra...

(#21) morgyi válasza gege547 (#18) üzenetére

morgyi
(veterán)

És ha van otthon egy asztalim, meg egy laposom megvehetem kétszer, vagy valamelyik családtagom nevére kell megvetetnem?

[ Szerkesztve ]

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#22) Claude Leon

Claude Leon
(senior tag)

Ha a ddr4-es opciót írásra is használja, olyankor mi történik, ha közben elmegy a delejezés?

(#23) gege547 válasza morgyi (#21) üzenetére

gege547
(tag)

Külön mindegyikre amin használni akarod. Nem tudom a licensz feltételeket ennél a szoftvernél de általában nem tiltják a több licensz birtoklását. Nekem is van így nem egy programom. Meg vetem a licenszet (van amiből kettő is van mert 2 es csomagban olcsóbb volt mint máskor egy) de csak egy gépen használhatom (nyilván egyszerre mert ha nincs internet kapcsolat nem tud beazonosítani). De ha új gépet veszek akkor nem kell újra megvennem a programot is mint a régi Windows OEM licenszek esetében (nem tudom a mostani OEM-eknél hogy van mert nekem nem olyanom van) hanem telepítem és kész.

(#24) #74018560

(törölt tag)

Senki nem fog egy majdnem szükségtelen fícsörért fizetni... ellenben többen vennének AMD rendszert ha ezt az AMD INGYEN biztosítaná (a leírt megkötésekkel).

Üzletpolitka: 1-es. :U

(#25) zseko válasza DraXoN (#9) üzenetére

zseko
(veterán)

Megérné, ha nem korlátoznák le 128GB-ra a méretet. 250-es ssd-m van, nem fogom ketté partícionálni. 20 dollárt még esetleg meggondolnám, de 60-at meg biztos nem fizetek érte.

Egyébként ki használ hdd-t rendszerlemeznek és úgy mellé ssd-t, ahelyett, hogy fordítva tenné :F, vagy valaki világosítson fel mit nem értek? Vagy úgy értették, megspórolhatok egy újratelepítést, nagyobb kapacitású lesz a rendszermeghajtó, és még gyorsul is?

"Ha SSD-ről működik a rendszer, akkor a kapacitás egészíthető ki egy extra HDD-vel."
"Végeredményként a felhasználó egy virtuális SSD-t kap."

Érdekelne milyen módon gyorsítja fel a hdd-s használatot.

(#26) Abu85 válasza Reggie0 (#20) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Persze, csak az Enterprise verzió ára közelít a négy számjegyhez és ez csak éves költség/konfig. De igen az nem AMD exkluzív, és nem is ennyire limitált, mint a Ryzenhez való kliensprogram. De ezt akkor sem fogja egy átlagfelhasználó megvenni, túl drága.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#27) Reggie0 válasza Abu85 (#26) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Persze, en csak azert irtam, mert mar emiatt is hulyeseg AMD szerver reszesedest nezni.

(#28) Bounti válasza Claude Leon (#22) üzenetére

Bounti
(aktív tag)

Ugyanaz történik, mint minden Ramdrive-val. Pápá adatok. Gondolom.

(#29) Legyes

Legyes
(tag)

Intel Optane Memory light? Ryzen felhasználóként nem igazán tudom ezt hova tenni... Bár a gamereknek jó lehet, hisz' a HDD olcsó a sok-sok GB méretű játékok alá. Meglátjuk. De nem hinném, hogy egy áramszünetet vagy kékhalált egészségesen túlélne.

-=LeGyEs=-

(#30) Cerebellum

Cerebellum
(őstag)

Nem semmi szolgaltatas. Mondjuk a Linux nativan tud ilyet tudomasom szerint, a Windows Server a 2012R2 ota "Tiered Storage" neven szinten tud ilyet. Mindketto mindenfele limitacio nelkul, akarhany lemezes kornyezetben, RAID-del kombinalva, stb.

Nemreg csinaltam egy iSCSI targetet, 16x3TB HDD + 8x256 SSD kombinacioban WS16 alatt, akkorat tol, hogy sokszor a 10GbE keves ala.

Hogy kliens alatt van-e letjogosultsaga... mondjuk inkabb, hogy erdekes Feature, de ha RAID-del nem lehet nativan kombinalni, akkor nem veszelytelen jatek. Akkor latom csak ertelmet, ha valakinek relative kicsi SSD-re futja csak, es arra nem fer ra minden, amit napi szinten hasznal, illetve mindig nagyobb adattomeg cserelodik, ami naponta kell. Minden mas esetben egy nativ SSD a napi dolgoknak es egy HDD az adattomegnek celszerubb. Szerintem.

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#31) VaniliásRönk válasza Cerebellum (#30) üzenetére

VaniliásRönk
(nagyúr)

Nyilván ezért ment bele a cég az üzletbe, mert a piacuk szép lassan elpárolog.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) Pinky Demon

Pinky Demon
(addikt)

Laposoknál jól jöhet, asztalin nem látom értelmét. De egy ryzen lapos +20 USDért így teljesen jó vétel lehet

(#33) morgyi válasza gege547 (#23) üzenetére

morgyi
(veterán)

Sajnos a Windows 8 volt az utolsó olyan "OEM" konstrukció ahol felhasználóhoz kötötték a licenc-t és nem géphez. Ott átvihetted bárhova, ha előtte az előzőről letörölted. Már a 8.1-el megszűnt ez a konstrukció... túl jó volt szerintem.
Úgy tudom alapból hogy pl. retail verzió sem lehet fent több gépen egyszerre.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#34) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Egész szép gyorsulás, 20 dolcsiért simán megéri.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#35) kvarc

kvarc
(tag)

Mennyire lehet hatékony? Érdekes lenne nem ssd-t böviteni hanem HDD+SSD és játszana vele. Ha több SSD vagy/és több HDD is kezel esetleg? Virtuális gépeknél jól jönne. 400-512 GB SSD + 4-8TB HDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.