Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

"Az Amazon jelezte, hogy vigyáz az ügyfelek adataira, és nem adja el azokat."

:U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#2) koshmar


koshmar
őstag

Bezos a Coca-Colat is megvehetnè farzsebből..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4) tomazin válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Ami nagyon jo, hiszen ezzel pont azt mondja,h sajat celra viszont nagyon is fel lesz hasznalva. Es eddig amikor xiaomit feleannyiert vettel (hiszen ott a kinaiak lopjak el az adataidat es hasznaljak fel), most ennel gondolom nem lesz nagy areses arra valo tekintettel,h felhasznaljak az adatokat.

(#5) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Pedig pont gondolkodtam egy ilyen beszerzésén. Esetleg egy régi modellt :F

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#6) vicze


vicze
félisten

iRobot (és így a Rooma) mostanra olyan lemaradásba került a piacon, amit nehéz lesz behozni, gondolom ezért is döntöttek úgy, az amúgy elég normális hozzáállással rendelkező tulajok, hogy eladják.
Se Lidar, se felmosó kombó, és brutál ár. Egyedül a dupla kefés szabadalmuk miatt van némi előnyük(de az is lejár lassan), minden másban már lehagyta őket az összes kínai gyártó. Egyetlen újításuk az autó ürítés volt és konkrétan hónapok alatt átvette mindenki, megkerülve a szabadalmat rá.

(#7) Benőke válasza vicze (#6) üzenetére


Benőke
őstag

Ez azért így nagyon nem igaz.

Kombó takarító gépek egyik sem igazán jók. Kényelem sincs meg velük mert kézzel kell cserélgetned a felmosós dolgokat alatta, az nem sokat ad a dologhoz.
Nem tudom hogy hátrány -e. Külön gépük van ami felmos. Plusz hely, de megadja a kényelmet teljesen. Amit a kombi gépek nem tudnak.

Lidar sosem volt rajta, kameráztak. Nem mondom lehet így első hallásra lidar jobb, de hogy a kamerással sincs semmi gond az is biztos. Dupla kefés szabadalmuk ér valamit?
Nos az egy kefével soha nem lesz behozható. Kínai gyártó? Szemetet gyártanak, hagyjuk már.
2 év után kukázod és veszed a következőt, talán még 2 év után kapsz hozzá kopó alkatrészeket de amúgy nulla a támogatás.

Hogy állnak a piacon nem tudom, de hogy nem lennének jók, az azért nem igaz. Másodlagos piacon is veszik őket ellenben a kínaiakkal.

Érdekes lesz mit kezd vele az Amazon...

(#8) vicze válasza Benőke (#7) üzenetére


vicze
félisten

"kézzel kell cserélgetned a felmosós dolgokat alatta, az nem sokat ad a dologhoz."
Le vagy maradva... ;) Ahogy az iRobot is...

"a kamerással sincs semmi gond az is biztos."
Lámpát minding felkapcsolva hagyod? :U 1éve őrületes módon raktak a J-re 1db led lámpát...

"Dupla kefés szabadalmuk ér valamit?"
Csak az ér valamit, nem véletlen licencelte az Ecovacs. A felszedésben 20-30%-kal jobb mint bármi más, ezt szőnyegen(minél mélyebb) lényeges főleg.

"Kínai gyártó? Szemetet gyártanak"
Ebből látszik, hogy sok közöd nincs a témához... :(

"Másodlagos piacon is veszik őket ellenben a kínaiakkal."
Mert aki nem informálódik csak ezt a nevet ismeri, egy 2-3éves iRobot konkrétan haszontalan még kamera sincs rajtuk(ez se az ő találmányuk), de manapság bármi, autóürítés nélkül kb. kuka.

iRobot a nevéből él már, 20% piacot veszítettek utóbbi 8évben, és az innovációjuk majdnem 0 mostanra. Az utóbbi 2 évben annyira felgyorsult a többi gyártó, hogy most már nem hiszem hogy be fogják hozni, és tavaly már átmentek veszteségesbe, 135-ről 35$-lett a részvény 1év alatt. Szóval nem csodálom, hogy gyorsan eladták, látják a jövőt.

(#9) Graphics válasza vicze (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NA ezt a videót még nem láttam, reméltem, hogy eljutnak egyszer ide a gyártók.

NEkem ideális lenne a Roborock cucca, lehet az ára meredek lesz, de egyszer be akarok ruházni erre, mert ez az amire szükségem van. :D

Ezek a cuccok mindennel is megbirkóznak, ha szőnyeg, akkor alkalmazkodnak, ha padló akkor szintén.

Szinten teljesen automata a rendszer.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A mi házunk szerencsére nem robotporszívó kompatibilis, így nincs semmi csábítás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) vicze válasza Graphics (#9) üzenetére


vicze
félisten

"lehet az ára meredek lesz"
Az. :P
X1 Omni nincs otthon, de az is 500+ lenne.

Nekem elég volt az autóürítés, felmosást ritkán csinálunk úgy is, így halok bele akkor cserélni a fenekét.

(#12) Graphics válasza vicze (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh :D annyira nem is kell.

De egy olcsóbb Robo cucc is már előrelépés lenne a Mi Robot Vacuum-hoz képest, ami talán már 4 éve gyűjti a szöszmöszt. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) fecke78


fecke78
senior tag

Akkor lesz magyar nyelv az aplikációban ?

(#14) fecke78 válasza vicze (#6) üzenetére


fecke78
senior tag

"Egyetlen újításuk az autó ürítés volt és konkrétan hónapok alatt átvette mindenki, megkerülve a szabadalmat rá."
azaz ellopták a kínaiak ...
Annyira fikázod a roombat , akkor miért van ,hogy mindenki csak rinyál a xiaomi meg a hasonló kinai csodákra , tele a fórum velük , itt is . Drágább a roomba , nem mindenki tudja megfizetni , de azért ne mondjuk már rá, hogy szar

[ Szerkesztve ]

(#15) Benőke válasza vicze (#8) üzenetére


Benőke
őstag

1500EUR egy ilyen vacakért 0 támogatással? :Y Tök olcsó :D
Valóban ebben le voltam maradva. Mondjuk fura hogy felmossa a szőnyeget is.

Hogy oldom meg hogy legyen fény a lakásban? Nappal süt a nap... Felénk legalábbis... :K

Mindenben gyengébb minőségű a kínai, sokan kapálóznak ellene, de prémium gyártók miután megszívták a minőségzuhanást vissza is költöztették a gyártást. Ha meg nagyon odateszik magukat akkor egy fillérrel sem olcsóbb cserébe ugyan annyi vagy drágább. Akkor meg nem a kínai lopó másoló kommunista Kínát támogatom...
Elég kevés gyártónak sikerül meglépni hogy jó, elfogadható minőség legyen.

Kamera nem a kínai robotporszívók találmánya. Elég régi találmány már. Haverom mutogatta hogy milyen jó lesz mert ha a kutya balesetezik nem keni szét, majd az orrunk előtt szétkente :) Ötlet jó de sok fejleszteni való van még ezen. Egyébként le vagy maradva mert már van amin van kamera... Eléggé egyoldalúan tájékozódsz...

2-3 éves iRobot hasznontalan? Akku cserével 10 éven át megoldja a problémát anélkül hogy a kitakarításán kívül bármit kéne ezzel kezdeni. Mint írtam és mint sikerült kegyesen átsiklani felette hogy 2 éves kínai vackokhoz már nem veszel sem kefét sem semmit. Nekem nem jelenti azt a kényelem hogy 2 évente ezzel szórakozok, milyet vegyek... stb. Megveszem és karbantartáson kívül el akarom felejteni 10 évre, és nem érdekel mik az új fejlesztések. Ez az átlag júzer. Látom mit küzdenek vele hogy alkatrészt szerezzenek aztán ha megjön nem, az után gyártott, nem pontos, nem jó minőség még az eredetit se éri el. Lemegyek a boltba és megveszem.

Nem tudom hogy állnak anyagilag, nem követem. Remélem maradnak, kínai xarokat amikkel küzdeni kell, hogy szerzem be a kopó dolgokat, meg a föld túlsó oldaláról rendelgetni. 2 év után semmi, nulla. Ja és el kell fogadni hogy a Kínai kommunista párt benézhet a lakásomba. Nem kösz. Inováljanak amit akarnak. Kenjék a hajukra. Tökéletesen teszi a dolgát az iRobot.
Sajnálnám ha eltűnnének. Max újra kéziporszívózunk.
Ugyan annyiért nem fogom megvenni a kínait. iRobot szintű terméktámogatás nélkül nem is lesz esélyük elterjedni. Rendelgesd az aliról, meg vadászd, a júzerek megnyomják a piros x -et. Én is.

Értelek, jó a fejlesztés, szerintem jó hogy fejlesztenek ennyire... Verseny kell...

(#16) vicze válasza fecke78 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Konkrétan a Shark vette át a szomszédban először, akit bepereltek, de elveszették ellenük a pert...
Ezek mind US-ben hivatalosan forgalmazott termékek, vagy nem szabadalom sértően oldották meg vagy fizetnek nekik, ahogy a Ecovacs a dupla keféért pár modellen.
Amúgy meg csak megjegyzem az autóürítés nem egy olyan dolog, amit csak úgy leakasztasz hónapok tervezése, tehát már tervezték rég mikor az iRobot kihozta.

[ Szerkesztve ]

(#17) vicze válasza Benőke (#15) üzenetére


vicze
félisten

"Mondjuk fura hogy felmossa a szőnyeget is."
Megint a teljes baromságok. :( Tehát lusta vagy utánanézni és fingod nincs róla hogy működik...

"Hogy oldom meg hogy legyen fény a lakásban? Nappal süt a nap... Felénk legalábbis... :K"
Tehát kitérsz a válasz elől és nem írod le, hogy a csodás kamerás rendszerek nem működnek sötétben. Nevetséges... :(

"Mindenben gyengébb minőségű a kínai"
Ez elég nagy bullshit kb. az írásod többi rész is.
Se alkatrész ellátással se mással nincs probléma, mert ezek hivatalosan gyártó által forgalmazott termékek, amikhez mindent is megvehetsz a gyártótól, hivatalosan.

(#18) tomazin válasza Benőke (#15) üzenetére


tomazin
veterán

Novemberben lesz 5eve,h megy a xiaomi mi robot. Rakerestem akksira es lehet venni hozza. Kerekeket ugyszinten. Lidart es motort is. Kefet meg a szurot meg nyilvan lehet.

(#19) Graphics válasza Benőke (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te nem nagyon nézted meg a videót se... :( Egy kattintás...

Dehogy mossa fel a szőnyeget..

A többi meg tényleg baromság... Minden alkatrész elérhető itthon is... Nemhogy a föld másik oldaláról, de a 4 éves robotomhoz is van minden a mai napig, pl. a Mediamarktban is.

Nehéz úgy értelmes beszélgetésbe keveredni, hogy még csak egy minimális hajlandóság sincs arra, hogy információt szerezz... Szarozni egyszerűbb...

De én se megyek ebbe bele, mert felesleges... :U

Tehát a kínai állam ne nézzen be hozzád, de az Amazon nyugodtan, sőt majd össze is fűzheti kompletten a dolgokat. Nekik tehát lehet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Graphics válasza Benőke (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most csak egy példa, az általad emlegetett kínai vackok alkatrészellátására...

És még számtalan más hazai polc van...: [link]

Tájékozódás... Fontos.

Ja hozzáteszem, tök jó, hogy üzemel az iRobotod, és remélhetőleg ez így is marad sokáig.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) burgatshow


burgatshow
veterán

Én nem tudom. 3 Roborock van a családban, abból a legrégebbi 5+ éves, 4 kutya mellett megy naponta és köszöni jól van (nyilván fő és mellékkefe ill. porszűrő már sokszor volt cserélve) de megy és a mai napig kapja a szoftver frissítést. Tud zónázni, szobákat megkülönbözteti, tud virtuális falat, no-go zónákat. A Roomba ezekből egyet se tud (az említett modell), ráadásul utóbbi pattog és a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb bejárja a szobát, a Roborock meg szisztematikusan járja be.

Anyósoméknál van egy 880-as Roomba, az egy fakocka tudásban ezekhez, és árban anno felette volt. Annyira jó cucc, hogy több mint egy éve nincs használva.

Alkatrész ellátottságról a többiek már írtak, csak megerősíteni tudom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.