Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

oda. a többit a 60 kilós kutyával beszéljék meg ;]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

100% Nem ;] csatlakoztam, ezeknél elmentek otthonról, esetleg kirakok egy ilyen zárral felszerelt dobozt a ház elé/lépcsőházba annak látnám értelmét, mint egyfajta modern posta láda. Nekem a házamban ne császkáljon senki.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) Matada2.3 válasza -=MrLF=- (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pontosan, ajtó helyett inkább legyen valami szabvány nagy box, amit bármilyen szolgáltató ki tud nyitni.

A lakásomba csakis okoslábtörlő használata után lehet belépni. ;]

Finn the human

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>[Re:] Az Amazon a lakáskulcsodat kéri – odaadnád?

WTF?! :Y :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Zola007


Zola007
veterán

Magyarországon ez extra szolgáltatásokkal fog üzemelni, itt majd a futár megírja helyetted a jegyzőkönyvet is az összetört dobozról, a kamera előtt elkáromkodik saját magával, aztán vissza is viszi az sérült terméket a feladónak és mindenki boldog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Én adnék kulcsot,választ jelöltem be.De Magyarországon még egy darabig nem kell használni ilyen szolgáltatást.Kis ország vagyunk és leszünk is,nem hinném hogy a közeljövőben megvalósulna nálunk.

Biztos lesz sok ügyeskedő a rendszerben,de azt gyorsan kiszűrik majd. Tetszik a mobilappos kamera figyelés.

(#1) anulu Főleg ha az eb jó emberismerő.Az én ebem a "jó" embereknél csak felemeli a fejét hogy megnézze ki az.A sunyi és alattomos embereknél meg szét akarja szedni a kerítést. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) ripla


ripla
őstag

Ez egy ideális világban működhetne, a valóságban több probléma lesz vele, mint haszon, aminek fő oka az emberi természet.
Inkább legyen egy nagy acélszekrény az ajtóm mellett, amibe beleteheti a csomagot, az rendben van. Persze ez is csak egy ideális világban működne, a valóságban össze lesz rugdosva a doboz, le lesz h*gyozva, szét lesz graffitizve.
A takarítós rész meg a másik, abszolút kizárt hogy bárki az én személyes jelenlétemen kívül a lakásomban pakolgasson, mászkáljon, meg még ki tudja mit művelne, mit lopna el.

(#8) Avicularia


Avicularia
veterán

Itt svédben van hasonló szolgáltatás, berakja a csomagot a futár a valahol parkoló autód csomagtartójába, de pld. csak Volvoval és csak bizonyos területein az országnak működik.[link]

(#9) jupp008


jupp008
senior tag

Én a kipróbálnám választ jelöltem meg.
Mindenki abból indul ki, hogy nállunk ez nem működne (van valóságalapja) de aki már járt többfelé a nagyvilágban és nyitott is erre tudja, hogy igenis van jövőképe a dolognak sok helyen. Persze mondom, nem egyből a helyi Postás arca kell beugorjon amikor erre a fajta csomagszállításra gondolsz.

(#10) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Felénk a postás még becsöngetni vagy feljönni se képes, csak otthagyja a cetlit.
Ilyen hozzáállással bele se merek gondolni mi lenne ha beengedném a lakásba. :DDD

Egyébként külföldön még akár működhet is, mondjuk én a lakást biztosan bekameráznám előtte.

(#11) Narxis


Narxis
nagyúr

Én kipróbálnám. Úgy gondolom, hogy a haladó, felvilágosult gondolkodás nevében mindenképp egy érdekes ötlet.

Thanos was right.

(#12) TheMarci


TheMarci
addikt

Én használok hasonlót, a kertkaput ki tudom nyitni távolról, a futárokat az évek alatt megismertem, meg van velük beszélve, hogy nyitom a kaput, amikor felhív, a ház mögé beviszi a cuccot. De a lakásba be nem engedném őket.

Do You Dream?

(#13) gbors válasza ripla (#7) üzenetére


gbors
nagyúr

A takarítós rész meg a másik, abszolút kizárt hogy bárki az én személyes jelenlétemen kívül a lakásomban pakolgasson, mászkáljon, meg még ki tudja mit művelne, mit lopna el.

Pedig ezt itthon is csinálja számtalan karrier-központú ffi / nő.

A cikkhez - érdekes az ötlet, az első érzelmi alapú reakció után el lehet gondolkodni rajta. A konkrét műszaki megoldás mondjuk nagyon nem mindegy.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#14) dajkopali válasza gbors (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, tapasztalataim szerint az, hogy a tulajdonos távollétében valaki jár-kel a lakásban, Magyarországon sem ritka azoknak a középosztálybeli emberek esetében, akiknek a munkája megköveteli a rendelkezésre állást
igaz, ez leginkább bejárónőt vagy bébiszittert jelent, akivel van személyes kapcsolatuk, de az elv ugyanaz

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Határozottan és egyértelműen NEM!
A netes rendszerek törhetők, az üzemeltetésben résztvevők egyéni preferrenciái és motiváltsága ismeretlen tényezők!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) Dezsike válasza -=MrLF=- (#2) üzenetére


Dezsike
tag

Egyszerűbb a dolog, úgy kell kialakítani a bejáratot, hogy egy kis előszobába juss, onnan a lakás többi részéhez egy másik ajtó vezessen (nálunk is így van). A főbejáraton bejöhet a csomagszállító, letehetehi a csomagot, de a lakásba vezető belső ajtót már nem nyithatja ki. Az előszobában pedig nincs semmi amit ellophatna.

(#17) UnA válasza juliabrilke (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Itt van a cikkben, hogy a kamera is benne van a rendszerben.

(#18) atike


atike
nagyúr

Akkor már raknék egy zárható tárolót a lakás / ház elé ("postaládát") aminek odaadnám a kulcsát. Még hogy lakáskulcsot nekik. A személyes adataink nem kellenek nekik? :U

;] ;] ;] :P

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A futárnak igen, de csak akkor ha a cég mindig saját futárokkal dolgozik és komolyan veszi az előéletüket. Az nem megy, hogy rendelek az Amazon-tól és random cég random jóska hozza a csomagokat, még akkor is ha van kamera.

A másik vagy talán leggyengébb pontja maga a zár. Ez olyan mint amit az okostévék, vagy az autókba beépített navigáció, vagy dashboard szoftverek esete. Egyik cég sem törődik komolyabban a szoftverrel, mivel nincsenek rá szakembereik, nem szoftverben utaznak...nekik ez csak egy buzzword-train egy hype, amire fel akarnak ugrani. Már rengeteg alkalommal kiderült, hogy ezek az elektromos zárak nagyon alacsony szoftveres biztonságot jelentenek. Minden éven kiderül, hogy amatőr fejlesztés áll mögöttük, ráadásul a cégeknél a support nulla. (valószínűleg külsős vállalkozótól rendelik az egészet, így az külön lassítja a reagálást)

Ha lenne jó zár, akkor úgy tudnám elképzelni a folyamatot, hogy a futár jelez az ajtó előtt, az ajtóra irányított kamera bekapcsol, beenged, futár leteszi a cuccot, elmegy és bezár. Esetleg hasznos lenne ha két kamera lenne, az egyik egy ajtóba épített "kukucskáló", aminek önállóan is haszna lehet, a másik meg az előszoba kamera.

Szóval szerintem nem ördögtől való és hasznos ötlet. (persze ahol több kapu és ajtó van a bejárati ajtóig, ott ez nagyban bonyolíthatja az egészet)

Ha az összeesküvés elmélet oldaláról nézem, akkor az Amazon nem csak lehallgatni tud majd otthon, hanem egy kamerája is bekerül a házba. Szóval erősen bizalmi kérdés az egész. Ideális lenne, ha a kamera firmware-jének forráskódja nyilvános lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) vaakuum válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


vaakuum
addikt

Jaja...A kapu gyakorlatilag egy lakókonténer ajtaja, ami már nem közterület, de még nem a saját lakás... Viszont kabátot, esernyőt, koszos cipőt, stb-t lehet ott tárolni, meg van benne 2 szék meg egy kis asztal...
Ezzel gyakorlatilag lehet zsilipelni a bejövőket. És a túloldala is legalább olyan biztonságog ajtót tartalmazzon, mint az utcafronti.
Ha kertes házban laknánk, tuti így oldanám meg a bejáratot, egy ilyen "előszobával".

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21) kmarci25


kmarci25
veterán

Azért érdemes azt is tudni ehhez a hírhez, hogy Amerikában (Kaliforniában) élő ismerősömnek szállítottak úgy ki csomagot (egyik alkalommal egy tükörreflexes fényképezőgép, másik alkalommal egy MacBook volt a csomagban), hogy a futár letette az ajtó előtt a nyílt utcán, és otthagyta. Mert ott ezt így lehet. Ennek fényében azért már lenne értelme a dolognak. Még ha ez így picit erősnek is tűnik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22) Raymond


Raymond
félisten

Gondolom az osszes lakazbiztosito is rabolintott erre hogy mekkora tuti dolog. Vagy nem :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) dajkopali válasza kmarci25 (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, egy statisztika szerint - amit az Amazon is emleget - e gyakorlat miatt a felhasználók harmada panaszkodott már csomageltűnésre

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) #33253120 válasza ripla (#7) üzenetére


#33253120
törölt tag

A takarítós rész meg a másik, abszolút kizárt hogy bárki az én személyes jelenlétemen kívül a lakásomban pakolgasson, mászkáljon, meg még ki tudja mit művelne, mit lopna el.

Pedig nagyon gyakori hidd el.
Ahol dolgozom, ott villanyt szerelünk, meg klímát, kaputelefont. Nagyon sok olyan eset van, hogy a főnök leegyezteti a munkát, kap egy kulcsot, tulaj reggel elmegy dolgozni, mi utána érkezünk, melótól függően összetoljuk a bútorokat, lefóliázunk, dolgozunk, takarítunk, bútorok vissza, eltűnünk. Persze van ahol kapunk gardedámot, de az a ritkább. És ez működik panellakástól az 500 milliós házig.

(#25) Fancy-boy válasza TheMarci (#12) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Aláírás nélkül otthagyják a csomagot? :))

(#26) TheMarci válasza Fancy-boy (#25) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezt a részét is megbeszéltem vele, jó, néha kap valami aprót, bort, de nagyon jól tudja utánozni az aláírásomat. :) Hangsúlyozom, több éve ugyanaz a futár / ugyanazok, így nem random újfiúval beszéltem le a dolgot.

Do You Dream?

(#27) Desy


Desy
tag

... végigolvasva a megnyilvánulásokat nagyon kitűnik a keletEU gondolkodású aspektus. A nyugati emberek ettől sokkal nyitottabbak. Nem véletlen, hogy ez a fajta szolgáltatás lényegében és egyenlőre csak - hogy úgy mondjam - "Márkás" ügyfeleknek áll, és nem akárkinek. Főleg nem akárhol.
Egy ilyen gondolat nem az ördögtől származik... ha valaki bele gondol, hogy egy szállodai szolgáltatásban a napi rutin a takarítástól az egyebekig mi mindent tartalmaz és egy adott pillanatban aktuális jó néhány és gyakran nem akkor, amikor a lakó jelen van. Ráadásul ott távozáskor le kell adni a kulcsot... jelezve hogy el lehet végezni a napi karbantartási feladatokat! Szálloda és szálloda között is hatalmas a különbség éppen úgy, ahogy ember és ember közt. Ám a problémákat mindig korrekten kezelni nem túlzott kihívás, de még is lehet problémás bizonyos területeken [akár a városokban, város részekben vagy országokban]. ...minden hozzáállás és/vagy nyitottsági kérdés illetve még a kompromisszumra törekvés lehetősége is szükséges. Ha be lehet csapni egy embert úgy egy elektronikus rendszert is át lehet ejteni... de nem lehet ez az elsődleges üzenet. Egy bizalmat nem lehet megfélemlítéssel megszerezni vagy fenntartani. Az vagy van, vagy nincs. Ráadásul még a biztonságot sem lehet túl hosszú ideig élvezni ha...! ... amire példa lehet A bűn éjszakája című film.
Akinek nincs mitől tartania, az mitől félne?

A bejárónő, kutyasétáltató... blabla... de belefér ebbe a körbe még akár mi.
És ha ez a trend kiegészül a "kissé vonakodó" ügyfelek miatt egy nagyon erős drón légi szállítással a jelenlegi 2kg-os csomaghatárt felturbózva, akkor a legtöbb potenciális ügyfél egy olyan kiszolgálást kaphat, amit senki más "egyenlőre" nem képes prezentálni. Már rég óta légi fuvarral juthat hozzá néhány ember a pizzához vagy nasihoz valahol.... ami remek üzlet.
Minden műsort el kell kezdenie valakinek. És a legtöbb attrakciót viszi/viheti sikerre, akinek elég pénze van arra, hogy a hibákat és a problémákat megfelelően kezelje. A józanság hiányával küzdőknél ezek a lehetőségek nem kell hogy jelen legyenek... vanna elegen ahhoz a másik oldalon, hogy bőséges nyereséget hozzon a komoly fejlesztésekhez és a piac újabb szeletének más módon történő megszerzéséhez.

Mos látom:
Ez a szolgáltatás remek kiegészítője ennek és a vonakodó ügyfelek szinte teljes táborát képes lehet lefedni... csak hát ugye, akarni kell!

[ Szerkesztve ]

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#28) #56573440 válasza Polarstar (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Bár én is nemmel szavaztam, azért egy kis adalék...

"A netes rendszerek törhetők"

Amikor először törtek be hozzám a bejárati ajtón keresztül, akkor a helyszínelő mondta, hogy nézzek körül a tömbházunkban, vagy bemondásra elhihetem, hogy a házak messze túlnyomó többségébe egy 8 általánost se végzett ember ~10-30 másodperc alatt jut be. A legtöbb "biztonsági" ajtó, műanyag sz@r, az egyetlen dolog ami a külső kilincs lenyomását akadályozza, az a zár. A burkolat lefeszítése 3 másodperc, a zár eltörése kb 2 másodperc. Lenyomja a kilincset, és bent van. De elviszik a priusokat egy pillanat alatt odb csatin keresztül ha nincs utólag levédve, ez is tény. Egy rendes ajtó, ablakon fólia vagy rács, bent rendes riasztó üvegtörés érzékeléssel -is- nélkül igazából pont annyira vagy jobban törhető egy random ház így is, úgy is.

Ettől függetlenül -meg a 2 betörés után- kizárt, hogy ilyesmire vevő legyek. Anyáméknak is csak azért van kulcsuk, mert a jelenlegi ajtón ha kimegyek és reflex szerűen felhúzom a kilincset, asszony meg nincs otthon, akkor sétálhatok be melóhelyre a pótkulcsért ;]

(#29) Fancy-boy válasza TheMarci (#26) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így már világos. ;]

(#30) Soybex


Soybex
őstag

Oké ez fura. Van aki odaadná őszintén?
Még a szomszédra se bíznám rá :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31) #33253120 válasza Fancy-boy (#25) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nyugaton annyira nem divat. A futár kiviszi a címre, és ott is hagyhatja. Van is erről pár vicces cucc a neten...

(#32) kmarci25 válasza #56573440 (#28) üzenetére


kmarci25
veterán

Magával a riasztóval semmit nem érsz. Ha megszólal valahol, az ember már oda se néz, csak dühöng, hogy miért ordibál. Nálunk távfelügyelet van. Riasztástól számított két percen belül ott az ember és megnézi, hogy mi a helyzet. Ha neadjisten kipakolnák épp a lakást, akkor nincs túl sok idejük rá...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33) atike válasza Desy (#27) üzenetére


atike
nagyúr

Szóval eddig az volt a gyakorlat, hogy aláírás nélkül akár az utcán is otthagyták a csomagot - el is tűnt nem egy. Ehhez képest, most majd menjen be a futár a csomaggal és majd így már minden rendben lesz. Aha. Értem. Mondjuk nyilván nem a csomag fog eltűnni... :DDD

A fene nagy nyitott nyugati kultúrában működnie kellett volna az alap módszernek is, nem? Azaz, hogy az utcán is ott lehet hagyni a csomagot és megkapja mindenki, nincs eltűnés...

Ja, vagy még az lehet, hogy működne, csak túl sok keleti van arrafelé és ők szedik össze más csomagját az utcán... ;] :P

Nem támadásnak szántam, csak kikívánkozott. :R

(#34) vaakuum válasza atike (#33) üzenetére


vaakuum
addikt

Az evolúciós szelekció majd megoldja... Addig ilyen nyitottak, amíg nem kapnak maguk közé egy nagyobb adagot "más" kultúrából...Aztán majd ők is behegesztik a pilótafülke ajtaját felszállás után, meg a lakásét is. Csak legyen 1-2 ehhez kapcsolódó kellemetlen esemény, máris nem lesznek olyan nyitottak. :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35) #56573440 válasza kmarci25 (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezért írtam hogy rendes riasztó... Nálam van távfelügyelet, kapok sms-t a saját központomból is ha riasztás van és rá tudok nézni a lakásra is kamerával, offsite nasra menti a képeket. Ennél többet jelenleg tenni nem tudok, de nem is nagyon kell, az ajtón nem igazán tudnak átjutni, egyszerűbb mellette falat bontani, az erkély felől -már- rendes rácsozás van, így flex vagy hilti nélkül nem igazán jut be senki. Azt meg a nyugdíjas szomszédok észreveszik, illetve inkább nem is próbálkoznak. A helyszínelő szerint is -logikusan- két helyre törnek be. Ahol _tudják_, hogy nagyon nagy érték van, és érdemes, értsd hamar sok milla, vagy ami hamar megcsinálható minimális kockázattal. Ha ránéz az ajtóra és tudja hogy 2 percen belül a kocsiban ül azzal amit fel tud kapni, vagy felmászik az erkélyen és belöki az üveget majd 1 percen belül megint a kocsiban ül, akkor felnyom. Ha sok idő, és nem a világ háta mögött a hegyen, akkor keres gyors melót máshol. Kb egy éve nézegetünk a környékemen házat, eddig ilyen 20-30-at néztünk meg személyesen, de egyben sem láttam rendes ajtót, ablakot, mindenhol a műanyag vackok. Én inkább ettől fosok jobban mint az amazonos kiszállítótól, de egyikkel kapcsolatban sem érzem hogy kéne nekem :D

vaakuum: Ahogy az az ősember maradt jellemzően életben, aki ha zörgött a bokor elfutott, és nem az aki meg akarta nézni hogy ez még mindig az a barna mackó aki tegnap a haverját majszolta el ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) Tigerclaw válasza #56573440 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért gondolj bele, hogy ha nem is nagy akadály egy betörőnek egy hagyományos mechanikus zár, de mégis csak hagyhat nyomot, vagy zajt csap...viszont egy ilyen zár esetén ha biztonsági rés van, akkor besétál nyom és zaj nélkül és távozáskor visszazárja. Na ott győzködheti a rendőrt az áldozat, hogy "pedig ő bezárta".

A probléma az, hogy ezeknek a cégek ez teljesen új terület, amihez nem értenek és a vezetés azt sem tudja, hogy eszik, vagy isszák az IT biztonságot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Desy válasza atike (#33) üzenetére


Desy
tag

... ez, mind nekem szólt? ... szerintem ugorj neki és olvasd el megint amit írtam.

De... ha már ennyire szkeptikus valaki, akkor érthetné, hogy a világ sokféle. Igen, van olyan terület, ahol ott lehet hagyni akármit akár még az utcán Is! Gondolom, az ilyen negatív szemlélet nem ilyen területen születik. Ha pedig a szomszéddal meg volt beszélve az beviszi a küldeményt. De vannak olyan helyek, ahol ezt kérés nélkül is megteszik és látja/hallja azt is, ha megérkezett a címzett.... majd értelem szerint azonnal odaadja neki! De... ott is lehet néhol ... "hajléktalan" ... és még ő se piszkálja, mivel meg volt a "gyerekszobája". Amit kap annak örül és nem szorul rá, hogy megharagudjon valaki azért, mert hozzányúlt bármihez, amit nem engedtek meg neki.
És ha már így van... akkor tudható... vannak olyan területek, ahol előbb lőnek és aztán már nem is kérdeznek.

MO a jelenben. Sok ember király módon él ingyen... és azért... mert vannak akik ehhez hozzásegítik őket a saját szabadidejük terhére. Nem, én nem irigylem azokat akik képesek *kihasználni az ingyenes ételosztogatásokat és egyebeket.... nem erre kell gondolni. De arra érdemes, hogy hatalmas "izom" emberek olyan helyeken forognak ahonnan árad a jólét és nekik semmit nem kell a társadalmi közösbe tenni... csak kivenni...

Szerintem az ilyen súlyos gondolkodás eleve ártalmas... veszteség lehet bárhol, bármilyen okból. Talán az sem véletlen, hogy az Amazon berkeiben eszméletlenül sok robot tevékenykedik. Én ezt úgy is értelmezhetem, nem kell nekik szabadságot, fizetést.... adni, nem fáj a fejük és talán, mindig jó kedvvel teszik a dolgukat. Az a néhány karbantartó ami van, széltében és hosszában lecsekkolt. Mi mástól lehetne akkor ez a vállalat rossz mint az emberi tényező a végponton? Ezért a legoptimálisabb kiszállító verzió az adott területen és a teljes ellenőrzés nagyon erős érv mindennel szemben. Különben... a "tapasztalat" megadja a megfelelő válaszokat a megrendelőnek a vásárlás végén a cím beírását követően a kiszállítás megrendelésekor. :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#38) #56573440 válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

A hírben kamerát is említenek, annyira nem biztos hogy nyom nélkül tudja ezt abszolválni. Főleg ha nem véletlenül adták a cloud előtagot nekik, akkor lokálisan vihet bármit a felvétel megmarad. Mondom, értem, én se szeretném, ahogy írtam a priust is, mint megvásárolható kittel nyitható, vihető kocsit -legalábbis talán első és második generációnál megvolt- , de pl a kártyás franciát is úgy vitték el ház elől, hogy záráskor kiolvasták a kódot, gyártott egy kártyát ott helyben, kinyitotta, betette, elvitte lábon. Megint más kérdés, hogy ha valami gebasz van, akkor annak mekkora sajtóvisszhangja és presztízsvesztesége lesz mind a hw-t adó cég fele, mint az amazon irányába...

Nem véletlenül írtam amit, az idézett szöveg alapján ez egy új biztonsági rés, mint írtam, ennél durvábbak vannak a házak túlnyomó részében. Most sincs biztonságban, ezzel se hiszem egyébként hogy ez jelentősen javulna. Nem is célja alapvetően egyébként. Csak most beparázni ettől fölösleges szerintem, amíg pl a mi lépcsőházunkban a 12 ajtóból 8-on némán és vajpuhán lehet átjutni...

"de mégis csak hagyhat nyomot, vagy zajt csap..."

Mivel első kézből szptam be, illetve két körben 4-5 órát töltöttem járőrrel a "helyszínt biztosítva" további 2-3at a helyszínelővel, ki merem jelenteni, hogy egy ilyen művelet alig csap zajt, és bár egyszerű emberek ezek, de egy csendes, kertvárosi környezetben, nap közben sem tűnik fel senkinek egy pici üvet csörömpölés (nálam pl egy csúzlival lőtték ki a tripla hőszigetelős fullos erkélyajtót, egy 200 huffos lyuk lett, benyúlt egy dróttal és felhúzta a kilincset.) a zár törést se hallod meg a tömbházban. Rohadt halkak, ha még egy rongyot odagyűr ennyi hangja sincs. Nyomot tudod mit hagy? Amit az obis kesztyű, meg a munkás bakancs. Az első betörés után mindenhonnan a fekete port mostam hetekig, semmit nem találtak. A másodiknál se. A helyszínelők elmondása alapján ha nem valami botcsinálta első próbálkozó, és nincs szemtanú, kamera, akármi, nos az esélyed pontosan 0 hogy előkaparják

(#39) makro


makro
aktív tag

Vegyük hozzá a WIFI sebezhetőséget és a kamerát is ki lehet iktatni a lakásban, anélkül hogy látott volna valamit. Azzal teljes mértékben egyet kell értenem, riasztó helyett inkább biztonságosabb ajtót szerezzen be az ember első körben. Bárki, aki úgy gondolja, hogy ezt távolról kinyítja egy idegennek, az gondolkodjon el a biztonságról.

(#40) -Faceless- válasza Narxis (#11) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez is csak környezet függő, de erre alkalmas helyen én is támogatnám. Más kérdés, hogy zártabb lakásokban is működne-e úgy, mint kertes házakban.

(#41) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egyébként akik itt kitalálták az "okospostaládát", annak szólok, hogy a messzi-messzi Japánban már van.

Futár jön, berakka egy szekrénybe, beírja a kódod és lezár. Hazajösz, megnézed, hogy van-e csomagod, kiveszed. És ilyen rengeteg társasházban van. Ha meg nincs, tudsz magadnak is venni egy kisebb verziót az ajtód mellé.

És most kapaszkodjatok meg! Kihozzák a csomagomat hétvégén is ;]

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) Raymond válasza Mister_X (#41) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy DHL Packstation ami ugyan nem a hazban van, de minden nemet nagyvarosban van rengeteg es tuti van egy par szaz meterre a lakastol. Foleg lakastol a varosi telepuleseken.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) dajkopali válasza Mister_X (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

ez nem egyedi, az Amazon egy korábbi fejlesztésre alapozva a nyáron indította el a Hubot

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#44) kmarci25 válasza Mister_X (#41) üzenetére


kmarci25
veterán

Valamiért elment a téma a postaláda irányba, pedig: "Elsődlegesen és marketingcélokból is főként a csomagszállítást emelik ki (...) de már most látszik, hogy a felhasználási területe sokkal bővebb lesz"

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi dolgozunk egy cégnek. A vállalkozás, részben szociális alapon, ebédet szállít ki a megrendelőknek.
Egy "pizza futár" nagyjából 25 megrendelőnek szállít ebédet. A megrendelők lakásainak nagyjából harmadához van kulcsuk. Olyan helyekhez is, ahol nagyjából mindig otthon vannak az idősek.

Ez nyilván bizalmi viszonyon alapszik. Alapkövetelmény a magyarhoz hasonló erkölcsi bizonyítvány.
Beszélgetésből derült ki, lopás gyanús ügy még nem volt a cég történetében. Egy gerofil került a rendszerbe, ami zaklatásba torkolt egy nyugdíjas nő esetében. Azonnal elbocsájtották.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) donpeal01


donpeal01
csendes tag

Ha adnak hozzá kamerát és azzal megfigyelhető a futár, akkor igen.

(#47) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Persze akinek bejárónője és komornyikja van, annak ilyennel felesleges törődnie! :) ;]

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#48) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nem teljesen értem.

Itthon, ha futárral rendelek valamit, kapok értesítést, amikor átvették. Kapok értesítést, ha kézbesítésre kész a csomag és h kb mikor jönnének vele. Ekkor tudom jelezni, hogy jó-e az időpont, vagy hozzák máshová, esetleg munkahelyre (ahol átveszi a portás, titkárnő, bárki, ha ott sem érne rá a delikvens).

Ha meg jön a futár, 10-ből 9-szer felhívnak mobilon, hogy most hozná a csomagot, megfelel-e.
Ezután is ott van még az opció, hogy átadja a szomszédomnak és szól erről nekem.

Amerikában ezekből hiányzik pár lépés, nem szólnak, hogy mikor jönnének, vagy mi a f@-ért dobják csak a ház elé a csomagot.

:W :F

(#49) Tigerclaw válasza gekkoXT (#48) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Rendeltem már elég sok mindent házhoz szállítással és ahány futárcég, annyi féle eljárás. Gyakran még azt sem tartják be, amit saját maguk ígérnek. Az a ritka, amit írtál, vagyis hogy több értesítést kapsz, kiválaszthatod a kiszállítás idejét, sőt módosíthatsz közben a helyszínen is, nem beszélve arról hogy ténylegesen van működő és időben frissülő tracking.

Van hogy egyszerre kapsz meg több SMS-t, az e-mail-ek is vagy jönnek, vagy nem, a futár nem telefonál csak amikor már a közelben jár és annak is örülhetsz, ha legalább a kiszállítás napja stimmel. A tracking meg sajnos épp megint nem működik. (arról nem beszélve, hogy valódi földrajzi követés talán egy cégnél sincs, vagyis csak az átadási-átvételi pontokról kapsz infót, ami sokat nem segít)

Más országban az ügyfél nem veszi át a csomagot, ha nem tartja a futárcég az általuk vállalt kiszállítási időt, aztán magyarázkodhatnak a webáruháznak. Mi ettől még messze járunk. A szolgáltatás gyakran alacsony minőségű és nem egységes még cégenként sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) #33253120 válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Emiatt egy ideje amit lehet mindenféle pontokra kérek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.