Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

A CL 9-9-9-20-as időzítést egy kicsit sokallom.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) mephi666 válasza Killing (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát meg az egy dolog, hogy az ocz bevállalja az élettartam garit, csak melyik kereskedő fogja ugyanúgy garantálni? :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Majstor válasza mephi666 (#2) üzenetére


Majstor
senior tag

Ez egy jó kérdés. :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#4) gyiku


gyiku
nagyúr

ez most mitol amd edition? a dual channeltol?
kulonben sem mushkin :N

hüllő

(#5) gfefe válasza mephi666 (#2) üzenetére


gfefe
őstag

nem a reklám helye, de pl a pc88 garantálja ha a gyártó is. Legalább is úgy tudom.

Jók ezek a memók és kellettek is mert sok ddr3 nem túl jól szuperált am3 mellett ahogy hallom.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6) BloodRay


BloodRay
veterán

Mennyit kóstálhat majd vajon?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) Ste


Ste
addikt

Az 1.65V csak nekem gyanús? Tisztára mintha az Amd mellé lenne kitalálva nem pedig intel mellé :DDD

(#8) Ricco_hun válasza Ste (#7) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Ha 3 modult tesznek egy csomagba belőle, akkor i7 ready, ha 2-t, akkor meg AM3 ready.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#9) #95904256 válasza Ricco_hun (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valóban értelmet nyer az 'AM3 optimized' megjelölés, hiszen így nem kell egy felesleges memória modult a polcra tenni porosodni... ezzel időt és pénzt spórolnak meg! ;)

(#10) mephi666 válasza gfefe (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát van ilyen, de nem szokása a kereskedőknek 1-3évnél többet vállalni az eladott árura, hiába vállal a gyártó örökélet garit... :)

#8: ezért szeretik az i7-hez való 3channel csomagokat a gyártók, mert 3asával (esetleg 6osával) tudják szórni a készletet :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

De legalább hasonlít hatna a ddr2 társához hamár egyszer amd edition!

Rock Katona

(#12) Killing válasza mephi666 (#2) üzenetére


Killing
addikt

Egyátalán mi az hogy élettertam garancia? :B

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13) ^Clown válasza mephi666 (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ilyenkor, ha baj van a memóriával, a "gyárnak" kell visszaküldeni a memóriát, a bolt, ahol vetted, kimarad a buliból. Persze ha jó helyen vásárolsz, akkor megspórolod a postaköltséget :)

(#14) mephi666 válasza ^Clown (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, tudom... főleg ezért nem vállalják a boltok az örökélet garit, mert pl a cikkben szereplő rammal mondjuk 5-10év múlva nem akarnak szívózni... hanem pár évig vállalják (amíg mondjuk megoldható az utánpótlás is), hogy rendezik a cserét meg mindent... utána meg szórakozzon vele a kedves vevő, ha nagyon akar :)) megnézném, hogy az ocz-nek pl 10év múlva hány ilyen modult küldenek vissza :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) ^Clown válasza mephi666 (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Persze, érthető a cégek hozzállása is, hogy nem szeretnének jópár év után is ezzel szívózni. Bár azt kétlem, hogyha egy memória nem megy tönkre pár év alatt, akkor 10 év múlva gond lenne vele. Főleg, hogy akkor már vagy a szeméttelepen, vagy a fiók mélyén lesz :)

(#16) mephi666 válasza ^Clown (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó hát erre adnak akkor inkább örökéletgarit... (pont amiatt, amit mondasz... nekem ramom soha nem döglött, ha pár hónapot kihúzott...) megnézném az első ssd-t, amire örökélet garit adnak :) vinyóból is csak olyat vettem, amire minimum 3év járt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) D.Orion válasza Killing (#12) üzenetére


D.Orion
veterán

Félreértések tisztázása végett. Élettartam garancia addig érvényes amíg az adott terméket gyártják. Ha 1év múlva leállnak eme modul gyártásával, akkor addig tartott a gari.

(#18) LackoMester


LackoMester
addikt

1 hónap leforgása alatt 2 szett OCZ DDR3-as memókat sütöttem el...volt közte XMP minösitésü is...nekem biztos nemkellene,csak a gond volt vele

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19) Oliverda válasza #95904256 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Könnyen lehet hogy az SPD-ben található adatokat is már AMD-hez igazították.

D.Orion: Ez hülyeség.

LackoMester: Mekkora feszt kaptak?

Amúgy nem lenne rossz tudni hogy milyen chipek vannak a modulokon. Ja és a várható árakat sem lenne rossz tudni.

Mindenesetre az örvendetes hogy már nem csak i7, SLI meg Intel Extreme optimized modulokat képesek kiadni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) D.Orion válasza Oliverda (#19) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha nem gyártják a terméket, akkor hogyan lenne rá érvényes a garancia... Persze a raktárkészlet kiürüléséig gondoltam. De szvsz ez minden terméknél így van, ha már nem kapható(nem gyártják és raktáron sincs), akkor gari esetén értékében megegyező másik terméket ajánlanak fel helyette.

(#21) ^Clown válasza LackoMester (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gyári feszen? Nem semmi...

mephi666: minél több a gari, annál jobb. Sajnos sokaknak ez nem szempont, mert ha olcsóbb 1K-val, inkább ott veszi meg (persze ekkor 3 év helyett 1 év gart kap...)

[ Szerkesztve ]

(#22) Oliverda válasza D.Orion (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha nem gyártják a terméket, akkor hogyan lenne rá érvényes a garancia..."

Úgy hogy kapsz helyette egy raktáron lévő hasonló kaliberű darabot.

Pl. ott van a Corsair 16GB Flash "Voyager" amire kerek 10 év gari van. Nyilván már 5 év múlva sem lesz belőle egy darab sem a gyárban. Tehát ha jogosult vagy a garanciás cserére akkor nem ugyanolyat kapnál.

^Clown: Nem hiszem hogy ez a RAMok hibája volt. A lap lehetett a ludas.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) leviske válasza Ricco_hun (#8) üzenetére


leviske
veterán

Ne feledjük, hogy a Core i5 is dual channel-es memóriavezérlőt kap. És az 1,65V nekem is szúrta a szemem, hiszen az AM3/C2 procik pont ezekkel problémáztak. (Tudom, hogy csak 4 modul esetén, de mi van, ha valaki 8GB RAM-ot akar? :) )

(#12) Killing: Ameddig jó, addig szívesen javítják. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) azbest válasza D.Orion (#17) üzenetére


azbest
félisten

jól mondod, az élettartam gari nem azt jelenti, hogy aki olyat vesz, annak az idők végezetéig adnak csere darabot.

Ez gyártónként is változhat, ha jól tudom van ahol azt is kikötik, hogy a számlával igazolt első tuajdonosra vonatkozik.
Az időtartam pedig a gyártás idejére (és azután 1-2 évre) szól.

idézet nyunyutól:
"Kiegeszites: amikor egy adott termek sorozatgyartasa abbamarad, altalaban a gyarak az utolso szeriat raktarra termelik, hogy legyen mire cserelni a hibas darabokat.

Elettartam gari meg addig tart, amig a meghibasodott termek helyett tud a gyar cseredarabot adni, vagyis amig el nem fogy neki raktarrol a felhalmozott mennyiseg. "

[ Szerkesztve ]

(#25) ^Clown válasza azbest (#24) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És más termékre olyankor nem lehet cserélni a hibás cuccot, ha már leállt a termelés/a raktár is kiürült? Kicsit nehézkes az értékegyeztetés miatt, csak kíváncsiságból kérdezem.

(#26) D1Rect


D1Rect
félisten

"hűtőbordával látták el őket" Sztem az ilyen hűtőborda csak optikai tuning...

(#27) Oliverda válasza leviske (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

"És az 1,65V nekem is szúrta a szemem, hiszen az AM3/C2 procik pont ezekkel problémáztak."

1.5V a DDR3 JEDEC által hivatalosan meghatározott gyári feszültsége.

azbest: Gyakorlatból mondom hogy ez nem így működik. Anno amikor visszaküldtem egy már kb. 3 éves Mushkin 400MHz-es még Winbond chipekkel szerelt DDR1 RAM párt akkor 500as modulokat kaptam helyettük mert azt a modellt már nem gyárották és raktáron sem volt nekik olyan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) #95904256 válasza Oliverda (#19) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az SPD-ben lévő adatok hogy igazodhatnak az AMD-hez?

Ha jól tudom ott csak szabványos értékek szerepelhetnek. A processzor ezeket induláskor kiolvassa és beállítja azokra a paraméterekre a memóriavezérlőt amelyek mindenkinek megfelelnek. Ezek szerint lehet hogy a gyorsabb időzítéseket kitörölték az SPD-ből hogy ne vacakoljon ezekkel a processzor?

(#29) D.Orion válasza Oliverda (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

Te el is olvasod amit más ír vagy csak azt ami neked kell? :W Ne fél mondat emeljél ki hanem az egészet. Azt írtam, hogy a raktárkészlet kiürüléséig él a gari... Ha már nincs olyan termék, akkor hogyan adnának helyette ugyanolyat. Erre írtam, hogy értékével azonost kapsz helyette. Mellesleg ezt te is alátámasztottad a Muskin ram példáddal.

(#30) Oliverda válasza #95904256 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Vesd össze hogy milyen értékeket és időzítéseket lehet beálítani AM3 ill. i7 esetében. Az meg a másik hogy az AMD nem használ XMP-t vagy hasonló húkuszpókuszt.

Péládul anno amikor bejött az első Phenom az OCZ egyik alkalmazottja készített bizonyos DDR2-es OCZ modulkhoz Phenom optimized SPD-t. Hogy pontosan mit módosított bennük azért hogy Phenom optimized-ek legyenek azt ne kérdezd de az XS-en meg lehet még találni azt hiszem.

D.Orion:

"Azt írtam, hogy a raktárkészlet kiürüléséig él a gari... "

Ez az ami nem igaz. Persze nem tudom hogy mit értesz a raktárkészlet kiürülése alatt de szvsz ez azt jelenti hogy a konkrét adott modellből már nincs több a raktárban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) D.Orion válasza Oliverda (#30) üzenetére


D.Orion
veterán

Jó látom neked nem lehet elmagyarázni a faéket se. Ha nincs már a termékből, akkor nem kaphatsz belőle újat garanciából hiába az élettartam gari. Akkor a gari úgy él, hogy értékben vele egyező árú terméket kapsz. Vágod már mit mondok vagy még mindig nem?

(#32) Oliverda válasza D.Orion (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Most hogy érthetően, tisztán és világosan leírtad igen. :)

akosf: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Oliverda válasza #95904256 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Volt ilyen is:

OCZ DDR2 PC2-5400 AM2 Special High Density Kit

Special Features

Designed Exclusively for AMD AM2 Platforms
2.1V EVP

With 11 column address bit support by the AM2 memory controller, the number of addresses in each row or page can be as high as 2048 individual entries for a page size of 16kbit. Unlike modules based on standard 10-bit column address chips with an "8k" page size, the new Titanium AM2 Special modules take advantage of the AM2 controller's feature set and provide a single rank solution with 2GB density using 16k pages. This allows the controller to stay in page twice as long compared to standard memory architectures, thereby achieving unparalleled performance.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) PH-User


PH-User
addikt

Ez már AMD memó, bele lesz égetve!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#35) dezz válasza D.Orion (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Nanananana. Ezt (másik lehordását, amikor te fogalmaztál teljesen rosszul) nem kéne. Te nem a faéket magyarázod, hanem a bizonyítványt.
Ezt írtad:
"Ha 1év múlva leállnak eme modul gyártásával, akkor addig tartott a gari."
Márpedig ha később is adnak érte valamit, akkor nem addig tartott.

(#36) D.Orion válasza dezz (#35) üzenetére


D.Orion
veterán

#20. hsz-el kapcsolatban lett a vita, ott fejtettem ki a bővebben a gari részt, de már lényegtelen.

(#37) azbest válasza Oliverda (#27) üzenetére


azbest
félisten

A Muskhin és ahogy látom a Kingston és a Geil is különösebb megkötés nélkül definiálja a liftime garit :)

Bár egyik forumukon van ilyen, hogy
"EDIT: Apparently EU Law prohibits claims of lifetime warranty and says you can only do up to 10 years." Erről máshol is hallottam már (német tv shopban a lifetime garihoz megjegyezték, hogy jogilag korlátozott errefele)

Viszont találtam egy másik gyártót is, akiknél az én verzióm tűnik az alkalmazottnak: Connect Tech
"The Connect Tech Lifetime Warranty is defined as the serviceable life of the product. This is defined as the period during which all components are available. Should the product prove to be irreparable, Connect Tech reserves the right to substitute an equivalent product if available or to retract Lifetime Warranty if no replacement is available."
ebben ha jól értem benne van az, hogy amíg a komponensei elérhetők, de azt is írják hogy nem feltétlen ugyanolyat adnak.

Tanulságos az is, hogy sok cégnél kikötik, hogy nem továbbadható a lifetime gari, így nem is olyan jó érv a használtcucc esetén (elvileg csak az eredeti vásárló tudja érvényesíteni)

Azt hiszem az a biztos, ha mindenki megnézi, hogy az adott gyártónál mit jelent a lifetime warranty, mert lehetnek eltérések :)

[ Szerkesztve ]

(#38) dezz válasza D.Orion (#36) üzenetére


dezz
nagyúr

#17-ből indult, és még a #29-ben is rosszul fogalmaztál, de mindegy.
(A gari nem az, hogy ugyanolyat adnak cserébe. Az a csere-gari.)

[ Szerkesztve ]

(#39) Pero


Pero
senior tag

mindenesetre gari 10év vagy élettartam, én kíváncsian várom a modulokat, mert nekem a "sima" van és az sajnos sehogy sem akar normálisan menni AM3 alatt, a vicc h Prime alatt már ment 2órát stabilan de néha össze vissza fagy, de állítólag intel alatt hibátlanul mennek,

(#40) Dr. Akula válasza azbest (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem meg tökmindegy, mert 2 év múlva úgyis a kukában lesz.

(#41) szki


szki
őstag

OCZ3P1600LVAM4GK, azaz 1,65 V-os, 2x2 GB 1600 MHz-es, 7-7-7-24-es DDR3 csak a neweggen létezik egyenlőre 80 USD-ért.
PCWizKid Review

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.