Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

:F Mintha lenne komoly alternatíva...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Van 3 piacvezető, ebben hol a probléma? Ha csak egy lenne, akkor jogos, de így? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Ezt én se teljesen értem. Van 3 alternatíva. OKé a Siri kicsit kilóg mert az tényleg csak leginkább az apple cucokkal működik, de akkor úgy összességében lehetne basztatni az apple-t a zártság miatt.
De a google és alexa azért kvázi átjárható, a legtöbb 3rd party cucc mind a kettőt támogatja. Egymással nem tudom mit kezdenek, de szerintem a legtöbb embernek nincs is igénye arra hogy párhuzamosan használja őket.
Plusz elég fura usecase hogy valaki vesz egy Alexa unitot az amazontól (nem tom mi a neve) és arra annyira fel akarja rakni a Google asszisztenst vagy a Siri-t.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Mostmár kezd elegem lenni hogy nem kompatibilis a BMW blokkom a Ferrarimba... Teljesen felháborító, mégis hogy képzelik hogy nem végezhetek ilyen operációt???NÉGY!!!!!!

De tényleg, ez az EU már kezd kicsit bosszantani. Mégis milyen lenne, ha a traktorba lehetne Porsche cuccokat használni? Csak kérdezem... Aztán meg azért nem vesz az ember Porsche-t, mert traktorba is bele lehet rakni a cuccait. Vagy Adidas-ra az Armani logót... Áhh :W

Azéé' veszek epöl cuccokat, mer' van AM, Siri, IOS/MacOS, stb stb, erre meg azt akarják hogy legyen mindenhol, mer' az jó... Háááát', nem lesz jó. Miért nem lehet iPhone-ra rakni droidot, Ferrariba Yamaha kormányt, csónakra légkalapácsot... Kicsit kezd bekattanni ez az EU, vagy csak én érzem így?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#5) zolee001


zolee001
őstag

Szerintem a Telekom nyomta fel őket Vanda miatt:-)

(#6) fairi válasza CrAzY88 (#4) üzenetére


fairi
addikt

Mintha maffiásat játszana az EU. Kér egy kis védelmi pénzt.

(#7) dabadab válasza CrAzY88 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hát a szabványosítás meg a fogyasztóvédelem azok rettenetesen felháborító dolgok.

DRM is theft

(#8) Busterftw válasza dabadab (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Meg a cikk is emliti, miert hulyeseg.
Ez a 3 legnepszerubb, ezt hasznaljak tobben, monopolium van, menjen a per es a birsag.

Tehat ha valamit tomegesen valasztanak a fogyasztok mert jol mukodik, bevalt stb, azt buntessuk meg. Jelen esetben meg csak nem is 1 dologrol van szo, hanem 3-rol.

En csak abban az esetben tamogatnam ezt, ha bizonyitani tudjak ez a 3 szereplo illegalisan szerzett ugyfeleket masok karara.
De azt buntetni, hogy egy jol mukodo es bevalt szolgaltatast valasztottak rengetegen es ezert kinotte magat egy hatalmas marhasag.

(#9) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Oké, megnyugodtam, hogy nem csak én nem látom ennek az egésznek az értelmét. :U

#5 zolee001
Ezen most hangosan felnyerítettem. :DDD

(#10) Busterftw válasza cinemazealot (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Eddig az volt a baj, ha egy ceg/szolgaltatas nepszerusege miatt dominans a piacon, most meg mar ez is baj (2019 vege) :D
Baj, hogy a 200 szolgaltatasbol a bevalt es jol mukodo 4 terjedt el.

[ Szerkesztve ]

(#11) #54625216 válasza Busterftw (#8) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez nem a piaci részesedésről szól, hanem a szabványokról.

Az USA és az EU más szabványosítási eljárásokat követ.

Az USA-ban jellemzően lereagálják a piacot, azaz előbb a versenytársak megoldásai között elindul egy hosszas és kínkeserves kiszorítósdi, majd ha az egyik nyer, akkor idővel hivatalosan is szabvánnyá minősítik.
Az EU-ban inkább előbb összeállnak, megalkotnak egy szabványt és azt használja mindenki.

Mindegyik rendszernek megvan az előnye és a hátránya: az USA módszernek, hogy a gyakorlatban bizonyítania kell a megoldásnak, mielőtt szabvánnyá válik, de a cégek piaci stratégiáján múlik, hogy miből lesz szabvány és így nem feltétlenül a legjobb megoldás nyer.
Az EU módszernek meg általában az a baja, hogy túlbürokratizált és sokszor csak későn derül ki, hogy a szabványként elfogadott megoldás a gyakorlatban működésképtelen vagy egyszerűen csak van nála jobb és úgyis mindenki azt használja.

Ahol a két rendszer most egymásnak feszül, az a big tech cégek gyakorlata: egymással szándékoltan inkompatibilis megoldások versenyeznek komplett ökoszisztémákban, így piaci alapon gyakorlatilag ellehetetlenítik a szabvány alkotást (azaz az USA módszert) és abban sem érdekeltek, hogy közös nevezőre jussanak (EU módszer).
Erre mondja azt az EU, hogy piackorlátozó gyakorlat, mert ha valaki nem húz fel egy komplett új ökoszisztémát a saját szabványrendszerével, akkor labdába se rúghat a nagy cégek mellett, innentől viszont a nagy cégek piaci erőfölénye konzerválódik függetlenül a termékeik versenyképességétől.

(#12) dabadab válasza Busterftw (#8) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a cikk nem említi, mondjuk elég gyenge fordítás, de ott van benne, hogy mi a gond:

1. a versenykorlátozó kizárólagossági húzások ("ha a mi asszisztensünket akarod rárakni a cuccodra, akkor másét nem rakhatod")

2. a bármiféle együttműködés hiánya (nyilván nem azért nincs közös API szabvány, mert ezek annyira tényleg eltérő cuccok lennének)

Tehat ha valamit tomegesen valasztanak a fogyasztok mert jol mukodik, bevalt stb, azt buntessuk meg

Ja, ezt a marhaságot mindig előadja valaki az ilyen ügyeknél. Nyilván mindenki tök hülye a versenyügyekhez, de a PH derék kommentelői, akik egy Marshall-keresztet még akkor se ismernének fel, ha szembejönne velük az utcán, na, ők aztán igazán átlátják a dolgokat. :DDD

DRM is theft

(#13) Zirowe válasza dabadab (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

1. a versenykorlátozó kizárólagossági húzások ("ha a mi asszisztensünket akarod rárakni a cuccodra, akkor másét nem rakhatod")

Saját példám erre: alexám van otthon és alapból nem tudom használni vele a google nest termosztátom, mert az csúnya, rossz, gonosz.
De az USA-ban lehet.
Tehát van megoldás a működésre, nem hivatalos úton meg is tudom kerülni, de hivatalosan EU-ban kapjam be, mert az amazon szerint a google rossz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) dabadab válasza #54625216 (#11) üzenetére


dabadab
titán

Érdekes ilyen szempontból egymás mellé rakni azt, hogy a mobilpiac hogyan alakult ki az USA-ban és az EU-ban.

Az USA-ban mindenki azt használt, amit akart, ami leginkább CDMA lett (meg eleinte

D-AMPS), ami azzal járt, hogy a szolgáltatók között gyakorlatilag nem volt eljárás, mobiltelefont csak és kizárólag a szolgáltatótól lehetett venni és az csak és kizárólag az adott szolgáltató rendszerén működött.

Az EU meg azt mondta, hogy legyen mindenhol GSM, ahol a szolgáltatónak csak egy SIM kártyát kell adnia és az belemegy bármely GSM telefonba.

Lehet választani, hogy kinek mi a szimpatikusabb.

DRM is theft

(#15) tha_answer


tha_answer
őstag

ezek hulyek.
adoztassak, ne buntessek.

(#16) joey04


joey04
titán

A szolgáltatók általában a saját megoldásaikat reklámozzák, emiatt a riválisok arra panaszkodnak, hogy kiszorulnak.

Csináljanak jobbat, sajátot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) joey04 válasza CrAzY88 (#4) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Busterftw válasza dabadab (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

1. Szerintem ez evidens, miert segitene egy ceg a konkurenciat?
Illetve ketoldali/exkluziv megallapodasokbol van rengeteg a vilagon, nem hiszem hogy ezek illegalisok. A mi cegunk is kot hasonlo megallapodasokat/szerzodeseket.

Ha megegyezel a CocaColaval, akkor nana hogy nem nyulhatsz a Pepsihez. Szerintem ezzel nincs semmi gond.

2. Ezt sem talalom jo otletnek, sot ez inkabb artana a versenynek.
Fektessenek be idot es lovet a kutatas feljesztesbe es hozzanak jobb cuccot mint a konkurencia. Ha a kozos alap ugyanaz mindenkinek, akkor mi legyen a megkulonboztetes itt, ki milyen szinu okos hangszorot dobott ki?

Azt mondjuk leirhattad volna, hogy miert marhasag.
Ha egy ceg termeke/szolgaltatasa sikeres es ezert lesz piaci dominanciaja (ami ebben az esetben nem is all fenn), miert a ceget kell buntetni?
Akkor szabalyozni kell a felhasznalokat/ fogyasztokat es kesz.
Elerte a 40% piaci reszesedest a Google Assistant? Akkor innentol kezdve akinek voice assistant kell, az csak a tobbi cegtol vasarolhat.

(#19) #54625216 válasza Busterftw (#18) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha egy ceg termeke/szolgaltatasa sikeres es ezert lesz piaci dominanciaja (ami ebben az esetben nem is all fenn), miert a ceget kell buntetni?"

Ha komplett ökoszisztémák versenyeznek, akkor nem a terméke/szolgáltatása sikere miatt lesz piaci dominanciája, hanem a piaci dominanciája miatt lesz a terméke/szolgáltatása sikeres. Ez az, ami korlátozza a versenyt.

Ezt úgy lehet feloldani, hogy technológiai szabványokat vezetnek be, így egy ökoszisztéma nem tudja kizárni más, esetleg jobb minőségű termékét a versenyből pusztán azzal, hogy a saját rendszerében egyedi szabványokat használ.

A fő probléma itt az, hogy magának az ökoszisztémának az egysége is minőséget képvisel és ha kívülről különböző megoldásokat erőltetnek rá, azzal tönkretehetik a versenyképességét. Ezért minden egyes esetben alaposan tanulmányozni kell, hogy egy alkalmazott megoldás csak azért egyedi-e, hogy kizárja a többieket vagy mert az adott rendszer logikájából adódik. Illetve ha kényszerítik a változtatásra, akkor nem okoznak-e vele több kárt, mint hasznot.

(#20) Busterftw válasza #54625216 (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Az elso modern es/vagy "okos" megoldas a Siri volt, csak ra 5 ev mulva jott a most mar nepszerubb Google Assistant.
Sajnos itt igazabol csak okoszisztemak versenyeznek ami nem meglepo, mert a nagyobb tech cegeknek van erre loveja.
Illetve ha jobban belegondolunk, pont a meglevo okoszisztema miatt tud egy ilyen asszisztens jobb lenni. Minel nagyobb az integracio, annal hasznosabb maga a szolgaltatas.

A Wiki idetartozo oldala kb 20 ismertebb asszisztenst emlit meg, ezek tobbsege valamelyik tech ceg vagy mobil ceg.
Szoval egyaltalan nem az van, hogy 200 ilyen szolgaltatas probal itt versenyezni, mert eleve nem volt es nem is nagy a piaci szereplok szama.

[ Szerkesztve ]

(#21) orbano válasza joey04 (#16) üzenetére


orbano
félisten

Ha pár cég túl nagyra nő, a kisebb cégek nem tudnak labdába rúgni. Mivel a zártságuk miatt a már meglévő rendszerekbe nem integrálódhatnak ezért csak iszonyatos tőkével tudnának nagyon magas kockázattal a piacra lépni. Ez pedig neked rossz, mert csökken az innováció. Láttunk már ilyet egynéhány piacon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) #54625216 válasza Busterftw (#20) üzenetére


#54625216
törölt tag

Egyetértek, a digitális asszisztensek a mobil eszközökön pont nem az, amit különösebben szabványosítani lehetne.
Teljes nonszensznek látom, hogy mondjuk az Alexa-t iOS-re lehessen telepíteni, mert az olyan szintű integrációt, hogy kiváltsa a Siri-t képtelenség 3rd party alapon megoldani.

Itt inkább arról van szó, hogy mondjuk az okosotthon rendszerek vezérlése ne legyen A vagy B asszisztenshez kötve, hogy onnantól vagy az egész otthonodban csak Apple, Google vagy Amazon cuccokra legyél kényszeríve, vagy három asszisztenst kelljen párhuzamosan működtetni.

(#23) Busterftw válasza #54625216 (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Vilagos. :R

Ez mondjuk nalam inkabb azon mulik, hogy az adott okos kutyu gyartoja adjon tamogatast tobb hangalapu vezerlesre.
Pl Philips Hue cuccok tamogatnak Google-t es Alexat is.

(#24) dabadab válasza Busterftw (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ez mondjuk nalam inkabb azon mulik, hogy az adott okos kutyu gyartoja adjon tamogatast tobb hangalapu vezerlesre

És ugye pont ezt akarja megakadályozni a három nagy, amit problémásnak lát az EU.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) Busterftw válasza dabadab (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Errol nem olvastam, de mint mondtam pl a Philips Hue cuccok kettot is tamogatnak, ahogy a TPLink par okos megoldasa is.
Az okos termosztatok kozott ismert az Ecobee, ott tamogatva van a 3 nagy.
Szoval ugy nez ki megoldhato, persze tamogatom, hogy maradjon is igy.

(#26) dabadab válasza Busterftw (#25) üzenetére


dabadab
titán

Errol nem olvastam

1. Erről szólt a cikk.
2. Erről írtam #12-ben, amire válaszoltál is.

:U

DRM is theft

(#27) Busterftw válasza dabadab (#26) üzenetére


Busterftw
veterán

En konkret visszaelesrol nem olvastam. Illetve ha lenne is, a piac harmadaval rendelkezo cegeknel aligha all fenn a monopoliummal, vagy ahogy a cikk emliti piaci dominanciaval valo visszaeles.
A forras is eloszor a piaci dominanciarol beszel, csak aztan arrol, hogy mas piaci szereplok "aggodnak".

"The EU antitrust watchdog said respondents cited worries over certain exclusivity and tying practices related to voice assistants such as producers of smart devices being prevented from installing a second voice assistant on a device."

A fenti tobb pelda is mutatja, hogy ez megmarad aggodasnak a konkurenciatol.
A fogyasztoknak legyen az az erdeke, hogy olyan cegeket tamogatnak, akik minel tobb szolgaltatast integralnak a termekeikbe.

"A second concern was about voice assistant providers promoting their own services or those of third parties via default settings on devices, thus restricting rivals"

Barki promotalhatja a sajat szolgaltatasat tobb platformon is, ezt hivjak marketingnek.

"A third concern focused on the troves of data available to providers of voice assistants and smart devices, while a fourth worry was about the lack of inter-operability between devices."

Ez mindenkire ervenyes, azokra a cegekre is akik most aggodalmukat fejeztek ki.
Nyilvan a piacon megerdemelten 20. okos aszissztens nem fog annyi adathoz hozzajutni, mint a top 5. Az utolso reszre meg mar valaszoltam szinten peldakkal, ez inkabb az okos kutyuk gyartoin mulik.

[ Szerkesztve ]

(#28) joey04 válasza orbano (#21) üzenetére


joey04
titán

pech

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) fairi válasza orbano (#21) üzenetére


fairi
addikt

Akik nagyra nőttek valszeg ő vállalták az innováció első kockázatát. Számítás bejött és megvették a termékeiket.
Persze ha harmadik generációban lépsz be akkor hihetetlenül le vagy maradva. Ha nem alkotsz valami csodát akkor esélyed sincs max sírhatsz.

Mindig ez van. Kb természetes folyamat, hatóságok max megfejhetik a cégeket és begyűjthetnek egy kis korrupciós zsebpénzt, de helyzeten nem változtathatnak.

5-6 év lemaradás bármiben komoly gond, legyen bármely innovatív a dolgod.
Innovációk 99,9% csak egy pici evolúciós lépés, nem áttörés!
Kb 10 évente születik valami ami megrengeti a piacokat.

(#30) #54625216 válasza fairi (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Akik nagyra nőttek valszeg ő vállalták az innováció első kockázatát. Számítás bejött és megvették a termékeiket.
Persze ha harmadik generációban lépsz be akkor hihetetlenül le vagy maradva. Ha nem alkotsz valami csodát akkor esélyed sincs max sírhatsz."

Ez igaz magukra az ökoszisztémákra, de a kérdés itt az, hogy ez a (megérdemelt) piaci előny feljogosítja-e a platform tulajdonosokat, hogy minden az ökoszisztémához kicsit is kötődő területen ők szabják meg a feltételeket az egyedi szabványaikkal?

A kikényszerített szabványosításra már van működő példa.
Anno az EU sikeresen rákényszerítette a telefongyártókat, hogy egységesen usb töltőket alkalmazzanak, mert addig márkánként már töltőket kellett használni az egyedi csatlakozó szabványok miatt. A töltőknek egyértelműen semmi közük nem volt az ökoszisztémák működéséhez, az egyedi töltő csatlakozók egyetlen oka az volt, hogy a másokét ne lehessen használni.
Ebben a kérdésben végül megegyezésre tudtak jutni, mert nem a telefonon lévő aljzatot szabványosították, hanem a töltő oldalit, így nem kellett a telefonokat áttervezni. Pl. az Apple megmaradhatott a lightning-nál, de garantálnia kellett, hogy a telefon egy átalakító kábellel bármilyen usb töltővel kompatibilis legyen.

Persze egy töltő viszonylag egyszerű kérdés.
Amikor viszont más, komplikáltabb szabványosítási igények felmerülnek, mindig mérlegelni kell, hogy a kényszerített szabvány nem nyúl-e bele túlságosan az ökoszisztémák működésébe.
Így pl. nem írhatják elő, hogy holnaptól minden mobil appnak minden mobil eszközön natívban futtathatónak kell lennie, hiszen onnantól mind a hardver, mind az OS szempontjából túlságosan beszűkítenék a platform fejlesztők mozgásterét.
De azt már előírhatják, hogy mondjuk egy okosotthonban a különböző eszközök vezérlése adott kommunikációs szabvány szerint történjen, hogy a platform fejlesztők ne tudják az OS módsításával egyik napról a másikra ellehetetleníteni a konkurens termékeket.

(#31) nubreed


nubreed
veterán

Az EU csak azért szopatja ezeket a cégeket, mert többek között erre sincs semmilyen európai, szűkebben véve német vagy francia (mert ugye mindig ők ketten a legbefolyásosabbak ebben az egész eu játékban) megoldás. Az egész EU hihetetlen mértékben le van maradva ebben (is) az USA -hoz képest. Amúgy meg 4. szereplőnek ott van a Windows 10 Cortana -ja, szóval van 4 szereplő minimum ezen a piacon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32) Ed_007 válasza #54625216 (#11) üzenetére


Ed_007
aktív tag

:R
Jó összefoglaló.

Annyit teszek még hozzá, hogy az EU-nak tessék elöljárni, mert mostanában (is) csak fut az események után és nincsen reális EU-s alternatíva az amerikai és kínai megoldásokkal szemben.

Lehet mindig kötözködni, de ez nem viszi előre a világot.

Az adminisztratív EU vízfej helyett sokkal többet érnénk egy tech EU vízfejjel, amelynek van is valami értelmes produktuma.

(#33) tha_answer válasza Ed_007 (#32) üzenetére


tha_answer
őstag

a tech eu csillagat a finn felsokozepvezetok basztak haza. elop teljesen jol dontott. az alatta levo hoppalmamagerek hazudoztak osszevissza.

(#34) fatpingvin


fatpingvin
őstag

a körülmények ismerete nélkül elöljáróban azt kell mondjam hogy üdvözlendőnek tartom ha egy kicsit megszorongatják őket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) Rodi 4.80 válasza Ed_007 (#32) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Sajna az EU(rópa) már szinte mindenben csak fut az események után. Most is úgy néz ki, hogy csak némi "védelmi pénzt" akarnak kicsikarni.

(#36) dabadab válasza Rodi 4.80 (#35) üzenetére


dabadab
titán

Érdekes, amikor az EU csinál valami normális fogyasztóvédelmi dolgot (amiben pont világvezető), akkor mindig megjelennek azok a hangok, hogy "védelmi pénz", "csak le akarják őket húzni" stb.

DRM is theft

(#37) haxiboy válasza dabadab (#36) üzenetére


haxiboy
veterán

Én egyetértek a védelmi pénzzel. Az összes smarthome eszközöket gyártó cégnek lehetősége van a különböző hangasszisztensekkel való kompatibilitást megoldani valamilyen módon.

Még az IKEA féle gateway is tud beszélgetni mindhárom nagy gyártóval...A kis gyártók meg arra panaszkodnak hogy kiszorulnak a versenyből? Még ha versenyképesek lennének elhinném, az egyedüli hangasszisztens ami érdemel valami figyelmet az az Almond + ADA kombó...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) fairi válasza #54625216 (#30) üzenetére


fairi
addikt

"Anno az EU sikeresen rákényszerítette a telefongyártókat, hogy egységesen usb töltőket alkalmazzanak, mert addig márkánként már töltőket kellett használni az egyedi csatlakozó szabványok miatt"

valljuk be maguk a tötők egyszerűbb kérdés (nem olyan jó példa), mint különböző cégek eltérő szofveres megoldásai jól mükődjenek együtt. Mindenki picit máshonnan indult így van eltérés. Hardver, okoscucc támogathat több asszisztenst.

EU-nak kb max abban kell beavatoznia, hogy ne lehessen az, hogy gyártók szerződést kössenek egy partnerrel és onnantól tilos mást támogatni. Kizárolagosság neheiti a versenyt. Persze Apple gyártmányú cucc nem támogatja az Alexát az nem meglepő, de mondjuk egy Philips okoscucc baj nélkül csatlakozhasson bármely asszisztenshez. Senki ne tilthatsa meg nekik.
ne álljon elő Intel lefizette laptopgyártókat szitu.

Magyarul nem Alexának és Sirinek kell egymással jól meglenni, hanem az adott okoscucc támogasson mindkét szabványt.

Third party hardvergyártók szabadon dönthessenek és vegyíthessenek megoldásokat.

"De azt már előírhatják, hogy mondjuk egy okosotthonban a különböző eszközök vezérlése adott kommunikációs szabvány szerint történjen, hogy a platform fejlesztők ne tudják az OS módsításával egyik napról a másikra ellehetetleníteni a konkurens termékeket."

ez nem kell, minden szabványnak meg van előnye hátránya sokszor. Maguk a hardverek szabadon támogassanak szabványokat és szabvány tulajok ne tegyenek ennek keresztbe. Legyen egyszerű szabványok támogatása.

(#39) CrAzY88 válasza fairi (#38) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Tudsz kérlek egy linket dobni erről az Intel le fizette dologról? Nem költözködés keppen, tényleg érdekel a dolog. :R
*kötözködés

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#40) tha_answer válasza CrAzY88 (#39) üzenetére


tha_answer
őstag

ezt nem ugy kell erteni h kpzsebbe hanem pl bizonyos szazalekig lehet amd ha tobb akk nincs visszaterites

(#41) fairi válasza CrAzY88 (#39) üzenetére


fairi
addikt

2004--Japan's Fair Trade Commission (JFTC) raids Intel offices in Japan searching for documents. Intel cooperates with the investigation but does not agree with the outcome. JFTC officials find that Intel's Japan unit stifled competition by offering rebates to five Japanese PC makers--Fujitsu, Hitachi, NEC, Sony and Toshiba--which agreed not to buy or to limit their purchases of chips made by AMD and Transmeta.

ha csak intel CPU használsz termékeidben és véletlenül se AMD vagy Transmeta-r akkor kapsz egy kis "rebate"-et.

Apple mondaná, ha csak Apple terméket használsz és nem veszel semmiféle konkurenciától terméket akkor díj x % visszaküldik neked az év végén.

Gyakorlatilag lefizet téged (extra kedvezményt ad), hogy riválist ne használd.
teljesen világos: versenyellenes. ADDIG ok ha sokat veszel kedvezményt kapsz. Ám plusz kedvezményt nem adhat azért, hogy riválisokat ignorálod. Kizárolagosság extra lépéssel.

(#42) troller


troller
senior tag

Van az asszisztensek között olyan, amelyik magyarul is tud hangkommunikációt, értékelhető szinten?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#43) Sanya válasza CrAzY88 (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

Röhögni fogsz, de bele lehet tenni.
Röhögni fogsz, de az operáció után nem fog sem a bmw, sem a ferrári sírni, hogy te ezt megtetted.
Semelyik jogász nem fog a torkodra taposni a művelet után, hiszen a motorblokk és a ferrári kasztni is a tiéd. Míg az apple telefonodon a szoftver nem a tiéd,

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.