Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez az egész androidos táblagép piac egy katasztrófa. Egyszerűen nincs egy normális középkategóriás tablet megfizethető áron. Egy ilyen vassal mit akarnak? [link]

A felhasználói felület meg évek óta nem lett optimalizálva ezen a vonalon Google által. :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2) adamklark


adamklark
senior tag

igaz de az is hozzá tartozik hogy tablet piac úgy általában egy zsákutca, látszik is a számokon. ott a telefon, Laptop vagy PC, light felhasználásra meg legyen tablet? Arra ott a nagy kijelzős telefon stb.

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Igen, de egy telefon és noti közötti mobil eszköznek (adott esetben pennel vagy billentyűzettel) lenne értelme.

B.Cs.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

A GO cucc kuka. A másiknál az SoC problémás. Oké kijelzőben túlmutat a kategórián (és néhány telefonon is), de ez már nem 2021-hez méltó SoC. Idén a minimum az Sd460/662.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) janeszgol válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

A pár napja mutatott Lenovo igéretesek tűnik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) bollokcs80 válasza janeszgol (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, de ott is húzós árakról hallani.

B.Cs.

(#7) Somatom válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Nézz körül rendelős oldalakon! Teljesen használható darabok vannak. A Teclast T10 után megtetszett az M16. Egyikkel sem volt nagy gondom. A felület meg tök mindegy, hiszen Android. Telepítesz egy másik launchert és faraghatsz magadnak egyedi felületet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) thboxx válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


thboxx
aktív tag

Android fronton szerintem ma már mindenre is elég egy jó sebességű 6+ coll mobil. Amire meg nem arra pl egy ilyen.
Anyósommal ilyet vetettem magának és mikor beüzemeltem, felmatricáztam a billenytűzetet, hát... Körvonalazódott bennem, hogy lecserélem a lapost egy ilyenre. Vagy tab, vagy teljes értékű lapos... Eszméletlen jó.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#9) Luck Dragon

Ezeket kár volt kiadni. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Somatom válasza thboxx (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Csak én nem tudom meg, hogy milyen az az ilyen? Hiába bökdösöm, nem történik semmi. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) thboxx válasza Somatom (#10) üzenetére


thboxx
aktív tag

https://a.aliexpress.com/_mtkuLDn
Fene ha megeszi! Nem másolta ki a linket... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#12) Somatom válasza thboxx (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, jó, de mi a fene az a Windows? Vmi spéci képernyővédő? ;]
Akkor már inkább egy Teclast M16.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) joey04 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


joey04
titán

nem is várható változás, a google rég elengedte a tableteket. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Ez nem teljesen igaz, az ipadek rengeteg dologra sokkal jobban vagy legalábbis máshogyan hasznalhatóak mint egy laptop.
Rajzolás/grafika, tanulás(arra szerintem pl laptop alkalmatlan, az apple pennel tök jó jegyzetelni), akár bizonyos fotószerkesztés, zenében is jó alap dolgokra.
Nem váltja ki a laptopot, de vannak dolgok, ahol innovatív, és nagy előrelépés a laptophoz képest.
Persze mindez csak az ipad vonalra igaz, az andoidos tabletek a legolcsóbbtól a legdrágábbig a felsorolt feladatok nagy részét nem tudják ellátni. És ez nem a gyártól hibája, hanem az alkalmazáskínálaté.

(#15) Somatom válasza danielrevesz (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Ez fordítva is igaz. Fogalmam sincs, hogyan válthatnám ki a tabletemet egy laptoppal. Van egyáltalán olyan laptop, amiben van GPS vevő?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) thboxx válasza Somatom (#12) üzenetére


thboxx
aktív tag

Nem feltétlen kell windowsal használni... Azt teszel rá amit akarsz. Linux vagy bármi más... Ezért is jobb szerintem. Amúgy is van néhány dolog ami windowson szerintem (egyelőre) még jobban megy mint droidon... pl szövegszerkesztés, prezentációkészítés... ezért jó,ha van droid mellett otthon windows is. Erre meg tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#17) Somatom válasza thboxx (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ilyen egyszerű ez. Utólagos telepítésnél Linux, Android alatt a forgatással, az érintésbevitellel és a hardverrel kapcsolatos programokkal (pl. töltéskijelzés) szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) bollokcs80 válasza joey04 (#13) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sajnos igen. Az iOS-t viszont nem bírja megszokni a PC-n és Androidon szocializálódott lelkem.

Ezekben a Telcast/Chuwi cuccokban nem sok bizodalmam van hardveresen az Unisoc és Celeron procijaikkal. :U

B.Cs.

(#19) Somatom válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


Somatom
veterán

A Teclast M16 -omban speciel egy MTK X27 Helios (MT6797X) van. Az MTK elég ismert SOC. Pl. osztott képernyőn a nagyobb ablakban fórumozok, amíg a kisebben Telenor MyTV -n megy a reklám.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) icemad válasza danielrevesz (#14) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az ipadek nem rosszak, de ha újat akar az ember, akkor az zsebbenyúlós... Nem a 80 ezres kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.