Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Úgy mondod, hogy a KitKat a legnépszerűbb, mintha a legtöbb készüléken lenne bármi választása az embereknek. Vagyis szerintem ez egyáltalán nem népszerűségi kérdés. :U

<-ƘƘ->

(#2) Szakiii


Szakiii
addikt

BG még 4%? Az durva, kk-t viszont megértem talán eddig az volt a legjobb rendszer (szerintem).

Kendek: teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki magyarázza már el azt hogy amikor kiadnak egy új verziót,a korrábi verziókat miért sz*rják le?
Mert nem hiszem el hogy sok funkciót nem lehetne beletenni a korábbi verziókba is egy frissités során.

(#4) hallerlaller válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


hallerlaller
addikt

Azért nevezik át új verzióra. Innentől a 6.0-át is leszarják, jön majd a 6.0.1 vagy 6.1. Nem teljesen értem a kérdést.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#5) gerii válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


gerii
addikt

Fordítva ülsz a lovon, a gyártók tesztnek az emberek fejére, és nem frissítik a vackaikat, miközben minden adott lenne hozzá.

(#6) Kendek válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert nem lenne semmi értelme a verziószámozásnak, és nem lehetne fejleszteni a rendszerre. Ráadásul a gyártók még annyi frissítést sem adnának ki, hiszen nekik nem érdekük, hogy új funkciókat kapjál egy már megvásárolt készülékben.

<-ƘƘ->

(#7) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Az ökoszisztémát ismerve szerintem teljesen jó az 1 év alatt elért 23%-os részesedés.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8) Polllen


Polllen
nagyúr

Ebből hány %-t érint a legutóbbi kritikus hiba?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Looserke


Looserke
őstag

nem lehetne ezt úgy megoldani, hogy lenne az alap android rendszer és erre minden gyártó rátehetné a saját kis gui-ját, programjait, de maga a rendszert a google frissítené akár OTA-n keresztül is és a gyártók saját vackai csak mint egy launcher külön telepíthetőek lennének?

(#10) Kékes525 válasza Looserke (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Sok minden elképzelhető, de a gyártóknak amit írtál nem az érdeke.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Kendek válasza Looserke (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván megoldható lenne a dolog (bizonyos keretek között), csak éppen a gyártóknak nem lenne belőle semmi hasznuk, csak - számukra - felesleges többletkiadással járna. Szóval hiányzik az a közös érdek ami a megvalósításhoz szükséges lenne.

<-ƘƘ->

(#12) vicze válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


vicze
félisten

"korrábi verziókat miért sz*rják le?"
Eddig azért, mert a kódbázist lezárták minden főverzió kiadása után és maga az Android rolling release típusú, ahogy minden Google termék, így nincs a régebbi verziókhoz támogatás.
Viszont a jelenlegi hivatalos policy ez. Teljesen elméletben lehetséges, hogy a 5.1 továbbra is kap security fix-eket, de ez csak a következő hónapban derül ki, mivel 3év a support idő, amibe még bele esik a 5.1-en maradt N4. Illetve az októberi fixe-k is erre utalnak, bár a 6.0 kódbázis csak tegnap került fel és elvileg ilyenkor zárják az előzőt.
Tehát a 5.1 lehet az első "LTS" verzió.

Backportolni bárki tudja a változtatásokat, javításokat régebbi verziókra is, ahogy HTC is adott ki fix-et(Stagefright) 4.4-hez 4hete.

A funkciók meg kb. appok formájában pótolhatod a Play Store-ból, a többin való pampogást nem értem, mivel minden nemű bővítés ÚJ VERZIÓT jelentene, az meg tök mindegy hogyan nevezed Józsi Pistnek vagy 35.0 vagy 93.0-nak ÚJ VERZIÓ lesz. Ugyan úgy nem frissítené a gyártó, az egész felvetésed kb. hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#13) aprokaroka87 válasza vicze (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem
bár bizonyos szintig az Android 4.X is elég rugalmas

(#14) vicze válasza Looserke (#9) üzenetére


vicze
félisten

NEM.
A gyártók nem a saját GUI-ukat rakják rá az AOSP-re, hanem sokszor alapjaiban megváltoztatják, egészen addig a szintig, hogy kompatibilis maradjon az Android API-val. De bővítik a kernel funkcionalitását, rendeget + modult kap, hogy extra funkciókat kapj, bővítve van az API, hogy funkciókat kapj.
Továbbra se értitek meg, hogy az Android nem egy egységes massza, hanem gyártónként egy-egy különálló fork-ja az eredetinek, ami pont az alapjaiban tér el és csak a felső réteg(Play Services) frissíthető Google által, az alapja nem, mert nincs közük hozzá.

(#15) vicze válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


vicze
félisten

Mindegyik rugalmas, mert minden backportolható, pár alapvető dolgot kivéve mint az API-k, de nem API-hoz kapcsolódó funkciók mind mehetnek visszafelé. OpenSoure...
A Google se csinál más mint a gyártók által korábbi verziókba berakott funkciót belerakja az aktuálisba, ezt még API-kal is csinálja. Szinte semmilyen újdonság nincs a 6.0-ban, ami nem Google szolgáltatáshoz kapcsolódik, és nem volt már valamelyik gyártó készülékében.

(#16) Wesder


Wesder
félisten

Az idei évben 24.000 féle (nem darab) androidos eszközt regisztràltak melynek 37,8%-a Samsung, ami kb 10.000 féle telefon + tablet. Ezek tényleg sz@rjàk magunkból kifelé az eszközöket :DD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) aprokaroka87 válasza Wesder (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen,a normális optimalizálásra meg kb sz*rnak,a táccsvíz lassan már szétfolyik

(#18) Wesder válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Ellenben a Almànak mennyi telefonja is van? 10? :DD Így könnyű "optimalizálni"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs, ami rákényszerítse őket, mert e nélkül is veszik a készülékeket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) aprokaroka87 válasza Wesder (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Almáéknál a hardver is saját tervezés...teljesen más szint
ott ugyebár a nyamvadt 2 mag agyonveri sok esettben a 4-6-8 magos cpu-kat droid szinten...de az oprendszer is más teljesen

(#21) Szakiii válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


Szakiii
addikt

Sokkal hardver közelibb az egész rendszer.

(#22) Wesder válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


Wesder
félisten

Tudom hogy az utolsó csavarig és szoftverkódig mindent az Apple csinàl, csak az bosszant, amikor valaki szónokol hogy ilyen gyors meg olyan optimalizàlt. Stb stb. Amikor meg ezt megemlítem egyből tagadjàk hogy azért lenne :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) Szakiii válasza Wesder (#22) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem tagadja szerintem senki hogy gyors, az hogy kinek felel meg az megint más :) de ebbe ne menjünk bele, nem is értem miért hozod fel most az ios-t meg a sebességét egy totál nem erről szóló cikknél.. olyan brutális off mint az állat.

[ Szerkesztve ]

(#24) aprokaroka87 válasza Szakiii (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

te pl belenéztél már az I6S topikba? :)
amúgy akár tettszik akár nem az IOS mellet pl a sebbeség az egyik érv
mondom mindezt Androidos-ként

(#25) Wesder válasza Szakiii (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Sorry az off-ért. Ennyi készüléknél nem vàrható el az egységes rendszer. Inkább örüljünk hogy lassan a KK alatti OS-ek kikopnak

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) Plasticbomb válasza Wesder (#25) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagy hogy valami csoda folytán minden gyártó kiadja a source kódot a készülékekhez/socokhoz....(MediaTek)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27) Wesder válasza Plasticbomb (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Asszem ez csak a régi MTK chippekre vonatkozott, de nem biztos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) vicze válasza Plasticbomb (#26) üzenetére


vicze
félisten

A MediaTek nem készülékgyártó. Forráskódot az eszköz gyártójának kell kiadnia, forráskód amúgy se egy SoC-hoz van, hanem egy készülékhez, mivel az sokkal több driver tartalmazhat illetve tartalmazhat egyéb kernel módosításokat is, amik speciális HW-hoz szükségesek.

A MediaTek a szükséges toolokat a gyártók rendelkezésére bocsájtja, ők viszont nem követik a GPL-t és nem adják ki a forráskódokat.
Csak hogy értsed: Android One tegnap(!!!) kapott 6.0-át, és ezek mind MTK SoC-s készülékek GitHub-on megtalálható kernel forráskóddal.

(#29) aprokaroka87 válasza vicze (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

amúgy ezt az Android One dolgot felfoghatjuk egy Nexus light-nak?

ha jobban terjedne az jelentene valami előnyt?

(#30) Wesder válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Android One-t a fejlődő orszàgokba szànjàk 100$-os àron. 2.gen kicsit dràgàbb asszem 170$, de elvileg mindig megkapjàk a főverziòkat. Elv ez a project célja. Ha valami hibàs esetleg majd Vicze1 kijavít :)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) bulbaa


bulbaa
tag

Lehet egy buta kérdés, de mi van az Android 3-mal (Honeycomb)?

(#32) Wesder válasza bulbaa (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Tàblagép oprendszernek indult de megbukott. 4.0-tól egységesítették a telefon+tablet OS-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) vicze válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Android One az Android One, tekintsd annak aminek szeretnéd. :)
Itt a készülékek ""gyártója"" nem a Google csupán az SW supportot vállalják, de az SW-k tartalmaznak bloatware-t azaz gyártónkénti extra alkalmazásokat.
Jelenleg 17 model van, MT6582-re, MT6735M, és S410-es SoC-okra építve már eléggé különböző kiszerelésekben. Igazából nincsenek generációk, már legalább 6 különböző HW van.

@wesder: Miért bukott volna meg a 3.0? Nem is igazán értem a felvetést. Abból lett a 4.0 a 2.0-hoz annak semmi köze. A 3.0 kapott egy Phone UI-t a Tablet mellé. A 3.0 kicsit más életútjának egyéb okai voltak.

[ Szerkesztve ]

(#34) Wesder válasza vicze (#33) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt olvastam még anno mikor 4.1 volt a legújabb szoftver.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) Snooker147


Snooker147
tag

2 éves Sony SP telom van (4.3) Most adta ki a Sony hogy mely telok kapják meg a mályvacukrot, 2013-as modellek nincsenek benne!Gyakorlatilag 2 évente kéne új,és elsősorban csúcstelot venni ahhoz hogy elérhető legyen a legfrissebb android. Ma már 80-100k alatt nincs normális új telo. Akinek van pénze vegye csak,én 1-2 évig még elleszek vele,nem látom értelmét lecserélni,ahhoz elég drága is volt.

(#36) Polllen válasza Snooker147 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a biztonsági frissítéseket kiadnák, nem is lenne feltétlen ezzel baj, mert biztonsági réseket leszámítva nem nagyon van hátrányod abból, hogy 4.x és nem 6.x.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.