Hirdetés

2022. augusztus 16., kedd

Gyorskeresés

(#1) Lacccca87

Lacccca87
őstag

Kicsit szanalmasnak tartom hogy ebbol a kategoriabol is csinalnak kvázi "gamer/tunning" opciot. Tok felesleg. :(

(#2) anulu

anulu
félisten

az "ipari hulladék" minősített esete...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 11Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB | XBOX ONE X

(#3) Acélfarkas

Acélfarkas
senior tag

Ezt a kártyát komolyan megéri a gyártóknak legyártani?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) Kansas

Kansas
addikt

Nem mondom, még ha félmagas vagy passzív(vagy félmagas passzív) verzió lenne belőle... na de "Gaming"? WTF? :F
Kedves ASUS, nem véletlenül 1630 a típusszám, nyugodtan kezeljék a GT1030 szellemi utódának...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#5) Kansas válasza Acélfarkas (#3) üzenetére

Kansas
addikt

Amikor 45-50e-t lehet kérni egy GT1030-ért és 85-95e-t egy GTX1050Ti-ért újonnan? Hogy a bánatba ne? Indul majd vagy 100e-nél, aztán majd beáll 60-80e környékére, lesznek akik venni fogják, alighanem ugyanazok, akik a 1030-akat is vitték.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#6) LK

LK
addikt

Kopogtasson csak, az ajtó zárva marad.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#7) varmi2

varmi2
nagyúr

Az ajtón kopogtatnak az ASUS GeForce GTX 1630-as VGA-i

Nem is érnek többet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8) tibaimp

tibaimp
veterán

A sebessége is egy vicc! A 1050 szintjén van kb. [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) snecy20

snecy20
veterán

Árban kb. 3x-osa lesz a valamikori 1030-ak 20-25.000 HUF-jához képest.

[ Szerkesztve ]

overhead cost reduction defended

(#10) Yany

Yany
addikt

Ennél jobban nem is lehetne összefoglalni, hogy a papírnehezék funkción kívül semmire nem való, és ebben semmi túlzás nincs. Még a kiherélt 6400-ast is sikerült nagyon messze alulmúlnia: [1630 @ HUB]

Most ezen dolgozom: Bridge Master Unity asset - https://youtu.be/nka6__TbjMs

(#11) Semplar

Semplar
senior tag

Hurrá! Nem lesz több VGA nélküli "GAMER" gép kínálaton. ;]

„A döglegyeket könnyű elijeszteni, de hamar visszamerészkednek. Méghozzá sokkal többen." /Nami-Wan Kemotox/

(#12) paprobert

paprobert
senior tag

Ezért a teljesítményért 2013 környékén kellett ennyit fizetni dollárban.

Ez egy hulladék, IGP szint, belépőnek hazudva.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#13) jedis

jedis
senior tag

Ezeknek maximum a kukatároló ajtaját nyitnám ki. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) Fücsök007 válasza Semplar (#11) üzenetére

Fücsök007
senior tag

"Várjuk" a DDR4-el szerelt változatot. :DDD

(#15) Watchdog

Watchdog
aktív tag

Ajtónyitás valahogy így:
[link]

(#16) Yutani

Yutani
nagyúr

Bőven elég lenne az egy kavarós verzió. A TUFa kivitel mókusvakítás és tök fölösleges.

Azt lehet tudni, hogy videós (multimédia) szempontból legalább haszálható?

#tarcsad

(#17) PuMbA válasza Yutani (#16) üzenetére

PuMbA
titán

Videós szempontból is lényegtelen kártya, mikor az integrált VGA-k is tudják azt, mint ez a kártya :) Így csak plusz egy felesleges áramevő és ventilátor a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#18) 1dude

1dude
aktív tag

Még hogy chiphiány van... :DDD

Manapság a marhákat nem fűvel, hanem színes grafikonokkal etetik.

(#19) Akelaman

Akelaman
csendes tag

Az a baj hogy az idei procik IGPU-ja kb ezen a szinten van, főleg az AMD-kè...

(#20) Kansas válasza Akelaman (#19) üzenetére

Kansas
addikt

A kisebbeké... a nagyobb Rembrandt-okban konkrétan egy RX6400-zal megegyező 12CU-s RDNA2 IGP figyel, és abból nincs kivágva a multimédia rész... csak ne lenne olyan marha drága a DDR5...

(#21) Duree

Duree
veterán

Ennek sok értelmét nem látom.

duree54

(#22) GEIL

GEIL
őstag

Ennél még a 7 éves GTX960 is jobban teker.... :DDD .

A GTX1650-nél lejjebb már nem szabad lejjebb menni....semmilyen gépben. :R

i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 ----- i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 ----- C2D - 8Gb DDR2 - GTX960 -------------------------------------------- PS4 Slim ----- Huawei Mate10 Pro ------ Xbox One S --------------------------------------------

(#23) tibaimp válasza GEIL (#22) üzenetére

tibaimp
veterán

Konkrétan a HD7970 amilyen VGA-m volt is 3 generációval korábban (7970 -->290x -->2070) 34%-al erősebb!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) --ka válasza Duree (#21) üzenetére

--ka
senior tag

Van, azért.
Sokan játszanak még kisebb felbontáson 750 Ti-kkel. Azok lassan elkopnak, ha nem akar gépet fejleszteni, csak kártyát kell cserélnie, arra jó. Ha kicsit jobb gépe van, akkor még gyorsulni is fog.
...csak hát az árak.

#10 Yani
Az tényleg meglepő, hogy a 6400@PCI-E 3.0-tól is milyen messze van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#25) Fücsök007 válasza tibaimp (#23) üzenetére

Fücsök007
senior tag

Nem csoda, még a GTX580 is erősebb, pedig ugyanennyi cuda mag van benne. :DDD

(#26) Synthwave válasza GEIL (#22) üzenetére

"A GTX1650-nél lejjebb már nem szabad lejjebb menni....semmilyen gépben."

Azért ez költői túlzás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) 1dude válasza Kansas (#20) üzenetére

1dude
aktív tag

Azért annyira nem drága.

Kingston Fury Beast Black:

1x16GB DDR4 3600mhz - 68€
1x16GB DDR5 4800mhz - 92€
1x16GB DDR5 6000mhz - 129€

(#28) varmi2 válasza 1dude (#27) üzenetére

varmi2
nagyúr

Csak az amd apu-hoz dual chanal kell.

[ Szerkesztve ]

(#29) 1dude válasza varmi2 (#28) üzenetére

1dude
aktív tag

Az se sokkal drágább.

2x8GB DDR5 4800mhz 107€.

[ Szerkesztve ]

(#30) copass válasza --ka (#24) üzenetére

copass
veterán

lányom is azon nyomja a játékokat, egy régi i3-ason.. roblox,minecraft, fortine, star stable lovas vmi. 1080 simán megy.
azzal a kártyával én CAD-ezt vagy 5-6 éve...most már az RTX 3060 is kevés.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31) Kansas válasza 1dude (#27) üzenetére

Kansas
addikt

Hát, ha azt nézed, hogy a DDR4 3600 az CL18 vagy CL20-as, a DDR5 4800 meg CL38 vagy CL40, 50%-kal drágábban, az már nem néz ki olyan jól.
De még nem jelentek meg a desktop Rembrandt APU-k, szóval még van idő, míg azok kijönnek, záródhat még az olló...

(#32) 1dude válasza Kansas (#31) üzenetére

1dude
aktív tag

Azért nincs már ott 50% és olcsóbb is lesz. A CL érték itt meg nem oszt, nem szoroz (más lenne azonos mhz esetén, de itt az nem játszik).
Most sarkitok egy nagyot, de még igy is a DDR5 lesz a gép legolcsóbb része.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kansas válasza 1dude (#32) üzenetére

Kansas
addikt

"CL érték itt meg nem oszt, nem szoroz"
Dehogynem, másfélszeres freki mellé dupla CL azért nem jó üzlet egy APU esetében.
Szerintem a DDR5 akkor fog magára találni, ha az 5600-6000MT/s-es modulok lejönnek mainstreambe(ahol a DDR4-3000 van mostanság). A DDR5-4800 az a "budget kategória"(mint a DDR4-2400/2666).

"Most sarkitok egy nagyot, de még igy is a DDR5 lesz a gép legolcsóbb része."
Kétlem... anno(2017 november végén) is mikor a Ryzen 5 1600X konfigom raktam össze, a 16GB RAM és a CPU ugyanannyiba került, az alaplap meg a felébe.
Most is kb ezt várom:

[ Szerkesztve ]

(#34) varmi2 válasza Kansas (#33) üzenetére

varmi2
nagyúr

A képen az a hiba, hogy a ddr5 ramot, ne a ryzen 1600-al és ne egy b350-es lappal hasonlítsd össze. Hanem majd az am5 cpu-val, és am5-ös lappal. De reméljük, hogy addigra csökken a ram ár, bár ha a forint így süllyed akkor hihetetlen drága lesz minden.

(#35) Kansas válasza varmi2 (#34) üzenetére

Kansas
addikt

Ezek 2017-es árak, mikor az 1600X és a B350 új termékek voltak.
100%-ban analóg az összehasonlítás.
Annyi kitétellel, hogy akkoriban a ramok extra drágák voltak, de MoBo/CPU/RAM trióból garantáltan az alaplap lesz a legolcsóbb. Ez nem Intel, itt nincs szükség top alaplapra középkategóriás CPU kihasználásához, egy B650-es lap bőven jó lesz(ha maradnak a nevezéktannál).

[ Szerkesztve ]

(#36) varmi2 válasza Kansas (#35) üzenetére

varmi2
nagyúr

Akkor sem jogos, hogy 2017-es árakat hasonlítol egy olyan termékhez, ami akkor nem is létezett, csak most 5 évvel később.
2017-ben 308 forint volt egy euró, most 408ft.....

(#37) Kansas válasza varmi2 (#36) üzenetére

Kansas
addikt

De, pontosan jogos, megjelenéskori árat hasonlítok megjelenéskori árhoz., ráadásul ha figyeltél volna, tudnád hogy nem az árakról volt szó számszerűleg, hanem az alkatrészek árainak egymáshoz való viszonyáról.

De mindegy, ez már a mellékvágány mellékvágánya, ne menjünk rajta messzebbre...

[ Szerkesztve ]

(#38) varmi2 válasza Kansas (#37) üzenetére

varmi2
nagyúr

Figyeltem, a ram lesz a legolcsóbb a főbb komponensek között, ha kijön a lap és a cpu is.

(#39) KROK640 válasza Yutani (#16) üzenetére

KROK640
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. Aki mindneféle gamer meg tuf verzióra költi a plusz pénzt az már jobban járna a 1650-el. Persze kérdés mekkora lesz a gamer 1630 és egy alap 1650 között az árkülönbség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#40) Kansas válasza varmi2 (#38) üzenetére

Kansas
addikt

Legyen igazad, de szerintem ez csak akkor jön be, ha megint nem hoznak ki egy évig középkategóriás lapot, mint az előző generációban.

(#41) varmi2 válasza Kansas (#40) üzenetére

varmi2
nagyúr

Talán most egyből lesz b650-es lap is, kompenzálni a ram árakat......

(#42) Kansas válasza varmi2 (#41) üzenetére

Kansas
addikt

Én remélem, hogy a 3xx/4xx es szériák után az újban is a teljes lineup egyszerre jön ki, és az 5xx chipset széria a kivétel volt és nem az új szabály...

(#43) 1dude válasza Kansas (#33) üzenetére

1dude
aktív tag

A teszt pont azt mérte, amit én irtam a zárójeles részben. Intel lapokban átlagban jobb volt a DDR5 játéktesztekben (persze van mindig kivétel, de lehetett ennek az új platform is az oka).

Mostani konfigot rakj össze a DDR5 mellé.

Gigabyte Z690 UD - 180€
Intel i3 Alder - 110€
stb

AM5 nagy valószinűséggel nem fog DDR4 -et támogatni, még csak értelme sem lesz DDR4 -ről beszélni a "Rembrandt" (nem tudom mi lesz az asztali APU neve) mellett.

[ Szerkesztve ]

(#44) Duree válasza --ka (#24) üzenetére

Duree
veterán

Igen én is az árban látom a fő problémát.

duree54

(#45) hevepapa

hevepapa
tag

Hahaha... az öreg (6 éves) GTX 1080-as (8DB) vasam simán megeszi reggelire :D

(#46) inteltunder válasza hevepapa (#45) üzenetére

inteltunder
tag

teljesen jó, 10 éves gt 730-amat fogja váltani :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#47) fatpingvin

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

látom egyesek igen hevesen anyázzák...

én ha most raknék össze gépet komoly eséllyel ezt választanám videokártyának. abban a teljesítménykategóriában amiben én vvennék újonnan procit ott nincs iGPU, ez a kártya meg tud CUDA-t, van három videokimenete, 4GB RAM, mi kellhet még ezen túlmutatóan? nekem semmi. esetleg hogy legyen belőle single-slot megoldás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat.

(#48) --ka válasza Duree (#44) üzenetére

--ka
senior tag

Biztosan sokkal drágább lesz, mint amire azt lehetne mondani, hogy jó vétel.
Eleve a belépő szint sosem bír a legjobb ár/teljesítmény mutatóval.

Ha belegondolok, hogy még a kriptó bumm előtt kifutó 750 Ti-ből lehetett újat (igaz kvázi garancia nélkül) venni a HA-n 25 EFt alatt (vettem is kettőt, aminek az ismerősök néhány hét múlva nagyon örültek), és akkoriban az új, garanciális 1030-asok árai - még a különlegesebbek is - 30 EFt körül tetőztek, akkor ez a kártya - figyelembe véve az inflációt és minden rosszat, ami mostanában történik - sem ér többet, mint ... (Ide kellene írni egy árat, de azt nem merem, amit gondolok. Bocs'.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#49) fatpingvin válasza --ka (#48) üzenetére

fatpingvin
aktív tag
LOGOUT blog

a belépő szintnek nem is ez a lényege, hanem a "legyen egy elfogadható valami X összeg alatt." ezt viszont tudja, azon visongani hogy kinek mi elfogadható és mi nem pedig parttalan. az egyetlen kérdés az ára.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat.

(#50) --ka válasza fatpingvin (#49) üzenetére

--ka
senior tag

Egyetértek.
Ha megnézed a hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy én nem vagyok ellene, tudom a helyén kezelni. Persze, az ár, az lényeges.

Ezt a kártyát nem lenne szabad a csúcskártyák felől megítélni.
Azzal sem értek egyet, hogy felesleges, mert IGP blablabla...
Nem való mindenkinek, de igenis létezik több olyan piaci szegmens, ahová befér, ha jó az ára.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.