Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Kicsit szanalmasnak tartom hogy ebbol a kategoriabol is csinalnak kvázi "gamer/tunning" opciot. Tok felesleg. :(

(#2) anulu


anulu
félisten

az "ipari hulladék" minősített esete...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ezt a kártyát komolyan megéri a gyártóknak legyártani?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) Kansas


Kansas
addikt

Nem mondom, még ha félmagas vagy passzív(vagy félmagas passzív) verzió lenne belőle... na de "Gaming"? WTF? :F
Kedves ASUS, nem véletlenül 1630 a típusszám, nyugodtan kezeljék a GT1030 szellemi utódának...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#5) Kansas válasza Acélfarkas (#3) üzenetére


Kansas
addikt

Amikor 45-50e-t lehet kérni egy GT1030-ért és 85-95e-t egy GTX1050Ti-ért újonnan? Hogy a bánatba ne? Indul majd vagy 100e-nél, aztán majd beáll 60-80e környékére, lesznek akik venni fogják, alighanem ugyanazok, akik a 1030-akat is vitték.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) LK


LK
addikt

Kopogtasson csak, az ajtó zárva marad.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#7) varmi2


varmi2
nagyúr

Az ajtón kopogtatnak az ASUS GeForce GTX 1630-as VGA-i

Nem is érnek többet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A sebessége is egy vicc! A 1050 szintjén van kb. [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Árban kb. 3x-osa lesz a valamikori 1030-ak 20-25.000 HUF-jához képest.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Yany


Yany
addikt

Ennél jobban nem is lehetne összefoglalni, hogy a papírnehezék funkción kívül semmire nem való, és ebben semmi túlzás nincs. Még a kiherélt 6400-ast is sikerült nagyon messze alulmúlnia: [1630 @ HUB]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11) Semplar


Semplar
őstag

Hurrá! Nem lesz több VGA nélküli "GAMER" gép kínálaton. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#12) paprobert


paprobert
senior tag

Ezért a teljesítményért 2013 környékén kellett ennyit fizetni dollárban.

Ez egy hulladék, IGP szint, belépőnek hazudva.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#13) jedis


jedis
senior tag

Ezeknek maximum a kukatároló ajtaját nyitnám ki. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) Fücsök007 válasza Semplar (#11) üzenetére


Fücsök007
őstag

"Várjuk" a DDR4-el szerelt változatot. :DDD

(#15) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Ajtónyitás valahogy így:
[link]

(#16) Yutani


Yutani
nagyúr

Bőven elég lenne az egy kavarós verzió. A TUFa kivitel mókusvakítás és tök fölösleges.

Azt lehet tudni, hogy videós (multimédia) szempontból legalább haszálható?

#tarcsad

(#17) PuMbA válasza Yutani (#16) üzenetére


PuMbA
titán

Videós szempontból is lényegtelen kártya, mikor az integrált VGA-k is tudják azt, mint ez a kártya :) Így csak plusz egy felesleges áramevő és ventilátor a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#18) 1dude


1dude
aktív tag

Még hogy chiphiány van... :DDD

(#19) Akelaman


Akelaman
tag

Az a baj hogy az idei procik IGPU-ja kb ezen a szinten van, főleg az AMD-kè...

(#20) Kansas válasza Akelaman (#19) üzenetére


Kansas
addikt

A kisebbeké... a nagyobb Rembrandt-okban konkrétan egy RX6400-zal megegyező 12CU-s RDNA2 IGP figyel, és abból nincs kivágva a multimédia rész... csak ne lenne olyan marha drága a DDR5...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) Duree


Duree
veterán

Ennek sok értelmét nem látom.

duree54

(#22) GEIL


GEIL
addikt

Ennél még a 7 éves GTX960 is jobban teker.... :DDD .

A GTX1650-nél lejjebb már nem szabad lejjebb menni....semmilyen gépben. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#23) tibaimp válasza GEIL (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Konkrétan a HD7970 amilyen VGA-m volt is 3 generációval korábban (7970 -->290x -->2070) 34%-al erősebb!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) --ka válasza Duree (#21) üzenetére


--ka
senior tag

Van, azért.
Sokan játszanak még kisebb felbontáson 750 Ti-kkel. Azok lassan elkopnak, ha nem akar gépet fejleszteni, csak kártyát kell cserélnie, arra jó. Ha kicsit jobb gépe van, akkor még gyorsulni is fog.
...csak hát az árak.

#10 Yani
Az tényleg meglepő, hogy a 6400@PCI-E 3.0-tól is milyen messze van.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#25) Fücsök007 válasza tibaimp (#23) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem csoda, még a GTX580 is erősebb, pedig ugyanennyi cuda mag van benne. :DDD

(#26) Synthwave válasza GEIL (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A GTX1650-nél lejjebb már nem szabad lejjebb menni....semmilyen gépben."

Azért ez költői túlzás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) 1dude válasza Kansas (#20) üzenetére


1dude
aktív tag

Azért annyira nem drága.

Kingston Fury Beast Black:

1x16GB DDR4 3600mhz - 68€
1x16GB DDR5 4800mhz - 92€
1x16GB DDR5 6000mhz - 129€

(#28) varmi2 válasza 1dude (#27) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak az amd apu-hoz dual chanal kell.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29) 1dude válasza varmi2 (#28) üzenetére


1dude
aktív tag

Az se sokkal drágább.

2x8GB DDR5 4800mhz 107€.

[ Szerkesztve ]

(#30) copass válasza --ka (#24) üzenetére


copass
veterán

lányom is azon nyomja a játékokat, egy régi i3-ason.. roblox,minecraft, fortine, star stable lovas vmi. 1080 simán megy.
azzal a kártyával én CAD-ezt vagy 5-6 éve...most már az RTX 3060 is kevés.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31) Kansas válasza 1dude (#27) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, ha azt nézed, hogy a DDR4 3600 az CL18 vagy CL20-as, a DDR5 4800 meg CL38 vagy CL40, 50%-kal drágábban, az már nem néz ki olyan jól.
De még nem jelentek meg a desktop Rembrandt APU-k, szóval még van idő, míg azok kijönnek, záródhat még az olló...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) 1dude válasza Kansas (#31) üzenetére


1dude
aktív tag

Azért nincs már ott 50% és olcsóbb is lesz. A CL érték itt meg nem oszt, nem szoroz (más lenne azonos mhz esetén, de itt az nem játszik).
Most sarkitok egy nagyot, de még igy is a DDR5 lesz a gép legolcsóbb része.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kansas válasza 1dude (#32) üzenetére


Kansas
addikt

"CL érték itt meg nem oszt, nem szoroz"
Dehogynem, másfélszeres freki mellé dupla CL azért nem jó üzlet egy APU esetében.
Szerintem a DDR5 akkor fog magára találni, ha az 5600-6000MT/s-es modulok lejönnek mainstreambe(ahol a DDR4-3000 van mostanság). A DDR5-4800 az a "budget kategória"(mint a DDR4-2400/2666).

"Most sarkitok egy nagyot, de még igy is a DDR5 lesz a gép legolcsóbb része."
Kétlem... anno(2017 november végén) is mikor a Ryzen 5 1600X konfigom raktam össze, a 16GB RAM és a CPU ugyanannyiba került, az alaplap meg a felébe.
Most is kb ezt várom:

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) varmi2 válasza Kansas (#33) üzenetére


varmi2
nagyúr

A képen az a hiba, hogy a ddr5 ramot, ne a ryzen 1600-al és ne egy b350-es lappal hasonlítsd össze. Hanem majd az am5 cpu-val, és am5-ös lappal. De reméljük, hogy addigra csökken a ram ár, bár ha a forint így süllyed akkor hihetetlen drága lesz minden.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35) Kansas válasza varmi2 (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Ezek 2017-es árak, mikor az 1600X és a B350 új termékek voltak.
100%-ban analóg az összehasonlítás.
Annyi kitétellel, hogy akkoriban a ramok extra drágák voltak, de MoBo/CPU/RAM trióból garantáltan az alaplap lesz a legolcsóbb. Ez nem Intel, itt nincs szükség top alaplapra középkategóriás CPU kihasználásához, egy B650-es lap bőven jó lesz(ha maradnak a nevezéktannál).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) varmi2 válasza Kansas (#35) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor sem jogos, hogy 2017-es árakat hasonlítol egy olyan termékhez, ami akkor nem is létezett, csak most 5 évvel később.
2017-ben 308 forint volt egy euró, most 408ft.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37) Kansas válasza varmi2 (#36) üzenetére


Kansas
addikt

De, pontosan jogos, megjelenéskori árat hasonlítok megjelenéskori árhoz., ráadásul ha figyeltél volna, tudnád hogy nem az árakról volt szó számszerűleg, hanem az alkatrészek árainak egymáshoz való viszonyáról.

De mindegy, ez már a mellékvágány mellékvágánya, ne menjünk rajta messzebbre...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) varmi2 válasza Kansas (#37) üzenetére


varmi2
nagyúr

Figyeltem, a ram lesz a legolcsóbb a főbb komponensek között, ha kijön a lap és a cpu is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39) KROK640 válasza Yutani (#16) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan. Aki mindneféle gamer meg tuf verzióra költi a plusz pénzt az már jobban járna a 1650-el. Persze kérdés mekkora lesz a gamer 1630 és egy alap 1650 között az árkülönbség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#40) Kansas válasza varmi2 (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Legyen igazad, de szerintem ez csak akkor jön be, ha megint nem hoznak ki egy évig középkategóriás lapot, mint az előző generációban.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) varmi2 válasza Kansas (#40) üzenetére


varmi2
nagyúr

Talán most egyből lesz b650-es lap is, kompenzálni a ram árakat......

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42) Kansas válasza varmi2 (#41) üzenetére


Kansas
addikt

Én remélem, hogy a 3xx/4xx es szériák után az újban is a teljes lineup egyszerre jön ki, és az 5xx chipset széria a kivétel volt és nem az új szabály...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#43) 1dude válasza Kansas (#33) üzenetére


1dude
aktív tag

A teszt pont azt mérte, amit én irtam a zárójeles részben. Intel lapokban átlagban jobb volt a DDR5 játéktesztekben (persze van mindig kivétel, de lehetett ennek az új platform is az oka).

Mostani konfigot rakj össze a DDR5 mellé.

Gigabyte Z690 UD - 180€
Intel i3 Alder - 110€
stb

AM5 nagy valószinűséggel nem fog DDR4 -et támogatni, még csak értelme sem lesz DDR4 -ről beszélni a "Rembrandt" (nem tudom mi lesz az asztali APU neve) mellett.

[ Szerkesztve ]

(#44) Duree válasza --ka (#24) üzenetére


Duree
veterán

Igen én is az árban látom a fő problémát.

duree54

(#45) hevepapa


hevepapa
senior tag

Hahaha... az öreg (6 éves) GTX 1080-as (8DB) vasam simán megeszi reggelire :D

(#46) inteltunder válasza hevepapa (#45) üzenetére


inteltunder
tag

teljesen jó, 10 éves gt 730-amat fogja váltani :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#47) fatpingvin


fatpingvin
őstag

látom egyesek igen hevesen anyázzák...

én ha most raknék össze gépet komoly eséllyel ezt választanám videokártyának. abban a teljesítménykategóriában amiben én vvennék újonnan procit ott nincs iGPU, ez a kártya meg tud CUDA-t, van három videokimenete, 4GB RAM, mi kellhet még ezen túlmutatóan? nekem semmi. esetleg hogy legyen belőle single-slot megoldás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) --ka válasza Duree (#44) üzenetére


--ka
senior tag

Biztosan sokkal drágább lesz, mint amire azt lehetne mondani, hogy jó vétel.
Eleve a belépő szint sosem bír a legjobb ár/teljesítmény mutatóval.

Ha belegondolok, hogy még a kriptó bumm előtt kifutó 750 Ti-ből lehetett újat (igaz kvázi garancia nélkül) venni a HA-n 25 EFt alatt (vettem is kettőt, aminek az ismerősök néhány hét múlva nagyon örültek), és akkoriban az új, garanciális 1030-asok árai - még a különlegesebbek is - 30 EFt körül tetőztek, akkor ez a kártya - figyelembe véve az inflációt és minden rosszat, ami mostanában történik - sem ér többet, mint ... (Ide kellene írni egy árat, de azt nem merem, amit gondolok. Bocs'.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#49) fatpingvin válasza --ka (#48) üzenetére


fatpingvin
őstag

a belépő szintnek nem is ez a lényege, hanem a "legyen egy elfogadható valami X összeg alatt." ezt viszont tudja, azon visongani hogy kinek mi elfogadható és mi nem pedig parttalan. az egyetlen kérdés az ára.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#50) --ka válasza fatpingvin (#49) üzenetére


--ka
senior tag

Egyetértek.
Ha megnézed a hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy én nem vagyok ellene, tudom a helyén kezelni. Persze, az ár, az lényeges.

Ezt a kártyát nem lenne szabad a csúcskártyák felől megítélni.
Azzal sem értek egyet, hogy felesleges, mert IGP blablabla...
Nem való mindenkinek, de igenis létezik több olyan piaci szegmens, ahová befér, ha jó az ára.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#51) tibaimp válasza fatpingvin (#49) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ez a gond, amit írsz is, nagy valószínűséggel az ára nem lesz OK-s, legalábbis itthon.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#52) Synthwave válasza tibaimp (#51) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itthon szerinted minek OK az ára?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) tibaimp válasza Synthwave (#52) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos! :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#54) fatpingvin válasza tibaimp (#51) üzenetére


fatpingvin
őstag

meglátjuk. mert mondjuk ez is eléggé relatív. egy Ryzen 9 5950X köré pakolt konfig költségvetésében nehezen hiszem hogy ne férne el.

azt meg már most tudom hogy mi lesz az a baromság amivel egyesek meg fognak próbálni belekötni ebbe az állításba, de nem lövöm le, majd csak mondom hogy betalált-e vagy sem :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#55) Yany


Yany
addikt

A megcélzott szegmensben ez a kártya nem picit jobb vételnek tűnik: Gigabyte 1650 Gaming OC 4GB: van tempó, nem herélt, viszont nincs 6-pin (sem!). (amúgy asszem ez a leggyorsabb VGA a piacon extra PSU bemenet nélkül).

Megcélzott szegmens: ~190~250 Euro
Az általam ajánlott alternatíva ugyenezen a piacon:

És ugye láttuk, hogy nem teljesítmény, hanem kategóriakülönbség van a két termék között.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#56) --ka válasza Yany (#55) üzenetére


--ka
senior tag

Itt van a tévedés.
Nem ez a megcélzott szegmens.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#57) fatpingvin válasza Yany (#55) üzenetére


fatpingvin
őstag

és az ár hogy fog alakulni? mert akárhogy nézem amit linkeltél az 115k HUF, a 1630-at viszont nem látom reálisnak hogy ennyiért mérjék, el is akarják adni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#58) Yany


Yany
addikt

--ka & fatpingvin, a kedvetekért befrissítettem valós piaci adatokkal a hsz-emet.

Akárhogy csűrjük-csavarjuk, a kategóriát végső soron nem a marketing, hanem a piaci árak jelölik meg... ld. fent.

szerk.: ja és fatpingvin, a linkelt 1650-es nem a legolcsóbb a kínálatban, hanem véleményem szerint a kategóriának legmegfelelőbb termék (ld. no extra PSU csati).

szerk2.: kis filozófálgatás... szerintem itt rontják el sokan a vásárlást: amikor van egy szempont (pl ez esetben az ár, hiszen eleve a legalsó szegmensből csemegézünk), akkor nem szabad (szerintem) kizárólag azt az egyetlen szempontot nézni, mert akkor szalad bele a pofonba. Ha nem is azonnal, de hosszú távon mindenképp szopó, ha gyakorlatilag a legolcsóbb piaci kínálat legolcsóbb modelljét veszi az ember mindenféle szűrő nélkül a fejben (ami azt súgja, hogy lehet, hogy annak az olcsóságnak "ára" van... hús+híg lé, ilyesmik). Minden szegmensnek megvannak a jó vételei, ami általában nem a legolcsóbb termék formájában manifesztálódik, hanem vannak "best value" termékek, ahol az ár/teljesítmény/minőség mutatók egyike sem leng ki nagyon. Amikor ismerősöknek konfigot rakok össze, akkor is mindig így keresem a legjobbat nekik és eléggé bevált 20+ éve panasz nélkül. :) De ezt nem hencegésnek szánom, mert ez nem tudás, csak nem ész nélkül történő válogatás, hanem türelmesen körbe kell tekinteni és úgy választani.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#59) fatpingvin válasza Yany (#58) üzenetére


fatpingvin
őstag

közelítünk, közelítünk az 54-esben írt kérdéshez :)

oké, hozzáteszem ha az ár difi ilyen 10 dolcsi akkor nyilván elgondolkodik az ember a komolyabb kártyán, de 30 különbségért inkább veszem a kisebbet és bedobok mellé egy használt 10G Ethernet vezérlőt, több értelme van mint ennek. egy CUDA benchmarkot néznék a kettőre amúgy, mi az érdemi difi. nekem az az egyetlen ami egy NV kártyánál számít, ha van videokimenete az lényegében csak extra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#60) Synthwave válasza Yany (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább ez:

Attól, hogy gyengus kártya, még nem muszáj a silányabb modelleket erőltetni. Egy hatpines van rajta, de bumm. Kraftra is jobb, meg a hűtése sem olyan vacak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) tibaimp válasza fatpingvin (#54) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy 5950X mellé valaki ilyen VGA-t venne...Nem sok esélyt látok rá.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62) Yany válasza Synthwave (#60) üzenetére


Yany
addikt

Itt jönnek be már ugye a személyes preferenciák is... speciel soha nem vennék encode képességektől megfosztott VGA-t, ha ugynazon az áron kapok rendeset is. A hűtési szempont pedig eléggé kérdéses egy PSU-bemenettel eleve nem is rendelkező kártyánál, 75W összfogyasztásnál akarva sem tud többet felvenni. De ha van teszt arról, hogy ez a hűtés visszafogja a kártyát bármiben is, akkor nyilván alakulhat ez a véleményem is... noha nem a 6500/6400 Radeonok felé, az a másik vicc szerintem. Tipikusan inkább vennék egy átpasztáznivaló használt RX570-est, mint bármit RX6600 alatt az új felhozatalból, de akkor meg minek, ha van nekünk teljes értékű 1650-es kínálatunk mindenféle komoly lemondás nélkül.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#63) --ka válasza Yany (#58) üzenetére


--ka
senior tag

Továbbra is azt gondolom, hogy nem az a szegmens.
Igen, kategória különbség van.
Durván túlárazták a GT 1630-ast.

(Egyébként itt is gyökerezik a PC piac visszaesése. Akinek nem elég az UHD630, vagy ennek megfelelő AMD, az kénytelen egy üres kategóriát átugorva fejleszteni, mert nincs reális alternatíva 100-150€-ért, a GT1030 megjelenésekor és előtte volt, mindig.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#64) Synthwave válasza Yany (#62) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A magam részéről NVIDIA-ból kb. csak EVGA-t vennék (AMD-ből meg kizárólag Sapphire-t; azzal még soha nem fürödtem be. Ref. kártyáknál meg csak elvből.). Esetleg Founderst, egy-egy Zotacot vagy HoF szériás Galaxot (de az meg ebben a szegmensben nincs). A filléres hűtések a halálom. Ez nem PH! konszenzus, hanem személyes preferencia.

De igazából nyolcmagos Ryzen 7000 APU ftw lesz szerintem.

Ez ugyanolyan dolog, mint mondjuk a venti. Van a Noctua, talán még a Noiseblocker/Blakcnoise, és minden más.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#65) Yany válasza --ka (#63) üzenetére


Yany
addikt

Az a baj, hogy a piac nem a te fejeddel gondolkodik. A termék annyi, amennyi, innentől kezdve jogodban áll oda sorolni egy terméket, ahova akarod, de az ára ettől nem fog változni.

A mondanivalóm lényege: aki egy ~100e Ft-os terméken akar 8~15e Ft-ot spórolni, s közben ezáltal egy kategóriával lejjebbi szinttel beérni, az tegye. Azon emberek többsége, aki tisztában van azzal, hogy mi az "ára" az olcsóságnak, jó eséllyel nem egy marketing-csapat által definiált piaci szegmens szerint fog dönetni, hanem a pénztárcája és igényei szerint.

Synth, tök hasonlóan gondolom, bár nem ennyire szélsőségesen:
Radeon csak Sapphire vagy MSI Gaming széria. NVIDIA pedig Asus, MSI Gaming, vagy esetleg egy-egy EVGA modell, de itt már erősen teardown-alapú a döntésem, nem vakon. Asusnál speciel a 3000-es NVIDIÁ-kból a TUF és a ROG is kiemelkedően jól sikerült minőségileg.

Ventivel kapcs. nálam ugyanez, itt is picit lazábban: 5-ös szettet olcsóbban kapsz az egyébként szenzációsan teljesító Artcic 12-esekből, mint egyetlen Noctuát. Amikor a gépem építettem, én bevállaltam hogy csak(!) Noctua került bele, de akkor még nem volt kapható az 5-ös Artcit szett. Most már azt venném és ugyanolyan boldog lennék.

Itt még a Sapphire csücsült a gépben

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#66) --ka válasza Yany (#65) üzenetére


--ka
senior tag

Egyetértek. :R

...csak annyit tennék hozzá, van még néhány ezer ilyen, aki inkább nem fejleszt, nem vesz új VGA-t, mert se pénze, se igénye, se szüksége nincs 100+ EFt-ért annyival nagyobb teljesítményre, amit ki sem használ. Ha lenne ~60 EFt-ért (100-150€) VGA, akkor lehet, hogy vásárolna.
Azaz kereslet van, kínálat ebben a szegmensben nincs. Megszűnt.
Beteg piac, beteg árak, beteg kínálat.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#67) ceia


ceia
őstag

Szerintem jó ez, olcsóbb gépekbe, belépőszintre játékra is. Pl. ha valakinek kisebb felbontású monitora van, 1280x1024, arra 720p-ben, vagy 1440x900-ban, vagy kisebb processzorhoz.. A jobb IGP-hez drága processzor kell. Azért egy gyengébb igp-nél mégis csak jobb, van saját 4GB RAM-ja és teljesítményben is. Azért ez mégsem 1030. Hozhatja egy 1050 teljesítményét is. Amikor pedig az megjelent, ódákat zengtek róla a fórumon, hogy pont jó lesz belépőszintre, meg a gyereknek összerakni gépet játszani. Akkor ez is jó. Az ár, az egy másik kérdés. Lesz majd olcsóbb is. Ha most a 1050 olcsóbb, akkor játékra az a jobb. Médiára talán inkább a 1630, mert újabb.

#45 hevepapa: Fogyasztásban pedig ez eszi meg a 1080-at, ha már okosakat írunk..

        it's more fun to compute

(#68) Synthwave válasza Yany (#65) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ventivel kapcs. nálam ugyanez, itt is picit lazábban: 5-ös szettet olcsóbban kapsz az egyébként szenzációsan teljesító Artcic 12-esekből, mint egyetlen Noctuát."

Tény, hogy ár/értékben igen jók az Arcticok (van/volt is), de azért köszönőviszonyban sincs a Noctuával. Szóval részemről 1 db Noctua > 5 db Arctic, any day.

Azon a képen három venti szerintem inkább csak azért van benne, hogy fullon legyen :D (a két alsó, meg a felső), de egyébként igen, nagyjából ez az irány a követendő. Nem csak rövid, de hosszú távon is meghálálja magát a többletkiadás, pláne, hogy a baglyos cég supportja is példás, nem csak a termékei és az archívummal egybekötött weboldala, amiből egyébként élmény dolgozni, mert az utolsó csavarig minden mütyürről van normálisan linkelt infó, visszamenőleg is.

Pont a múltkor gondolkodtam rajta, hogy már Reduxot sem feltétlenül érdemes venni, ha a halkság kiemelt fontosságú szempont (persze azért nem hangosak ezek sem), mert az SSO2-es bézs/barna szépségeknek nem csak a csapágyazása jobb, de a kereten is szoktak variálni, van a sarkokban regzéselnyelő gumibetét, plusz a dobozban megbújó, igényes kivitelű adapterek (Y + L.N.A.), meg gumitüskék bőven behozzák azt a kb. 3 000 forintos különbséget.

Amúgy a bearcticozott Bitfenix Portalból benoctuázott Fractal Nano S-be költözés elképesztő mértékben csökkentette a gép hangját, úgy, hogy a ventik konstans 3-500 rpm-mel mennek (a VGA meg 70 °C-ig passzívban). :D A kis fehér (ablaktalan) GLaDOS házért kár, mert nagyon bejön, de majd csak lesz vele valami projekt valamikor, eladni nem akarom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#69) ATi GAMES válasza Lacccca87 (#1) üzenetére


ATi GAMES
tag

Nem lenne ez rossz, ha az árát nem lőtték volna túl. Csak sajnos nagyon túlment. Teljesítménye alapján nem sokkal nyújt többet mint a 1050ti, pedig az nem mai darab...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#70) Synthwave válasza ATi GAMES (#69) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha jönne belőle valami full passzív darab egy böszme, hőcsövekkel megfejelt bordázattal, az csábítóbb lenne szerintem. Persze értelmesebb árazással.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#71) --ka válasza ceia (#67) üzenetére


--ka
senior tag

"Szerintem jó ez, olcsóbb gépekbe, belépőszintre játékra is. Pl. ha valakinek kisebb felbontású monitora van, 1280x1024, arra 720p-ben, vagy 1440x900-ban, vagy kisebb processzorhoz.. A jobb IGP-hez drága processzor kell. Azért egy gyengébb igp-nél mégis csak jobb, van saját 4GB RAM-ja és teljesítményben is. Azért ez mégsem 1030. Hozhatja egy 1050 teljesítményét is. Amikor pedig az megjelent, ódákat zengtek róla a fórumon, hogy pont jó lesz belépőszintre, meg a gyereknek összerakni gépet játszani. Akkor ez is jó. Az ár, az egy másik kérdés. Lesz majd olcsóbb is. Ha most a 1050 olcsóbb, akkor játékra az a jobb. Médiára talán inkább a 1630, mert újabb."

Igen, gyakorlatilag erről van szó. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#72) 1dude válasza --ka (#71) üzenetére


1dude
aktív tag

Na eljutottunk oda, hogy nincs szar VGA, csak túl nagy felbontás? ;]

(#73) fatpingvin válasza tibaimp (#61) üzenetére


fatpingvin
őstag

ééééééés megvan :) tiéd az 54-esben offba tett áthúzott mondatra az első találat.

miért ne venne? kettőnél több videokimenete van, CUDA-ul beszél egy keveset, van rajta 4GB VRAM, lista vége, nincs több szempont.

én biztosan valami ilyesmi kártyát keresnék a jelenlegi dolgaim alá (vagy egy használt Radeont és akkor elengedem a GPU gyorsított TensorFlow-t.)

akármilyen hihetetlen, van olyan felhasználási terület amihez kell a brutál proci de a vidikarival nem tud mit kezdeni.

persze, megoldhatnám úgy hogy izomprocis szerver, az asztali gépem meg egy vékonykliens, de minek, ha eegy gép elég erre?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74) 1dude válasza fatpingvin (#73) üzenetére


1dude
aktív tag

10% -al magasabb áron (20€) nem választanál 896 CUDA magot 512 helyett?
Az, meg hogy van rajta 3 kimenet, nem biztos, hogy el is birja a 3 monitort. Anno volt olyan radeonhoz szerencsém, hogy 2 FHD monitort nem birt el :D

(#75) --ka válasza 1dude (#72) üzenetére


--ka
senior tag

"Na eljutottunk oda, hogy nincs szar VGA, csak túl nagy felbontás? ;]"

...ez így, ebben a formában talán kicsit erős, de értelmezhető! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#76) fatpingvin válasza 1dude (#74) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi az hogy "elbírja"? nem fogom én rápakolni.

nem, nem fogok többet fizetni érte ha ez is tudja azt amit várok tőle. az a húsz ojró remekül elfér egy normális Ethernet vezérlőben vagy egy tálca sörben. a CUDA az ilyen nice to have plusz, ezt nyilván nem arra venném, csak ha lehet olyat venni ami tudja akkor olyat fogok, de több pénzt nem adok csak azért mert abban másfélszer annyi mag van ugyanannyi RAM mellett (megehetem a CUDA magok számát ha elfogy a ram)

ha már CUDA alá keresek harrdvert, akkor a RAM abszolút minimuma 8 GB, de inkább a 12-16 GB szegmensben fogok keresgélni, valszeg egy használt szerverkártyát videokimenet nélkül.

amúgy nekem is volt szerencsém olyan Radeonhoz ami nem tudott 3 monitort meghajtani, pedig 3 kimenete volt: ez egy HD4670-es, de erről nem tudom minek lenne a mérőszáma.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#77) 1dude válasza fatpingvin (#76) üzenetére


1dude
aktív tag

Pl 2 monitoron 2x4 -es live camera gridtől megfeküdt.

Mondjuk igazad van, én sem vennék erősebbet, ha komment farmot üzemeltetnék :D

(#78) fatpingvin válasza 1dude (#77) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez érdekes, mondjuk a camera gridben nem volt tényező valami transcoding jellegű dolog is? mert azért az nagyon nem mindegy...

kommentfarm, what?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#79) 1dude válasza fatpingvin (#78) üzenetére


1dude
aktív tag

FHD -ban már esett szét a kép a 2. monitoron, 900p -ben még jó volt. Egyszerűen nem birta a kártya erővel.

Azt csináljuk itt, farmoljuk a kommentet egy szerencsétlenül árazott terméknél. Ez a TU117 -es chip hulladéka, amiből NV és AIB partnerei csináltak egy terméket. Már az is beszédes amúgy, hogy NV nem volt hajlandó MSRP árat megadni... majd elmegy valamennyiért. A partnerek pl EVGA meg rádobott egy 199 dolcsis árcédulát, hogy megszondázza a piacot, mennyiért hajlandóak megvenni az emberek.

Nos, én nem vagyok az ilyen lehúzások hive.

[ Szerkesztve ]

(#80) Synthwave válasza 1dude (#72) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem vicces, mert igaza van.

Egyébként engem sem mozgat nemhogy a 4K, de annyira az 1080p sem, ha játékról van szó, ráadásul még csak nem is a hardver végett. Anno 1080 Ti-vel is 720p-t használtam leginkább a méretezés és az alacsonyabb frame time miatt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#81) 1dude válasza Synthwave (#80) üzenetére


1dude
aktív tag

Akkor a ti VGA -tok már 6 éve megjelent, kedvezőbb áron :DDD

(#82) Synthwave válasza 1dude (#81) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha játszanék még modern címekkel, bőségesen elég lenne az 1080 Ti, még vagy 2 évig. Aki anno megjelenéskor ezt vette, az nagyon jó lóra fogadott, mert ennyi idő után is eléggé combos darab, pláne, ha valami komolyabb hűtésű, finoman húzott példányról van szó.

A "jelenlegi VGA-m" majd ősszel jön, de a komplett platformváltás miatt szerintem még elleszek egy darabig az GTX 950 SC+-szal. Javarészt úgyis passzívban megy, és ~20 watt körül megáll a fogyasztása. Lehet, hogy alul kéne feszelni, de ez Radeonokkal valahogy mindig egyszerűbb procedúra volt. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#83) 1dude válasza Synthwave (#82) üzenetére


1dude
aktív tag

Én meg majd egy örömteli búcsút veszek a dVGA -tól, ha végre hajlandó lesz megjelenni az AM5 -ös Ryzenben a "Dragon Range".

(#84) Synthwave válasza 1dude (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én is arról beszélek. Ryzen 7 7700G (+32 GB DDR5, meg valami jobbféle Mini-ITX-es ASRock lappal), már ha ez lesz a nomenklatúra. :D

Azt sajnálom amúgy nagyon, hogy a Kaby Lake G platformot hamar elkaszálták, és még desktop lap sem jött ki hozzá. Az a mostani Vegákat évekkel ezelőtt kettéhugyozta.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) 1dude válasza Synthwave (#84) üzenetére


1dude
aktív tag

Az az ősz akkor egy nagyon optimista megjelenési időpont :DD

A Kaby Lake G -ről nekem a "Catdog" c. rajzfilm jut az eszembe. A driver supporton vérzett el.

(#86) KROK640 válasza --ka (#48) üzenetére


KROK640
veterán

... akkor én kiírom helyetted : 30-35 ezer ft-ot. Ft romlással együtt. Ez a 7 évvel ezelőtti GTX950 teljesítményét hozza, ami hét éve volt alsó közép kategória!
Ennek a kártyának 80-85 ezer ft körüli áron (ahogy jönni fog szerintem, de itthon könnyen lehet, hogy 90 ezer lesz), semmi esélye nem lesz a most VGAkkal elárasztódó piacon. Amikor 60 ezerért van 8GB-os RX580 (ami megeszi reggelire), vagy 40 ezerért GTX970 ami pont kétszer olyan gyors mint ez a kártya (és mellesleg 7 éves, de inkább vennék egy GTX970-et mint egy GTX1630-at) ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87) KROK640 válasza Yany (#62) üzenetére


KROK640
veterán

Ezzel kb én is így vagyok, csak én RTX3050 alatt nem vennék semmit újonann, de azt sem ennyiért, hanem kicsit kevesebbért.
Ahogy elnéztem az van, hogy mindkét gyártó alaposan kihasználta a helyzetet és a belépő kategóriás ügyfelek hülyének nézésével próbált extra haszonra szert tenni. Mindkét gyártónál azt látom, hogy a belépő és az alsó kategória egy nagyon rossz vicc, 7-8 éve az alsó középkategóriába volt ilyen teljesítmény, és közben olyan árazás van, ami 7-8 éve már relative felső kategória volt. Egy GTX970 még mindig kétszer olyan gyors mint az 1630, és kb újkorában került annyiba, amilyen áron most elstartolt itt némelyik belépő kártya...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88) KROK640 válasza --ka (#66) üzenetére


KROK640
veterán

Itt vagyok remek példának erre én. Tavaly előtt ősz óta akarok VGA-t venni, de nem vettem. 60-80 ezret simán kiadtam volna egy kártyára, de az, hogy 200+ ezertől kezdődött az olyan VGA amire érdemes is lett volna upgardelnem, az engem teljesen elriasztott a vásárlástól. Inkább előkerültek a régi címek, nem volt épp mindig felemelő érzés a vadi új 10400F-en 6-7-8 éves címekkel tolni, de hoztak bőven kellemes pillanatokat :) és azért rájöttem, hogy ki lehet még bírni úgyis (csak épp egy rakás új címet vártam, részben amiatt fejlesztettem gépet, és akkor sorra el sem indultak, vagy épp voltak teljesen játszhatatlanok).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#89) LK


LK
addikt

Na, ránéztem az árukeresőre és kb. egy 5 ezressel drágábban vagy egy árban van kirakva a 6500 xt mint egy 1630. Szerintem a kérdés eldőlt, még ha 70k alá is bemegy az ára.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#90) Synthwave válasza KROK640 (#88) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Inkább előkerültek a régi címek, nem volt épp mindig felemelő érzés a vadi új 10400F-en 6-7-8 éves címekkel tolni"

Ugyan-ugyan, nem kell mindig előre, a színesszagos (de megromlik-e) irányba tekinteni. Noctuás R7 2700-zal az elmúlt ~2,5 évben 99 százalékban klasszikus Doomot játszom (source porttal ofc), az meg jövőre lesz 30 éves. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#91) Fücsök007 válasza Synthwave (#90) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én inkább a Heretic 4k HDR mod-ra szavazok. :DD

(#92) Yany


Yany
addikt

Végülis sajnos az idő engem igazolt (eddig). Perpill hasonló áron beszerezhetők a 1650 és 1630-as kártyák immár a hazai piacon is. Pofon a szarnak.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#93) Synthwave válasza Fücsök007 (#91) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, csakis 640 x 400 / 640 x 480 @ 8 bites software renderer (Crispy) vagy OpenGL/shaders (DSDA), és semmi mod + complevel 2, 3, 4, 9 vagy 11 (WAD-függő) + shorttics. :D

Heretichez meg Crispy Heretic @ 640 x 400/8 bit software ofc. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94) KROK640 válasza Synthwave (#90) üzenetére


KROK640
veterán

Ezért annyira nem mentem vissza, de Worms Armageddontól, a C&C Generalson át a Blur, Burnout Paradise, Justcause 3, Flat Out UC, Farcry 2-4, Mafia 2, (tavaly a the Saboteur), Assassins Creed IV Black Flag, Forza Horizon 4, és a Assassins Creed Unity-ig.
10400F + 16GB + GTX950 bőven elég ezekhez a címekhez.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95) Synthwave válasza KROK640 (#94) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Worms Armageddont, a Far Cry 2-t (zseniális a map editor, de a game is hangulatos) és a Mafia 2-t élem. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96) KROK640 válasza Synthwave (#95) üzenetére


KROK640
veterán

Nem is tudtam, hogy van a Farcry2-höz map editor... de legalábbis sosem próbáltam

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97) Synthwave válasza KROK640 (#96) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ott kell lennie a fájlok között. Nulla előképzettséggel egy órán belül már jópofa dolgokat csinálsz vele. Volt, hogy ~fél óra alatt összeütöttem valami mapot LAN-ra, annyira egyszerű. Lényegében interaktívan megformázod a domborzatot, aztán objekteket pakolsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#98) KROK640 válasza Synthwave (#97) üzenetére


KROK640
veterán

Megtaláltam. El is kezdtem vele gyártani egy vonatos témájú térképet

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99) Synthwave válasza KROK640 (#98) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyi. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.