Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaqXar19


KaqXar19
tag

A TB headerre csak TB kartyat lehet kotni? Ha igen, akkor az itx-es deszkan mi ertelme?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#2) Astroboy


Astroboy
őstag

Az MSI-cikkből kiindulva talán jobb is, hogy nem látjuk az árakat. :O

[ Szerkesztve ]

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Fixált I/O shield? Sosem láttam ilyen, olyan szegény vagyok.

#tarcsad

(#4) Synthwave válasza Yutani (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig igen jó dolog.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Egy sata port nincs feltüntetve, nice. :D Remélem csak a hírből maradt ki, nem az alaplapokról. :D

(#6) Astroboy válasza Synthwave (#4) üzenetére


Astroboy
őstag

Miért? :F

Frankón kérdem nem kekeckedésből.
(Csóró vagyok mint Yutani kolléga. :DDD )

(#7) , válasza Yutani (#3) üzenetére


,
addikt

Mi az összefüggés a két dolog között?

(#8) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Nem úgy volt, hogy a B650E az PCI 5.0-ás és a sima B650-en meg csak az M2 slotok 5.0-ák?
Így semmi érelme a megkülönböztetésnek, ha össze vissza vannak a specifikációk. :(((

(#9) Low Noise válasza McDuglas (#5) üzenetére


Low Noise
senior tag

A képeken a Primeon és a Strixen is 4 et látok, a többit nem néztem.

(#10) ricsip válasza nyakdam (#8) üzenetére


ricsip
addikt

egy újabb idiótaság, amit lehet majd lesni melyik gyártó hogyan trükközik vele az 50 új kihozott modellen

[ Szerkesztve ]

-

(#11) GAI válasza Astroboy (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egy egészen minimálisan megkönnyíti a szerelést, mert nem kell a fémlemezt bepattintanod a házba, majd ügyelni rá, hogy a portok tetejénél visszahajló füleit nehogy odacsípd a lap beszerelésekor. Nameg nem utolsó sorban, amikor majd 10-15 év múlva használtan, fillérekért dobálják ezeket a lapokat, nem kell attól tartani, hogy elveszik a hozzá tartozó IO shield :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Synthwave válasza McDuglas (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A gyártó nem listázta őket. Szerintem négy SATA lesz az átlag.

-----------------------------------------------------------------------------------------

(#6) Astroboy: Szerelésnél nagyon kényelmes, hogy nincs vergődés az I/O pajzzsal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Csandi válasza Yutani (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Évek óta a legtöbb alaplap ilyen, az olcsóbbak is.

(#14) hypno skate válasza Astroboy (#6) üzenetére


hypno skate
senior tag

Mert amikor használtan el akarod adni, akkor nincs olyan, hogy nincs hozzá I/O shild, mert rajta a van a deszkán.
Meg nem kell külön pattintgatni, nem akadnak be sehova a lemezből hajlított kis rugók, nem kell külön figyelni rá, hogy a csatlakozók rendesen látsszanak.
Egyszóval jó dolog, mert kényelmes. :K

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#15) Synthwave válasza Csandi (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*A legtöbb felső-közép- és felsőkategóriás alaplap.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Jön a 250€-s prime lap. :C

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#17) koby11h válasza PCProfessor (#16) üzenetére


koby11h
aktív tag

És az mondjuk középkategória, 100k fölött, ez egy vicc.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#18) Victorio


Victorio
aktív tag

10GB Ethernet nincs, Prime mITX nincs, SATA csak 4 db van, bezzeg VGA csatlakozó az van még 2022-ben.
Az áraktól meg hátsófali infarktusom lesz ha meglátom.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#19) zetor2000


zetor2000
senior tag

Engem egy dolog zavar, hogy a CPU nincs feltüntetve a foglalatok közt. Értem, hogy tudni illik egy "szakmai" portálon, hogy melyik csipszett mit támogat, de vannak olyan laikusabbak, akik nem feltétlen vannak képbe. És a czikkből sem derül ki, hogy a Duron 850em megy e benne? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) Yutani válasza , (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert az alsó polcról válogatok (nem költök sokat lapra, bár lehet, kellene), és sosem találkoztam ilyennel.

#tarcsad

(#21) Synthwave válasza zetor2000 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a Duron 850em megy e benne"

Megy hát, csak erősen kell nyomni, mikor a zárat ráfeszíted.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) arty válasza Victorio (#18) üzenetére


arty
veterán

150-250ezer forintba ezek hogyan férhetnének bele? De reméljük a millás lapokra ezek is felkerülhetnek.

Könnyű lesz számolni: 1 milla a lap, 1 milla a proci és 1 milla a gpu. Az akkor... három, kereken! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) Low Noise


Low Noise
senior tag

Lehet nem is olyan elérhetetlen a ZEN4 mint gondoltam.
Korábban 5800X3D vel számoltam + B550 Tomahawk lap + 16GB RAM
az olyan 300 ezerre jött ki, hasonlóan mint a:

AMD 7600X 156 ezer
Valami MSI alaplap 110 ezer (Ez csak tipp)
Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR5 5200MHz 44 ezer.
Összesen 310 ezer.

Jövő nyárra engedélyezett a feleségen egy ilyen kiadást :)

A gép többi része rendben van.

(#24) Synthwave válasza Low Noise (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Jövő nyárra engedélyezett a feleségem egy ilyen kiadást"

Csak nem az ő keresetét költöd?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Low Noise válasza Synthwave (#24) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nem, ő viszi az enyémet meg a két gyerek :) Persze ő is hoz haza egy tanári fizetést, hó végére nem sok minden marad.

(#26) Timer válasza Low Noise (#23) üzenetére


Timer
veterán

A RAM nem lesz jó, ez a generáció is érzékeny rá a tesztek alapján, és 6ooo MHz a sweet spot.

(#27) Low Noise válasza Timer (#26) üzenetére


Low Noise
senior tag

Az még belefér, én is nézegettem pl a 6000 es CL40-es Kingstont. Jobb időzítéssel nincs egyelőre árukeresőn, de talán az már jó, illetve jövő nyárig még javulhatnak a DDR5-ös ajánlatok.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tragger


Tragger
tag

Látva ezeknek a lapoknak a tudását, mi a létjogosultsága az X670-eseknek?

(#29) Synthwave válasza Low Noise (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gondoltam, hogy nem, de szerintem értetted a célzást. :))

----------------------------------------------------------------------

(#28) Tragger: Kb. ugyanaz, mint az X570-eseknek a B550-nel, az X470-eseknek a B450-nel vagy az X370-eseknek a B350-nel szemben.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) , válasza Yutani (#20) üzenetére


,
addikt

Igen, a legolcsóbb alaplapoknál nem szokták ezt a megoldást alkalmazni, csak valamivel fölötte. Jelenleg sajnos nagyon elborult árak vannak, de pár hónapja még jobb világ volt. Én néhány hónapja még 25ezer Ft környékén vettem egy MSI B365M MORTAR-t (újonnan), azon is már ilyen a hátlapi panel (io shield). Nem egy új típus, de ennek az alaplapnak kb 30ezer Ft volt az átlagára az elmúlt 3 évet figyelembevéve, tehát drága alaplapnak ez sem volt nevezhető.

(#31) Komplikato válasza Synthwave (#29) üzenetére


Komplikato
veterán

Az x570 pont lófüttyöt nem hozott a B550-hez képest, ellentétben az X470 vagy X370 elődjeivel. Alig lehetett kapni pl. olyat ami tudott 2x8 PCIE-t. Más előnye meg semmi nem volt, lett volna.

A cikkben lévő lapokhoz meg hozzászólva:
Nem hiszem el, hogy a B650E Creator-ról pont úgy lehagyták a Wifi6E-t, ahogy a B550-es verzióról IS. Az X570 és X670 verziókon persze van. Pedig annyira kezdtem örülni a specifikációk alapján neki.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) Synthwave válasza Komplikato (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Több port, több PCIe sáv, kb., mint előtte, de legalább a B550-nél elkaszálták a Ryzen 3000-es APU-kat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) Dragon3000 válasza Synthwave (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mint ahogy hivatalosan a zen2 előtt mindent, mégis gond nélkül mentek velük a zen/zen+ megoldások. Én is használtam benne egy ideig egy 2700-at.

(#34) Zanik


Zanik
addikt

Azt hiszem megvan a B450-I lapom utódja...majd...egyszer... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#35) zetor2000 válasza Komplikato (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én egy "ideje" ezért nézegetem inkább az ASrock felsőbb polcos lapjait, mert azok ilyen szempontból bejövősebbek, néha olcsóbbak is.
A világító csinnadratta nekem nagyon nem feltétel egy jóideje, persze ha tudja, az oké, csak én vagyok ilyen, hogy a szivárványos gép már egy ideje nem... volt régen mindenféle világító izé a gépben, csak igényelt még egy tápot, aztán inkább helló ennek.
Szóval ASrock felé vettem az irányt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) Synthwave válasza Zanik (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem egy pár évig még fölösleges váltanod. Veszel bele majd egy 5000-es Ryzent, ha még nincs, aztán jónapot.

------------------------------------------------------------

(#35) zetor2000: Dettó. Az utóbbi pár évben nálam 1st choiche az ASRock, jó kis lapjai vannak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) zetor2000 válasza Synthwave (#36) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja.
Sajnos árban is "oké" lett... Igaz, az az új csoda, az X670E Taichi... 330E+ idehaza, és igazából "csak" egy rendesen felszerelt alaplap. A mostani lapom vettem használtan ~50K ért, ez egy Z87 Extreme97/AC, mindenféle kiegészítő nélkül. Igaz, ez akkor is már 100k fölött volt újonnan.
Kéne gépet fejelesztenem, mert ez lassan-lassan elkezdi majd megadni magát. De asszem kicsit régebbi vas lesz megint véve, nem a top-class polcról válogatok, hanem a kicsit régebbi jobbakból.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) Synthwave válasza zetor2000 (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valami jó B450 + Matisse Ryzen, esetleg egy kis Vermeer, 3600-as RAM-okkal, szépen belőve, oszt jóvanaz. VGA tetszés/pénztárca szerint. Ha kéne kraft, valami normálisabb 1080 Ti-t vennék egy megbízható tagtól. Olcsóbban meg ref. Vega 56-ot, amiből pár kattintással egy kevesebbet fogyasztó és halkabb Vega 64-et varázsolnék.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) zetor2000 válasza Synthwave (#38) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fejben nagyobb előrelépés van belőve... R7 5700X, "valami" alaplap, ami ismer már m.2 SSD-t, és van rajta pár sata csati is, mert van még pár ilyen merevlemezem is, meg ~32 GB DDR4 ram. Egyelőre egy 1060as VGA van, ha úgy adódik, akkor ez is csereérett lesz egy bányász 3070 (esetleg 3070TI) re, ami még garos. Egyelőre tele a hardverapró ilyesmikkel, de még nincs se keretem, se nem jóárasodtak eléggé. :D
Na, és a lényeg, hogy a fenti konfiggal se nem játszanék igazán, se nem melóznék, csak ilyen mindennapos netes-levelezés-jutyub videónézés lenne, amire a váltás meg overkill, mert ez a i5 4440 is képes erre. Csak lassan 10 éves, és félek...
Mondjuk van mellettem egy i5/ 4690, meg valami Asus Maximus Hero VI, kiesett valami czéges masinából. Ha ez bekrepálna. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) Zanik válasza Synthwave (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Pont azért írtam hogy majd egyszer…nem vagyok én early adopter. Lehet már B7xx-es lapom lesz! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#41) Synthwave válasza zetor2000 (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor tényleg felesleges ennyi pénzt belölnöd.

Felsőbb kategóriás B450 + Noctuás R5 1600AF, 16 GB 3200-as RAM CL16-tal, mondjuk egy Kingston A2000-es SSD (fürge, és nem melegszik), 80 Plus Gold/Platinum táp, minden szépen manuálisan alulfeszelve és belőve, meg egy zsír hűtéses GTX 1660 Super/RTX 2060 (hogy azért legyen egy kis GPU kraft, ha néha mégis leülnél kicsit játszani) sokkal pragmatikusabb volna, és egy vagon pénz a zsebedben maradna úgy, hogy így is minden piff-paff reszponzívan folyik.

-----------------------------------------------------------------------------

(#40) Zanik: Amikor kezd avulni a B9xx. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.