Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

"A készülék 32 hüvelykes képátlójú, 1366x768 felbontású, [..]Az ára ehhez képest meglepően borsos, hiszen 34 800 jent (~105 000 forint) kérnek el érte."

Biztosan nem az április elseji cikkek közül maradt ez le, dear Elefánt? :N (sic!)

Az a helyzet, hogy a magyar piacon van keresnivalója ezeknek a "HD Ready" tévéknek, ha vállalható minőséget produkálnak.

No, de ennyi pénzért...

Titokban reménykedtem, hogy az AIWA márkanévvel a tévék piacán az új befektetőnek komoly(abb) tervei vannak. Ám egyelőre ez így édeskevés. Kíváncsi vagyok a folytatásra!

"Aquila non captat muscas."

(#2) M107


M107
addikt

:R

Persze én meg nő vagyok..... aki meg kiad ennyit érte, az meg egy jó nagy marha......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Miert kell tobb szemettel piacra lepni? Marketing szempontjabol kotve hiszem, hogy a brand ujra felepitesehez ez a kovetendo ut.
Legalabb 1080p lenne a panel de igy...

[ Szerkesztve ]

(#4) gabee jr


gabee jr
tag

Ez olyan, mint megszerzte a Polaroid nevet egy brit (igazából amerikai, Walmart) cégcsoport és a fent említett jól csengő névvel árulja a belépő szintű gagyisztikus beütésű szórakoztató elektronikai termékeit. :K

"Csukaharapást szőrivel"

(#5) M107 válasza Busterftw (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

Amúgy ha megfigyeled, hiába írunk akár 2020-at 2027-et :)
Minden "nagy múltú termék" egyre rosszabb és rosszabb lesz

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

32 colos hangszórós (fulllll)HD monitorokat/butaTV-ket kérnék jó áron, mindegymilyenbukott márkanévvel.
Volt VCR-ünk ezzel a márkanévvel, de az még egy másik cég volt, azóta, ha jól olvastam, vándorolt a márkanév, mint egy rossz call-girl, házról-házra, sok más márkához hasonlóan

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) wolfman


wolfman
veterán

'Egykoron jólcsengő márkanév?' Sose csengett jól. Főleg azután, hogy volt kb 3 cuccom is anno AIWA, mind szar minőség volt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) E.Kaufmann válasza wolfman (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mikor volt ez? 2000 előtt még akadtak jó cuccaik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) aginor válasza Piftuka (#1) üzenetére


aginor
addikt

A specifikáció alapvetően nem reménytelen, de az ár nem nagyon passzol hozzá (haverom két éve karácsonykor vett 4k Samsungot 125k-ért).
Én ezt olyan 50k-ért tudnám elképzelni, akkor viszont jó lehet pl. azoknak akiknél szűk a büdzsé de tönkrement a cucc és olcsón kell valami.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#10) jedis válasza wolfman (#7) üzenetére


jedis
senior tag

Ez azért nem teljesen igaz, mert a mini-hifi tornyaik brutál jók voltak. Nekem is volt egy NSX990-esem, még a '90-esek évek elején vettem. Akkor az olyan minőségi ugrás volt a kazettás Videoton tornyomhoz képest, hogy valami félelmetes. Igaz főleg a CD részérével . :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) M_AND_Ms válasza wolfman (#7) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egykoron jól csengő márkanév volt...gondolom te már nem akkor ismerkedtél meg vele.
A 70-es, de inkább 80-as években Hifi magnódeckeket gyártottak csak, de azt igencsak kiváló minőségben, sok előremutató fejlesztéssel.
Pl körbehugyoztuk volna magunkat, ha egy AD F990 lett volna birtokunkba, de csak AD R450-re tellett (amire akkoriban a haverok igencsak irigykedtek)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12) jedis válasza M_AND_Ms (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Ja ja ! Nekem is 450-es volt, a mini-hifi előtt. A pultos 450-es ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) Piftuka válasza M_AND_Ms (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

"de csak AD R450-re tellett..."

Már akinek... :)

"Aquila non captat muscas."

(#14) Reggie0 válasza jedis (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem meg mindig egy olyan viszi a hangfalakat. Biztos kapnek ma mar jobb erositot, de meg mukodik.

(#15) Imifej válasza jedis (#10) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem már csak sajnos a távirányítója van meg. Anno vettem hozzá 2 hátsó surround hangszórót is, úgy adta igazán. Bocsánat, nekem NSX-999 MK2 volt. :)

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#16) #31600896 válasza jedis (#10) üzenetére


#31600896
törölt tag

"a mini-hifi tornyaik brutál jók voltak"
1 vagy 2 széria a 90-es évek első feléből talán, de a többi összes okádék volt. Sajnos hallottam párat a 2000 körüliekből, a mostani telefonok jobban szólnak. Bárhogy állítottad az EQ-t se mélyük nem volt, se magas hangjuk. (EQ nélkül is)

(#17) Imifej válasza #31600896 (#16) üzenetére


Imifej
senior tag

Magasuk tényleg nem volt igazán, de az NSX-999MK2-nek mélye az volt bőven! Bár volt rajta Subwoofer kimenet is, ha mégis kevésnek találta a páciens.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#18) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kár érte. Aki még emlékszik a márkanévre, az már elég öreg ahhoz, hogy megnézze mit vesz. Aki nem emlékszik, az meg mongyuk Sonyt vesz, vagy #olcsókínait. Ennek így megint ipari szennyezés szaga van. Ó azok az analóg deckek a 80-as években :U <3

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#19) #31600896 válasza Imifej (#17) üzenetére


#31600896
törölt tag

Na az volt a legjobban sikerült modell. Gyárthatnák ezeket újra, egy bluetooth-os és USB-s lejátszással megtámogatva.

(#20) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy a márkanév ennyiért eladja magát és a termékeiket. Gondolom Kínai a befektető csoport.

duree54

(#21) #06658560 válasza RetepNyaraB (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Emlékszem a névre a kilencvenes évekből, a hifik terén, akkor már az alja kategória volt. Szóval nekem no go.

(#22) #31600896 válasza #06658560 (#21) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nekem 2002-ből megmaradt egy Panasonic AK300-as a mai napig karcmentes állapotban. Viszont ezek a mai rendszerek nevetségesek.

(#23) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

32 hüvelykes képátlójú, 1366x768 felbontású, direct LED háttérvilágítású, VA LCD panelt kapott
Így kell ezt kezdeni, mehet is be az alsó polcra az OK. Hyundai meg az Orion mellé.... Nagy visszatérés lesz.

(#24) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez is súlyos ártévesztés tipikus esete... Ki kell termelni a drága védjegy árat vagy mi???

Miért van az, hogy a márkásnák látszó termékek egyenlő "tök átlagos termék + védjegy matrica ára?"
Hol itt az érték?
Mit tekintenek ezek értéknek?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) headhunter


headhunter
addikt

"...1366x768 felbontású, direct LED háttérvilágítású, VA LCD panelt kapott. Ellátták két darab 8 wattos hangszóróval, és az integrált médialejátszó alkalmazás sem hiányzik belőle, viszont internetes applikációk elérését nem teszi lehetővé. Az ára ehhez képest meglepően borsos, hiszen 34 800 jent (~105 000 forint)"

"Mennyit engedsz a feléből?"

[ Szerkesztve ]

(#26) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

"Az Aiwa márkanév visszatér a tévépiacra is...."
.....de nem tervezi a hosszutavu ottmardast.
Ilyen adottsagokkal toshibat lehet kapni 40-ert.
Jok ezek a tv-k meg haloba, meg gyereknek had zorogjon.

Annyi forint ahany jen es akkor rendben van

Aiwa f220, de jo kis elnyuhetetlen magno volt.

#23 csak az oriont elviszik, mert az is 35 ezer. De forintban!

[ Szerkesztve ]

(#27) HUfantom válasza Busterftw (#3) üzenetére


HUfantom
őstag

Az volt a kukában :P

Befektetőcsoport............... a PÉNZT akarok CSINÁLNI BELŐLE.....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#28) M@cika válasza drotsztyuart (#26) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem 460as deckem volt, vagyis még most is megvan csak a szekrény mélyén porosodik szegény. De anno nekem nagyon bejött sok évig kiszolgált.

Nasit a kis fehér medvének!

(#29) Piftuka válasza headhunter (#25) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondjuk ez: "internetes applikációk elérését nem teszi lehetővé." éppenséggel az egyik legnagyobb pozitívuma! :K

"Aquila non captat muscas."

(#30) #00137984


#00137984
törölt tag

Azokban a 90' években a kazettákon a Pop/Rock és a Dance/RAVE/Techno kazettákat tekertem. SONY Walkman volt általában, de az AIWA is megfordult nálam. Semmivel nem hallottam a hangját gyengébbnek, mert volt "Mega Bass" és kazetta formátum kapcsoló. Ezek is fém mechanikát használtak és nyávogás mentes volt a 90 perces kazettákkal. Az elemeket szintén jól meritették, mert ezek is tudtak már folyamatos 24 órás lejátszást kihozni a 2 ceruzaelemből. Adapter is volt az otthoni zenehallgatáshoz. Mostani időkben örülnénk az AIWA minőségi Walkman-hoz, amikor minden nagy múltra visszatekintő lejátszónkat bovli szintre alacsonyitva árusitják. Discman és a DVD lejátszók szinvonala értékelhetetlenűl rossz, miközben még Walkman is kapható akár digitalizálási célokra is. Nem ajánlott vétel egyik sem, de még a formatervezőket is bottal verném szét...

[ Szerkesztve ]

(#31) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Újabb kínai hulladék, amit a márkával próbálnak eladni....

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#32) E.Kaufmann válasza GodGamer5 (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Várom már a Pajtás okostelefonokat és a BRG hangprojektort is :D , egyszer csak sorra kerülnek ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) M_AND_Ms válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

én meg a Pakema robotporszívót

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#34) E.Kaufmann válasza M_AND_Ms (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kicsit megkopott a ciril tudásom, harmadjára hullott le a rakéta :), Na az pl tényleg jöhetne. De akkor repüljön és tudjon festeni is :DDD méltón a nagy előd tudásához

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) RetepNyaraB válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mint a nyolcvanas években az ukránok; mind Rita melegítőt akart venni (Puma) 🤣

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#36) #27070592 válasza RetepNyaraB (#35) üzenetére


#27070592
törölt tag

Rita melegítő :D ez üt..

A tévéről egyébként hiányolom így 2020 tavaszán az oldalába épített, tekerhető analóg állomáskereső tárcsát.
HD-ready..komolyan.. akkor már miért nem 640x480?

(#37) E.Kaufmann válasza #27070592 (#36) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Már a robbanós VideoTon-nak is voltak gombjai. Az legalább Dolby Surround volt ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.