Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) .tnm


.tnm
addikt

a világ legnagyobb keresztrejtvénye

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3) saelin


saelin
veterán

Ok, ez nagyon gáz. Nem mondom hogy nekem minden oldalon, játékban más a jelszavam, de azért ennél milliószor változatosabb. Legalább 10 jelszavam van amit fejből tudok... A baj ott kezdődik amikor megpróbálom kitalálni hogy melyikhez melyik való. :)
Eddig nem törték fel egy fiókom sem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) Lenry


Lenry
félisten

17. 48850 hjAYsdUA4+k= azerty

ehh. franciák... :)

(#2) .tnm mindenrevanxkcd :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet nem értek a lovakhoz, de miért fogad el a rendszer jelszónak ilyen blődségeket, mint pl. az 123456? :U

Otthoni gépen még hagyján, de egy "komoly" cégnél...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

a képen szerepel a "pussy", a listában nem :)

(#7) ivana válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Nekem is ez volt az első ami beugrott, miért nem dob fel egy ablakot, hogy a jelszó gyenge?

(#8) saelin válasza ivana (#7) üzenetére


saelin
veterán

Lassan 2014 van, de még mindig nem védik a felhasználókat saját maguktól. Már ha azt beállítják, hogy betűnek és számnak is szerepelnie kell benne már az is mérföldkő. Az kevés, ha csak azt adják meg hogy minimum x karakter legyen, ennél több kell. Eltudnám képzelni azt is hogy az USA-EU törvénybe foglalná a jelszó erősségének szükségességét és máris megírnák azt a pár kódot a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) .tnm válasza saelin (#8) üzenetére


.tnm
addikt

vagy végre hagynák a betű, szám, speciális karakter mantrát és inkább egyszerű angol abc betűiből (meg esetleg számok) kirakott jelmondatok lennének. erre is van xkcd

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) Armahun válasza saelin (#8) üzenetére


Armahun
addikt

Na az a legnagyobb ökörség amikor egy rendszer beleszól, hogy de bizony tegyél bele számot, meg nem lehet szóköz és hasonlók.

Ez csak egy dologra jó, hogy a felhasználó 90 százalék hogy nem fog jól emlékezi a jelszavára, hogy hova is tett számot vagy hol mit nem írhatott be.

Nem baj majd felírja a tárcájába a pin kódok mellé a jelszavait is. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) D1Rect válasza Armahun (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Tisztavicchogy2014benbeleszolnakajelszavamba!

Tessék, soha nem törik fel és megjegyezhető.

(#12) Armahun válasza D1Rect (#11) üzenetére


Armahun
addikt

Kösz.

Le is cseréltem gyorsan mindet erre. :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) vhunor válasza Armahun (#10) üzenetére


vhunor
őstag

Sorry, but your password must contain an uppercase letter, a number, a haiku, a gang sign, a hieroglyph, and the blood of a virgin.

(#14) dabadab válasza D1Rect (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Tessék, soha nem törik fel és megjegyezhető."

Viszont hosszabb tíz karakternél :)

(Igen, vannak ilyen korlátozások is. Azért plusz pont jár, ha a jelszó megadásakor nem ellenőrzi a hosszát, csak belépéskor.)

DRM is theft

(#15) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi ezzel a gond? Szvsz komolytalan oldalakon komolytalan célú regisztrációknál, illetve ahol nincs a képben pénz, ott komolytalan jelszavakat használ az ember. Nem lehet mindenhol tíz karakteres nagy-kis betű-szám speckó karakter kombókat használni, mert vagy leírja az ember, vagy elfelejti.

J.

(#16) D1Rect válasza dabadab (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre is van jelszavam: Bameg2014!

(#17) HuMarc válasza D1Rect (#16) üzenetére


HuMarc
addikt

b4M3g;2oI4! :K

[ Szerkesztve ]

(#18) D1Rect válasza HuMarc (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt az átlagember nem jegyzi meg.

(#19) HuMarc válasza D1Rect (#18) üzenetére


HuMarc
addikt

Ne ebben van valami. Mondjuk az is gond vele, hogy találkoztam már olyan bugyuta rendszerrel, ahol sem különleges karakterek, sem ékezetek, sem nagybetűk nem engedélyezettek Hogy még véletlenül se legyen biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#20) #72042496 válasza HuMarc (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre mondták, hogy a számítógépnek teljesen mindegy, hogy szám, különleges karakter, vagy betű szerepel a jelszóban. Álljon a jelszó több különböző szóból (például: kazal cápa fű műfogsor) - ezt megjegyezni is könnyű, és az életben nem törik fel, mert hosszú.

(#21) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Szeretem amikor a vállalati rendszerben nem egységes az autentikáció és egyiket x másikat y havonta kell változtatni harmadikat meg soha stb. meg a kedvencem az volt, amikor egy kliens progiban kilockoltam magam, de IE-ből NTLM-el betudtam lépni a webes felületen...
amúgy meg: correct horse battery staple

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#22) #72042496 válasza bitblueduck (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is ugyanerre gondoltam eggyel feljebb! :R

(#23) pakriksz válasza ivana (#7) üzenetére


pakriksz
őstag

Most komolyan az Adobe-tól mit vársz?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#24) Lenry válasza #72042496 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

ez se mindig jó.
Linuxra be akartam állítani egy szép root-jelszót, teljes mondat, nagy É-vel kezdve, de pl a CUPS egyszerűen nem volt hajlandó ezt elfogadni...
szóval szolgáltatói oldalról is van még mit fejleszteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Lambach


Lambach
tag

ez bizony rohadt ciki

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#26) #72042496 válasza Lenry (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, van amikor nem jó, például ha számot is követelnek, vagy speciális karaktert. Jó, az egyik szót ki lehetne váltani mondjuk "#1"-gyel (vagy hozzá lehetne írni), csak így éppen az egyszerűségéből veszít, ami az egyik lényege. De az elvet szerintem akkor is érdemes ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#27) #13260800


#13260800
törölt tag

Nap mint nap látom mit szenvednek az emberek a kacifántos jelszavakkal. Kétlem, hogy ezek jók lennének. Sokan a az asztalon lévő naptárukba írják fel vagy valami jegyzettömbre az asztalon, van aki a pénztálcába egy cetlire. A legtöbben ráadásul komolytalan jelszót adnak meg továbbra is pl: 1234567@, vagy 7654321@hello (vagy vezeték/keresztnév variálva az 123456@-al). Ezekkel azért sokkal előrébb nincs az IT biztonság. A legtöbb problémaelhárítás is ehhez kapcsolódik resetelni kell a jelszót és ujjat megadatni a userrel mert elfelejtik. Nem tudom milyen fejlesztések vannak a háttérben de szerintem időszerű lenne valami jobbat kitalálni mint a jelszavak.

[ Szerkesztve ]

(#28) #72042496 válasza #13260800 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már most is léteznek biometrikus azonosítórendszerek - és ezzel kapcsolatos aggodalmak is. :)

A jelszavakkal szerintem nincs probléma, azokat is lehet egyszerűen és hatékonyan használni, meg rosszul is. Az utóbbi a gond, de ilyenkor nem lecserélni kell az egész rendszert, hanem megnézni, hogy ahol jól működik, ott miért működik jól, és meríteni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#29) L Balázs


L Balázs
tag

Talán az iPhone 5S-sel "trendivé" váló ujjlenyomatolvasó ad egy lökést a biometrikus azonosításnak, és végre elfelejthetjük ezt a jelszó mizériát.

(#30) kskcsg válasza .tnm (#2) üzenetére


kskcsg
csendes tag

xkcd-t szeretem:

http://xkcd.com/792/

ez az igazi baj :D

(nem a másolt photoshop...)

(#31) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát ez...lol. Az emberi hülyeség tényleg végtelen.

(#32) MageRG


MageRG
addikt

Nekem kapásból ez jutott az eszembe.
"Egy hülye adna ilyen zárkombinációt a csomagjának." :DDD

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#33) panderson


panderson
tag

Mert fake regisztrációs robotok nem léteznek ugye, hogy pl. azonnal le tudják szedni a friss Adobe termékeket, amiket ugye csak login cookie-val lehet :C És hipp hopp megvan a legsíkabb jelszó a "for n = 1:2 000 000" felhasználótól :U

Szerk.: A yes we can óta frissen tudjuk, hogy ain't nobody time for password cracking, inkább tiszta, titikosítatlan infót szeretnek olvasni...

[ Szerkesztve ]

(#34) nubreed


nubreed
veterán

Akkor most mi számyt valóban jó, erős jelszónak?
Eddig az volt a fejlettebb felhasználók tudatában, hogy pl egy "P0rh=9LzS_fY+Q|62Á%Xm*4e@"
típusú jelszó erősnek számított. De lehet most már nem? Ha nem, mégis mi számít jó jelszónak?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35) HuMarc válasza nubreed (#34) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha így ellopják az adatbázist, akkor igazából tökmindegy, mi a jelszavad. Inkább az a lényeg, hogy legyen olyan jó jelszavad, hogy próbálgatással ne lehessen kitalálni.

(#36) MageRG válasza nubreed (#34) üzenetére


MageRG
addikt

Angolul tudóknak, mert lefordítani lusta vagyok. :)
A lényeges kérdés, hogy a jelszavad mennyire lefedhető ismert "mintákkal".
Mellette nem árt, ha a kompromittált szolgáltató is lassú hash algoritmust használ.

A példajelszó szerintem még sokáig nehezen törhető.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.