Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meridian


Meridian
senior tag

Remek.
Azok a szakemberek akik beszélnek nyelveket azok java része elment külföldre nem aprópénzért melózni, de most lesz megint eggyel több olyan multi, aki olyan alkalmazottakat keres majd, akik minimum 2 plusz nyelven tárgyalóképesek/kommunikatívak (és nem a magyar és orosz)... ugye? Szóval, akiknek jó nyelvérzéke van, és beszél több nyelvet aktívan, annak lassan aranyélete lesz itthon, akkor is ha úgy egyébként semmihez sem ért igazából. Majd betanítják, mint egy szalagmunkást....

(#2) Meridian


Meridian
senior tag

Mondjuk az egyik hirdetésük:
https://www.accenture.com/us-en/careers/jobdetails?id=00489022_en

(#3) Foglalt név válasza Meridian (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Aztán az egyetemről frissen kiesve szakértőként lesznek eladva?! :)

(#4) errorcode06


errorcode06
őstag

Asszonyt rendszeresen megtalálják magyar fejvadászok,cégek, hogy nem jönne-e haza Ausztriából, de annyira nevetséges összegeket kínálnak neki hogy azonnal elhajtja őket...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5) .mf


.mf
veterán

"A toborzási folyamat fő célja 200 új alkalmazott felvétele az elkövetkezendő 12 hónapban, mindezt összhangban az Accenture férfi és női munkavállalók kiegyensúlyozott arányát megcélzó nemzetközi kezdeményezéssel: ennek fő üzenete, hogy nemzetközi szinten a cégen belül 2025-ig 50-50% legyen a férfi és a női munkavállalók aránya."

Ezeken mindig mosolygok. A bányászok vagy aszfaltozók körében nem akarják a nemek arányát kiegyensúlyozni? Vegyük fel a Józsit, aki tíz éve a szakmában van, vagy a Fruzsikát, akinek fogalma sincs a dolgokról, de legalább nő? A szaktudás helyett a nemek kiegyensúlyozott aránya, hol siklott ennyire félre a vonat?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) [CsuCsu] válasza Foglalt név (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyebkent igen, Nyugaton legalabbis igy megy. Ugyanis az egyetemnek pontosan az a dolga, hogy szakertot faragjon beloled. Nyilvan a szakmai tapasztalat hianyzik.

En is azonnal klienssel foglalkoztam miutan munkat kaptam, es tanacsadokent vagyok eladva a kezdettol fogva. A kezdo munkaerot nem hajtani valo ipari robotnak tekintik.

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ennyire fáradt lennék, hogy még mindig nem értem mivel is foglalkozik ez a cég? Pedig másodjára is elolvastam. :F

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) bambano válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ugyanis az egyetemnek pontosan az a dolga, hogy szakertot faragjon beloled.": ezt a tévedést miért nem lehet kiirtani a köztudatból? az egyetemnek egyáltalán nem célja, hogy egy konkrét munkahely igényeinek megfelelően felkészítsen. az egyetemnek az a célja, hogy alkalmassá tegyen arra, hogy életed során bárhova sodor a szél, ott képes legyél betanulni és felvenni a fonalat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Viktor77 válasza noPublicFG (#7) üzenetére


Viktor77
titán

"magas szintű szakmai megoldásokat kínálnak a tanácsadás, a digitális megoldások, a technológia, valamint outsourcing területen"

Magyarul a nagy büdös semmivel. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Tigerclaw válasza .mf (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Legalább megpróbálják és a profiljuk szerint erre van is esélyük, hiszen ezek "unisex" szakmák jórészt, vagy kiegészítik egymást ebből a szempontból. Nem kell ész nélkül törekedni az egyensúlyra minden szakmában, de ahol lehet ott érdemes próbálkozni. A parlamentben is lehetne 50%-os a nemek aránya. Férfiként gondolom, hogy jobban járnánk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) [CsuCsu] válasza bambano (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mondd ezt akkor, ha olyan orvos mut, akit csak eppen odasodort a szel es csak felvette a fonalat...

Nyilvan vannak olyan szakmak, ahol nincsen szukseg konkret kepesitesre, de a komoly munkak altalaban alapoznak valamire. Es ez tobbnyire egyetemi (szintu) tudas.

[ Szerkesztve ]

(#12) Meridian válasza errorcode06 (#4) üzenetére


Meridian
senior tag

Ne is mondd... múlt héten voltam állásinterjún, és szembesítettek egy bruttó 210ezres fizuval. Mondtam hogy elnézést, de ha mondjuk elmegyek egy helyi kis számtechboltba, ott is többet fizetnek, és nem kell hozzá szaktudás sem.

(#13) bambano válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miután nem értetted meg a válaszomat, nekifutok újra.
maradjunk informatikai jellegű területen.
az egyetemnek nem az a dolga, hogy például ms dynamics-ot tanítson. az a dolga, hogy a hallgatók képesek legyenek önállóan bármelyik vállalatirányítási rendszert megtanítani.

az egyetemnek nem az lenne a dolga, hogy windowst/office-t/böngészőt tanítson. az a dolga, hogy kiképezzen arra, hogy tetszőleges szoftverrel felszerelt gép elé leülve képes legyél megtanulni azt záros határidőn belül.

de sorolhatnám tovább: nem oracle-t meg mssql-t kell tanítani, hanem relációs adatbáziskezelést. nem c#-ot meg jávát, hanem objektumorientált programozást.

az orvos pont nem jó példa, mert meglehetősen magas biztonságra kellene törekedni. ezt az is mutatja, hogy az orvosképzés azon kevés képzések közé tartozik, ami a bolognai rendszerben is osztatlan maradt, ráadásul jelentős posztgraduális képzés is tartozik hozzá.

de például jogon se úgy tanítanak, hogy csak eu-s vállalatok gazdasági jogát kell megtanulni, hanem en-bloc az összes jogot. pedig lehet, hogyha felvesznek egy jogi egyetemről kikerült friss jogászt pl. egy gyógyszergyárba, ott csak a szabadalmi jogra lenne szükség. de azért, hogyha véletlenül később másik munkahelye lesz, tudjon ott is dolgozni, megtanítanak neki mindent, római jogtól kezdve stb. egyébként meg a római jog tökéletes példa: konkrétan római jogot sehol nem használnak ma már. csak mivel sok jogrendszer alapja a római jog, és olyan gondolkodásmódot igényel, amit azon lehet megtanulni, hát bevasalják a jelölteken.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) bambano válasza Meridian (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"egy bruttó 210ezres fizuval": ilyenkor a szemed elkerekedik, csuklasz egyet és közlöd, hogy szeretnél jó fizetést, de a 210 ezres napidíj azért túlzás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Meridian válasza bambano (#13) üzenetére


Meridian
senior tag

"de sorolhatnám tovább: nem oracle-t meg mssql-t kell tanítani, hanem relációs adatbáziskezelést. nem c#-ot meg jávát, hanem objektumorientált programozást."

Ezt amúgy te hogyan kiviteleznéd?
Mert pl a Java elég jó az OOP megtanulására, szvsz. Én azt tanultam, külön maszek vizsgát is tettem (igaz csak egy Java 7 SE-t).

Persze Javascriptel is meg lehet ugyanezt csinálni, láttam a neten érdekes video-tréning-sorozat-blogot... pl ez elég érdekes, de p5.JS keretrendszer kell hozzá... azaz egy olyan rendszer, amiben már jó előre sok mindent lekódoltak már... de nagyon jópofa magyarázatok, és 10 perc alatt kódol le minden egyes előadásban valami érdekes (általában grafikai) dolgot:
https://www.youtube.com/channel/UCvjgXvBlbQiydffZU7m1_aw

(#16) UnA válasza Meridian (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Az egyetem taníthat Javát, de ott sem a nyelv, mint olyan a fő csapásirány, hanem az, hogy egy nyelven keresztül megtanuljad a programozást.

(#17) Meridian válasza Meridian (#15) üzenetére


Meridian
senior tag

Egyébként rögtön az első videója nagyon vicces... kifutott a 10 percből, aztán meg még a kamera is megbüntizte :D
link

[ Szerkesztve ]

(#18) Meridian válasza bambano (#14) üzenetére


Meridian
senior tag

hehe... így belegondolva elég vicces, tényleg. :D
De a valóéletben szembesülni, hmmm... annyira már nem.

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza Meridian (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ezt amúgy te hogyan kiviteleznéd?": agyaljon rajta az egyetem, azért fizetjük :) de például taníthatnák, hogy hogyan tervezed meg az objektumhierarchiát, az öröklődést, stb. például én már egy csomó jáva tankönyvet láttam, a fele nulláról indult, és nekem nem mondott semmit, a másik fele ráfeküdt a kivételes témákra (nem az exception-ökre, hanem a jávában levő apró hülyeségekre), de olyat, ami azt mondaná el, hogy miért úgy származtatnak, még nem láttam (lehet, hogy létezik, én még nem láttam).

persze utána gyakorlaton meg kell tanulni egy oop nyelvet is, hogy láss egy élő implementációt, csak az elméletet nem erre kell felfűzni.

de pl. ha szövegszerkesztésről lenne szó: nem azt kellene bemagolni, hogy wordben első főmenüpont file, abból nyílik ezmegaz, második edit, harmadik view, hanem azt, hogy margó nem csak a hr-en van, viszont a képernyőn lehet huzogatni, de nem teheted akárhova. a szövegszerkesztés elméletnek inkább tipográfiának, könyvtárelméletnek, meg ilyesminek kellene lenni, és a gyakorlati órán mindenki általa választott cuccban kipróbálhatná.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Penge_4 válasza bambano (#19) üzenetére


Penge_4
veterán

"de olyat, ami azt mondaná el, hogy miért úgy származtatnak, még nem láttam (lehet, hogy létezik, én még nem láttam)."

Ha találsz ilyet, az engem is érdekelne.

(#21) sirály69


sirály69
őstag

Csak azt nem értem, hogy miért megint Budapesten....?

Szerver Hosting Debrecenben

(#22) gygabor88 válasza sirály69 (#21) üzenetére


gygabor88
tag

Ott van a legtöbb cég, ahonnan át lehet csábítani dolgozókat. Nem az utcáról fognak 200 embert felvenni. Mondjuk így is csak cél a 200, már most tudják, hogy esélytelen.

(#23) Medocsabi válasza Meridian (#1) üzenetére


Medocsabi
addikt

Miért baj az,hogy megfizetik aki nyelvet beszél? Ahhoz nem kell tudás? Azért mert SZERINTED többet ér egy egyetemi végzettség,mint egy adott nyelv ismerete? :U Mert a nyelvtudást bárki megszerezheti,csak úgy odaáll egy náthás olasz mellé és elkapja ugye?...Érdekes felfogás.

(#24) E.Kaufmann válasza Medocsabi (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szicsasz, szicsasz bro. Azért sajna elég érdekes és egyesek szemében visszás, hogy ők tanultak és szeretnek is egy "szakmát", erre jön egy bölcsészcsajszi, akit nem is érdekel az adott szakterület és elhappolja a munkát, mert jól megy neki pl a német meg az angol. Azért ez valahol csak fájó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) Medocsabi válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó nyilván ez érthető.Senki nem szereti ha elveszik a munkáját.De azt is nehezen tudom elképzelni,hogy CSAK a nyelvtudás miatt valakit felvegyenek.ha valaki sötét,az egyből kiderül a felvételi beszélgetésen,akármilyen nyelven is beszél.(szerintem legalábbis)

(#26) BB9000 válasza Medocsabi (#25) üzenetére


BB9000
senior tag

Nehezen elképzelhető, de megtörtént eset. Itthon is működő multihoz felvettek egy külföldi srácot, akinek nulla szakmai gyakorlata volt. Előtte síoktatóként dolgozott. 7 év alatt igazgatói szintre került. Egy hazai felvételiző 11 év alatt kerülhet oda, de csak akkor, ha minden évben előrelép egyet. Ez elég ritka. Általában 14-15 év kell.
Ennek a srácnak csak az volt az előnye a hazai jelentkezőkhöz képest, hogy anyanyelvi szinten beszélte az angol nyelvet. Magyarul is megtanult időközben, szép lassan. Szóval a jó nyelvtudás nagyon fontos.
Ez tényleg egy megtörtént eset !!!

[ Szerkesztve ]

(#27) UnA válasza BB9000 (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

"Itthon is működő multihoz felvettek egy külföldi srácot, akinek nulla szakmai gyakorlata volt ... 7 év alatt igazgatói szintre került."

Azért ez valahol azt mutatja, hogy talán mégis elkötelezettnek kellett lennie a terület iránt - aminél nincs fontosabb.

(#28) bambano válasza UnA (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mégis elkötelezettnek kellett lennie a terület iránt": vagy maga iránt...
az ilyeneket udvariasan jó önmenedzselési képességűeknek, nem annyira udvariasan vetítőgépeknek hívjuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) BB9000 válasza UnA (#27) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha magyar lett volna a srác, akkor be se kerülhetett volna interjúra, a szakmai ismeretek teljes hiánya miatt. Az egyenlőtlen esélyek mintapéldája ez az eset.
Elkötelezettsége természetesen megkérdőjelezhetetlen. Szakmailag azonban nem sokra becsülték a beosztottai. Összességében nem hiszem, hogy jobban járt a multicég az ő alkalmazásával, mintha egy rátermett hazai munkaerőt vett volna fel helyette.
- - -
Egy másik esetet is leírok: Indiai srác pályázott ugyanehhez a multihoz budapesti munkavégzésre. Telefonos interjú alapján rendben lévőnek tűnt minden. Angolul tudott, szakmai bizonyítványai, ajánlásai megvoltak. Felvették. Első nap még bejött a munkahelyre ! Utána nem sokszor láttuk.
A srác nem nagyon szeretett dolgozni. Rendszeresen nem jelent meg a munkahelyen. Bérelt neki a cég lakást. Az volt a csúcs, amikor a cég által a lakáshoz biztosított takarítónő telefonált be a céghez, mert olyan rettenetes állapotban volt a lakás, amihez nem volt gusztusa kitakarítani. Fix idős munkaszerződése volt a srácnak és nagyon nehéz volt tőle megszabadulni. Végül, amikor visszakerült a laptopja, annak táskáját megfogni is undorodtunk. Hemzsegtek benne a kukacok. Neki mást jelentett a higiénia, mint nekünk. Hozzá tartozik a történethez az is, hogy több indiai kolléga dolgozott már a cégnél és a többiekkel sosem volt ilyen gond.

(#30) MomoSinX válasza Meridian (#1) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én azért nem nézném le a nyelvtanulókat, főleg azért, mert itthon elképesztően sokan még alapszinten sem tudnak angolul, a java meg ahogy mondod, lelépett a francba már.

Én az érme mindkét oldalába tartozom mondjuk. Van diplomám (igaz büfészakos nyelvi, de legalább felsőfokon tudok angolul), tudok középszinten japánul, sőt van egy mezei okj számítógép-szerelő szakmám is. Én akarnék dolgozni itthon, de így sem kellek sehova. Még egy sima irodai munka sem jön össze, mert nincs tapasztalatom (pedig ezek tipikusan olyanok, amit amúgy is ott tanulnál be). A szakmában szintén ez a baj, "Nem szereltél már minimum 1000 gépet? Viszlát".

Az aranyélettől azért messze van, akárhányszor interjúra megyek (ami szintén ritka, mert 10 jelentkezésből, ha egy cég hajlandó válaszolni), mindig legalább 15 másik hozzám hasonló a konkurencia.

Egyedül az erőszakos értékesítő állásokkal hívnak csak fel sajnos.

(#31) UnA válasza BB9000 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

"Elkötelezettsége természetesen megkérdőjelezhetetlen. Szakmailag azonban nem sokra becsülték a beosztottai."

De miért is kellene? Ha főnök vagy, akkor a legfontosabb, hogy tudjál felelős döntéseket hozni, és kiállni a csapatodért. Ha ezek megvannak, akkor már a legtöbb dolog rendben van - ellenben, ha főnökként te vagy a legjobb fejlesztő, attól még borzasztó vezető lehetsz.

(#32) Penge_4 válasza MomoSinX (#30) üzenetére


Penge_4
veterán

Jó tanácsként annyit tudok mondani, hogy jobb, ha megbékélsz a gondolattal: A számítógép szerelői munkakör, - akárcsak a víz, gáz és fűtésszerelői, - kapcsolatok által köttetik. Sajnos hiába lehet Dunát rekeszteni Budapesten számítógépes boltokkal, szervizekkel, a legtöbb egyemberes, vagy megoldják házon belül.

Kétféle embert keresnek. Az egyik, aki elvégzi a munka nagyrészét, ami nem atomfizika, Windows telepítésből, vírusirtásból, gép összeszerelésből meg hálózatok konfigurálásából áll.

A munka kb. 5%-a komoly szakértelmet kíván (BGA forrasztások és társai), na oda keresnek külsős embert, mert ezt a legtöbbször házon belül nem tudják megoldani. És mivel a profitmaximalizáció a cél, így ilyenkor az a speciális ember kellene, hogy elvégezze a munka többi részét is. Na ezért szokott sírni a másik oldal is, mert nyilván egy olyan embernek, aki él-hal a nagyon mély szakmai szintű bütykölésekért, az még ha az alacsony fizetés nem is riasztja el (ilyen tudással kevesen elégednek meg 150-200 nettóval), akkor majd elriasztja a kihívások hiánya, mert itt konkrétan droidmunkáról van szó nagyrészt, amikor a gurulós székkel az egyik géptől a másikig gördülsz és kettőn next-next-finisht nyomsz, a másik gépet meg rakod össze közben.

Viszont ha felsőfokon tudsz angolul, akkor SSC-be bármikor mehetsz, oda már holnap felvesznek. Igaz, ott se sok a kihívás, a legjobban az fogalmazta meg, aki azt mondta rá, hogy szellemi szalagmunka.

(#33) MomoSinX válasza Penge_4 (#32) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Köszi a tanácsot! Teljes mértékben egyetértek amúgy. Utána nézek ennek az SSC-nek.

(#34) BB9000 válasza UnA (#31) üzenetére


BB9000
senior tag

Miért is kellene konyítani a vezetőnek ahhoz amit irányít?

Például azért, hogy ne történhessen meg az, ami jelen esetben sajnos sokszor előfordult: Igazgató úr kiment tárgyalni az ügyfélhez, megegyezett egy árban egy adott munkára. Úgy tette ezt, hogy nem is próbálta meg elképzelni, hogy ténylegesen hány munkaóra alatt lehet elvégezni azt. A munkát megszerezte a konkurencia elől, az ügyfél is jól járt, csak a beosztottak szívtak. Nekik kellett önként és dalolva saját szabadidejükből dolgozniuk úgy, hogy nem írhatták rá a munkára az összes órát, mert akkor az a munka ráfizetésesre jött volna ki. A ráfizetéses munkának egyenes következménye az lett volna, hogy az igazgató úr teljesítmény-mutatója rossz(abb) lett volna. A kiváló teljesítmény-mutató minden multinál bónusz feltétel, ezért minden igazgató nagyon ügyel rá, hogy ne romoljon le az övé. Ezt csak azoknak írtam, akik még nem dolgoztak multinál. :)

A beosztottak pedig önként és dalolva végezték az ingyenmunkát, reménykedve abban, hogy néhány év elteltével ők is igazgatói szintre juthatnak. Ilyen szép a multik világa. :-/

(Itt nem programírásról van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#35) E.Kaufmann válasza BB9000 (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

El is hiszem, hogy nem programozás, mert van olyan, hogy, mint a viccet ugyanazt a cuccot kis módosítással el lehet adni több nagy fejlesztésnek (megint más egy licensz eladása), de valamit építeni még mindig nem egy copy-paste.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36) .mf válasza MomoSinX (#30) üzenetére


.mf
veterán

A helyedben rágyúrnék még a japánra, legalább N2, és úgy megkeresni egy SSC-t. Sok japánul tudó ismerősöm van (én is letettem anno az új-N3-at), sokuk közül tolmácsol, akik nem, azok közül jópáran SSC-ben vannak, és azt mondják, hogy úgy fogdossák össze az embereket, mert hiány van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) MomoSinX válasza .mf (#36) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Az N2 tervben van, tavaly decemberi N3 sikerült, de nagyon friss szóval még van mit dolgozni rajta mielőtt feljebb tudok lépni.

(#38) macilaci78 válasza bambano (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért vanpár olyan egyetemi projekt, amit egy az egyben az ipar finanszíroz, ne adj Isten, egy konkrét cég és a projektben résztvevő egyetemisták számára státuszt is kínál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) macilaci78 válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, az egyiknek csak az az egy-két idegennyelv a szakmája, a másiknak meg még pár programozási nyelv is. Mondom tovább: az egyiknek csak abból az egy-két idegennyelvből van diplomája, a másiknak meg csak ennyi hiányzik a diplomához. Ez fájó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) bambano válasza macilaci78 (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen szépen megírtad a lényeget.
te, mint diák, kötsz egy oktatási szerződést az egyetemmel, amit vagy az állam, vagy te finanszírozol. ebben az egyetem köteles kizárólag a te érdekeidet képviselni.

meg beesnek projektek, amiket ettől diszjunkt szerződésekben privát pénzből finanszíroznak. értelemszerűen más elvárásokkal, mások által támasztott elvárásokkal.

nincs ebben semmi probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) E.Kaufmann válasza macilaci78 (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem azokról beszélek, akik a nyelvvizsga miatt nem szerezték meg a diplomát. Nyelvvizsgát minden hülye tud szerezni (előbb-utóbb). Pl nekem még egy bizonyos kereskedelmi cég interaktív tesztje szerint is meg van az a középfokú szintem 15 évvel a nyelvvizsga után. Szakanyagokat olvasok angolul, meg is értem őket, sőt ha nagyon kéne a német szakszöveggel is boldogulnék. Az hogy nem vagyok kommunikatív még magyarul se és azt kérdezik, mit szeretek szabadidőmben, nem mondhatom azt, hogy eat and f*ck.
Bár lehet, ha megint megkérdeznék, ezt fogom :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#42) noPublicFG válasza Viktor77 (#9) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Köszönöm, akkor csak jól értettem :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.