Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

várom a véleményeket! :)
a befőttesgumi nem végleges megoldás :))
hibákat javítom folyamatosan....

[ Szerkesztve ]

(#2) oliba


oliba
őstag

Hőmérsékletekről a kép magáért beszélne ha lenne :)

Grat a cikkhez :)

(#3) Mr Sm!tH válasza oliba (#2) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

első írásom, kipróbáltam a nagyítható képek használatát nem jött össze :( :W
ha tud valaki segíthetne
thx!

[ Szerkesztve ]

(#4) cizoe válasza Mr Sm!tH (#3) üzenetére


cizoe
őstag

ment pü. Az írás tetszik, grat a kártyához és a hűtéshez!

szerk: Szépek a képek!

[ Szerkesztve ]

(#5) Eagle16


Eagle16
addikt

Jó cucc :)
Én is Accelero-t akartam, de nem találtam sehol sem. Ezért vettem egy ilyet.
Aki nem talál AC-t, nyugodtan vehet GFX Chilla-t is, teljesítményben kb. ugyanott van. A ventik nagyon halkak állítólag. Én még nem szereltem fel, majd nemsokára :)

Jah, és jó lett a teszt, szépek a képek is :)

Lehet hogy én is csinálok egy ilyet a GFX Chilla-val a Logout-ra, ha van rá igény...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

THX! cizoe & Eagle16: Sony DSC H9 :)) :C :R

[ Szerkesztve ]

(#7) cousin333


cousin333
addikt

Passzívan mit tud? Vagy ez túlzás volna? Azért azt is nehéz elhinni, hogy maximális fordulaton nincs hangja a ventinek.

Amúgy jó cikk, szép és bőséges képanyaggal. :C

"We spared no expense"

(#8) MarioAna


MarioAna
senior tag

Jó írás, elég szépen lement a hőfok:).
Eagle16: arra a "csillára" én is kíváncsi volnék :DDD .

(#9) b0rZ válasza Mr Sm!tH (#1) üzenetére


b0rZ
aktív tag

egyszer en is inditottam egy ilyen befottesgumis temat, de sajnos 3 het utan kiszaradt a gumi a huzatban es elporladt :D

amugy tanulsagos volt, koszonjuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#10) jorden06


jorden06
senior tag

Honnan szereztél S1-et? :U én már hetek óta keresek, de nem találok, mindenhol csak azt mondják, hogy az egyik legnagyobb hiánycikk Európában ezen a téren.... :F

(#11) Dr. Romano válasza jorden06 (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha elolvasod az írást talán megtudod ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) Eagle16 válasza MarioAna (#8) üzenetére


Eagle16
addikt

Ok, lehet hogy lesz belőle valami tesztecske :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13) Mr Sm!tH válasza cousin333 (#7) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

természetesen van hangja a ventinek de nyugodtan kijelenthetem hogy elhanyagolható! szélzajt jobban hallani.

passzívban 62fok volt netezés közben. sztem az is simán jó :)

(#14) Mr Sm!tH válasza b0rZ (#9) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

hehe :)
én nem tervezem ezt olyan sokáig, csak nem tudom hova fogatom majd fel a vezetékkötegelőt... :U

majd kitalálok valami arra is....

ui.: örülök hogy tetszett! :K

(#15) moongoose válasza Mr Sm!tH (#14) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

itt találsz jópár infót.
katt
a befőttes gumira is van megoldás. :))

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#16) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Bár írtad hogy ez még nem végleges megoldás, de szerintem így is jól néz ki a kicsike! :R
Köszi az írást!

Sic Parvis Magna

(#17) zabcs80 válasza Mr Sm!tH (#6) üzenetére


zabcs80
tag

Jó cikk, grati! :R

(#18) Jofi81 válasza cousin333 (#7) üzenetére


Jofi81
őstag

Engem is érdekelne, hogy mire megy ventillátor nélkül. Egyébként jó cikk, szép képek! :)

(#19) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Nekem csak az a bajom ezekkel a kártyákkal, hogy böszmék. A hűtővel meg kétszer olyan böszmék. És még a nagyobb házakban is zsúfoltságot okoznak, ami megint nincs túl jótékony hatással a hűtésre.

(#20) haky


haky
senior tag

Zsír a cucc!

Nekem is ilyen hűtőm van egy GTS-en (G92)...végzi a dolgát és csöndes..

Csak ajánlani tudom...

Nekem a VRM-eket nem hűti semmi...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#21) whiz


whiz
aktív tag

Ventillátor mióta = cooler? :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#22) Remington


Remington
őstag

én is ugyanígy voltam mint te, kecskeméten egy boltban se találtam :W
nándikának hála szereztem egyet jó árban :R

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#23) decibel


decibel
aktív tag

Ram és fet süni minden S1-hez jár, vagy külön szerezted be őket?

Eagle16 még egy szavazat a chill tesztre. :D

Köszi az írást!

[ Szerkesztve ]

"you are a monkey poo-poo"

(#24) domi007


domi007
őstag

jó kis írás.

Szerintem nem kell neked vezetékkötegelő:
Ha egyszerűen a négy csavarhelyen négy csavart beletekersz (facsavart, aminek hegyeskés a vége :)) ), úgy, hogy a végük a bordák közé menjen, akkor abszolút királyul odarögzíti a ventit. Régi P1-eken mindig így volt gyárilag megoldva (onnan tudom, hogy most egy P1-es borda ül az én pici VGA-mon)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#25) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Grat a teszthez!

Meg tudnád mondani hogy ezek a kiegészítések (S1, venti, meg ha vettél még hozzá vmit akkor az is) összesen mennyibe kerűlt?? ha nem olyan drága akkor komolyan elgondolkozok rajta :K

(#26) Mr Sm!tH válasza decibel (#23) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

úgy tudtam hogy nem jár a kithez, de tévedtem, kapsz hozzá süniket és VRM hűtőbordát is!

semmit nem kell külön venni csak pasztát ha nem vagy biztos benn hogy a gyári megteszi (én igy voltam)

(#27) Mr Sm!tH válasza domi007 (#24) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

ezzel csak az a bibi hogy a ventin nincsenek lyukak... :F
amugy énis valami ilyesmire gondoltam mielőtt megvettem a cuccokat.

(#28) Mr Sm!tH válasza Blood Mage (#25) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

az S1 nándikánál 5k volt+kiszállítás 1k, a 9es venti 2k és az fcp ~4k. ezeket egy helyi boltban vettem.
ja és vettem még 850 pénzért pasztát (valami titan márkájú, nemtudom milyen márka de teszi a dolgát és nekem megfelel) :)

kb 12k a vége, ennyit megér hogy nem károsodik a fülem a legalább 45dB-es gyári csodától...
;] :D
viszonyításképpen a 9es AC venti maximum 23.5 dB, de nem kell folyton maxon küldeni. játékok alatt próbálgattam ma 5 V-ot kapott és a VGA alig ment 50 fok környékére!
:C

(#29) Blood Mage válasza Mr Sm!tH (#28) üzenetére


Blood Mage
senior tag

12k... na nézzük csak: veszek egy 88GT 38k-ért+12khűtő rá akkor 50nél járok... abból már lassan 88GTSjön ki, de akkor megint ott van a hang probléma... + jah és fogalmam sincs hogyan kell összerakni ezt a hűtőt, emg ventit :F. Amúgy milyen tuninngeredményeket értél el vele? vagy nem húztad? ha már 12k-rá kell költeni, akkor mondjuk mennyen stabilan +150Mhz órajel húzással... (simán)

(#30) Eagle16 válasza Blood Mage (#29) üzenetére


Eagle16
addikt

A GFX Chilla 7k. És még 2 darab extra halk 8cm-es ventit is kapsz rá. Plussz egy csomó hűtőborda, és paszta...
Szerintem kb. ugyanúgy hűthet, nemsokára kiderül :))

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#31) Blood Mage válasza Eagle16 (#30) üzenetére


Blood Mage
senior tag

"nemsokára kiderül" eszerint csinálsz róla tesztet? azt mindenképp nagy örömmel várom!! :R ha lehet akkor tuning eredményeket is tegyél bele... :R (nekem ez lenne a lényeg)

[ Szerkesztve ]

(#32) Eagle16 válasza Blood Mage (#31) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, tervezem :)
Nemtudom mikor lesz kész, mert most itt a nyakamon a ballagás, érettségi meg egyéb apróságok :)
De lesz benne tuning is.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#33) Blood Mage válasza Eagle16 (#32) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ezek szerint a teszt még kicsit odébb van... :F

(#34) Eagle16 válasza Blood Mage (#33) üzenetére


Eagle16
addikt

Jah, egy kicsit odébb...de megpróbálom mihamarabb elkészíteni. Addig is egy kis olvasgatnivaló...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#35) Blood Mage válasza Eagle16 (#34) üzenetére


Blood Mage
senior tag

majd holnap végigolvasom , most megyek nézni az esti filmet TV-n :DD

(#36) gergobaby válasza Eagle16 (#5) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Már mért ne lenne rá igény? ! :D

Mr Sm!tH: Jó kis irás, thx :)

(#37) Geffry


Geffry
aktív tag

Nagyon jó írás! Köszi! :R Én most vettem egy Galaxy féle 88GT-t éshát... A gyári hűtő sosem engedte még 70fok fölé szóval ez szerintem jó pont de a zaj.... nameg a felesleges hő ha azt nézem hogy lehetne akár 36fok is :Y
Jövőhéten boltolom megfele :C

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#38) Dare2Live válasza Mr Sm!tH (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vga karira mért nem egy 800at forduló 120as venti lett téve? Az aztán még ehez képest is csendes....
Mondjuk nem ér sokat ha a CPU hütő boxos intel és a táp is gyanus onnan, hogy nem 120as venti van benne.... :DDD

Egybként korrektül összerakott írás... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Mr Sm!tH válasza Dare2Live (#38) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

ezt a ventit is járathatom 800as fordulaton ha épp ugy akarom :)

kicsit nagynak találtam a 12 centit (nagyon lelógott volna a kártyáról) meg így utólag gondolkodva felesleges is. Lehet hogy több levegőt szállítana de max 3-4 fokkal lenne hűvösebb a kártya

Jól látod a tápomban nem 12es venti van, de annak is lehet állítani a fordulatát és minimumon elég halk :K ;)

A gyári intel cpu hűtő meg alapból nem egy hangos példány. Amugy a következő húzásom az lesz hogy lecserélem egy freezer 7 pro-ra

(#40) Dare2Live válasza Mr Sm!tH (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ezt a ventit is járathatom 800as fordulaton ha épp ugy akarom "
de úgy már sokkal kevésbé hűt mint egy 120as.

"kicsit nagynak találtam a 12 centit (nagyon lelógott volna a kártyáról) meg így utólag gondolkodva felesleges "
igazad van, még jó ideig ez lesz leghalkabb aztán amx lecseréled egy 800at forgó 120asra. :)

"Jól látod a tápomban nem 12es venti van, de annak is lehet állítani a fordulatát és minimumon elég halk "
csak minimumon nehogy megsüljön a tápod... core2, 8800gt már elég izmos. uekkor minimumon egy 120as venti még mindig nagyon szépen szállítja a levegőt.

"A gyári intel cpu hűtő meg alapból nem egy hangos példány.."
Na igen itt jön elő a hang nagyon relativ dolog... :) boxos intel hütő elég hangos.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) Mr Sm!tH válasza Blood Mage (#29) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

a GT vs GTS problémára egyszerű választ adok:
1600*1200 fölött játszol vagy alatt?
ha alatt akkor 3-5% van a két kártya között tehát GT-t kell venni,
ha fölött akkor jön csak ki a gts ereje igazán itt már nem kérdéses a választás.

A felszerelés miatt meg ne fájjon a fejed, én is most cseréltem hűtőt először vgan és nem tettem semmit tönkre. Lassan, átgondoltan kell csinálni és nem lesz gond. Egyetalán nem egy nagy dolog, hameg elakadnál akkor szólsz egy havernak és megy segíteni :)

tuninról: hirtelen futtatott tesztek után 700/2200on stabil volt 3Dmark06 alatt, de nem is nagyon próbálkoztam. Jövö 7végén biost moddolok és majd akkor...
:K :C

beszámolok majd a részletekről

(#42) Mr Sm!tH válasza Dare2Live (#40) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

jogos! igazad van abban hogy a leghangosabb most a gépben, viszont engem nem zavar ez a hang, nemugy mint a fehércooleros inno csoda...

amugy a gyári inno coolerhez képest nagyon halk az intel hűtő, a most a vgamon lévőhöz képest meg nagyon hangos :)

elgondolkozok ezen a 12es ventin...

[ Szerkesztve ]

(#43) Dare2Live válasza Mr Sm!tH (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát ha téged nemzavar, meg vagy vele elégedve akkor fölös erölködni.
ha nem nézd meg mia leghangosabb a gépedbe és azon alakíts.

Ha proci akkor vagy a freezer, hyper-tx2 vagy ha 5000Ftnél többet szánsz rá egy 120mmes csoda(pl TTBig TYphon)

Tápod megha márkás fölös újat venni, alkítsd át "ingyen" 120assá. :)

Egyébként itt megfosz rekedni: Innen a HDDk lsznek a leghangosabbak azt meg tényleg jól hangtalanítani csak vizzel lehet és akkor már 1venti is hangos egy komplett jó, hdd hütős 0ventis vizes rendszer meg k*drág.(80K+)
Ha rámszakad a bank én veszek egyet addig kizárt, legalább nem kikapcsoloma gépem reggel mert azthiszem nem megy. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) Blood Mage válasza Mr Sm!tH (#41) üzenetére


Blood Mage
senior tag

csak 1280ig játszok, ergó nem éri meg GTS tom, csak árban akkor már ott lennék.

(#45) Mr Sm!tH válasza Blood Mage (#44) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

én még 45ért vettem a GT-t amiből most gts-t is vehetnék akár. ez egy ilyen játék...

viszont biztos vagyok benne hogy a gt-vel is eljátszogatsz egy jó ideig full grafikán mindennel :K

(#46) Blood Mage válasza Mr Sm!tH (#45) üzenetére


Blood Mage
senior tag

igen... kivéve Crysis :P. kár érte, és ha veszek egy GTS-t az se tud nagyon többet, eza bosszantó, a GTX meg barominagy, meg gondolom hangos is és sokat fogyaszr,de még azt is tudnék venni, de ez is cask alig jobb mint a GT ellenben már minimum +20k árban :F

[ Szerkesztve ]

(#47) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó kis cikk.
Várom a folytatást.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Mr Sm!tH válasza Blood Mage (#46) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

krájziszt egyszer végigjátszottam és ennyi, többet az én gépemre nem lesz felrakva ha a fene fenét eszik sem! :(((

dühítő hogy bármilyen hardvert raksz alá nem érhető el maximum grafikán az 50! fps...
nem csípem az ilyen optimalizálatlan sz*rokat (már bocsánat)

[ Szerkesztve ]

(#49) Dare2Live válasza Mr Sm!tH (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem az optimalizáltságával van baj, hanem, hogy berakták az UHt és AA/AF/HDR együtt megy ha úgy akarodat.

tök fölös volt: HIGHon is ver minden játékot grafikailag és úgy 1280*1024ben min szürökkel jól játszható. És úgy nem sírna mindenki meg optimalizálatlan szarozná.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Blood Mage válasza Mr Sm!tH (#48) üzenetére


Blood Mage
senior tag

hát igen, kicsit dühítő, meg tudlak érteni... :F. De ott a pályaszerkesztő, mért nem szórakozol azzal? összedobni egy pályát saját ízlés szerint igen nagy meló, és addíg is jól lekötne a játék... ha eredetibe vetted kár lenne érte, hogy csak 1x végigtold aztán kuka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.